Ухвала від 28.02.2025 по справі 760/5113/25

Справа №760/5113/25

1-кс/760/3473/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2025 року м. Київ

Слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , підозрюваних - ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , захисників - ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області підполковника юстиції ОСОБА_3 , погоджене заступником керівника Київської обласної прокуратури ОСОБА_10 , про продовження строку досудового розслідування в рамках кримінального провадження №42023110000000378, внесеного в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 10.11.2023 за підозрою ОСОБА_11 та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369 КК України, за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 361-2, ч. 2 ст. 361-2, ч. 2 ст. 362 КК України, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 362, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 361-2, ч. 2 ст. 361-2 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області підполковника юстиції ОСОБА_3 , погоджене заступником керівника Київської обласної прокуратури ОСОБА_10 , про продовження строку досудового розслідування в рамках кримінального провадження №42023110000000378, внесеного в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 10.11.2023 за підозрою ОСОБА_11 та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369 КК України, за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 361-2, ч. 2 ст. 361-2, ч. 2 ст. 362 КК України, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 362, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 361-2, ч. 2 ст. 361-2 КК України.

В обґрунтування клопотання зазначено, що слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області розслідується кримінальне провадження № 42023110000000378, зареєстрованого в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 10.11.2023 за підозрою ОСОБА_11 та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369 КК України, за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 361-2, ч. 2 ст. 361-2, ч. 2 ст. 362 КК України, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 362, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 361-2, ч. 2 ст. 361-2 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що громадянин України ОСОБА_7 у період 2002 - 2013 обіймав посади у податкових органах України, та після звільнення і до 2022 року працював на підприємстві ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), діяльність якого пов'язана з реалізацією спиртовмісних напоїв.

У вересні 2022 року ОСОБА_7 повернувся до роботи у податкових органах та наказом № 1478-о від 12.09.2022 призначений на посаду головного державного інспектора ІНФОРМАЦІЯ_2 та присвоєно 5 ранг державного службовця.

Так, при невстановлених обставинах, але не пізніше 01.08.2022, ОСОБА_11 та ОСОБА_4 познайомилися із ОСОБА_7 , та дізнавшись від нього про роботу в податкових органах, маючи необхідність в отриманні аналітичних відомостей про діяльність інших підприємств конкурентів з виготовлення спиртовмісної продукції, запропонували йому надавати за грошову винагороду інформацію стосовно таких підприємств, що містилися в інформаційних масивах з обмеженим доступом «Податковий блок» і «Єдине вікно подання електронної звітності» ІНФОРМАЦІЯ_3 , та використовувалися службовими особами податкової служби при виконанні покладених на них завдань.

Далі, ОСОБА_7 отримавши пропозицію від ОСОБА_11 із ОСОБА_4 про надання інформації з баз даних податкової служби, розумів конфіденційність цієї інформації, обмеженість у доступі до неї і можливість її отримання виключно посадовими особами податкової служби, а також заборону надання такої інформації особам, що не мають право доступу до неї, а відтак незаконність дій з пошуку і копіювання цієї інформації за запитом сторонніх осіб.

Зважаючи на незаконність отримання інформації в указаний спосіб, водночас бажаючи отримувати ці відомості для подальшого їх використання у діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ОСОБА_4 запропонував ОСОБА_7 грошову винагороду в сумі від 10000 грн до 12000 грн за вчинення відповідними посадовими особами податкової служби дій з копіювання і надання йому службової інформацію з обмеженим доступом з баз даних податкової служби.

Для виконання злочинних намірів ОСОБА_11 і ОСОБА_4 , ОСОБА_7 вирішив залучити свою знайому - співробітницю податкової служби ОСОБА_5 , яка відповідно до наказу ІНФОРМАЦІЯ_3 від 29.04.2022 № 383-о обіймала посаду заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 за підакцизними товарами ІНФОРМАЦІЯ_3 ,а з 10.08.2022, згідно наказу ІНФОРМАЦІЯ_3 від 08.08.2022 № 1282-о, переведена на посаду начальника згаданого ІНФОРМАЦІЯ_2 і, в силу покладених на неї посадових обов'язків, мала доступ до інформаційних ресурсів ІКС «Податковий блок», ІТС «Єдине вікно подання електронної звітності» баз даних ІНФОРМАЦІЯ_3 .

У зв'язку з цим ОСОБА_7 , при невстановлених обставинах, довів до відома ОСОБА_5 зацікавленість ОСОБА_11 і ОСОБА_4 в отриманні ними за грошову винагороду службової інформації з обмеженим доступом з баз даних податкової служби України стосовно підприємств конкурентів по виготовленню спиртовмісної продукції.

Також, ОСОБА_7 повідомив ОСОБА_5 про суму винагороди для неї, що складатиме половину від суми, яку отримуватиме ОСОБА_7 , тобто у розмірі від 5000 грн до 6000 грн, і про спосіб отримання грошової винагороди. Зокрема, з метою уникнення викриття протиправних дій, спочатку надіслана від ОСОБА_4 або ОСОБА_11 вся сума коштів за отриману податкову інформацію з обмеженим доступом повинна була зараховуватися на банківську карту дружини ОСОБА_7 , а у подальшому половина від цієї суми - передавалася ОСОБА_5 , як грошова винагорода за вчинені нею дії з пошуку, копіювання і передачі необхідної інформації з обмеженим доступом з баз даних податкової служби.

Таким чином, ОСОБА_7 вступив у попередню злочинну змову із ОСОБА_4 та ОСОБА_11 та погодився надавати неправомірну вигоду ОСОБА_5 за несанкціонованого копіювання і розповсюдження за неправомірну грошову винагороду інформації з обмеженим доступом з баз даних податкової служби злочину.

