Постанова від 15.07.2025 по справі 569/12149/25

Справа № 569/12149/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2025 року м.Рівне

Рiвненський мiський суд Рівненської області в складі головуючого судді Галінської В.В. розглянувши у письмовому провадженні в мiстi Рiвному спpаву за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача ОСОБА_1 . Калька Я.З. звернувся до суду із адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, в якому просить скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення №4/1917 від 04 червня 2025 року за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП та стягнути з відповідача понесені позивачем судові витрати в повному обсязі..

В обґрунтування позову посилається на те, що 04 червня 2025 року начальником

ІНФОРМАЦІЯ_2 та соціального забезпечення підполковником

ОСОБА_2 було винесено Постанову № 4/1917 за справою про

адміністративне правопорушення за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про

адміністративні правопорушення (надалі по тексту - Постанова). З тексту оскарженої Постанови вбачається, що: «…Повістка ОСОБА_1 була

згенерована та надіслана єдиним національним оператором поштового зв'язку

України «Укрпошта». Громадянину ОСОБА_1 , за допомогою Єдиного

державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів було

сформовано повістку, за якою ОСОБА_1 повинен був прибути до

ІНФОРМАЦІЯ_3 на 10 год. 00 хв. 21.05.2025. Однак ОСОБА_1 за вищезазначеною

повісткою до ІНФОРМАЦІЯ_3 не прибув та про причини неприбуття не

повідомив.…». З тексту протоколу про адміністративне правопорушення № 4/1917 від 04.06.2025

року, складеного офіцером мобілізаційного відділу

ІНФОРМАЦІЯ_4 забезпечення лейтенантом

ОСОБА_3 вбачається, що суть правопорушення полягає у наступному: «…порушив

ч.3 ст. 22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме не прибув за

викликом ІНФОРМАЦІЯ_5 по повістці (розпорядженні) на 10.00

21.05.2025 року…

Позивач не згідний із притягненням його до адміністративної відповідальності за

вчинення правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.3 ст. 210 КУпАП,

вважає оскаржувану Постанову протиправною та такою, що підлягає скасуванню з

наступних міркувань:

1. Позивач починаючи з 11.02.2025 року проходить військово-лікарську комісію з

метою встановлення придатності до проходження військової служби на підставі

направлення № 6/1902 від 28.01.2025 року. З цього моменту і по час подання даного

позову це процес є безперервний в часі, що підтверджується медичними

документами, які сторона позивача додає до позову.

2. Позивач стверджує, що з 28.01.2025 року і по 04.06 2025 року не отримував

жодного повідомлення про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_3 чи

ІНФОРМАЦІЯ_5 , в тому числі з приводу розгляду справи про

адміністративне правопорушення.

Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення позивач надав для

відповідача копії вказаних вище медичних документів про процес проходження ВЛК,

однак відповідач жодним чином не відобразив інформацію про це ні в оскаржуваній

постанові ні в протоколі № 4/1917 від 04.06.2025 року.

На вимогу позивача під час розгляду справи про адміністративне правопорушення

відповідач не надав копію повістки/розпорядження/виклику, яка б доводила, що

позивач викликався до ІНФОРМАЦІЯ_3 чи ІНФОРМАЦІЯ_5

на конкретну дату та час, не надав доказів, що позивач отримав вказану повістку

особисто або відмовився від отримання, про що зроблене відповідне застереження

про відмову від її отримання та не надав доказів, що факт неявки позивача

зафіксовано відповідним актом.

Таким чином, позивач стверджує, що відповідачем не доведено, що у позивача виник

обов'язок з'явитися до ІНФОРМАЦІЯ_3 чи

ІНФОРМАЦІЯ_5 у строк, зазначений у повістці, і що від виконання цього обов'язку позивач

ухилився.

3. Позивач перебуває на обліку у

ІНФОРМАЦІЯ_6 . Даний факт

підтверджує і сам відповідач у оскаржуваній Постанові.Тому абсолютно не зрозуміло, чому позивач повинен був отримати повістку про

виклик до ІНФОРМАЦІЯ_5 та з'явитись туди

Ухвалою Рівненського міського суду Рівненської області від 16 червня 2025 року позовну заяву ОСОБА_1 прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, за наявними у справі матеріалами.

