про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
31 липня 2025 р. Справа № 120/10384/25
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Слободонюк Михайло Васильович, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 (військова частина польова пошта НОМЕР_2 ) про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити дії
25.07.2025 до суду через систему "Електронний суд" надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , які подані її представником - адвокатом Опольською Н.М., до військової частини НОМЕР_1 (військова частина польова пошта НОМЕР_2 ) про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити дії.
Частиною першою статті 171 КАС України передбачено, що після одержання позовної заяви суддя з'ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161,172 цього Кодексу.
Водночас, вказані положення поширюються на всі випадки звернення до адміністративного суду з позовною заявою, а їх недотримання свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам закону.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до п. 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту порушеного права, свободи чи інтересу згідно ч. 1 ст. 5 КАС України, який має бути сформульований максимально чітко і зрозуміло, оскільки від якості позовної заяви, юридично правильно сформованого змісту позовних вимог залежить і ефективність судового захисту, позаяк суд розглядає адміністративні справи лише в межах позовних вимог.
Для того, щоб позовна заява по змісту відповідала вимогам п. 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України, в ній обов'язково має бути зазначення належне обґрунтування заявлених позовних вимог.
Відповідно до позовних вимог позивач просить суд:
- визнати протиправними дії військової частини НОМЕР_1 ;
- зобов'язати військову частини НОМЕР_1 надати ОСОБА_2 грошовий атестат та довідку про додаткові види грошового забезпечення на стрільця, помічника гранатометника 2 відділення охорони 2 відділення охорони і роти охорони, ВОС-100915А ОСОБА_3 , 28.03.1994 року.
Однак суд звертає увагу позивача на те, що зміст заявлених позовних вимог не є конкретизованим, позаяк позивач не вказує які саме дії військової частини НОМЕР_1 є протиправними.
Окрім того, позивач у своїй позовній заяві належним чином не обґрунтовує з посиланням на відповідні правові норми та не надає належні докази того, що саме військова частина НОМЕР_1 має обов'язок у видачі грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення на стрільця, помічника гранатометника 2 відділення охорони 2 відділення охорони і роти охорони, ВОС-100915А ОСОБА_3 , 28.03.1994 року, враховуючи відповідне повідомлення відповідача від 13.05.2024 №1756.
Отже, з метою усунення цих недоліків позовної заяви позивачу необхідно уточнити та конкретизувати зміст позовних вимог щодо того, які саме дії військової частини НОМЕР_1 позивач оскаржує та надати належні обґрунтування та докази того, що саме військова частина НОМЕР_1 має передбачений законом обов'язок щодо видачі грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення на стрільця, помічника гранатометника 2 відділення охорони 2 відділення охорони і роти охорони, ВОС-100915А ОСОБА_3 , 28.03.1994 року.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 КАС України, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позовну заяву ОСОБА_1 належить залишити без руху з наданням позивачу строку для усунення виявлених судом недоліків, зазначених у цій ухвалі.
Керуючись ст. ст. 5, 9, 160, 161, 169, 256, 293 КАС України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 (військова частина польова пошта НОМЕР_2 ) про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити дії залишити без руху.
Встановити позивачу 7-ти денний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви, зазначених в мотивувальній частині ухвали суду.
Копію даної ухвали направити позивачу (представнику позивача).
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Слободонюк Михайло Васильович