У свою чергу, пропонуючи грошові кошти службовій особі податкової служби за вчинення в його інтересах дій з використанням наданого цій особі службового становища, ОСОБА_7 , ОСОБА_11 та ОСОБА_4 були обізнані з вимогами законодавства про запобігання корупції, зокрема й те, що:

- згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України посадові особи органів державної влади зобов'язані діяти лише на підставах, у межах повноважень і способом, передбаченим законами України;

- посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності із законами України, іншими нормативними актами, не допускати порушень прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, не допускати розголошення інформації з обмеженим доступом, що одержується, використовується, зберігається під час реалізації своїх функцій (стаття 21 Податкового кодексу України);

- контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування, законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи (ст. 41 Податкового кодексу України);

- посадовою особою контролюючого органу може бути особа, яка має освіту за фахом та відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, якщо інше не передбачено законом, та на яку покладено виконання завдань, зазначених у цьому Кодексі. Посадові особи контролюючих органів є державними службовцями. Правовий статус посадових осіб контролюючих органів, їх права та обов'язки визначаються Конституцією України, цим Кодексом, а в частині, що не регулюється ними, - законами України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції» та іншими законами (ст. ст. 342.1, 342.4, 342.6 Податковий кодекс України).

Після досягнення домовленості між усіма учасниками злочину щодо спільного вчинення незаконних дій з отримання, за грошову винагороду, інформації з обмеженим доступом з баз даних податкової служби, шляхом надання неправомірної вигоди службовій особі податкової служби, ОСОБА_7 у співучасті та за попередньою змовою з іншими особами, скоєні такі протиправні дії.

Так, 01.08.2022 ОСОБА_11 , реалізуючи спільний злочинний умисел направлений на отримання за грошову винагороду інформації з баз даних податкової служби, розуміючи, що указана інформація - є інформацією з обмеженим доступом, знаючи про можливість ОСОБА_7 отримати ці відомості з баз даних податкової служби співробітниками податкової служби, які мають доступ до них, діючи умисно, перебуваючи у невстановленому місці, використовуючи мобільний термінал Iphone12, з встановленим месенджером для передачі повідомлень «WhatsApp» і зареєстрованим номером мобільного зв'язку НОМЕР_2 , надіслав ОСОБА_4 , на використовуваний ним мобільний термінал невстановленої марки з IMEI НОМЕР_3 та установленим месенджером для передачі повідомлень «WhatsApp» і зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_4 , повідомлення про необхідність отримання інформації про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Далі, ОСОБА_4 , розуміючи, що указана інформація з обмеженим доступом, знаючи про можливість ОСОБА_7 отримати ці відомості з баз даних податкової служби співробітниками податкової служби, які мають доступ до них, вирішив отримати дану інформацію шляхом надання неправомірної грошової винагороди службовій особі податкової служби за копіювання нею з баз даних відомостей про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Продовжуючи доведення злочинного умислу до кінця, ОСОБА_4 , у невстановлений час 01.08.2022, використовуючи мобільний термінал невстановленої марки з IMEI НОМЕР_3 і зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_4 , повідомив ОСОБА_7 на використовуваний ним мобільний термінал марки Iphone 7 з IMEI НОМЕР_5 та зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_6 , про необхідність отримання інформації про операції закупівлі та продажу, суми сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Для отримання запитуваних ОСОБА_11 та ОСОБА_4 відомостей ОСОБА_7 діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, 04.08.2022 звернувся до ОСОБА_5 , яка обіймала посаду заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , та у невстановлений спосіб повідомив їй про необхідність відшукання і копіювання з баз даних податкової служби інформацію про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Розуміючи, що запитувана інформація з обмеженим доступом і заборонено її надання особам, які не мають право доступу, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи з корисливим мотивом, ОСОБА_5 , знаходячись 04.08.2022 на своєму робочому місці у службовому кабінеті № НОМЕР_23 за адресою: АДРЕСА_1 , у період часу з 13 год 04 хв до 14 год 00 хв, використовуючи підключений до мережі Інтернет пристрій для обробки інформації (комп'ютер) з мережевою адресою (IP) ІНФОРМАЦІЯ_17 та наданий їй у зв'язку із виконанням службових обов'язків логін користувача (ID) ІНФОРМАЦІЯ_27, здійснила вхід до службової мережі ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності», де відшукала і сформувала реєстр з інформацією про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків щодо наступних виробників лікеро-горілчаної продукції:

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_12 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_13 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_14 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_15 ).

Сформований в ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності» реєстр з інформаційними податковими даними щодо господарської діяльності наведених юридичних осіб ОСОБА_5 скопіювала, зберегла та, 05.08.2022, передала ОСОБА_7 у невстановлений спосіб.

За узгодженою домовленістю ОСОБА_7 , у невстановлений час, але після отримання 05.08.2022 від ОСОБА_5 інформації з обмеженим доступом щодо згаданих суб'єктів господарювання, використовуючи мобільний термінал марки Iphone 7 з IMEI НОМЕР_5 із зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_6 , передав ці відомості ОСОБА_4 на використовуваний ним невстановлений мобільний термінал з IMEI НОМЕР_3 і зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_4 .

Отримавши від ОСОБА_7 указану інформацію з обмеженим доступом з баз даних податкової служби, ОСОБА_4 розпорядився нею в інтересах господарської діяльності товариства, де працював.

05.08.2022 о 17 год 21 хв ОСОБА_11 , діючи відповідно до раніше обумовленого плану, за узгодженою домовленістю та з відома ОСОБА_4 , доводячи свій умисел до кінця, здійснив перерахування на картковий рахунок дружини ОСОБА_7 - ОСОБА_12 № НОМЕР_16 , відкритому в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », грошові кошти в сумі 10000 грн, в якості неправомірної вигоди за вчинення службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 дій з несанкціонованого копіювання і передачі інформації з обмеженим доступом з баз даних податкової служби.

Погоджена раніше між ОСОБА_7 і ОСОБА_5 частина з наведеної суми коштів у розмірі 5000 грн, цього ж дня, 05.08.2022 о 20 год 30 хв, надіслана ОСОБА_5 , шляхом здійснення ОСОБА_7 переказу з використанням карткового рахунку дружини - ОСОБА_12 № НОМЕР_16 , на невстановлений картковий рахунок, в якості раніше обговореної між ними суми неправомірної вигоди за вчинення нею дій з несанкціонованого копіювання інформації з баз даних податкової служби.

