Постанова від 01.08.2025 по справі 520/5315/25

Головуючий І інстанції: Чудних С.О.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 серпня 2025 р. Справа № 520/5315/25

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді Катунова В.В.,

Суддів: Чалого І.С. , Подобайло З.Г. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 12.05.2025, майдан Свободи, 6, м. Харків, 61022, по справі № 520/5315/25

за позовом ОСОБА_1

до Національної поліції України

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Національної поліції України (далі - відповідач), в якому просив суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення №12/ІІІ/2/І/2 від 26.12.2024 Комісії Національної поліції України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України, про відмову у наданні позивачу статусу учасника бойових дій;

- зобов'язати Національну поліцію України (код ЄРДПОУ - 40108578) надати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , статус учасника бойових дій.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 12.05.2025 у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить його скасувати та ухвалити нове судове рішення про повне задоволення його позовних вимог.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначив, що він з 24.02.2022 по 01.07.2022 проходив службу в органах Національної поліції на території Чугуївського району Харківської області, яка частково була тимчасово окупована збройними силами РФ та була зоною активних бойових дій, виконував покладені на нього завдання із забезпечення безпеки населення, забезпечення відсічі збройної агресії РФ. Відповідно до даних про отриману заробітну плату позивач у квітні 2022 року отримав додаткову винагороду відповідно до постанови КМУ №168 у розмірі 25741 грн. 01 коп., у травні 2022 року додаткову винагороду відповідно до постанови КМУ №168 у розмірі 30000грн, 30000 грн., 19800 грн., при цьому остання виплата зазначена, як «Дод. Винагород, бд АТ», що свідчить про те, що це доплата за участь у бойових діях, у червні 2022 року додаткову винагороду відповідно до постанови КМУ №168 у розмірі 30000грн, 19600 грн. (Дод. Винагор. бд АТ), у липні 2022 року отримав додаткову винагороду відповідно до постанови КМУ №168 у розмірі 37800 грн (Дод. винагор. бд АТ). Вважає, що отримання ним додаткової винагороди відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 у розмірі більше 30000 грн. та зазначення у розрахункових документах «Дод. винагор. бд АТ», «Вин. Пос. 168 (70т.)» свідчить про те, що позивач приймав безпосередню участь у бойових діях, забезпечував здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів.

Відповідач надав відзив на апеляційну скаргу, в якому просив залишити її без задоволення, а рішення Харківського окружного адміністративного суду від 12.05.2025 у справі №520/5315/25 - залишити без змін.

У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Предметом апеляційного оскарження є судове рішення, яке прийняте судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, у зв'язку з чим колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Згідно зі ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, відзив на апеляційну скаргу, дослідивши докази по справі, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що позивач проходив службу в органах Національної поліції з 07.11.2015 по 01.07.2022 на різних посадах.

01 липня 2022 року наказом Головного управління Національної поліції в Харківській області №307 о/с від 29.06.2022 ОСОБА_1 був звільнений з органів Національної поліції за власним бажанням на підставі п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію.».

Позивач звернувся із заявою до Комісії Національної поліції України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України про надання йому статусу учасника бойових дій. До вказаної заяви було долучено послужний список, дані про отримане грошове забезпечення та інші документи.

Рішенням Комісії УБД НПУ з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України від 26.12.2024 № 12/ІІІ/2/І/2 позивачу відмовлено в наданні статусу учасника бойових дій (далі - УБД), на підставі: пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; підпунктів 1, 2 пункту 24 Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413 (далі - Порядок № 413); абзац другий та третій пункту 4 розділу ІІ Положення про комісію Національної поліції України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України, затвердженого наказом МВС України від 23.05.2016 № 405 (далі - Положення про комісію № 405).

Не погодившись із вказаним рішенням, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції дійшов висновку, що подані на розгляд комісії документи не підтверджують безпосередньої участі позивача у виконанні ним бойових завдань, жодних інших доказів на підтвердження наявності підстав для надання позивачу статусу учасника бойових дій до суду не надано, з матеріалів справи не встановлено.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам справи, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до частини другої ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За приписами статті 5 Закону України від 22.10.1993 №3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі - Закон №3551-ХІІ) учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Пунктом 19 частини першої статті 6 Закону №3551-ХІІ установлено, що учасниками бойових дій визнаються: військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, особи, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Процедура надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, та категорії таких осіб визначена Порядком надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №413 від 20.08.2014 (далі - Порядок №413).

