Провадження №3/447/1457/25
Справа №447/2209/25
31.07.2025 суддя Миколаївського районного суду Львівської області Павлів В.Р., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, який працює на посаді провідного спеціаліста у Жидачівському відділі ДРАЦС у Стрийському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
встановив:
ОСОБА_1 будучи звільненою з посади провідного спеціаліста Новороздільського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Стрийському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, будучи суб'єктом відповідальності, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172-6 КУпАП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз.1 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
31.07.2025 ОСОБА_1 подала до суду заяву про визнання вини у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та просила суд суворо не карати.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, а саме:
-протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією, №581 від 15.07.2025, у якому в графі пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вказала «з протоколом згідна»;
-повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
-копією наказу №1971/03 від 13.06.2023 про звільнення ОСОБА_1 з посади провідного спеціаліста Новороздільського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Стрийському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції;
-письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 30.06.2025, у яких вказала, що поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації у неї не було;
-копією наказу №689 від 26.03.2013 про призначення ОСОБА_2 на посаду провідного спеціаліста державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Новороздільського міського управління юстиції Львівської області;
-копіями витягів з наказів про особовий склад відділів державної реєстрації актів цивільного стану Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) №159/К від 27.12.2019 та№915/К від 27.04.2021;
-копією витягу з наказу №1004/03 від 29.12.2022 про перейменування посад;
-копією посадової інструкції державного службовця категорії «Б» та «В»;
-копією особової картки державного службовця;
-копією попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції»;
-копією декларації ОСОБА_1 , у якій зазначено час подання декларації, а саме 26.03.2024 о 15:08 год.;
-заявою ОСОБА_1 про визнання вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Таким чином, ОСОБА_1 була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями до 00:00 год. 01.02.2024.
На підставі викладеного ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася та відсутність обтяжуючих обставин, суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо неї у вигляді штрафу.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, суд,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору в дохід держави.
Роз'яснити, ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Миколаївський районний суд Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Павлів В. Р.