Надаючи неправомірну вигоду службовій особі ІНФОРМАЦІЯ_3 за надання нею службової інформації з обмеженим доступом з баз даних податкової служби, ОСОБА_7 усвідомлював протиправний характер своїх дій, передбачав і бажав настання суспільно - небезпечних наслідків, тобто вчиняв злочин з прямим умислом.

Крім того, 20.09.2022, ОСОБА_11 реалізуючи спільний злочинний умисел направлений на отримання за грошову винагороду інформації з баз даних податкової служби, розуміючи, що указана інформація - є інформацією з обмеженим доступом, знаючи про можливість ОСОБА_7 отримати ці відомості з баз даних податкової служби співробітниками податкової служби, які мають доступ до них, діючи умисно, перебуваючи у невстановленому місці, використовуючи мобільний термінал Iphone12, з встановленим месенджером для передачі повідомлень «WhatsApp» і зареєстрованим номером мобільного зв'язку НОМЕР_2 , надіслав ОСОБА_4 , на використовуваний ним мобільний термінал невстановленої марки з IMEI НОМЕР_3 та установленим месенджером для передачі повідомлень «WhatsApp» і зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_4 , повідомлення про необхідність отримання інформації про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Далі, ОСОБА_4 , розуміючи, що указана інформація з обмеженим доступом, знаючи про можливість ОСОБА_7 отримати ці відомості з баз даних податкової служби співробітниками податкової служби, які мають доступ до них, вирішив отримати дану інформацію шляхом надання неправомірної грошової винагороди службовій особі податкової служби за копіювання нею з баз даних відомостей про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Продовжуючи доведення злочинного умислу до кінця, ОСОБА_4 , у невстановлений час 20.09.2022, використовуючи мобільний термінал невстановленої марки з IMEI НОМЕР_3 і зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_4 , повідомив ОСОБА_7 на використовуваний ним мобільний термінал марки Iphone 7 з IMEI НОМЕР_5 та зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_6 , про необхідність отримання інформації про операції закупівлі та продажу, суми сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Для отримання запитуваних ОСОБА_11 та ОСОБА_4 відомостей ОСОБА_7 , діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, 20.09.2022 звернувся до ОСОБА_5 , яка обіймала посаду заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , та у невстановлений спосіб повідомив їй про необхідність відшукання і копіювання з баз даних податкової служби інформацію про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Розуміючи, що запитувана інформація з обмеженим доступом і заборонено її надання особам, які не мають право доступу, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи з корисливим мотивом, ОСОБА_5 20.09.2022, знаходячись у службовому кабінеті № НОМЕР_23 за адресою: АДРЕСА_1 , у період часу з 16 год 20 хв до 17 год 40 хв, використовуючи підключений до мережі Інтернет пристрій для обробки інформації (комп'ютер) з мережевою адресою (IP) НОМЕР_17 та наданий їй у зв'язку із виконанням службових обов'язків логін користувача (ID) ІНФОРМАЦІЯ_27, здійснила вхід до службової мережі ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності», де відшукала і сформувала реєстр з інформацією про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків щодо наступних виробників лікеро-горілчаної продукції:

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ;

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_12 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_13 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ЄДРПОУ НОМЕР_18 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (ЄДРПОУ НОМЕР_19 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (ЄДРПОУ НОМЕР_20 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_14 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_15 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (ЄДРПОУ НОМЕР_21 ).

Сформований в ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності» реєстр з інформаційними податковими даними щодо господарської діяльності наведених юридичних осіб ОСОБА_5 скопіювала, зберегла та, 21.09.2022, передала ОСОБА_7 у невстановлений спосіб.

За узгодженою домовленістю ОСОБА_7 , у невстановлений час, але після отримання 21.09.2022 від ОСОБА_5 інформації з обмеженим доступом щодо згаданих суб'єктів господарювання, використовуючи мобільний термінал марки Iphone 7 з IMEI НОМЕР_5 та зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_6 , передав ці відомості ОСОБА_4 на невстановлений мобільний термінал з IMEI НОМЕР_3 та зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_4 .

Отримавши від ОСОБА_7 указані відомості з обмеженим доступом, ОСОБА_4 розпорядився ними в інтересах господарської діяльності товариства, де працював.

21.09.2024 о 10 год 47 хв ОСОБА_11 , діючи відповідно до раніше обумовленого плану, за узгодженою домовленістю та з відома ОСОБА_4 , доводячи свій умисел до кінця, здійснив перерахування на картковий рахунок дружини ОСОБА_7 - ОСОБА_12 № НОМЕР_16 , відкритому в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », грошових коштів в сумі 10000 грн, в якості неправомірної вигоди за вчинення службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 дій з несанкціонованого копіювання і передачі інформації з обмеженим доступом з баз даних податкової служби.

Погоджена раніше між ОСОБА_7 і ОСОБА_5 частина з наведеної суми коштів у розмірі 5000 грн 21.09.2022 о 13 год 04 хв була надіслана ОСОБА_5 , шляхом здійснення ОСОБА_7 переказу з використанням карткового рахунку дружини - ОСОБА_12 № НОМЕР_16 , на невстановлений картковий рахунок, в якості раніше обговореної між ними суми неправомірної вигоди за вчинення нею дій з несанкціонованого копіювання інформації з обмеженим доступом з баз даних податкової служби.

Повторно надаючи неправомірну вигоду службовій особі ІНФОРМАЦІЯ_3 за надання нею службової інформації з обмеженим доступом з баз даних податкової служби, ОСОБА_11 усвідомлював протиправний характер своїх дій, передбачав і бажав настання суспільно - небезпечних наслідків, тобто вчиняв злочин з прямим умислом.

