Постанова від 31.07.2025 по справі 717/1955/25

Справа № 717/1955/25

Номер провадження 3/717/1056/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 липня 2025 року селище Кельменці

Cуддя Кельменецького районного суду Чернівецької області Проценко А.М., розглянувши справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, щодо громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працює інструктором мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 ,

ВСТАНОВИЛА:

До суду надійшли протоколи про адміністратипвне правопорушення з доданими матеріалами №33, 36, 35, 37, 34, 39, 38, 32, 41, 40 від 31 липня 2025 року, складені щодо громадянина ОСОБА_1 .

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 28.12.2023 головного сержанта ОСОБА_1 уповноважено на складання протоколів про адміністративні правопорушення у випадку доставки працівниками Національної поліції України громадян, які вчинили адміністративні правопорушення за статями 210, 210-1 КУпАП, проте ігноруючи свої функціональні обов'язки та порушуючи цим ст. 11, 16 Статуту Збройних Сил України, недбало поставився до військової служби.

05.01.2024 близько 10:00 год., після доставлення органами Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який допустив порушення правил військового обліку, інструктором мобілізаційного відділення ОСОБА_1 заходи адміністративного реагування вжито не було, протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 210, 210-1 КУпАП не складалися.

23.11.2024 близько 11:00 год., після доставлення органами Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який допустив порушення правил військового обліку, інструктором мобілізаційного відділення ОСОБА_1 заходи адміністративного реагування вжито не було, протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 210, 210-1 КУпАП не складалися.

16.08.2024 близько 15:00 год., після доставлення органами Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який допустив порушення правил військового обліку, інструктором мобілізаційного відділення ОСОБА_1 заходи адміністративного реагування вжито не було, протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 210, 210-1 КУпАП не складалися.

30.04.2024 близько 16:00 год., після доставлення органами Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який допустив порушення правил військового обліку, інструктором мобілізаційного відділення ОСОБА_1 заходи адміністративного реагування вжито не було, протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 210, 210-1 КУпАП не складалися.

10.04.2024 близько 12:00 год., після доставлення органами Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , який допустив порушення правил військового обліку, інструктором мобілізаційного відділення ОСОБА_1 заходи адміністративного реагування вжито не було, протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 210, 210-1 КУпАП не складалися.

20.06.2024 близько 12:00 год., після доставлення органами Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , який допустив порушення правил військового обліку, інструктором мобілізаційного відділення ОСОБА_1 заходи адміністративного реагування вжито не було, протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 210, 210-1 КУпАП не складалися.

28.10.2024 близько 10:00 год., після доставлення органами Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , який допустив порушення правил військового обліку, інструктором мобілізаційного відділення ОСОБА_1 заходи адміністративного реагування вжито не було, протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 210, 210-1 КУпАП не складалися.

30.10.2024 близько 11:00 год., після доставлення органами Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , який допустив порушення правил військового обліку, інструктором мобілізаційного відділення ОСОБА_1 заходи адміністративного реагування вжито не було, протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 210, 210-1 КУпАП не складалися.

17.12.2024 близько 10:00 год., після доставлення органами Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , який допустив порушення правил військового обліку, інструктором мобілізаційного відділення ОСОБА_1 заходи адміністративного реагування вжито не було, протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 210, 210-1 КУпАП не складалися.

30.11.2024 близько 10:00 год., після доставлення органами Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , який допустив порушення правил військового обліку, інструктором мобілізаційного відділення ОСОБА_1 заходи адміністративного реагування вжито не було, протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 210, 210-1 КУпАП не складалися.

У зазначених випадках ОСОБА_1 не склав протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 210, 210-1 КУпАП щодо вищеказаних осіб, що призвело до невиконання ним службових обов'язків, які передбачені Статутом внутрішньої служби ЗСУ, та неналежною організацію несення ним служби, порушення військової дисципліни, наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 №597 від 28.12.2023, Постанови КМУ №1487 від 30.12.2022, вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення, що мало наслідком не притягнення до адміністративної відповідальності вищезазначених осіб.

Щодо вказаних подій здійснювалось кримінальне провадження №42025261220000025 від 07.04.2025, яке закрито постановою від 30.07.2025 за відсутності в діяннях військових службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 складу кримінального правопорушення (відсутня обставина завдання істотної шкоди) на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.

ОСОБА_1 подав до суду заяву, в якій зазначає, що вину визнає та просить розглянути справу за його відсутності.

Згідно зі ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

За приписами статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Підставою притягнення суб'єкта правопорушення до юридичної відповідальності є наявність в його діях складу правопорушення.

Склад правопорушення - це сукупність передбачених законом об'єктивних і суб'єктивних ознак діяння, які характеризують (визначають) його як правопорушення.

Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, полягає у недбалому ставленні військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.

Частиною 2 ст. 251 КУпАП передбачено, що обов'язок збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини тлумачаться на її користь (ст. 62 Конституції України).

Протоколи про адміністративне правопорушення відповідають вимогам ст. 256 КУпАП, оформлені компетентними органами в межах наданих повноважень, викладено суть правопорушення, обставини його вчинення та надана відповідна правова кваліфікація.

При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення суд відповідно до вимог ст. 33 КУпАП враховує всі обставини справи, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, характер вчиненого адміністративного правопорушення, майновий стан, а тому суддя вважає за необхідне призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу.

Зокрема судом враховується, що ОСОБА_1 щиро розкаявся та визнав вину у вчинених правопорушеннях.

Згідно до статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків. Враховуючи наведене, ОСОБА_1 слід звільнити від сплати судового збору.

Керуючись ст. 280, 283, 284 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И ЛА:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Чернівецького апеляційного суду через Кельменецький районний суд Чернівецької області.

Суддя А.М.Проценко