Ухвала від 31.07.2025 по справі 136/220/23

Справа № 136/220/23

провадження №1-кс/136/236/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 липня 2025 року м. Липовець

Слідчий суддя Липовецького районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Липовець, клопотання про арешт майна, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023022240000009 від 18.01.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ ВП №4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про арешт майна, яке погоджене прокурором Липовецького відділу Немирівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , та мотивоване тим, що ОСОБА_5 30.07.2025 було вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що шляхом реорганізації, відповідно до рішення 1 сесії 22 скликання народних засідателів Липовецької селищної ради від 15.07.1994, Липовецьку загальноосвітню школу № 1 реорганізовано на Липовецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 3, засновником якої починаючи з 25.08.1994 року є Липовецька районна рада Липовецького району Вінницької області.

ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється в тому, що відповідно до наказу №60-В від 25.08.1994 по відділу освіти Липовецької районної державної адміністрації, вона звільнена з посади директора ЗОШ №1 порядком переводу, на посаду директора ЗОШ І-ІІІ ст. №3.

Наказом № 359 відділу освіти Липовецької районної державної адміністрації від 28.12.2016 Липовецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ст. № 3 перейменовано на Липовецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ст. №3 Липовецької районної ради Вінницькій області.

Рішенням 4 сесії 8 скликання Липовецької міської ради від 31 грудня 2020 року №67 «Про приймання закладів охорони здоров'я та освіти з спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницького району в комунальну власність Липовецької територіальної громади» у комунальну власність Липовецької територіальної громади прийнято Липовецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 3 Липовецької районної ради Вінницької області (ЄДРПОУ 21727539).

Разом з тим, рішенням 6 сесії 8 скликання Липовецької міської ради від 22 січня 2021 року №107 Липовецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №3 Липовецької районної ради Вінницької області перейменовано на Липовецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ст. №3 Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області.

Відповідно до п. п. 1.1,1.2,1.3,1.10 розділу 1 Статуту у новій редакції, затвердженого рішенням 11 сесії 7 скликання Липовецької районної ради Вінницької області від 16.02.2017 року, власником Липовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Липовецької районної ради Вінницького району є - Липовецька районна рада Вінницької області. Координацію діяльності школи здійснює власник через орган відділу освіти шляхом делегування повноважень. Власник здійснює фінансування школи, її матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей відповідно до діючого законодавства України, делегованих повноважень органом відділом освіти Липовецької районної державної адміністрації в межах кошторисних призначень.

Відповідно до Закону України «Про освіту» від 23 травня 1991 року

№ 1060-XII, який втратив чинність на підставі Закону № 2145-VIII від 05.09.2017, Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 13 травня 1999 року, який втратив чинність на підставі Закону № 463-IX від 16.01.2020, частини 3 статті 38 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 06.01.2020, розділу ІV Статуту Липовецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, безпосереднє керівництво школою здійснює її директор. Відповідно до п. п. 1, 7, 11, 14,

п. 4.2. Розділу ІV Статуту, керівник закладу здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів, створює необхідні умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників, розпоряджається у встановленому законом порядку майном закладу та його коштами, відповідає за зміст, правильну підготовку та оформлення документів відповідно до чинної Інструкції з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах, видає в межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання.

За статтею 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 3 ст. 18 КК України визначено, що службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Так, наказом по відділу освіти Липовецької районної державної адміністрації від 25.08.1994 №60-В ОСОБА_5 з 01.09.1994 призначено на посаду директора Липовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, яка обіймаючи посаду директора в подальшому перейменованої Липовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 3 Липовецької районної ради Вінницької області (далі Липовецька ЗОШ №3), перебуваючи на посаді до часу звільнення її відповідно до наказу управління освіти №35-к від 19.08.2021, будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, зокрема, щодо здійснення безпосереднього управління діяльності школи в усіх напрямках, підбору та прийому на роботу обслуговуючого персоналу, видачі наказів та розпоряджень, затвердження графіків роботи, ведення табелів обліку використання робочого часу, особових рахунків по заробітній платі та розрахунково-платіжних відомостей, забезпечення раціонального використання бюджетних асигнувань, а також коштів, які надходять з інших джерел, відповідно до статуту Липовецької ЗОШ № 3 та посадової інструкції директора школи, затвердженої начальником відділу освіти Липовецької районної державної адміністрації.