Крім того, 19.10.2022 ОСОБА_11 , реалізуючи спільний злочинний умисел направлений на отримання за грошову винагороду інформації з баз даних податкової служби, розуміючи, що указана інформація - є інформацією з обмеженим доступом, знаючи про можливість ОСОБА_7 отримати ці відомості з баз даних податкової служби співробітниками податкової служби, які мають доступ до них, діючи умисно, перебуваючи у невстановленому місці, використовуючи мобільний термінал Iphone12, з встановленим месенджером для передачі повідомлень «WhatsApp» і зареєстрованим номером мобільного зв'язку НОМЕР_2 , надіслав ОСОБА_4 , на використовуваний ним мобільний термінал невстановленої марки з IMEI НОМЕР_3 та установленим месенджером для передачі повідомлень «WhatsApp» і зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_4 , повідомлення про необхідність отримання інформації про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції..

Далі, ОСОБА_4 , розуміючи, що указана інформація з обмеженим доступом, знаючи про можливість ОСОБА_7 отримати ці відомості з баз даних податкової служби співробітниками податкової служби, які мають доступ до них, вирішив отримати дану інформацію шляхом надання неправомірної грошової винагороди службовій особі податкової служби за копіювання нею з баз даних відомостей про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Продовжуючи доведення злочинного умислу до кінця, ОСОБА_4 , у невстановлений час 19.10.2022, використовуючи мобільний термінал невстановленої марки з IMEI НОМЕР_3 і зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_4 , повідомив ОСОБА_7 на використовуваний ним мобільний термінал марки Iphone 7 з IMEI НОМЕР_5 та зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_6 , про необхідність отримання інформації про операції закупівлі та продажу, суми сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Для отримання запитуваних ОСОБА_11 та ОСОБА_4 відомостей ОСОБА_7 , діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, 20.10.2022 звернувся до ОСОБА_5 , яка обіймала посаду заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , та у невстановлений спосіб повідомив їй про необхідність відшукання і копіювання з баз даних податкової служби інформацію про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Розуміючи, що запитувана інформація з обмеженим доступом і заборонено її надання особам, які не мають право доступу, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи з корисливим мотивом, ОСОБА_5 , знаходячись 20.10.2022 на своєму робочому місці у службовому кабінеті №300В за адресою: АДРЕСА_1 , у період часу з 12 год 10 хв до 13 год 00 хв, використовуючи підключений до мережі Інтернет пристрій для обробки інформації (комп'ютер) з мережевою адресою (IP) ІНФОРМАЦІЯ_17 та наданий їй у зв'язку із виконанням службових обов'язків логін користувача (ID) ІНФОРМАЦІЯ_27, здійснила вхід до службової мережі ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності», де відшукала та сформувала реєстр з інформацією про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків щодо наступних виробників лікеро-горілчаної продукції:

-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_12 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_13 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ЄДРПОУ НОМЕР_18 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (ЄДРПОУ НОМЕР_19 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (ЄДРПОУ НОМЕР_20 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_14 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_15 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (ЄДРПОУ НОМЕР_21 ).

Сформований в ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності» реєстр з інформаційними податковими даними щодо господарської діяльності наведених юридичних осіб ОСОБА_5 скопіювала, зберегла та, 20.10.2022, передала ОСОБА_7 у невстановлений спосіб

За узгодженою домовленістю ОСОБА_7 , у невстановлений час, але після отримання 20.10.2022 від ОСОБА_5 інформації з обмеженим доступом щодо згаданих суб'єктів господарювання, використовуючи мобільний термінал марки Iphone 7 з IMEI НОМЕР_5 із зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_6 , передав ці відомості ОСОБА_4 на невстановлений мобільний термінал з IMEI НОМЕР_3 та зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_4 .

Отримавши від ОСОБА_7 указану інформацію з обмеженим доступом з баз даних податкової служби, ОСОБА_4 розпорядився нею в інтересах господарської діяльності товариства, де працював.

20.10.2022 о 20 год 38 хв ОСОБА_11 , діючи відповідно до раніше обумовленого плану, за узгодженою домовленістю та з відома ОСОБА_4 , доводячи свій умисел до кінця, здійснив перерахування на картковий рахунок дружини ОСОБА_7 - ОСОБА_12 № НОМЕР_16 , відкритому в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », грошових коштів в сумі 10000 грн, в якості неправомірної вигоди за вчинення службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 дій з несанкціонованого копіювання і передачі інформації з обмеженим доступом з баз даних податкової служби.

Погоджена раніше між ОСОБА_7 і ОСОБА_5 частина з наведеної суми коштів у розмірі 5000 грн, двома платіжками в сумі 1000 грн та 4000 грн 21.10.2022 о 13 год 52 хв та 13 год 54 хв були надіслані ОСОБА_7 з використанням карткового рахунку дружини - ОСОБА_12 № НОМЕР_16 , на картковий рахунок ОСОБА_5 № НОМЕР_22 , відкритий в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », в якості раніше обговореної між ними суми неправомірної вигоди за вчинення нею дій з несанкціонованого копіювання інформації з баз даних податкової служби.

Надаючи повторно неправомірну вигоду службовій особі ІНФОРМАЦІЯ_3 за надання нею службової інформації з обмеженим доступом з баз даних податкової служби, ОСОБА_7 усвідомлював протиправний характер своїх дій, передбачав і бажав настання суспільно - небезпечних наслідків, тобто вчиняв злочин з прямим умислом.

