Справа № 128/2666/25
Іменем України
01 серпня 2025 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Васильєва Т.Ю., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Відділу поліції № 3 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130 КУпАП,
02.07.2025 о 16:00 год в с. Вінницькі Хутори, Вінницького району, Вінницької області, по вул. Винниченка, ОСОБА_1 керував транспортним засобом KIA, д.н.з. НОМЕР_1 , будучи позбавленим права керування транспортними засобами Вінницьким районним судом Вінницької області постановою від 25.11.2024, та був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 126 КУпАП, протягом року, чим порушив вимоги п. 2.1 Правил дорожнього руху та вчинивадміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Крім того, 02.07.2025 о 16:00 год в с. Вінницькі Хутори, Вінницького району, Вінницької області, по вул. Винниченка, ОСОБА_1 керував транспортним засобом KIA, д.н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, почервоніння обличчя. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився у медичному закладі в присутності лікаря нарколога, висновок 0403, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, надав до суду заяву, згідно якої свою вину у вчиненні вищезазначених адміністративних правопорушень визнає повністю, просить призначити мінімальне покарання та справу розглянути без його участі.
Крім повного визнання вини ОСОБА_1 ,його вина у вчиненні даних правопорушень підтверджується письмовими доказами у справі, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 379274 від 02.07.2025; протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 379281 від 02.07.20254; копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА № 3307861 від 21.10.2024, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 126 КУпАП, а саме керування ним 21.10.2024 транспортним засобом, будучи позбавленим права керування;копією постанови Вінницького районного суду Вінницької області від 25.11.2024, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 130 КУпАП; довідками інспектора САП ВВГ ВРУП ГУНП у Вінницькій області лейтенанта поліції Ю. Гаврилюк, відповідно до яких ОСОБА_1 отримував посвідчення водія на право керування транспортним засобом серії НОМЕР_2 , яке здане на зберігання, та протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, у якому зазначені виявлені у ОСОБА_1 ознаки сп'яніння та вказано, що огляд не проводився у зв'язку з його відмовою; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 02.07.2025, в якому вказані виявлені в ОСОБА_1 працівниками поліції ознаки алкогольного сп'яніння; висновком медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 02.07.2025 № 0403 відповідно до якого ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду; відеозаписами обставин, викладених у протоколах про адміністративні правопорушення, на яких зафіксофано, в тому числі, встановлення особи ОСОБА_1 , пропозиція йому пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння та усвідомлена відмова ОСОБА_1 у медичному закладі від проходження огляду, про наслідки якої йому було роз'яснено, після чого він повторно наполягав на відмові від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, складання протоколів про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 .
Враховуючи вищевикладене, дослідивши та оцінивши матеріали адміністративної справи, суд вважає доведеним, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 130 КУпАП, а саме відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, вчинене особою, яка протягом року піддавалася адміністративному стягненню за правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП, та адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП, а саме керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, вчинене повторно протягом року.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 , суд встановив щире каяття.
Обставин, що обтяжують його відповідальність, судом не встановлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
На підставі вищевикладеного та враховуючи характер вчинених правопорушень ОСОБА_1 обставини їх вчинення, дані про його особу, суд дійшов висновку про можливість застосування щодо нього адміністративного стягнення у виді накладення штрафу, що передбачено санкцією ч. 5 ст. 126 КУпАП, а саме санкцією, встановленою за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, з позбавленням права керування транспортними засобами.
Оскільки до протоколів про адміністративне правопорушення не долучено жодного доказу на підтвердження належності транспортного засобу та підстав керування ним ОСОБА_1 , суд приходить до висновку про неможливість застосування оплатного вилучення транспортного засобу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Тому з ОСОБА_1 слід стягнути судовій збір у розмірі 605, 60 грн.
Керуючись ст. ст. 36, 40-1, 280, 283, 294, ч. 2 ст. 130, ч.5 ст.126 КУпАП, ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд,
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 130, ч. 5 ст. 126 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 грн, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк п'ять років, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохіддержави судовий збір, що становить 605, 60 грн.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Вінницький районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Роз'яснити, що згідно ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Суддя: