Україна
Донецький окружний адміністративний суд
28 липня 2025 року Справа№200/3764/25
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Троянової О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО-ТРАНС» про стягнення податкового боргу на суму 906093,83 грн
Позивач, Головне управління ДПС в Донецькій області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО-ТРАНС» про стягнення до бюджету кошти з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, у розмірі суми податкового боргу - 906 093,83 грн, а саме:
- податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код класифікації доходів бюджету 14010100) у сумі 890 888,43 грн;
- податок на прибуток підприємств який сплачують інші підприємства (код класифікації доходів бюджету 11021000) у сумі 15 205,40 гривень.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 28 травня 2025 року суд прийняв до розгляду позовну заяву та відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) без виклику учасників справи.
За правилами частини 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином.
В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що відповідач перебуває на податковому обліку в органах ДПС та є платником податків за основним місцем обліку. Зазначив, що за відповідачем обліковується податковий борг у розмірі 906 093,83 грн, який виник з причини несплати податкових зобов'язань нарахованих контролюючим органом на підставі податкових повідомлень-рішень та нарахованої пені. З метою погашення податкового боргу контролюючим органом було направлено відповідачу податкову вимогу «Ю» від 15.10.2024 № 0000596-1305-0599. Враховуючи викладене, просить стягнути з відповідача податковий борг в розмірі 906 093,83 гривень.
Відповідач не скористався правом на подання відзиву на позовну заяву. Враховуючи положення ч. 6 ст. 162 КАС України суд дійшов висновку про розгляд справи за наявними матеріалами у справі.
Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.
Позивач, Головне управління ДПС у Донецькій області, у розумінні п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України, є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах згідно ст.43 КАС України має адміністративну процесуальну дієздатність.
Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності, порядок адміністрування податків та зборів, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю визначені Податковим кодексом України.
Таким чином, позивач у справі - суб'єкт владних повноважень, на якого чинним законодавством покладені владні управлінські функції стосовно контролю у сфері податкових взаємовідносин.
Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРО-ТРАНС», код ЄДРПОУ 36310820, адреса місцезнаходження: 85113, Донецька обл., м. Костянтинівка, вул. 6-го вересня, буд. 40А, зареєстроване з 31.01.2009 року, перебуває на податковому обліку як платник податків в Головному управлінні ДПС у Донецькій області, Краматорська ДПІ.
Підставою виникнення податкового боргу слугувало наступне.
18.03.2024 року працівниками ГУ ДПС у Донецькій області за результатами камеральної перевірки щодо порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на прибуток Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО-ТРАНС», код ЄДРПОУ 36310820, складено акт № 479/05-99-04-07/36310820, відповідно до якого перевіркою встановлено порушення підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16, пункту 57.1 статті 57 ПК України в частині несвоєчасного погашення узгоджених сум грошових зобов'язань протягом встановлених строків: згідно податкової декларації з податку на прибуток підприємств 9432004587 від 17.02.2022 за 2021 рік у сумі 7000 грн.
Вказаний акт направлено відповідачу засобами поштового зв'язку та повернуто за податковому органу за зворотною адресою за закінченням терміну зберігання.
30 квітня 2024 року Головним управлінням ДПС у Донецькій області на підставі акту перевірки від 18.03.2024 року № 479/05-99-04-07/36310820 прийнято податкове повідомлення-рішення № 1443/05-99-04-07/36310820 (форма «Ш»), яким застосовано штраф у розмірі 10% у сумі 700 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача засобами поштового зв'язку та повернуто за зворотною адресою за закінченням терміну зберігання.
21.05.2024 року працівниками ГУ ДПС у Донецькій області за результатами камеральної перевірки щодо несвоєчасного подання податкової звітності з податку на прибуток Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО-ТРАНС», код ЄДРПОУ 36310820, складено акт № 1723/05-99-04-07/336310820, відповідно до якого перевіркою встановлено порушення підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 розділу ІІ ПК України в частині несвоєчасного подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2023 рік 9385140898, фактично подана 04.03.2023, тоді як граничний термін подання 29.02.2024.
Вказаний акт направлено відповідачу засобами поштового зв'язку та повернуто за податковому органу за зворотною адресою у зв'язку з відсутністю адресата за вказаною адресою.
25 червня 2024 року Головним управлінням ДПС у Донецькій області на підставі акту перевірки від 21.05.2024 року № 1723/05-99-04-07/336310820 прийнято податкове повідомлення-рішення № 2475/05-99-04-07/36310820 (форма «ПС»), яким застосовано штраф у сумі 340 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача засобами поштового зв'язку та повернуто за зворотною адресою за закінченням терміну зберігання.
10.07.2024 року працівниками ГУ ДПС у Донецькій області за результатами камеральної перевірки щодо дотримання порядку реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких накладних з податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних Товариством з обмеженою відповідальністю «АГРО-ТРАНС», код ЄДРПОУ 36310820, складено акт № 2774/05-99-04-07/336310820, відповідно до якого перевіркою встановлено порушення абз. 1 пункту 120-1.1 статті 120-1 розділу ІІ ПК України - порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України на загальну суму 3 590 457,34 грн; пункту 90 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України - порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної згідно з пунктом 89 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України; абз. 1 пункту 120-1.2 статті 120-1 розділу ІІ ПК України - відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 ПК України, податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН.