Крім того, 16.12.2022 ОСОБА_11 , реалізуючи спільний злочинний умисел направлений на отримання за грошову винагороду інформації з баз даних податкової служби, розуміючи, що указана інформація - є інформацією з обмеженим доступом, знаючи про можливість ОСОБА_7 отримати ці відомості з баз даних податкової служби співробітниками податкової служби, які мають доступ до них, діючи умисно, перебуваючи у невстановленому місці, використовуючи мобільний термінал Iphone12, з встановленим месенджером для передачі повідомлень «WhatsApp» і зареєстрованим номером мобільного зв'язку НОМЕР_2 , надіслав ОСОБА_4 , на використовуваний ним мобільний термінал невстановленої марки з IMEI НОМЕР_3 та установленим месенджером для передачі повідомлень «WhatsApp» і зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_4 , повідомлення про необхідність отримання інформації про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Далі, ОСОБА_4 , розуміючи, що указана інформація з обмеженим доступом, знаючи про можливість ОСОБА_7 отримати ці відомості з баз даних податкової служби співробітниками податкової служби, які мають доступ до них, вирішив отримати дану інформацію шляхом надання неправомірної грошової винагороди службовій особі податкової служби за копіювання нею з баз даних відомостей про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Продовжуючи доведення злочинного умислу до кінця, ОСОБА_4 , у невстановлений час 16.12.2022, використовуючи мобільний термінал невстановленої марки з IMEI НОМЕР_3 і зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_4 , повідомив ОСОБА_7 на використовуваний ним мобільний термінал марки Iphone 7 з IMEI НОМЕР_5 та зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_6 , про необхідність отримання інформації про операції закупівлі та продажу, суми сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Для отримання запитуваних ОСОБА_11 та ОСОБА_4 відомостей ОСОБА_7 , діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, 16.12.2022 звернувся до ОСОБА_5 , яка обіймала посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , якій цього ж дня у невстановлений спосіб повідомив про необхідність відшукання і копіювання з баз даних податкової служби інформацію про операції закупівлі та продажу, сум сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Розуміючи, що запитувана інформація з обмеженим доступом і заборонено її наданні особам, які не мають право доступу, діючи з корисливим мотивом, ОСОБА_5 16.12.2022, знаходячись на своєму робочому місці у службовому кабінеті № НОМЕР_23 за адресою: АДРЕСА_1 , у період часу з 12 год 48 хв до 13 год 56 хв, використовуючи підключений до мережі Інтернет пристрій для обробки інформації (комп'ютер) з мережевою адресою (IP) ІНФОРМАЦІЯ_17 та наданий їй у зв'язку із виконанням службових обов'язків логін користувача (ID) ІНФОРМАЦІЯ_27, здійснила вхід до службової мережі ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності», де відшукала та сформувала реєстр з інформацією про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків щодо наступних виробників лікеро-горілчаної продукції:

-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_12 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_13 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ЄДРПОУ НОМЕР_18 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 (ЄДРПОУ НОМЕР_19 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_14 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_15 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (ЄДРПОУ НОМЕР_21 ).

Сформований в ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності» реєстр з інформаційними податковими даними щодо господарської діяльності наведених юридичних осіб ОСОБА_5 скопіювала, зберегла та, 16.12.2022, передала ОСОБА_7 у невстановлений спосіб.

За узгодженою домовленістю ОСОБА_7 , у невстановлений час, але після отримання 16.12.2022 від ОСОБА_5 інформації з обмеженим доступом щодо згаданих суб'єктів господарювання, використовуючи мобільний термінал марки Iphone 7 з IMEI НОМЕР_5 та зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_6 , передав ці відомості ОСОБА_4 на невстановлений мобільний термінал з IMEI НОМЕР_3 та зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_4 .

Отримавши від ОСОБА_7 указані відомості з обмеженим доступом, ОСОБА_4 розпорядився ними в інтересах господарської діяльності товариства, де працював.

19.12.2022 о 09 год 29 хв ОСОБА_11 , діючи відповідно до раніше обумовленого плану, за узгодженою домовленістю та з відома ОСОБА_4 , доводячи свій умисел до кінця, здійснив перерахування на картковий рахунок дружини ОСОБА_7 - ОСОБА_12 № НОМЕР_16 , відкритому в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », грошових коштів в сумі 12000 грн, в якості неправомірної вигоди в якості неправомірної вигоди за вчинення службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 дій з несанкціонованого копіювання і передачі інформації з обмеженим доступом з баз даних податкової служби.

Погоджена між ОСОБА_7 і ОСОБА_5 частина з наведеної суми коштів у розмірі 6000 грн 19.12.2022 о 10 год 51 хв були надіслані ОСОБА_7 з використанням карткового рахунку дружини - ОСОБА_12 № НОМЕР_16 , на картковий рахунок ОСОБА_5 № НОМЕР_22 , відкритий в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », в якості неправомірної вигоди за вчинення нею дій з несанкціонованого копіювання інформації з баз даних податкової служби.

Повторно надаючи неправомірну вигоду службовій особі ІНФОРМАЦІЯ_3 за надання нею службової інформації з обмеженим доступом з баз даних податкової служби, ОСОБА_7 усвідомлював протиправний характер своїх дій, передбачав і бажав настання суспільно - небезпечних наслідків, тобто вчиняв злочин з прямим умислом.

Не зупиняючись на вчиненому 16.11.2022 ОСОБА_7 отримав неправомірну вигоду, як службова особа податкової служби при наступних обставинах.

Так, 15.11.2022 ОСОБА_11 , реалізуючи спільний злочинний умисел направлений на отримання за грошову винагороду інформації з баз даних податкової служби, розуміючи, що указана інформація - є інформацією з обмеженим доступом, знаючи про можливість ОСОБА_7 отримати ці відомості з баз даних податкової служби, оскільки він має доступ до них, діючи умисно, перебуваючи у невстановленому місці, та у невстановлений спосіб повідомив ОСОБА_4 про необхідність отримання інформації про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Далі, ОСОБА_4 , розуміючи, що указана інформація з обмеженим доступом, знаючи про можливість ОСОБА_7 отримати ці відомості з баз даних податкової служби, оскільки він має доступ до них, вирішив отримати дану інформацію шляхом надання неправомірної грошової винагороди службовій особі податкової служби за копіювання нею з баз даних відомостей про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Продовжуючи доведення злочинного умислу до кінця, ОСОБА_4 , у невстановлений час 16.11.2022, використовуючи мобільний термінал невстановленої марки з IMEI НОМЕР_3 і зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_4 , повідомив ОСОБА_7 , на використовуваний ним мобільний термінал марки Iphone 7 з IMEI НОМЕР_5 і зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_6 , про необхідність отримання інформації про операції купівлі та продажу, суми сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

ОСОБА_7 , обіймаючи зазначену посаду, згідно з ч. 3 ст. 18, приміткою 1 до ст. 364 КК України, є службовою особою та суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення.