Так, приблизно у жовтні 2009 року, але не пізніше 19.10.2009, точної дати та часу органом досудового розслідування не встановлено, у директора Липовецької ЗОШ №3 ОСОБА_5 , яка на той час була службовою особою виник злочинний умисел направлений на розтрату коштів місцевого бюджету шляхом складання, видачі завідомо неправдивих офіційних документів та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, а саме документів про прийняття, переміщення та звільнення з займаних посад технічних працівників школи, а також первинних бухгалтерських офіційних документів щодо відпрацювання працівниками певної кількості годин та днів, які ними фактично не були відпрацьовані, на підставі яких здійснювалась неправомірна виплата на користь невстановлених досудовим розслідуванням осіб коштів під виглядом зарахування офіційної заробітної плати.

Так, ОСОБА_5 , реалізуючи свій злочинний зазначений умисел, шляхом фіктивного працевлаштування працівників до підпорядкованого закладу освіти, неправомірного нарахування та виплати заробітної плати на користь третіх неустановлених в ході досудового розслідування осіб, достовірно знаючи, що ОСОБА_6 не буде здійснювати функції та працювати на посадах технічних працівників та обслуговуючого персоналу Липовецької ЗОШ № 3, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах невстановлених досудовим розслідуванням осіб, з метою подальшої розтрати бюджетних коштів, а саме з фонду заробітної плати, перебуваючи у приміщенні школи, по вул. Копитка 2, в м. Липовець Липовецького району Вінницької області, відповідно до наданих їй повноважень, власноруч склала шляхом внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей та видала накази від 19.10.2009 №14к про прийняття ОСОБА_6 на роботу на посаду прибиральниці з 19.10.2009, наказ №7к від 31.10.2010 про прийняття ОСОБА_6 на посаду прибиральниці 0,5 посадового окладу з 01.06.2010, наказ №17/1-к від 03.11.2014 про прийняття ОСОБА_6 на посаду гардеробника 0,5 посадової ставки та 0,5 посадової ставки двірника з 03.11.2014, наказ №24-к від 26.10.2015 про прийняття ОСОБА_6 сторожем шкільного приміщення 0,5 посадового окладу з 02.11.2015, наказ №3-к від 01.03.2016, яким ОСОБА_6 прийнято на посаду двірника на 0,5 ставки та яким дозволено виконувати обов'язки сторожа шкільного приміщення 0,5 ставки на час лікарняного основного працівника ОСОБА_7 , наказ №5-к від 31.03.2016, яким ОСОБА_6 дозволено тимчасово виконувати обов'язки сторожа шкільного приміщення 1,0 ставки та двірника 0,5 посадового окладу на час лікарняного основного працівника ОСОБА_7 , наказ №6-к від 31.03.2016, яким ОСОБА_6 звільнено з посади двірника 0,5 посадового окладу та сторожа 0,5 посадового окладу за власним бажанням з 01.06.2016 та дозволено виконувати обов'язки двірника на 0,5 посадового окладу на час лікарняного ОСОБА_7 , наказ №7-к від 18.04.2016, згідно якого ОСОБА_6 тимчасово виконувала обов'язки сторожа шкільного приміщення на 1,0 посадового окладу та двірника на 0,5 посадового окладу та у зв'язку із смертю ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , переведено працювати на постійній основі, наказ №14-к від 31.08.2016, яким ОСОБА_6 звільнено з посади двірника 0,5 посадового окладу з 31.09.2016 за власним бажанням, наказ №20-к від 29.12.2016, яким ОСОБА_6 звільнено за власним бажанням з посади сторожа шкільного приміщення з 30.12.2016, які є завідомо неправдивими офіційними документами.

Крім того, з метою досягнення своїх злочинних намірів направлених на розтрату бюджетних коштів з фонду заробітної плати працівників Липовецької ЗОШ № 3, в період часу з 19.10.2009 по 29.09.2016, ОСОБА_5 перебуваючи у приміщенні школи, діючи умисно, з урахуванням штатних розписів затверджених відділом освіти Липовецької районної державної адміністрації Вінницької області та наявних асигнувань, склала та видала завідомо неправдиві офіційні документи до яких внесла завідомо неправдиві відомості щодо нарахування та виплати заробітної плати про відпрацювання ОСОБА_6 певної кількості годин щомісячно.