Відповідно до пп 1, 2 п. 24 Порядку №413 Комісія або міжвідомча комісія відмовляє заявнику в наданні статусу учасника бойових дій у разі:

1) відсутності правових підстав для надання статусу учасника бойових дій;

2) відсутності необхідних документів, визначених пунктом 4 цього Порядку.

Згідно з п. 1 розділу ІІ Положення "Про комісію Національної поліції України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України", затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України №405 від 23.05.2016 (зареєстровано в Мін'юсті України за № 857/28987 14.06.2016) (далі - Положення № 405).

Відповідно до п.1 Розділу І Положення № 405 основними завданнями Комісії є вивчення документів та прийняття рішення щодо надання та позбавлення статусу учасника бойових дій поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України, розгляд питань, пов'язаних з установленням статусу учасника війни відповідно до пунктів 2, 13 статті 9 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Відповідно до п.2 Розділу І Положення № 405 з метою забезпечення виконання покладених на неї завдань Комісія має право:

1) вивчати довідки, документи та інші докази, надіслані керівниками структурних підрозділів центрального органу управління поліції, територіальних (міжрегіональних) органів поліції, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Національної поліції України (далі - відповідні керівники);

2) вивчати довідки, документи та інші докази, подані особисто;

3) у разі потреби заслуховувати пояснення осіб, зазначених у пункті 1 розділу І цього Положення, свідків, представників органів державної влади, громадських організацій, рад ветеранів;

4) подавати на розгляд міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», яка утворюється Мінветеранів (далі - міжвідомча комісія), документи із спірних питань, що потребують міжвідомчого врегулювання;

5) брати до уваги докази, пропозиції та рекомендації районних (міських) комісій, комісій територіальних (міжрегіональних) органів поліції під час вивчення матеріалів щодо надання статусу учасника війни іншим працівникам Національної поліції України;

6) приймати рішення про надання статусу учасника бойових дій;

7) приймати рішення про надання статусу учасника війни;

8) повертати для подальшого доопрацювання відповідним керівникам документи;

9) приймати рішення про відмову в наданні статусу учасника бойових дій;

10) приймати рішення про відмову в наданні статусу учасника війни;

11) приймати рішення про позбавлення статусу учасника бойових дій;

12) приймати рішення про позбавлення статусу учасника війни;

13) повторно розглядати за рішенням Голови Національної поліції України (особи, яка виконує його обов'язки) питання про надання статусу учасника бойових дій особам, яким було відмовлено в наданні такого статусу раніше.

Згідно з п. 4 Розділу І Порядку №405 комісія відмовляє в наданні статусу учасника бойових дій, учасника війни у разі:

- відсутності правових підстав для надання статусу учасника бойових дій, учасника війни;

- відсутності документів, що містять достатні підтвердні докази і є підставою для надання статусу учасника бойових дій, учасника війни;

- надання недостовірних даних про осіб, зазначених у пункті 1 розділу І цього Положення;

- виявлення факту подання недостовірної інформації про участь в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх проведення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України або виконання завдань із розмінування, що має оперативний характер;

- наявності обвинувального вироку суду, який набрав законної сили, за вчинення особою умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину в період участі в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України або виконання завдань із розмінування, що має оперативний характер.

Тобто, відповідно до пп. пп. 6, 9 п. 2 розділу ІІ Положення № 405, з метою забезпечення виконання покладених на неї завдань Комісія має право, зокрема, приймати рішення про надання статусу учасника бойових дій; приймати рішення про відмову в наданні статусу учасника бойових дій.

Згідно з п. 4 розділу II Положення № 405, Комісія відмовляє в наданні статусу учасника бойових дій, учасника війни, зокрема у разі відсутності документів, що містять достатні підтвердні докази і є підставою для надання статусу учасника бойових дій, учасника війни.