Для отримання запитуваних ОСОБА_11 та ОСОБА_4 відомостей, ОСОБА_7 обіймаючи посаду головного державного інспектора ІНФОРМАЦІЯ_2 , розуміючи, що запитувана інформація з обмеженим доступом, і заборонено її надання особам, які не мають право доступу, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи з корисливим мотивом, ОСОБА_7 , переслідуючи мету отримання неправомірної вигоди, використовуючи своє службове становище, а також надані йому повноваження, знаходячись, 16.11.2022 на своєму робочому місці у службовому кабінеті № НОМЕР_23 за адресою: АДРЕСА_1 , у період часу з 09 год 22 хв до 09 год 34 хв, використовуючи підключений до мережі Інтернет пристрій для обробки інформації (комп'ютер) з мережевою адресою (IP) адресою ІНФОРМАЦІЯ_17 та наданий йому у зв'язку із виконанням службових обов'язків логін користувача (ID) ІНФОРМАЦІЯ_28, здійснив вхід до службової мережі ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності», де відшукав і сформував реєстр з інформацією про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків щодо наступних виробників лікеро-горілчаної продукції:

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ЄДРПОУ НОМЕР_18 ).

Сформований в ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності» реєстр з інформаційними податковими даними щодо господарської діяльності наведених юридичних осіб ОСОБА_7 скопіював, зберіг та 16.11.2022, використовуючи мобільний термінал марки Iphone 7 з IMEI НОМЕР_5 із зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_6 , передав ці відомості ОСОБА_4 на невстановлений мобільний термінал з IMEI НОМЕР_3 і зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_4 .

Отримавши від ОСОБА_7 указані відомості з обмеженим доступом, ОСОБА_4 розпорядився ними в інтересах здійснення господарської діяльності товариства, де працював.

16.11.2024 о 16 год 07 хв ОСОБА_11 , діючи відповідно до раніше обумовленого плану, за узгодженою домовленістю та з відома ОСОБА_4 , доводячи свій умисел до кінця, здійснив перерахування на картковий рахунок дружини ОСОБА_7 - ОСОБА_12 № НОМЕР_16 , відкритому в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », грошових коштів в сумі 12000 грн, в якості неправомірної вигоди за вчинення ОСОБА_7 , як службовою особою податкової служби, дій з несанкціонованого копіювання і передачі інформації з обмеженим доступом з баз даних податкової служби.

Отримуючи неправомірну вигоду за копіювання та розповсюдження інформації з обмеженим доступом з баз даних податкової служби, ОСОБА_7 усвідомлював протиправний характер своїх дій, передбачав і бажав настання суспільно - небезпечних наслідків, тобто вчиняв злочин з прямим умислом.

16.11.2022 ОСОБА_7 отримав неправомірну вигоду, як службова особа податкової служби при наступних обставинах.

Так, 15.11.2022 ОСОБА_11 , реалізуючи спільний злочинний умисел направлений на отримання за грошову винагороду інформації з баз даних податкової служби, розуміючи, що указана інформація - є інформацією з обмеженим доступом, знаючи про можливість ОСОБА_7 отримати ці відомості з баз даних податкової служби, оскільки він має доступ до них, діючи умисно, перебуваючи у невстановленому місці, та у невстановлений спосіб повідомив ОСОБА_4 про необхідність отримання інформації про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Далі, ОСОБА_4 , розуміючи, що указана інформація з обмеженим доступом, знаючи про можливість ОСОБА_7 отримати ці відомості з баз даних податкової служби, оскільки він має доступ до них, вирішив отримати дану інформацію шляхом надання неправомірної грошової винагороди службовій особі податкової служби за копіювання нею з баз даних відомостей про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Продовжуючи доведення злочинного умислу до кінця, ОСОБА_4 , у невстановлений час 16.11.2022, використовуючи мобільний термінал невстановленої марки з IMEI НОМЕР_3 і зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_4 , повідомив ОСОБА_7 , на використовуваний ним мобільний термінал марки Iphone 7 з IMEI НОМЕР_5 і зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_6 , про необхідність отримання інформації про операції купівлі та продажу, суми сплачених податків виробниками лікеро-горілчаної продукції.

Будучи відповідно дост. 342 Податкового кодексу України, ст. 6 Закону України «Про державну службу» посадовою особою податкової служби та державним службовцем, а отже згідно з ч. 3 ст. 18, приміткою 1 до ст. 364 КК України, ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції»являючись службовою особою та суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, усвідомлюючи протиправність своїх дій ОСОБА_7 погодився на вчинення за грошову винагороду незаконних дій з копіювання і передачі з баз даних ІНФОРМАЦІЯ_3 ІКС «Податковий блок» та ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності» інформації з обмеженим доступом.

ОСОБА_7 , обіймаючи зазначену посаду, згідно з ч. 3 ст. 18, приміткою 1 до ст. 364 КК України, є службовою особою та суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення.

Для отримання запитуваних ОСОБА_11 та ОСОБА_4 відомостей, ОСОБА_7 обіймаючи посаду головного державного інспектора ІНФОРМАЦІЯ_2 , розуміючи, що запитувана інформація з обмеженим доступом, і заборонено її надання особам, які не мають право доступу, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи з корисливим мотивом, ОСОБА_7 , переслідуючи мету отримання неправомірної вигоди, використовуючи своє службове становище, а також надані йому повноваження, знаходячись, 16.11.2022 на своєму робочому місці у службовому кабінеті № НОМЕР_23 за адресою: АДРЕСА_1 , у період часу з 09 год 22 хв до 09 год 34 хв, використовуючи підключений до мережі Інтернет пристрій для обробки інформації (комп'ютер) з мережевою адресою (IP) адресою ІНФОРМАЦІЯ_17 та наданий йому у зв'язку із виконанням службових обов'язків логін користувача (ID) ІНФОРМАЦІЯ_28, здійснив вхід до службової мережі ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності», де відшукав і сформував реєстр з інформацією про операції купівлі та продажу, сум сплачених податків щодо наступних виробників лікеро-горілчаної продукції:

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 );

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ЄДРПОУ НОМЕР_18 ).