При вказаному, ОСОБА_6 фактично не працювала та в цей час здійснювала реалізацію продуктів харчування у «Буфеті» навчального закладу. Після складання та видачі первинних бухгалтерських офіційних документів щодо фактично невідпрацьованого часу ОСОБА_6 , затверджувала їх своїм підписом, печаткою та щомісячно подавала їх до централізованої бухгалтерії відділу освіти, молоді та спорту Липовецької районної державної адміністрації для нарахування заробітної плати та виплати коштів з місцевого районного бюджету на банківський рахунок ОСОБА_6 . При цьому, за період часу 19.10.2009 по 29.09.2016, на підставі складених та виданих службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів до яких внесено завідомо неправдиві відомості, згідно висновку експерта №СЕ-19/102-25/12183-ЕК від 18.06.2025, ОСОБА_6 безпідставно нараховано та виплачено на користь невстановлених в ході досудового розслідування осіб за фактично не відпрацьовані ОСОБА_6 години бюджетні кошти у якості заробітної плати, на загальну суму 68 688,77 грн.

Крім того, ОСОБА_5 маючи на меті єдиний умисел, направлений на розтрату бюджетних коштів з фонду заробітної плати працівників Липовецької ЗОШ № 3, 01.12.2010 достовірно знаючи, що ОСОБА_8 не буде здійснювати функції та працювати на посадах технічних працівників та обслуговуючого персоналу Липовецької ЗОШ №3, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах невстановлених досудовим розслідуванням осіб, з метою подальшої розтрати бюджетних коштів, а саме фонду заробітної плати, перебуваючи у приміщенні школи, по вул. Копитка 2, в м. Липовець Липовецького району Вінницької області, в межах своїх повноважень власноруч склала шляхом внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей та видала накази від 01.12.2010 №19к про прийняття ОСОБА_8 на роботу та посаду 0,5 посадового окладу сторожа та 0,5 посадового окладу гардеробника, наказ №5к від 01.04.2011 про переведення ОСОБА_8 з посади сторожа 0,5 посадового окладу та гардеробника 0,5 окладу на посаду прибиральниці з посадовим окладом згідно штатного розпису з 01.04.2011, наказ №16-к від 01.09.2011 про прийняття ОСОБА_8 на посаду прибиральника 0,5 посадового окладу та 0,5 посадового окладу комірника з 01.09.2011, наказ №10-к від 02.04.2012 про переведення ОСОБА_8 на посаду прибиральниці з повним посадовим окладом з 02.04.2012, наказ №27-к від 31.10.2013, яким ОСОБА_8 прийнято прибиральницею 0,5 посадового окладу з 01.11.2013, наказ №5-к від 31.03.2014, яким ОСОБА_8 прийнято гардеробником з 0,5 посадового окладу з 01.04.2014, наказ №22-к від 31.08.2015, яким ОСОБА_8 прийнято прибиральницею шкільного приміщення з 01.09.2015, наказ № 37-к від 01.03.2016, яким ОСОБА_8 прибиральниці 1,0 ставки, дозволено виконувати обов'язки двірника 0,5 ставки на час лікарняного основного працівника ОСОБА_7 , наказ №20-к від 29.12.2016, яким ОСОБА_8 прийнято на посаду сторожа шкільного приміщення 1,0 посадового окладу, наказ №1-к від 03.01.2017, яким ОСОБА_8 дозволено тимчасово виконувати обов'язки прибиральниці шкільного приміщення 0,5 посадового окладу на час лікарняного основного працівника ОСОБА_9 , наказ № 11-к від 28.04.2018, яким ОСОБА_8 звільнено з посади сторожа шкільного приміщення з 27.04.2018 за власним бажанням, які є завідомо неправдивими офіційними документами.

Крім того, з метою досягнення своїх злочинних намірів, направлених на розтрату бюджетних коштів з фонду заробітної плати працівників Липовецької ЗОШ №3, в період часу з 01.12.2010 по 27.04.2018, ОСОБА_5 , перебуваючи у приміщенні школи, діючи умисно, з урахуванням штатних розписів затверджених відділом освіти Липовецької районної державної адміністрації Вінницької області та наявних асигнувань, склала та видала завідомо неправдиві офіційні документи до яких внесла завідомо неправдиві відомості щодо нарахування та виплати заробітної плати про відпрацювання ОСОБА_8 певної кількості годин щомісячно.

