Постанова від 25.07.2025 по справі 760/14325/25

Справа № 760/14325/25

Провадження № 3/760/4746/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.07.2025 м. Київ

Суддя Солом'янського районного суду міста Києва Застрожнікова К.С., за участю представника Київської митниці - Маркової Г.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Солом'янського районного суду міста Києва матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності відправника міжнародного поштового відправлення №CР643068355UА

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт з безконтактним електронним носієм № НОМЕР_1 , виданий 25 березня 2021 року, орган видачі - 8017, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , адрес реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса зазначена в CN 23: АДРЕСА_2 ,

за ознаками порушення митних правил, передбачених статтею 473 МК України,

ВСТАНОВИВ:

21.12.2024 року в зоні митного контролю Київської митниці на території АТ «Укрпошта» (м. Київ, вул. Г.Кірпи, 2), під час проведення митного огляду міжнародного поштового відправлення № CР643068355UA, яке відправлялось з України ( ОСОБА_2 , АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ( АДРЕСА_3 )), виявлено пристрій у комплекті з маркуванням «1ПН93-3 АК-74 № НОМЕР_3 » - 1 шт.

У митній декларації CN 23, яка є підставою для переміщення через митний кордон України, в графі «докладний опис вкладення» відправником зазначено «mikroskopy optychni skladni», в перекладі на українську мову означає «мікроскопи оптичні складні». Про що 21.12.2024 року складено Акт про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобі, ручної поклажі та багажу.

Відправник міжнародного поштового відправлення - ОСОБА_1 , особисто своїм підписом завірив інформацію, зазначену в митній декларації CN 23 № CР643068355UA.

Листом Київської митниці №7.8-28-12/28-12/7/4 від 06.01.2025 року вказані зразки направлено для проведення експертного дослідження до Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби (СЛЕД Держмитслужби).

Згідно висновку СЛЕД Держмитслужби від 09.01.2025 року № 1420003302-0006 наданий на дослідження пристрій ідентифіковано як військовий нічний приціл «1ПН93-3», покоління «2+», що призначений для спостереження за полем бою і ведення прицільної стрільби в умовах поганої видимості з автоматів Калашникова.

Наданий на дослідження військовий нічний приціл «1ПН93-3» має ознаки оптичного збройового прицілу зазначеного в позиціях МL1.d МL2.c для зброї, яка контролюється згідно з позиціями МL1.a, МL1.b, МL1.c та МL2.а Списку товарів військового призначення згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 №1807 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення».

Відповідно до Закону України від 20.02.2003 № 549-IV «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» експертизу в галузі державного експортного контролю, одним із основних завдань якої є визначення належності найменувань та описів товарів, внесених до відповідних списків товарів, що підлягають державному експортному контролю, проводить Держекспортконтроль України.

Міжнародна передача таких товарів може здійснюватися суб'єктом здійснення міжнародних передач товарів або іноземним суб'єктом господарської діяльності за наявності у нього відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю, оригінал якого під час митного оформлення разом з іншими документами, необхідними для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, зобов'язаний надати відповідний суб'єкт.

Оригінал дозволу або висновку Держекспортконтролю до митного органу не надавався.

Згідно статті 196 Митного кодексу України (далі - Кодекс) не можуть бути пропущені через митний кордон України, зокрема:

- товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом або міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або відповідно до закону чи міжнародного договору України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України;

- товари (крім товарів для власного споживання, що ввозяться громадянами в обсязі та порядку, встановлених статтями 376 і 378 цього Кодексу), на пропуск яких відповідно до закону потрібні документи державних органів, установ та організацій, уповноважених на їх видачу, - в разі відсутності таких документів.

Статтею 197 Кодексу визначено, що у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються митними органами на підставі отриманих документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій.

Частиною 1 статті 235 МКУ регламентується заборона щодо переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, відправлених з порушенням митних правил; а також товарів, заборонених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України відповідно до ввезення на митну територію України або вивезення з цієї території (п.1.1), відправлених з порушенням митних правил (п.1.2) та товарів, щодо яких відсутні відповідні дозвільні документи, у разі застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (п.1.3).

Відповідно до ч. 2 ст. 235 Митного кодексу України, забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання відповідно до актів Всесвітнього поштового союзу, а також товарів, відправлених з порушенням вимог нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв'язку.

Виявлений предмет переміщувався через митний кордон України з порушенням порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю, оскільки, нічний приціл, що має ознаки товарів військового призначення, переміщувався через митний кордон України без дозвільних документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Враховуючи вищевикладене, в діях відправника міжнародного поштового відправлення №CР643068355UА ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт з безконтактним електронним носієм № НОМЕР_1 , виданий 25 березня 2021 року, орган видачі - 8017, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , адрес реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса зазначена в CN 23: АДРЕСА_2 , наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 473 Митного кодексу України.

Предмет правопорушення тимчасово вилучено і предмет правопорушення зберігається на складі Київської митниці, за адресою: м. Київ, бул. Вацлава Гавела, 8-А.

Вартість предметів правопорушення становить 1,00 грн.

Безпосередні предмети правопорушення: військовий нічний приціл «1ПН93-3», покоління «2+», що призначений для спостереження за полем бою і ведення прицільної стрільби в умовах поганої видимості з автоматів Калашникова.

Стаття 473 МК України передбачає відповідальність особи за вчинення дій, спрямованих на пересилання через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання актами Всесвітнього поштового союзу, та тягне за собою конфіскацію цих товарів.

Представник Київської митниці Держмитслужби у судовому засіданні підтримала позицію Київської митниці та просила притягнути особу до адміністративної відповідальності.

Особа в судове засідання не прибув, повідомлений належним чином.

Обставини, які обтяжують адміністративну відповідальність, та обставини, які пом'якшують адміністративну відповідальність, судом не встановлено.

Тож, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне застосувати до особи адміністративне стягнення у виді конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил.

Відповідно до статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Отже, з огляду на вищевказані норми права та Закон України «Про судовий збір» з особи підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 грн.

На підставі вищевикладеного та керуючись статями 235, 236, 257, 458, 459, 473, 526-529 МК України, статями 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт з безконтактним електронним носієм № НОМЕР_1 , виданий 25 березня 2021 року, орган видачі - 8017, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , адрес реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса зазначена в CN 23: АДРЕСА_2 , - визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 473 Митного Кодексу України.

Застосувати відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт з безконтактним електронним носієм № НОМЕР_1 , виданий 25 березня 2021 року, орган видачі - 8017, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , адрес реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса зазначена в CN 23: АДРЕСА_2 , адміністративне стягнення у виді конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил, а саме:

військовий нічний приціл «1ПН93-3», покоління «2+», що призначений для спостереження за полем бою і ведення прицільної стрільби в умовах поганої видимості з автоматів Калашникова.

Стягнути з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт з безконтактним електронним носієм № НОМЕР_1 , виданий 25 березня 2021 року, орган видачі - 8017, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , адрес реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса зазначена в CN 23: АДРЕСА_2 , Україна судовий збір у розмірі 605,60 грн., який підлягає сплаті на наступні реквізити: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, Призначення платежу: судовий збір.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя К.С. Застрожнікова