Вказаний акт направлено відповідачу засобами поштового зв'язку та повернуто за податковому органу за зворотною адресою у зв'язку за закінченням терміну зберігання.
08 серпня 2024 року Головним управлінням ДПС у Донецькій області на підставі акту перевірки від 10.07.2024 року №2774/05-99-04-07/336310820 прийнято податкове повідомлення-рішення № 3374/05-99-04-07/36310820 (форма «Н»), яким застосовано штраф у сумі 889 868,43 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача засобами поштового зв'язку та повернуто за зворотною адресою за закінченням терміну зберігання.
03.12.2024 року працівниками ГУ ДПС у Донецькій області за результатами камеральної перевірки щодо несвоєчасного подання податкової звітності з податку на додану вартість Товариством з обмеженою відповідальністю «АГРО-ТРАНС», код ЄДРПОУ 36310820, складено акт № 6460/05-99-04-07/336310820, відповідно до якого перевіркою встановлено порушення підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 розділу ІІ, пункту 203.1 статті 203 розділу V ПК України в частині несвоєчасного подання податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень 2024 року, а саме: декларація з податку на додану вартість за жовтень 2024 року 9357365954 фактично подана 26.11.2024, тоді як граничний термін подання 20.11.2024 (абз. 6 пп. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України).
Вказаний акт направлено відповідачу в електронний кабінет у зв'язку з неможливістю направлення поштою.
19 грудня 2024 року Головним управлінням ДПС у Донецькій області на підставі акту перевірки від 03.12.2024 року № 6460/05-99-04-07/336310820 прийнято податкове повідомлення-рішення № 6908/05-99-04-08/36310820 (форма «ПС»), яким застосовано штраф у сумі 1020 грн.
Вказаний акт направлено відповідачу в електронний кабінет у зв'язку з неможливістю направлення поштою.
Доказів оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень в адміністративному або судовому порядку матеріали справи не містять.
25.02.2025 року на виконання приписів статті 129 ПКУ відповідачу нараховано пеню за податковою декларацію з податку на прибуток підприємств 9432004587 від 17.02.2022 року за період з 10.06.2022 по 25.02.2025 року в сумі 5903,30 грн.
25.03.2025 року на виконання приписів статті 129 ПКУ відповідачу нараховано пеню за податковою декларацію з податку на прибуток підприємств 9432004587 від 17.02.2022 року за період з 10.06.2022 року по 25.03.2025 року в сумі 4627,44 грн.
24.04.2025 року на виконання приписів статті 129 ПКУ відповідачу нараховано пеню за податковою декларацію з податку на прибуток підприємств 9432004587 від 17.02.2022 року за період з 10.06.2022 по 24.04.2025 року в сумі 3 634,66 грн.
Заборгованість з податку на додану вартість у загальному розмірі 890888,43 грн підтверджується інтегрованою карткою платника з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) станом на 30.04.2025 року.
15.10.2024 року з метою погашення податкового боргу ГУ ДПС у Донецькій області сформовано податкову вимогу форми «Ю» 0000596-1305-0599 та направлено на адресу відповідача засобами поштового зв'язку та повернуто за зворотною адресою за закінченням терміну зберігання.
Враховуючи зазначене, станом на час розгляду справи, за Товариством з обмеженою відповідальністю «АГРО-ТРАНС» обліковується податковий борг у розмірі 906 093,83 грн, який позивач просить стягнути в судовому порядку.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи, що, у відповідності до статті 36 Кодексу, є податковим обов'язком. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком, збором та є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Пунктом 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України встановлено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до ст. 16.1.4 Податкового кодексу України до обов'язків платника податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
Статтею 31 Податкового кодексу України встановлено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк. вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.
Підстави припинення податкового обов'язку, крім його виконання, визначені п. 37.3 ст. 37 Податкового кодексу України.
Згідно п. 38.1 ст. 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Пунктом 38.2. ст. 38 Податкового кодексу України визначено, що сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку.
За змістом п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно з п.п. 54.3.1, 54.3.3 п. 54.3. ст. 54 Податкового кодексу України у редакції, чинній на час прийняття податкових повідомлень-рішень контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо:
платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію, а при здійсненні заходів податкового контролю встановлено факти здійснення платником податків діяльності, що призвела до виникнення об'єктів оподаткування, наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу та наявності діючих (у тому числі призупинених) ліцензій на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством (пп. 54.3.1 ст. 54 Податкового кодексу України)
згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган (пп. 54.3.3 ст. 54 Податкового кодексу України).
Пунктом 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України передбачено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлено, що відповідачем було подано контролюючому органу податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за 2021 рік, в якій самостійно визначено суму грошового зобов'язання у сумі 7000 грн.