При вказаному ОСОБА_8 фактично не працювала та в цей час здійснювала реалізацію продуктів харчування у приміщенні даного навчального закладу, як фізична особа-підприємець. Після складання та видачі первинних бухгалтерських офіційних документів щодо фактично невідпрацьованого часу ОСОБА_8 , затверджувала їх своїм підписом, печаткою та щомісячно подавала їх до централізованої бухгалтерії відділу освіти, молоді та спорту Липовецької районної державної адміністрації, а в подальшому з 2018 року до комунальної установи «Центр фінансово-господарського обслуговування закладів та установ соціально-культурної сфери Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області для нарахування заробітної плати та виплати коштів з місцевого районного бюджету на банківський рахунок ОСОБА_8 . При цьому, всього за період часу 01.12.2010 по 27.04.2018, на підставі складених та виданих службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів до яких внесено завідомо неправдиві відомості, згідно висновку експерта №СЕ-19/102-25/12183-ЕК від 18.06.2025, ОСОБА_8 безпідставно нараховано та виплачено на користь невстановлених в ході досудового розслідування осіб за фактично не відпрацьовані ОСОБА_8 години бюджетні кошти у якості заробітної плати, на загальну суму 156 554,34 грн.

Разом з тим, ОСОБА_5 маючи на меті єдиний умисел, направлений на розтрату бюджетних коштів з фонду заробітної плати працівників Липовецької ЗОШ № 3, достовірно знаючи, що ОСОБА_10 не буде в повному обсязі здійснювати функції та працювати на посаді оператора газової котельні в опалювальний період Липовецької ЗОШ №3, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах невстановлених досудовим розслідуванням осіб, з метою подальшої розтрати бюджетних коштів, а саме фонду заробітної плати, перебуваючи у приміщенні школи, по вул. Копитка 2, в м. Липовець Липовецького району Вінницької області, власноруч склала шляхом внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей та видала накази від 31.10.2017 №13к про прийняття ОСОБА_10 на роботу та посаду 1,0 посадового окладу оператора ГК з 01.11.2017, наказ №9-к від 28.03.2018, яким ОСОБА_10 звільнено з посади оператора ГК з 30.03.2018 у зв'язку із закінченням опалювального сезону, наказ 24-к від 25.10.2018, яким ОСОБА_10 з 01.11.2018 прийнято на посаду оператора ГК на період опалювального сезону, наказ №3-к від 29.03.2019, яким ОСОБА_10 звільнено з посади оператора ГК з 01.04.2019 у зв'язку із закінченням опалювального сезону, наказ 21-к від 29.10.2020, яким ОСОБА_10 з 02.11.2020 прийнято на посаду оператора ГК 1.0 посадового окладу, якого звільнено з посади в зв'язку із закінченням опалювального сезону, які є завідомо неправдивими офіційними документами.

Далі, з метою досягнення своїх злочинних намірів направлених на розтрату бюджетних коштів фонду заробітної плати працівників Липовецької ЗОШ № 3, в період часу з 01.11.2017 по 19.12.2017, з 16.03.2018 по 30.03.2018, з 23.01.2019 по 01.04.2019, 02.11.2020 по 07.11.2020, ОСОБА_5 , перебуваючи у приміщенні школи, діючи умисно, з урахуванням штатних розписів затверджених відділом освіти Липовецької районної державної адміністрації Вінницької області та наявних асигнувань, склала та видала завідомо неправдиві офіційні документи до яких внесла завідомо неправдиві відомості щодо нарахування та виплати заробітної плати про відпрацювання ОСОБА_10 певної кількості годин щомісячно, хоча, фактично останній взагалі не працював та в цей період відповідно до довідки №9215/229-2023 від 31.07.2023 виданої Головним центром обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України перебував за межами території України у Російській Федерації. Після складання та видачі первинних бухгалтерських офіційних документів щодо фактично невідпрацьованого часу ОСОБА_10 , затверджувала їх своїм підписом, печаткою та щомісячно подавала їх до комунальної установи «Центр фінансово-господарського обслуговування закладів та установ соціально-культурної сфери Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області, для нарахування заробітної плати та виплати коштів з місцевого районного бюджету на банківський рахунок ОСОБА_10 .

При цьому, всього за вказаний період відсутності ОСОБА_10 на роботі, на підставі складених та виданих службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів до яких внесено завідомо неправдиві відомості відповідно до висновку експерта №СЕ-19/102-25/12183-ЕК від 18.06.2025, невстановленим в ході досудового розслідування особам безпідставно нараховано та виплачено за фактично не відпрацьовані ОСОБА_10 години заробітну плату, на загальну суму 32 379,92 грн.

