31 липня 2025 року
м. Київ
справа №520/36864/23
адміністративне провадження №К/990/26052/25
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Мельник-Томенко Ж.М.,
суддів: Смоковича М.І., Уханенка С.А.,
перевіривши касаційну скаргу Військової частини НОМЕР_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 26.02.2024 та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 19.05.2025 у справі №520/36864/23 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні;
- зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 середній заробіток у зв'язку із затримкою розрахунку при звільненні за період 11.01.2019 по 12.12.2023 із розрахунку 418 грн 89 коп. в день у сумі 752745,33 грн відповідно до пункту 8 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100 із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб, відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.2004 №44.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 26.02.2024, залишеним без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 19.05.2025, позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні. Зобов'язано Військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 середній заробіток у зв'язку із затримкою розрахунку при звільненні за період 11.01.2019 по 12.12.2023 у сумі 72 252 грн 84 коп. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись із рішеннями судів попередніх інстанцій, 17.06.2025 Військова частина НОМЕР_1 через підсистему «Електронний суд» подала касаційну скаргу до Верховного Суду, яка зареєстрована Судом 18.06.2025.
Ухвалою Верховного Суду від 03.07.2025 зазначену касаційну скаргу залишено без руху та надано скаржнику строк для усунення недоліків касаційної скарги шляхом подання до суду документа про сплату судового збору у визначеному Судом розмірі.
14.07.2025 до Верховного Суду через підсистему «Електронний суд» надійшло клопотання Військової частини НОМЕР_1 , в якому заявник просить продовжити строк для усунення недоліків касаційної скарги, встановлений ухвалою Верховного Суду від 03.07.2025.
Указане клопотання мотивоване тим, що станом на липень 2025 року відсутнє фінансування Військової частини НОМЕР_1 за КЕКВ 2800, з якого здійснюється сплата судового збору. Військовою частиною НОМЕР_1 була подана заявка до розпорядника коштів вищого рівня на фінансування КЕКВ 2800, найближчим часом очікується фінансування та сплата судового збору за подання даної касаційної скарги. Фінансування військової частини НОМЕР_1 в 2025 році розпорядником коштів вищого рівня здійснювалось здебільшого на відновлення, ремонт та підтримання в боєздатному стані озброєння і військової техніки Військової частини НОМЕР_1 , а також грошового та тилового забезпечення особового складу частини, з метою виконання завдань за призначенням щодо стримування та відсічі збройної агресії російської федерації, захисту територіальної цілісності та недоторканності України.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.07.2025, який здійснено на підставі розпорядження заступника керівника Апарату Верховного Суду - керівника секретаріату Касаційного адміністративного суду від 29.07.2025 №782/0/78-25, визначено новий склад колегії суддів: головуючий суддя (суддя-доповідач) - Мельник-Томенко Ж.М., судді: Смокович М.І., Уханенко С.А.
Вирішуючи указане клопотання, Суд виходить з того, що відповідно до частини другої статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
За викладених обставин Суд вважає за необхідне продовжити строк для усунення недоліків касаційної скарги на десять днів із дня вручення ухвали про продовження строку для усунення недоліків касаційної скарги.
Керуючись статтею 121 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд
Клопотання Військової частини НОМЕР_1 про продовження процесуального строку задовольнити.
Продовжити Військовій частині НОМЕР_1 строк для усунення недоліків касаційної скарги, зазначених в ухвалі Верховного Суду від 03.07.2025, на десять днів із дня вручення копії цієї ухвали.
Роз'яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк касаційну скаргу буде повернуто.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
...........................
...........................
...........................
Ж.М. Мельник-Томенко
М.І. Смокович
С.А. Уханенко ,
Судді Верховного Суду