30 червня 2025 року відпредставника відповідача надійшов відзив, в якому він просить відмовити в задоволенні позову. У відзиві зокрема вказано, що позивача законно притягнуто до адміністративної відповідальності, оскільки процедури повідомлення позивача, шляхом надіслання йому повістки ІНФОРМАЦІЯ_7 та процедури розгляду справи дотримано повністю. Вважає що постанова від 04.06.2025 № 4/1917 про

адміністративне порушення передбачене ч.3 ст. 210-1 КУпАП стосовно Позивача винесена у відповідності до вимог чинного законодавства, а позов безпідставним і

таким що не підлягає розгляду.

Дослідивши матеріали справи, подані докази, суд дійшов наступного висновку.

Судом встановлено, що згідно до постанови № 4/1917від 04 червня 2025 року ОСОБА_1 , який перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_8 , порушив законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, оскільки під час особливого періоду не прибув за викликом по повістці до ІНФОРМАЦІЯ_3 у встановлені строки, що є його обов'язком. Громадянину ОСОБА_1 за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів було сформовано повістку , за якою ОСОБА_1 повинен був прибути до ІНФОРМАЦІЯ_3 на 10 год. 00 хв. 21.05.2025 року. Однак - ОСОБА_1 за вищезазначеною повісткою до ІНФОРМАЦІЯ_3 не прибув та про причини неприбуття не повідомив.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» «Про військовий обов'язок і військову службу», Правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (додаток 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487.

У зв'язку із військовою агресією російської федерації проти України Указом Президента № 64/2022 від 24 лютого 2022 року, з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан строком на 30 діб, який було продовжено, востаннє 15 квітня 2025 року Указом Президента №325/2025 з 05 години 30 хвилин 09 травня 2025 року строком на 90 діб.

Пунктом 3 Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року визначено, що у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб у межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Статтею 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України, що також передбачено ч.1 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

У відповідності до частини 1 статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» № 389-VIII від 12.05.2015 в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану, зокрема встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в'їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.

При цьому, Указом Президента України № 65/2022 від 24.02.2022 року (Указ затверджено Законом України № 2105-ІХ від 03.03.2022 року «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію»), у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, оголошено загальну мобілізацію та постановлено здійснити призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами.

Строк проведення загальної мобілізації неодноразово продовжувався згідно з Указами Президента № 342/2022 від 17.05.2022 року, № 574/2022 від 12.08.2022 року, № 758/2022 від 07.11.2022 року, № 59/2023 від 06.02.2023 року, № 255/2023 від 01.05.2023 року, № 451/2023 від 26.07.2023 року, №734/2023 від 06.11.2023 року, №49/202416 від 05.02.2024, №272/2024 від 06.05.2024, 469/2024 від 23.07.2024, 741/24 від 28.10.2024, 26/2025 від 14.01.2025 та 326/2025 ві 15.04.2025 Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено комплекс заходів щодо здійснення мобілізаційної підготовки Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

Змістом мобілізаційної підготовки є: створення мобілізаційного резерву, підготовка та накопичення військово-навчених людських ресурсів призовників, військовозобов'язаних та резервістів для комплектування посад, передбачених штатами воєнного часу.

Відповідно до положень пунктів 30-303 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №560 від 16.05.2024 повістка може формуватися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів або оформлюватися на бланку, який заповнюється представником районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

У разі формування повістки за допомогою Єдиного державного реєстру призовників військовозобов'язаних та резервістів керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу накладає на повістку кваліфікований електронний підпис у день її формування. Реєстраційний номер повістки фіксується в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Кожна повістка, сформована за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, містить унікальний електронний ідентифікатор у вигляді QR-коду (далі - QR-код). QR-код містить інформацію, зазначену в пункті 29 цього Порядку, а також реєстраційний номер поштового відправлення у разі відправлення повістки засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням.

Повістка, сформована за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, може бути роздрукована. У такому разі її паперова форма повинна містити придатний для зчитування QR-код з відповідною інформацією.

Повістки, сформовані за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, можуть: централізовано друкуватися і надсилатися військовозобов'язаним та резервістам засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення; друкуватися та вручатися військовозобов'язаним та резервістам під час оповіщення у роздрукованому вигляді.

У разі надсилання повістки, сформованої за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення, на такому відправленні повинні зазначатися штриховий кодовий ідентифікатор оператора поштового зв'язку, прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адреса громадянина, якому надсилається повістка.