В результаті злочинних дій ОСОБА_5 , яка зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом складання та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, до яких внесено завідомо неправдиві відомості щодо працевлаштування ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_10 та шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційних документів щодо відпрацювання робочого часу та нарахування заробітної плати останнім, безпідставно нараховано та виплачено за фактично не відпрацьований ними час, в період з 19.10.2009 по 07.11.2020, з коштів місцевого районного бюджету заробітну плату, на загальну суму 257 623,03 грн., внаслідок чого Липовецькій міській раді Вінницької області було заподіяно матеріальну шкоди на вказану суму.

Крім того установлено, що ОСОБА_5 , будучи директором Липовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Липовецької районної ради Вінницької області, код із Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України - 21727539, (далі - Липовецька ЗОШ №3) та в силу займаної посади та посадових обов'язків згідно Статуту Липовецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, виконуючи адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі функції, тобто в силу ч. 3 ст. 18 КК України будучи службовою особою, діючи із злочинним умислом направленим на розтрату бюджетних коштів місцевого районного бюджету, виділеними централізованою бухгалтерією відділу освіти, молоді та спорту Липовецької районної державної адміністрації та в подальшому з 2018 року комунальною установою «Центр фінансово-господарського обслуговування закладів та установ соціально-культурної сфери Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області», для виплати заробітної плати працівникам Липовецької ЗОШ № 3, для доведення свого злочинного умислу вчинила службове підроблення, за наступних обставин.