Сформований в ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності» реєстр з інформаційними податковими даними щодо господарської діяльності наведених юридичних осіб ОСОБА_7 скопіював, зберіг та 16.11.2022, використовуючи мобільний термінал марки Iphone 7 з IMEI НОМЕР_5 із зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_6 , передав ці відомості ОСОБА_4 на невстановлений мобільний термінал з IMEI НОМЕР_3 і зареєстрованим у ньому номером мобільного зв'язку НОМЕР_4 .

Отримавши від ОСОБА_7 указані відомості з обмеженим доступом, ОСОБА_4 розпорядився ними в інтересах здійснення господарської діяльності товариства, де працював.

16.11.2024 о 16 год 07 хв ОСОБА_11 , діючи відповідно до раніше обумовленого плану, за узгодженою домовленістю та з відома ОСОБА_4 , доводячи свій умисел до кінця, здійснив перерахування на картковий рахунок дружини ОСОБА_7 - ОСОБА_12 № НОМЕР_16 , відкритому в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », грошових коштів в сумі 12000 грн, в якості неправомірної вигоди за вчинення ОСОБА_7 , як службовою особою податкової служби, дій з несанкціонованого копіювання і передачі інформації з обмеженим доступом з баз даних податкової служби.

03.12.2024 ОСОБА_11 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369 КК України.

03.12.2024 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369 КК України.

03.12.2024 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 362, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 361-2, ч. 2 ст. 361-2КК України.

03.12.2024 ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 361-2, ч. 2 ст. 361-2, ч. 2 ст. 362 КК України.

Обставинами, що дають підстави підозрювати вказаних осіб у вчиненні кримінального правопорушення визначено наступні матеріали:

- інформація оперативного підрозділу ІНФОРМАЦІЯ_20 щодо службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_21 , які у змові з менеджерами підприємства домовились надавати останнім за грошову винагороду службову інформацію з інформаційних масивів податкових органів;

- матеріалами тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » щодо руху коштів дружини ОСОБА_7 - ОСОБА_12 , оглядом якого встановлено надходження сум грошових коштів від 5000 до 12000 тисяч гривень від ОСОБА_11 на картковий рахунок ОСОБА_12 ;

- матеріалами тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_22 , якими оглянуті та вилучені посадові інструкції ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , наказів про їх призначення, особові справи, а також інформація про їх доступ та користування інформаційними системами податкової служби, в яких відображено перегляд та копіювання інформації відповідно до запитів ОСОБА_4 та ОСОБА_11 стосовно конкурентів - суб'єктів господарської діяльності;

- матеріалами тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_23 , якими оглянуто та виготовлено копії матеріалів досудового розслідування кримінального провадження № 42022110000000475, протоколу огляду мобільного телефону марки «IPhone 12» ОСОБА_11 в якому наявне листування між ОСОБА_11 та ОСОБА_4 щодо запитів на інформацію з податкових інформаційних систем, узгодження їх оплати, тощо.

31 січня 2025 року постановою заступника керівника Київської обласної прокуратури ОСОБА_13 у кримінальному провадженні строк досудового розслідування продовжено до трьох місяців, тобто до 03.03.2025 року.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, просив задовольнити.

Підозрювана ОСОБА_5 та її захисник ОСОБА_8 проти задоволення клопотання заперечували.

Підозрювані ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та їх захисник ОСОБА_9 проти задоволення клопотання не заперечували.

Вивчивши клопотання, заслухавши позицію учасників провадження, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Згідно з ч. 1 ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.

За пунктом 4 частини третьої статті 219 КПК України з дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Частиною 4 статті 219 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу: до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора (пункт 2).

Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області розслідується кримінальне провадження № 42023110000000378, зареєстрованого в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 10.11.2023 за підозрою ОСОБА_11 та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369 КК України, за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 361-2, ч. 2 ст. 361-2, ч. 2 ст. 362 КК України, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 362, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 361-2, ч. 2 ст. 361-2 КК України.

03.12.2024 ОСОБА_7 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_24 у м. Київ, зареєстрованому та проживаючому за адресою: АДРЕСА_2 , громадянину України повідомлено про те, що він підозрюється:

- у наданні за попередньою змовою групою осіб неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, за вчинення в інтересах того, хто надає таку вигоду будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України;

- у наданні за попередньою змовою групою осіб неправомірної вигоди службовій особі за вчинення в інтересах того, хто надає таку вигоду будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, вчиненого повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України;

- в одержанні службовою особою неправомірної вигоди за вчинення нею в інтересах третьої особи дій, з використанням службового становища, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України;

- у несанкціонованому розповсюдженні інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних мережах або на носіях такої інформації, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства, тобто кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 361-2 КК України;

- у несанкціонованому збуті інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних мережах або на носіях такої інформації, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства, вчиненого повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 361-2 КК України;

- у копіювання інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах, якщо це призвело до її витоку, особою, яка має право доступу до такої інформації, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 362 КК України.

03.12.2024 ОСОБА_11 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_25 у с. Святилівка Глобинського району Полтавської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 повідомлено про те, що він підозрюється:

- у наданні неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, за вчинення нею в інтересах того, хто надає таку вигоду дії з використанням наданого їй службового становища, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України;

- у наданні неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, за вчинення нею в інтересах того, хто надає таку вигоду дії з використанням наданого їй службового становища, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України;

- у наданні неправомірної вигоди службовій особі за вчинення в інтересах того, хто надає таку вигоду будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, вчиненого повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України.

Відповідно до постанови заступника керівника Київської обласної прокуратури ОСОБА_13 від 31.01.2025 продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023110000000378, зареєстрованого в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 10.11.2023 за підозрою ОСОБА_11 та ОСОБА_4 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. З ст. 369 КК України, за підозрою ОСОБА_7 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. З ст. 369, ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 361-2, ч. 2 ст. 361-2, ч. 2 ст. 362 КК України, за підозрою ОСОБА_5 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. З ст. 368, ч. 2 ст. 362, ч. З ст. 362, ч. 1 ст. 361-2, ч. 2 ст. 361-2 КК України.

