Ухвала від 01.08.2025 по справі 906/958/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

"01" серпня 2025 р. м. Житомир Справа № 906/958/25

Господарський суд Житомирської області

Суддя Нестерчук С. С.

у результаті вирішення питання про відкриття провадження у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес позика» (м. Київ)

до Фізичної особи - підприємця Макухи Миколи Васильовича (с. Малий Дивлин, Лугинський р-н, Житомирська обл,.)

про стягнення 206 963,80 грн

УСТАНОВИВ:

29.07.2025 через підсистему “Електронний суд» до Господарського суду Житомирської області (далі - Суд) надійшла позовна заява ТОВ «Бізнес позика» (далі - Позивач), з вимогами до ФОП Макухи Миколи Васильовича (далі - Відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 206 963,80 грн

Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем грошового зобов'язання за кредитним Договором №398196-КС-006 про надання кредиту (в електронній формі) від 09.06.2023, внаслідок чого виникла заборгованість за тілом кредиту у розмірі 75 000,00 грн та за процентами у розмірі 131 963,80 грн.

Правові підстави позову: ст. 530, 610, 1048, 1049, 1050, 1054 Цивільного кодексу України.

Подана позовна заява відповідає вимогам, викладеним у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України). Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено.

Справа підсудна Господарському суду Житомирської області.

Ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який станом на 01 січня 2025 року згідно з ст. 7 Закону України “Про Державний бюджет України» становить - 3028 грн. Отже ця справа є малозначною відповідно до приписів пункту першого частини п'ятої статті 12 ГПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 247 ГПК України малозначні справи розглядаються у порядку спрощеного позовного провадження.

Приписами статті 251 ГПК України передбачено особливості подання заяв по суті справи у спрощеному позовному провадженні, а саме відзив подається протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі; позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом строків, встановлених судом в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Згідно з ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд вважає за необхідне здійснювати розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Встановлено, що сторони мають зареєстрований Електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС.

Керуючись ст. 12, 165, 166, 167, 171, 176, 234, 235, 247, 250, 252 ГПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

3. Перше судове засідання для розгляду справи по суті призначити на "20" серпня 2025 р. о 12:00, яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, зал 207.

Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених статтею 202 ГПК України.

4. Визначити відповідачу строк для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження - п'ятнадцять днів з дня вручення цієї ухвали.

5. Відповідач має право подати відзив на позов протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення цієї ухвали.

Роз'яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

6. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - п'ять днів з дня отримання відзиву, а відповідачу для подання заперечень - п'ять днів з дня отримання відповіді на відзив.

7. Роз'яснити учасникам справи, що процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до ГПК України обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

8. Учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у порядку, передбаченому ст.197 ГПК України.

9. Роз'яснити сторонам про їх право врегулювати спір шляхом досягнення угоди (укласти мирову угоду, провести позасудове врегулювання спору шляхом медіації).

10.Здійснювати розгляд (формування та зберігання) справи в змішаній (паперовій та електронній) формі.

11. Копію ухвали направити учасникам справи в електронній формі шляхом надсилання до їх електронного кабінету у порядку, визначеному законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання в день складення та оскарженню не підлягає.

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України та суду в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/ https://zt.arbitr.gov.ua

Суддя С. НЕСТЕРЧУК

Попередній документ
129257632
Наступний документ
129257634
Інформація про рішення:
№ рішення: 129257633
№ справи: 906/958/25
Дата рішення: 01.08.2025
Дата публікації: 04.08.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Житомирської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб'єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення; банківської діяльності, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (15.10.2025)
Дата надходження: 29.07.2025
Предмет позову: стягнення 206963,8 грн.
Розклад засідань:
20.08.2025 12:00 Господарський суд Житомирської області
18.09.2025 12:00 Господарський суд Житомирської області
15.10.2025 10:30 Господарський суд Житомирської області