Справа № 203/4847/25
Провадження № 3/0203/1730/2025
28 липня 2025 року м. Дніпро
Суддя Центрального районного суду м. Дніпра Вусик Є.О., вирішуючи питання про прийняття до свого провадження матеріалів справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
До суду надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 176-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 9-2025 від 14.07.2025 року, ОСОБА_1 , який перебував на посаді старшого інспектора-чергового відділу чергової служби управління патрульної поліції в Донецькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України у званні старший лейтенант поліції, будучи відповідно до п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон № 1700-VII) суб?єктом, на якого поширюється дія цього Закону, усупереч вимогам абз. 1 ч. 2 ст. 45, п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» вказаного Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік (щорічну), чим вчинив правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, прихожу до висновку, що дану справу про адміністративне правопорушення необхідно направити до органу, який складав відповідний протокол, для її подальшого направлення за підсудністю до належного суду, з наступних підстав.
Згідно вимог ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно із п.1 ч.1 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Відповідно до висновку Конституційного Суду України у справі щодо офіційного тлумачення положення ч. 1 ст. 276 КУпАП від 26 травня 2015 року № 5-рп/2015 передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. В аспекті цього питання необхідно розуміти, що використане словосполучення «за місцем його вчинення» визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Згідно наказу Міністерства розвитку громадян та територій України від 28.02.2025 №376 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» вся територія Маріупольського району Донецької області з 05.03.2022 по теперішній час є тимчасово окупованою російською федерацією територією України.
Так, з матеріалів справи вбачається, що Наказом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 6530/с від 23.03.2022 старшого інспектора-чергового відділу чергової служби Управління патрульної поліції в Донецькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції з 23.03.2022 відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням).
До матеріалів справи долучено послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив(ла) ОСОБА_2 , дата реєстрації: 20.02.2017 17:56, податковий номер (РНОКПП): НОМЕР_1 , період: 12.10.2023-14.02.2024, IP-адреса - 185.70.18.111/32.
Відповідно до частини 1 розділу 2 Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зазначено, що декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Реєстрі.
IP-адреса - 185.70.18.111/32, яка зазначена у послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» є унікальним числовим ідентифікатором електронного пристрою підключеного до інтернету, за допомогою якого було здійснено подачу декларації ОСОБА_1 та відповідно до відкритих даних зазначеної IP-адреси було встановлено, що в момент подачі декларації до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 знаходився у м. Одеса, Україна.
Відповідно до протоколу, місцем проживання ОСОБА_1 є: АДРЕСА_1 .
Отже, враховуючи те, що ОСОБА_1 було звільнено зі служби в поліції 23.03.2022 року та останнім несвоєчасно подано декларацію 12.02.2024 року, тобто вже після окупації Маріупольського району Донецької області, а також те, що в момент подачі декларації до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 знаходився у м. Одеса, у даному випадку місцем вчинення правопорушення слід вважати місце проживання ОСОБА_1 .
З огляду на наведене та зважаючи на імперативність норми ч. 1 ст. 257 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підлягає поверненню до ДВБ Донецького управління Національної поліції України, для направлення за належною підсудністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 257, 276, 278 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП повернути до ДВБ Донецького управління Національної поліції України (вул. Сергія Синенка, буд. 12А, м. Запоріжжя, 69041 ), для направлення за належною підсудністю.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Є.О. Вусик