Ухвала від 01.08.2025 по справі 484/4253/25

Справа № 484/4253/25

Провадження № 2/484/1886/25

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

01.08.2025 суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Медведєва Н.А. вивчивши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 до Кам'яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області про визнання договору дійсним та визнання права власності на нерухоме майно

ВСТАНОВИЛА:

До суду надійшов позов ОСОБА_1 до Кам'яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області про визнання договору купівлі-продажу, укладеного між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 27.06.2006 дійсним та визнання права власності на житловий будинок з господарськими та побутовими спорудами та будівлями, земельні ділянки з кадастровими номерами 48254857000:02:024:0008, 4825487000:02:024:0007, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до вимог ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).

Згідно із ч.5, 3 ст. 177 ЦПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). У разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.

Частина 2 та 4 статті 83 ЦПК України визначає, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

В позовній заяві вказано, що ОСОБА_2 померла та після її смерті її донька спадщину не прийняла. Однак жодного доказу на підтвердження викладеного до позовної заяви не надано. Також не надані клопотання про витребування таких доказів. Отже позивачу необхідно надати вказані докази або клопотання про витребування таких доказів.

Згідно із ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

До позову додана квитанція про сплату позивачем судового збору лише в сумі 1211,20грн.

Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Із змісту позовних вимог убачається, що позивачем заявлені одна немайнова вимога про визнання договору дійсним та три майнові вимоги про визнання права власності на будинок та дві земельні ділянки.

Згідно із вимогами п.3 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.

В силу приписів п. п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання позовної заяви немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Однак в позовній заяві ціна позову не вказана.

Відповідно до звіту про оцінку майна, копія якого додана до позову, ринкова вартість спірного житлового будинку станом на 03.07.2025 складає 94390грн. Інформація про вартість спірних земельних ділянок до позову не додана. Відсутня інформація, яка б підтвердила, що на день подання позову неможливо встановити точну ціну спірних земельних ділянок.

До позову додана квитанція про сплату позивачем судового збору в сумі 1211,20грн.

Отже, позивачу необхідно надати суду документи на підтвердження вартості спірних земельних ділянок на момент звернення до суду з позовом, а також докази на підтвердження сплати судового збору у розмірі 1 відсотка ціни позову (вартості майна), але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ч.1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

На підставі викладеного вище, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, зобов'язавши позивача усунути недоліки в строк у сім днів з дня отримання позивачем ухвали.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 258-261 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

позовну заяву ОСОБА_1 до Кам'яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області про визнання договору дійсним та визнання права власності на нерухоме майно залишити без руху, зобов'язавши позивача усунути вказані недоліки в строк у сім днів з дня отримання позивачем ухвали, інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Н.А.Медведєва

Попередній документ
129248531
Наступний документ
129248533
Інформація про рішення:
№ рішення: 129248532
№ справи: 484/4253/25
Дата рішення: 01.08.2025
Дата публікації: 04.08.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; купівлі-продажу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (26.11.2025)
Результат розгляду: в позові відмовлено
Дата надходження: 31.07.2025
Предмет позову: про визнання договору дійсним та визнання права власності на нерухоме майно
Розклад засідань:
11.09.2025 10:00 Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
29.09.2025 09:30 Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
15.10.2025 13:30 Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
27.10.2025 10:30 Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
19.11.2025 11:00 Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
26.11.2025 11:00 Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
МЕДВЕДЄВА НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
суддя-доповідач:
МЕДВЕДЄВА НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
відповідач:
Кам’яномостівська сільська рада Первомайського району Миколаївської області
позивач:
Руденко Микола Олександрович
представник позивача:
Рябченко Катерина Петрівна
третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору:
Васютіна Антоніна Леонідівна