Відповідно до п. 1 розділу ІІІ Положення № 405 статус учасника бойових дій надається поліцейським у разі залучення їх до проведення антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Поліцейським, які брали участь у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, у проведенні розвідувальних заходів, що підтверджено оперативним штабом з управління антитерористичною операцією чи Об'єднаним оперативним штабом Збройних Сил України (об'єднаним командним пунктом об'єднаних сил), а також які отримали поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальше виконання ними відповідних завдань (крім випадків необережного поводження зі зброєю та ухилення від служби шляхом самокалічення або симуляції хвороби), статус учасника бойових дій надається незалежно від кількості днів залучення їх до проведення антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, забезпеченні їх здійснення, заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Відповідно до абз. 9 п. 2 розділу ІІІ Положення № 405 Комісія приймає рішення про надання статусу учасника бойових дій на підставі. зокрема, таких документів:

- для поліцейських, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України,- не менш як один з таких документів - витяги з наказів органу поліції про відрядження (залучення) поліцейського до районів ведення бойових дій (у яких зазначені номер та дата бойового розпорядження військового командування), витягів із журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки), витягів із вахтових журналів, витягів із польотних листів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв. До документів, які надсилаються на розгляд Комісії, можуть додаватися інші документи - витяги (копії) з наказів органу поліції про залучення до виконання бойових розпоряджень (із поіменним списком поліцейських), витяги (копії) з наказів про виконання бойового (спеціального) завдання зведеним підрозділом Національної поліції України (з поіменним списком поліцейських), посвідчення про відрядження, витяги з бойових донесень (листи, рапорти, доповідні записки, довідки про виконання бойових завдань) із резолюцією уповноваженої посадової особи поліції, відрядженої до органів військового управління, зареєстрованих в органі (підрозділі) поліції, стройова чи доповідна записки, рапорти, розрахунки, книга нарядів чи інші документи, що підтверджують безпосередню участь поліцейських у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, що містять докази та підтверджують факт виконання поліцейськими бойових (службових) завдань.

При цьому, наведений у п. 2 цього розділу Положення № 405 перелік документів, на підставі яких Комісія приймає рішення про надання статусу учасника бойових дій, повністю кореспондується з положеннями п. 4 Порядку №413.

Судовим розглядом встановлено, що позивачем до заяви були долучені наступні документи:

- ордер;

- копія свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю;

- копія витягу з договору про надання правничої допомоги;

- копія паспорту ОСОБА_1 ;

- копія картки платника податків ОСОБА_1 ;

- копія витягу з реєстру територіальної громади на 1 арк;

- копія довідки від 17.08.2022 № 182ВПС/119-2022 (довідка ГУНП в Харківській області про надання інформації щодо проходження служби ОСОБА_1 );

- копія витягу з наказу ГУНП в Харківській області № 307 о/с (про звільнення Позивача зі служби в поліції за власним бажанням);

- копія витягу з наказу ГУНП в Харківській області № 318 о/с (про внесення доповнень до наказу ГУНП в Харківській області № 307 о/с в частині зазначення стажу служби в поліції);

- копія витягу з наказу ГУНП в Харківській області № 374 о/с (про внесення змін до пункту наказу ГУНП в Харківській області № 318 о/с в частині обрахунку стажу служби в поліції);

- копія послужного списку позивача;

- копія відповіді ГУНП в Харківській області від 16.09.2022 № 97аз/119/05/29- 2022 на адвокатський запит адвоката Сагайдака Е. С. (щодо компенсації позивачу за невикористані дні відпустки).

З метою отримання додаткових документів щодо участі ОСОБА_1 у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України в районах ведення бойових (воєнних) дій в безпосередньому підрозділі в якому позивач проходив службу, на підставі пункту 22 Порядку № 413 Комісія УБД НПУ звернулася з відповідним листом від 21.11.2024 № 159762 про надання інформації до ГУНП в Харківській області.

За результатами розгляду вказаного листа ГУНП в Харківській області листами від 06.12.2024 № 6466вс/119/01/12-2024 та від 11.12.2024 № 6529вс/119/01/12-2024 надіслало до комісії відповідні матеріали та повідомило: «що згідно облікових даних управління кадрового забезпечення ГУНП в Харківській області та управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Харківській області інформація щодо участі ОСОБА_1 у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України на території Харківської області відсутня».