В описі вкладення зазначається інформація про найменування поштового відправлення, власне ім'я та по батькові (за наявності), адреса громадянина, якому надсилається поштове відправлення, найменування вкладення із кількістю аркушів, власне ім'я та прізвище керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу, інформація про дату накладення кваліфікованого електронного підпису.

Позивачу за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів було сформовано повістку, яку надіслано на його адресу засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення, та за якою Позивач повинен був прибути до ІНФОРМАЦІЯ_3 на 10 год 00 хв 21.05.2025 року.

Однак Позивач за вищезазначеною повісткою до ІНФОРМАЦІЯ_3 не прибув та про причини неприбуття не повідомив.

Відповідно до положень Пункту 23 «Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560 поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форми власності), визнаються: перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк; смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка). Відповідно до пункту 24 Порядку

У разі неприбуття у строк, визначений у повістці, громадянин зобов'язаний у найкоротший строк, але не пізніше ніж протягом трьох днів від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ), повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ) або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

Відповідно до положень пункту 41 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №560 від 16.05.2024 належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов'язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є, зокрема, у разі надсилання повістки засобами поштового зв'язку день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних.

В зв'язку з неприбуттям Позивача за повісткою до ІНФОРМАЦІЯ_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС до Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області, в порядку визначеному ст. 259 КУпАП, надіслано звернення щодо доставки Позивача до ІНФОРМАЦІЯ_3 для складання протоколу в зв'язку із вчиненням ним адміністративного правопорушення за ч.3 ст. 210-1 КУпАП.

04.06.2025 Позивач був доставлений до ІНФОРМАЦІЯ_3 де складено адміністративні матеріали про вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст. 210-1 КУпАП за № 4/1917 від 04.06.2025.

Позивачем у протоколі зазначено свої пояснення з приводу порушення ним Законодавства про оборону, мобілізацію та мобілізаційну підготовку, не підтверджено факт отримання повістки, але не надано змістовних та обгрунтованих доказів щодо скоєного адміністративного правопорушення та не надано підтвердних документів про наявність поважних причин не прибуття у встановлений повісткою строк.

Розгляд справи про адміністративне правопорушення призначено на 04.06.2025 в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 , де 04.06.2025 в присутності Позивача і винесено постанову №4/1917 від 04.06.2025.

Положеннями ч.1, 2 ст.7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Позивач в обгрунтування вказує, що з 11.02.2025 року проходить військово-лікарську комісію з метою встановлення придатності до проходження військової служби на підставі

направлення № 6/1902 від 28.01.2025 року. З цього моменту і по час подання даного

позову це процес є безперервний в часі, що підтверджується медичними

документами, які сторона позивача додає до позову.

Особливості проходження медичного обстеження військовозобов'язаними та резервістами під час мобілізації, на особливий період визначаються Міністерством оборони України спільно з Міністерством охорони здоров'я України.

Відповідно до п.1.1 розділу ІІ Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, що затверджений наказом Міністра оборони України 14.08.2008 № 402 (надалі Положення) медичний огляд проводиться ВЛК з метою визначення придатності, зокрема, до військової служби допризовників, призовників, військовозобов'язаних, резервістів (кандидатів у резервісти).

Відповідно до п.1.4 Розділу ІІ Положення медичний огляд громадян, зазначених у пункті 1.2 розділу I цього Положення та допризовників, проводиться в порядку, визначеному таблицею, відповідно до п. 10 якої резервісти, військово-зобов'язані, які призиваються та проходять воєнні навчальні (перевірочні) та спеціальні збори осіб рядового сержантського, старшинського та офіцерського складу; призиваються та проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий періодпроходять медичний огляд у ВЛК ТЦК та СП, гарнізонні (госпітальні) ВЛК.

Правове регулювання відносин між державою і громадянамиУкраїни у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби здійснюється на підставі ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу».

Положеннями ч.3 ст.210-1КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за вчинення в особливий період порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Адміністративні справи про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (ст.210,210-1,211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України) згідно ст.235 КУпАП розглядають територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.210-1 КУпАП, є бланкетною нормою, а тому серед ознак, які мають бути відображені при викладенні суті данного правопорушення, обов'язковим є наведення конкретного нормативно-правового акту, яким встановлюються відповідні правила, за порушення яких особа притягається до адміністративної відповідальності.