Статтею 49 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Пунктом 57.3. ст. 57 визначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Як вже встановлено судом, податковими повідомленнями-рішеннями від 30.04.2024 року № 1443/05-99-04-07/36310820, від 25.06.2024 року № 2475/05-99-04-07/36310820, від 08.08.2024 року № 3374/05-99-04-07/36310820, від 19.12.2024 року № 6908/05-99-04-08/36310820 контролюючий орган визначив відповідачу суму грошового зобов'язання зі сплати штрафних санкцій на загальну суму 700 грн, 340 грн, 889 868,43 грн, 1020 грн відповідно, які направлено відповідачу за зареєстрованою адресою місцезнаходження та повернуті за зворотною адресою за закінченням встановленого терміну зберігання, або направлені у електронний кабінет платника.
Відповідно до п. 42.2 ст.42 Податкового кодексу України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Згідно п. 42.4 ст.42 Податкового кодексу України документ, надісланий контролюючим органом в електронний кабінет, вважається врученим платнику податків або фінансовому агенту, якщо він сформований з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та є доступним в електронному кабінеті.
Датою вручення платнику податків або фінансовому агенту документа є дата, зазначена у квитанції про доставку у текстовому форматі, що відправляється з електронного кабінету автоматично та свідчить про дату та час доставки документа платнику податків/фінансовому агенту. У разі якщо доставка документа відбулася після 18 години, датою вручення документа платнику податків/фінансовому агенту вважається наступний робочий день. Якщо доставка відбулася у вихідний чи святковий день, датою вручення документа платнику податків/фінансовому агенту вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
Враховуючи викладене, що вказані податкові повідомлення-рішення вручено відповідачу належним чином, та відповідно є узгодженими.
Згідно п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.
Відповідно до п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України на суми грошового зобов'язання, визначеного п.п. 129.1.1 та 129.1.2 п. 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
Нарахування пені відповідно до п.п. 129.3.1 п. 129.3 ст. 129 Кодексу припиняється в день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.
В зв'язку з несплатою узгодженого податкового зобов'язання контролюючий орган нарахував відповідачу пені у загальній сумі 14165,40 грн з податку на прибуток підприємств, що на день судового розгляду цієї справи відповідачем не сплачена.
Відповідно до п.п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом є податковим боргом.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідачем сформовано податкову вимогу форми «Ю» від 15.10.2024 року № 0000596-1305-0599, яку надіслано на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням та повернуто за зворотною адресою за закінченням терміну зберігання.
Прийняті заходи податковим органом не призвели до погашення податкового боргу.
Доказів оскарження вказаної податкової вимоги в адміністративному чи судовому порядку суду не надано, а тому вона є чинною та підлягає до виконання.
Як зазначено у п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 110.1 ст. 110 Податкового кодексу України платники податків, податкові агенти, а також інші суб'єкти у випадках, прямо передбачених цим Кодексом, несуть фінансову відповідальність за вчинення податкових правопорушень. За порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 Податкового кодексу України).
Відповідно до п. 20.1.19 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи, зокрема, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно абз. 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Доказів погашення податкової заборгованості станом на день винесення судом даного рішення, матеріали справи не містять. Відзив на позовну заяву, сплату узгодженої суми податкової заборгованості у добровільному порядку або її оскарження відповідачем надано не було, жодних доказів на спростування позиції контролюючого органу відповідачем також не надано.
Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з нормами частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до вимог пункту 4 частини першої статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Відповідно до вимог частин першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Нормами частини другої зазначеної статті встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд, відповідно до положень частини п'ятої статті 77 КАС України, вирішує справу на підставі наявних доказів.
Відповідно до пункту 10 частини 2 статті 245 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
З огляду на зазначене, враховуючи вимоги ст.ст. 72-79, 90 КАС України та беручи до уваги докази, які наявні у матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги контролюючого органу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
У відповідності до положень статті 139 КАС України розподіл судових витрат не здійснюється.
Відповідно до частини 3 статті 243 КАС України у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п'ять днів з дня закінчення розгляду справи.
На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 2-15, 19-21, 72-79, 90, 94, 122, 123, 132, 159-161, 164, 192-194, 224-228, 241-247, 255, 253-262, 293-295 КАС України, суд
Задовольнити адміністративний позов Головного управління ДПС в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО-ТРАНС» про стягнення податкового боргу на суму 906093,83.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО-ТРАНС» (юридична адреса: 85113, Донецька область, Краматорський район, м. Костянтинівка, вул. 6-го Вересня, буд. 40-А, код ЄДРПОУ 36310820) за рахунок грошових коштів, які знаходяться на рахунках/електронних гаманцях платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків до бюджету податковий борг в сумі 906 093 (дев'ятсот шість тисяч дев'яносто три) гривні 83 коп., з яких:
- з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код класифікації доходів бюджету 14010100) в сумі 890 888 (вісімсот дев'яносто тисяч вісімсот вісімдесят вісім) гривень 43 коп.;
- з податку на прибуток підприємств, який сплачують інші підприємства (код класифікації доходів бюджету 11021000) в сумі 15 205 (п'ятнадцять тисяч двісті п'ять) гривень 40 коп.
Повний текст рішення складено 28 липня 2025 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя О.В. Троянова