Таким чином в ході розгляду вказаних матеріалів Комісією УБД НПУ встановлено, що документи визначені положеннями абзацу дев'ятого пункту 2 розділу ІІІ Положення про комісію № 405, які є підставою для прийняття рішення Комісією УБД НПУ про надання статусу учасника бойових дій щодо ОСОБА_1 відсутні.

У зв'язку з чим, згідно протоколу засідання Комісії УБД НПУ від 26.12.2024 № 12 на підставі пункту 1 (відсутності правових підстав для надання статусу учасника бойових дій) та пункту 2 (відсутності необхідних документів, визначених пунктом 4 цього Порядку) пункту 24 (комісія або міжвідомча комісія відмовляє заявнику в наданні статусу учасника бойових дій у разі) Порядку № 413; абзацу другого (відсутності правових підстав для надання статусу учасника бойових дій, учасника війни) та третього (відсутності документів, що містять достатні підтвердні докази і є підставою для надання статусу учасника бойових дій, учасника війни) пункту 4 (комісія відмовляє в наданні статусу учасника бойових дій, учасника війни у разі) розділу ІІ Положення про комісію № 405; позивачу відмовлено в наданні статусу учасника бойових дій.

Таким чином, позивачу відмовлено у наданні статусу учасника бойових дій у зв'язку з відсутністю документів, що містять достатні підтвердні докази і є підставою для надання статусу учасника бойових дій, зокрема: документів, передбачених абзацом дев'ятим пункту 2 розділу ІІІ Положення про комісію № 405 та відповідно відсутністю правових підстав для надання статусу учасника бойових дій.

Колегія суддів вказує, що надані позивачем документи не містять достатніх доказів про безпосередню його участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, а тому у Комісії відсутні правові підстави для надання позивачу статусу учасника бойових дій, про що, з посиланням на відповідні положення законодавства та підзаконних актів, які врегульовують порядок та підстави надання такого статусу, зазначено безпосередньо в оскаржуваному рішенні.

Стосовно посилань позивача на те, що відповідно до даних про отриману заробітну плату він у квітні 2022 року отримав додаткову винагороду відповідно до постанови КМУ №168 у розмірі 25741, 01 грн., у травні 2022 року додаткову винагороду відповідно до постанови КМУ №168 у розмірі 30000 грн, 30000 грн., 19800 грн., при цьому остання виплата зазначена, як «Дод. Винагород, бд АТ», у червні 2022 року додаткову винагороду відповідно до постанови КМУ №168 у розмірі 30000 грн, 19600 грн. (Дод. Винагор. бд АТ), у липні 2022 року отримав додаткову винагороду відповідно до постанови КМУ №168 у розмірі 37800 грн (Дод. винагор. бд АТ), тому зазначення у розрахункових документах «Дод. винагор. бд АТ», «Вин. Пос. 168 (70т.)» свідчить про те, що позивач приймав безпосередню участь у бойових діях, забезпечував здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, колегія суддів зазначає, що докази виплати позивачу збільшеної додаткової винагороди відповідно до КМУ №168 з огляду на положення Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Порядку № 413 та Положення про комісію № 405, яким безпосередньо врегульовано підстави для надання статусу УБД - не відноситься до документів, які є підставою для надання відповідного статусу.

Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, колегія суддів вважає правомірним висновок суду першої інстанції про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

Частиною 1 ст. 315 КАС України визначено, що за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Під час апеляційного провадження, колегія суду не встановила таких порушень судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, які б призвели до неправильного вирішення справи по суті, які були предметом розгляду і заявлені в суді першої інстанції.

Таким чином, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції є обґрунтованим, прийнятим на підставі з'ясованих та встановлених обставинах справи, які підтверджуються доказами, та ухваленим з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.

Враховуючи те, що справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження, рішення суду апеляційної інстанції не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Керуючись ст. ст. 243, 250, 311, 315, 316, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 12.05.2025 по справі № 520/5315/25 залишити без змін .

Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя-доповідач В.В. Катунов

Судді І.С. Чалий З.Г. Подобайло