Приблизно у жовтні 2009 року, але не пізніше 19.10.2009, точної дати та часу органом досудового розслідування не встановлено, директор Липовецької ЗОШ №3 ОСОБА_5 , діючи з єдиним умислом на розтрату чужого майна, а саме місцевих бюджетних коштів, виділеними на оплату праці працівників освітнього закладу ОСОБА_8 , ОСОБА_10 та ОСОБА_6 , зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно розуміючи, що дані працівники не перебували на певних займаних посадах в Липовецькій ЗОШ № 3, перебуваючи у приміщені закладу освіти, по вул. Копитка, буд.№ 2, в м. Липовець Липовецького району Вінницької області, діючи умисно, склала та видала завідомо неправдивих офіційних документів до яких внесла завідомо неправдиві відомості щодо прийняття, переміщення та звільнення із займаних посад ввірених їй працівників, власноруч склала, підписала та видала накази по Липовецькій ЗОШ №3 від 19.10.2009 №14к про прийняття ОСОБА_6 на роботу та посаду прибиральниці з 19.10.2009, наказ №7к від 31.10.2010 про прийняття ОСОБА_6 на посаду прибиральниці 0,5 посадового окладу з 01.06.2010, наказ від 01.12.2010 №19к про прийняття ОСОБА_8 на роботу та посаду 0,5 посадового окладу сторожа та 0,5 посадового окладу гардеробника, наказ №5к від 01.04.2011 про переведення ОСОБА_8 з посади сторожа 0,5 посадового окладу та гардеробника 0,5 окладу на посаду прибиральниці з посадовим окладом згідно штатного розпису з 01.04.2011, наказ №16-к від 01.09.2011 про прийняття ОСОБА_8 на посаду прибиральника 0,5 посадового окладу та 0,5 посадового окладу комірника з 01.09.2011, наказ №10-к від 02.04.2012 про переведення ОСОБА_8 на посаду прибиральниці з повним посадовим окладом з 02.04.2012, наказ №27-к від 31.10.2013, яким ОСОБА_8 прийнято прибиральницею 0,5 посадового окладу з 01.11.2013, наказ №5-к від 31.03.2014, яким ОСОБА_8 прийнято гардеробником з 0,5 посадового окладу з 01.04.2014, наказ №17/1-к від 03.11.2014 про прийняття ОСОБА_6 на посаду гардеробника 0,5 посадової ставки та 0,5 посадової ставки двірника з 03.11.2014, наказ №22-к від 31.08.2015, яким ОСОБА_8 прийнято прибиральницею шкільного приміщення з 01.09.2015, наказ №24-к від 26.10.2015 про прийняття ОСОБА_6 сторожем шкільного приміщення 0,5 посадового окладу з 02.11.2015, наказ № 3-к від 01.03.2016, яким ОСОБА_8 прибиральниці 1,0 ставки, дозволено виконувати обов'язки двірника 0,5 ставки на час лікарняного основного працівника ОСОБА_7 та ОСОБА_6 двірнику 0,5 ставки та сторожа 0,5 ставки, дозволено виконувати обов'язки сторожа шкільного приміщення 0,5 ставки на час лікарняного основного працівника ОСОБА_7 , наказ №5-к від 31.03.2016, яким ОСОБА_6 дозволено тимчасово виконувати обов'язки сторожа шкільного приміщення 1,0 ставки та двірника 0,5 посадового окладу на час лікарняного основного працівника ОСОБА_7 , наказ №6-к від 31.03.2016, яким ОСОБА_6 звільнено з посади двірника 0,5 посадового окладу та сторожа 0,5 посадового окладу за власним бажанням з 01.06.2016 та дозволено виконувати обов'язки двірника 0,5 посадового окладу на час лікарняного ОСОБА_7 та ОСОБА_8 звільнено з посади прибиральниці шкільного приміщення (1.0 посадового окладу) з 01 квітня 2016 року за власним бажанням, наказ №7-к від 18.04.2016, яким ОСОБА_6 яка тимчасово виконувала обов'язки сторожа шкільного приміщення 1,0 посадового окладу та двірника 0,5 посадового окладу, у зв'язку із смертю ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , переведено працювати на постійній основі, наказ №14-к від 31.08.2016, яким ОСОБА_6 звільнено з посади двірника 0,5 посадового окладу з 31.09.2016 за власним бажанням, наказ №20-к від 29.12.2016, яким ОСОБА_6 звільнено за власним бажанням з посади сторожа шкільного приміщення з 30.12.2016 та ОСОБА_8 прийнято на посаду сторожа шкільного приміщення 1,0 посадового окладу, наказ №1-к від 03.01.2017, яким ОСОБА_8 дозволено тимчасово виконувати обов'язки прибиральниці шкільного приміщення 0,5 посадового окладу на час лікарняного основного працівника ОСОБА_9 , наказ від 31.10.2017 №13к про прийняття ОСОБА_10 на роботу та посаду 1,0 посадового окладу оператора ГК з 01.11.2017, наказ №9-к від 28.03.2018, яким ОСОБА_10 звільнено з посади оператора ГК з 30.03.2018 у зв'язку із закінченням опалювального сезону, наказ № 11-к від 28.04.2018, яким ОСОБА_8 звільнено з посади сторожа шкільного приміщення з 27.04.2018 за власним бажанням, наказ 24-к від 25.10.2018, яким ОСОБА_10 з 01.11.2018 прийнято на посаду оператора ГК на період опалювального сезону, наказ №3-к від 29.03.2019, яким ОСОБА_10 звільнено з посади оператора ГК з 01.04.2019 у зв'язку із закінченням опалювального сезону, наказ 21-к від 29.10.2020, яким ОСОБА_10 з 02.11.2020 прийнято на посаду оператора ГК 1.0 посадового окладу, якого звільнено з посади в зв'язку із закінченням опалювального сезону, які є завідомо неправдивими офіційними документами.

Крім того, директор школи ОСОБА_5 , з метою реалізації свого єдиного умислу, склала та внесла завідомо неправдиві відомості до офіційних бухгалтерських документів щодо нарахування та виплати заробітної плати -Табелів обліку використання робочого часу за типовою формою П-5, які є підтвердженням виконання трудових обов'язків, є первинним документом бухгалтерського обліку, який забезпечує достовірний облік робочого часу та витрат на оплату праці, тобто є офіційними документом, які власноручно підписала та поставила Гербову печатку Липовецької ЗОШ № 3 щодо перебування на робочому місці та відпрацювання певної кількості днів та годин ОСОБА_6 в період часу з 19.10.2009 по 29.09.2016, ОСОБА_8 з 01.12.2010 по 27.04.2018 та ОСОБА_10 в період часу з 01.11.2017 по 19.12.2017, з 16.03.2018 по 30.03.2018, з 23.01.2019 по 01.04.2019, 02.11.2020 по 07.11.2020, які фактично роботи відповідно до займаних посад не виконували, про своє працевлаштування та злочинні наміри ОСОБА_5 не здогадувались, і подавала їх щомісячно до комунальної установи «Центр фінансово-господарського обслуговування закладів та установ соціально-культурної сфери Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області», для нарахування заробітної плати та виплати коштів з місцевого районного бюджету, які в подальшому нею розтрачені.