При розгляді даного клопотання слідчий суддя приймає до уваги ч. 5 ст. 295-1 КПК України, якою законодавець передбачив, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру, якщо слідчий не доведе, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об'єктивних причин, а також якщо досліджені під час вирішення цього питання обставини свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення про підозру, та/або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.

Так, відповідно до практики Європейського суду з прав людини, вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно зв'язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення.

У відповідності до стандарту доказування «поза розумним сумнівом» (рішення у справі «Ірландія проти Сполученого Королівства»), який застосовується при оцінці доказів, докази можуть «випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту» (рішення у справі «Коробов проти України»).

Перевіряючи обґрунтованість підозри, слідчий суддя вважає, обставини, які свідчать про достатність підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення ОСОБА_14 про підозру та його причетність до цієї події кримінального правопорушення, містяться у долучених до матеріалів клопотання доказах. Вказане у своїй сукупності свідчить про обґрунтованість підозри, що навіть в сторонньої людини не може викликати розумних сумнівів.

Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого від 30 січня 2003 року вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов'язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов'язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка заявника, а також органів влади, пов'язаних зі справою (рішення у справах «Пелісьє і Сассі проти Франції» та «Філіс проти Греції»).

Слідчим суддею встановлено, що кримінальне провадження триває, досудове розслідування не завершено, хоча і виконано значний обсяг роботи, однак через особливу складність завершити досудове розслідування у зазначений строк не виявляється за можливе, оскільки для повного та неупередженого розслідування у кримінальному провадженні необхідно виконати наступне:

- отримати відповіді з ДПС на запити слідчого в порядку ст. 93 КПК України;

- провести тимчасовий доступ в ІНФОРМАЦІЯ_21 , за наслідком чого оглянути отриману інформацію;

- допитати як свідків співробітників відділу організаційно-аналітичної роботи та Системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) ІНФОРМАЦІЯ_26 (які працювали в ньому у 2022-2023 роках), стосовно передачі ОСОБА_5 та ОСОБА_7 свого ключа та паролю для входу до ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності»

- провести інші слідчі та процесуальні дії, в яких виникне необхідність в ході досудового розслідування даного кримінального провадження, в разі встановлення нових обставин.

Також необхідно виконати інші слідчі дії направлені на завершення досудового розслідування, а саме здійснити відкриття матеріалів в кримінальному провадженні відповідно до ст. 290 КПК України, скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування, вручити акт та реєстр матеріалів досудового розслідування стороні захисту.

Крім того, слідчим в судовому засіданні було доведено те, що вказані дії не могли бути виконанні в строк передбачений ст. 219 КПК України, оскільки органами досудового розслідування станом на час звернення до суду не проведено усіх слідчих дій без проведення яких неможливо належним чином дослідити обставини вчиненого кримінального правопорушення, надати належну кваліфікацію діям підозрюваного, оголосити остаточну підозру, дослідити наявні всі докази у їх сукупності та надати їм відповідну правову оцінку.

У ході проведення вказаних процесуальних дій сторона обвинувачення має на меті отримати докази та встановити як ті обставини, що викривають підозрюваного, так і обставини, що пом'якшують чи обтяжують покарання, на підставі яких у ході судового розгляду можливим буде всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження та постановити справедливе, законне і вмотивоване рішення.

Крім того, слідчий суддя приймає до уваги п. 42 рішення Європейського Суду з прав людини від 13.01.2011 р. у справі «Михалкова та інші проти України» в якому зазначено, що розслідування має бути ретельним, безстороннім і сумлінним. Розслідування повинне забезпечити встановлення винних осіб та їх покарання. Органи державної влади повинні вжити всіх заходів для отримання всіх наявних доказів, які мають відношення до події, показань очевидців, доказів експертиз. Будь-які недоліки у розслідуванні, які підривають його здатність встановити відповідальну особу, створюють ризик недодержання такого стандарту.

За викладених обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що дії сторони обвинувачення при здійсненні досудового розслідування кримінального провадження №42023110000000378 від 10.11.2023, спрямовані на забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, що відповідає завданню кримінального провадження.

При вирішенні питання щодо продовження строку досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя враховує виняткову складність провадження та виходить з того, що зазначені у клопотанні обставини підозри мають місце та підтверджуються на цьому етапі розслідування достатньою сукупністю даних, які приведені у клопотанні прокурора та доданих матеріалах та з того, що слідчий суддя на даному етапі провадженні не вправі вирішувати питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих даних визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та наявна об'єктивна необхідність у продовженні строку досудового розслідування, то з огляду на наведені у клопотанні прокурора дані, у слідчого судді є всі підстави для висновку, що представлені докази об'єктивно зв'язують підозрюваного з інкримінованим злочином, на даному етапі хоча і не можна стверджувати про їх достатність для негайного засудження, проте можна дійти висновку про виправданість подальшого розслідування (рішення у справі «Джон Мюррей проти Сполученого Королівства» від 28 жовтня 1994 року, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30 серпня 1990 року).

З огляду на викладене, строк досудового розслідування кримінального провадження необхідно продовжити до шести місяців.

Питання доведеності вини підозрюваних у скоєнні інкримінованих злочинів і правильності кваліфікації їх дій, з чим сторона захисту не погоджується, слідчим суддею під час розгляду зазначеного клопотання не вирішувалися, оскільки це є предметом дослідження досудового розслідування і судового розгляду справи по суті.

Керуючись ст.ст. 28, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області підполковника юстиції ОСОБА_3 , погоджене заступником керівника Київської обласної прокуратури ОСОБА_10 , про продовження строку досудового розслідування в рамках кримінального провадження №42023110000000378, внесеного в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 10.11.2023 за підозрою ОСОБА_11 та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369 КК України, за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 361-2, ч. 2 ст. 361-2, ч. 2 ст. 362 КК України, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 362, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 361-2, ч. 2 ст. 361-2 КК України - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42023110000000378, зареєстрованого в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 10.11.2023 за підозрою ОСОБА_11 та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369 КК України, за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 361-2, ч. 2 ст. 361-2, ч. 2 ст. 362 КК України, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 362, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 361-2, ч. 2 ст. 361-2 КК України - до шести місяців.

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1