Так, оскаржувана постанова про притягнення до адміністративної відповідальності позивача містить відомості, про порушення вимог ч.3 ст.22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Абзацом 2 ч.5 вказаної статті зазначено, що Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначається КМУ. Порядок надіслання повісток визначено Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженим Постановою КМУ №560 від 16.05.2024р. (надалі - Порядок).

Зокрема, абз.3 пп.2 ст.41 вказаного Порядку, визначено, що належним підтвердженням оповіщення військовозобов'язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки є у разі надсилання повістки засобами поштового зв'язку день проставлення у поштовому повідомленні, зокрема, відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

Враховуючи вказану норму, суд вважає посилання позивача на необізнаність щодо необхідності явки до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та неотримання повістки про це необґрунтованими та хибними.

При цьому, суд зазначає, що органи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки несуть відповідальність за надсилання військовозобов'язаному відповідних повісток. Той факт, що позивач не отримав кореспонденцію, надіслану йому на зареєстровану адресу місця проживання, сам по собі не є достатнім для того, щоб закласти аргументовану основу для заяви про те, що права військовозобов'язаного були порушені.

Нормами вказаного Порядку, прийнятого на виконанняст.22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», чітко закладено презумпцію обізнаності військовозобов'язаного у разі надіслання повісток підрозділами ТЦК та СП за зареєстрованим (зазначеним військовозобов'язаним) місцем проживання.

Позивач стверджує, що з 28.01.2025 року і по 04.06 2025 року не отримував

жодного повідомлення про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_3 чи

ІНФОРМАЦІЯ_5 , в тому числі з приводу розгляду справи про

адміністративне провопорушення.

Відповідно до п. 82 Правил надання послуг поштового зв'язку, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. №270 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2023 р. № 1071) рекомендовані листи з позначкою “Повістка ТЦК» під час доставки за зазначеною адресою вручаються особисто адресату (одержувачу). У разі відсутності адресата (одержувача) за зазначеною на рекомендованому листі адресою працівник об'єкта поштового зв'язку інформує адресата (одержувача) за наявним номером телефону та/або вкладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК».

Якщо протягом трьох робочих днів після інформування відділенням поштового зв'язку адресат (одержувач) не з'явився для одержання рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК», працівник об'єкта поштового зв'язку робить позначку “адресат відсутній за зазначеною адресою», яка засвідчується його підписом з проставленням відбитка поштового пристрою, порядок використання якого встановлюється призначеним оператором поштового зв'язку, і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає такий лист до відправника.

Суд зазначає, що відповідно до п. 73,76 згаданих Правил інформація про надходження реєстрованого поштового відправлення, поштового переказу, повідомлення про вручення поштового відправлення, поштового переказу надсилається адресату у вигляді текстового повідомлення за номером телефону мобільного зв'язку, зазначеним на поштовому відправленні, поштовому переказі, а в разі відсутності номера телефону мобільного зв'язку - шляхом вкладення до абонентської поштової скриньки бланка повідомлення про надходження поштового відправлення або в інший спосіб, встановлений оператором поштового зв'язку. Для отримання поштових відправлень користувачі послуг поштового зв'язку повинні забезпечити створення умов доставки та вручення поштових відправлень відповідно до вимог Закону України “Про поштовий зв'язок», цих Правил.

Частиною 1, 2 ст. 283 КУпАП передбачено, що розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі. Постанова виконавчого органу сільської, селищної, міської ради по справі про адміністративне правопорушення приймається у формі рішення.

Постанова повинна містити:

найменування органу (прізвище, ім'я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову;

дату розгляду справи;

відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування;

опис обставин, установлених під час розгляду справи;

зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення;

прийняте у справі рішення.

Відповідно до ч. 10 ст. 283 КУпАП постанова по справі про адміністративне правопорушення підписується посадовою особою, яка розглянула справу, а постанова колегіального органу - головуючим на засіданні і секретарем цього органу.

Згідно п.1 ч.3ст. 286 КАС України наслідками розгляду справи з приводу рішень,дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: з алишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення.

За вищевикладених обставин, суд приходить до висновку, що в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 слід відмовити, постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення № 4/1917 від 04 червня 2025 року залишити без змін.

Керуючись ст.ст. 9, 19, 72-77, 241-246, 255, 286, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1

відповідач - ІНФОРМАЦІЯ_11 , АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 .

Суддя -