про повернення позовної заяви
04.08.2025 Справа № 908/1738/25
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Ніколаєнка Романа Анатолійовича, розглянувши матеріали
за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Спектр» (52005, Дніпропетровська обл., Дніпропетровськй р-н, смт. Слобожанське, вул. В. Сухомлинського, буд. 48А, ЄДРПОУ: 39249183), скорочено- ТОВ «ЮФ «Спектр»
до відповідача - Приватного акціонерного товариства “Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» (69008, м.Запоріжжя, вул.Південне шосе, буд.80, кабінет 9; код ЄДРПОУ: 00191129)
про стягнення заборгованості за договором позики № 01/0-2024 від 01.04.2024 у розмірі 6 100,00 грн
в межах справи №908/2465/22 про банкрутство Приватного акціонерного товариства “Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» (69008, м.Запоріжжя, вул.Південне шосе, буд.80, кабінет 9; код ЄДРПОУ: 00191129), скорочено - ПрАТ “ММК ім.Ілліча»
розпорядник майна арбітражний керуючий Сокол Олексій Юрійович (49038, м.Дніпро, пл.Вокзальна, 2, літ.Н, поверх 4,)
Без повідомлення та виклику учасників
Ухвалою від 19.12.2022 у справі № 908/2465/22 Господарський суд Запорізької області відкрив провадження у справі про банкрутство Боржника - ПрАТ «ММК ім. Ілліча» (код ЄДРПОУ 00191129).
Розпорядником майна Боржника суд призначив арбітражного керуючого Сокола Олексія Юрійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №193 від 28.02.2013).
Офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ПрАТ «ММК ім.Ілліча» суд здійснив 19.12.2022 (номер публікації 69739).
Процедура розпорядження майном у справі триває.
06.06.2025 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява (вих.№04/06-9 від 04.06.2025) ТОВ «ЮФ «Спектр» до ПрАТ “ММК ім.Ілліча» про стягнення заборгованості за договором позики № 01/0-2024 від 01.04.2024 у розмірі 6 100,00 грн.
Згідно ч.1 ст.7 Кодексу України з процедур банкрутства (надалі - КУзПБ), спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
У відповідності до ч.2 ст.7 КУзПБ, господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник, зокрема спори про стягнення заробітної плати…
За результатами автоматизованого розподілу, згідно з протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 06.06.2025 розгляд справи (єдиний унікальний номер 908/1738/25) за зазначеним позовом визначено судді Ніколаєнку Р.А.
Позов ТОВ «ЮФ «Спектр» є таким, що підлягає розгляду в межах справи №908/2465/22 про банкрутство ПрАТ “ММК ім.Ілліча» за правилами позовного провадження.
Відповідно до частини 1 статті 2 КУзПБ провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
За положеннями ч.6 ст.12 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України), господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законодавством про банкрутство.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Ухвалою від 10.06.2025 позовну заяву ТОВ «ЮФ «Спектр» суд залишив без руху на підставі ст.174 ГПК України, з наданням заявнику десятиденного строку з дня вручення ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надання належних доказів відправлення копії позовної заяви з додатками розпоряднику майна ПрАТ «ММК ім.Ілліча» - арбітражному керуючому Соколу О.Ю. та відповідачу у встановленому ст.172 ГПК України порядку;
- сплатити судовий збір у встановлений законодавцем порядок та розмірі, а також надання суду доказів сплати;
- надання всіх наявних доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
- надання письмової інформації щодо переліку документів та інших доказів, що зазначені у позовній заяві; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів; наведення попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи та зазначення підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Зазначена ухвала була направлена в електронному вигляді ТОВ «ЮФ «Спектр» в його електронний кабінет, про що сформовано довідку про доставку електронного листа від 10.06.2025.
Слід зауважити, що всі судові рішення, в тому числі й ухвали, вносяться до Єдиного державного реєстру судових рішень, який є загальнодоступним на офіційному вебпорталі «Судова влада України».
Ухвала суду від 10.06.2025 була внесена до Єдиного державного реєстру судових рішень, який є загальнодоступним на офіційному вебпорталі «Судова влада України».
Станом на 04.08.2025 недоліки позовної заяви ТОВ «ЮФ «Спектр» у встановлений судом строк не усунуті.
За положеннями ч.4 ст.174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на викладене, позовна заява ТОВ «ЮФ «Спектр» підлягає поверненню.
Керуючись статтею 7 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 3, 12, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Позовну заяву ТОВ «ЮФ «Спектр» і додані до неї документи повернути заявнику.
Копію ухвали надіслати позивачу до кабінету у системі «Електронний суд» ЄСІКС.
Ухвала господарського суду, відповідно до ч.2 ст.235 ГПК України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня складення повного тексту ухвали за правилами, визначеними ст. 254-259 ГПК України.
Ухвалу складено та підписано 04.08.2025
Суддя Р.А. Ніколаєнко