Таким чином, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, а саме у розтраті чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем та службовому підробленні, тобто складанні, видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

Під час досудового розслідування потерпілим у кримінальному провадженні - Липовецькою міською радою Вінницького району Вінницької області подано цивільний позов про відшкодування заподіяної внаслідок вчинення кримінальних правопорушень майнової шкоди на суму 257 623,03 грн., яку визнано цивільним позивачем.

Беручи до уваги викладене, під час досудового розслідування виникла необхідність у накладені арешту на майно належне підозрюваній з метою забезпечення цивільного позову та відшкодування заподіяної кримінальним правопорушенням Липовецькій міській раді Вінницького району Вінницької області майнової шкоди, що стало підставою звернення до суду із даним клопотанням.

Слідчий клопотання підтримав з підстав, що у ньому наведені, просив його задовольнити.

Підозрювана при вирішенні клопотання поклалась на розсуд суду.

Слідчий суддя, з'ясувавши позиції учасників кримінального провадження, вивчивши та дослідивши клопотання та матеріали, які додані до нього, встановив що у провадженні СВ Відділу поліції № 4 Вінницького РУП ГУ НП у Вінницькій області перебуває кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за №42023022240000009 від 18.01.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

Слідчим суддею встановлено, що 30.07.2025 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

31.07.2025 Липовецькою міською радою Вінницького району Вінницької області пред'явлено цивільний позов до ОСОБА_5 в рамках даного кримінального провадження про відшкодування заподіяної внаслідок вчинення кримінальних правопорушень майнової шкоди на суму 257 623,03 грн.

31.07.2025 слідчим у даному кримінальному провадженні винесено постанови про прийняття зазначеного позову до розгляду у даному кримінальному провадженні та визнано Липовецьку міську раду Вінницького району - цивільним позивачем, а підозрювану ОСОБА_5 - цивільним відповідачем.

Загальним правилом застосування заходів забезпечення кримінального провадження є те, що застосування їх не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення (пункт 1 частини першої статті 132 КПК України).

Перевіряючи наявність обґрунтованої підозри в контексті доданих до клопотання доказів, слідчий суддя вважає, що на даному етапі кримінального провадження до моменту з'ясування істини у справі, вони є достатніми для висновків щодо обґрунтованої підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, повідомлення про підозру у вчиненні якого вручено ОСОБА_5 .

Відповідно до ст.61 КПК України, права та обов'язки цивільного позивача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, реєстраційний номер 32786170, у приватній власності підозрюваної ОСОБА_5 , відповідно до свідоцтва про право власності НОМЕР_1 виданого 09.12.2010 року виконкомом Вінницької міської ради, перебуває об'єкт нерухомого майна у вигляді квартири АДРЕСА_1 .

Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема: 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч.5, 6 ст.170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті (відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди), арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.

Відповідно до ч.8 ст.170 КПК України, вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою.

Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК слідчий суддя здійснює у порядку, передбаченому цим Кодексом, судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

Слідчий суддя вважає доведеним стороною обвинувачення наявність ризику, передбаченого абзацом другим частини першої статті 170 КПК України та необхідність відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення з метою вирішення цивільного позову, у разі доведення винуватості ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованих їй кримінальних правопорушень.

Ураховуючи викладені вище обставини, правове обґрунтування клопотання та надані до нього докази, слідчий суддя приходить до переконання, що накладення арешту на майно належне підозрюваній на праві власності в обсязі зазначеному у клопотанні виправдовує такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні, є співмірним розміру встановленої в ході досудового розслідування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням та яка зазначена у цивільному позові, відтак клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 131, 170, 171, 309 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання про арешт майна, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023022240000009 від 18.01.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, - задовольнити.

Накласти арешт на майно із забороною на відчуження та розпорядження, а саме: на квартиру за АДРЕСА_2 , власником якої являється ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка с. Слобода-Муравська, Шаргородського району, Вінницької області, жителька АДРЕСА_3 ), на підставі свідоцтва про право власності НОМЕР_1 виданого 09.12.2010 року виконкомом Вінницької міської ради, відомості про майно внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно за №32786170 від 01.02.2011.

Копію ухвали негайно після її постановлення вручити слідчому, підозрюваній.

Роз'яснити, що особи, які не були присутні в судовому засіданні мають право звернутись до суду з клопотанням про скасування арешту майна якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано (ст.174 КПК України).

Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді може бути подана протягом п'яти днів з дня її оголошення до Вінницького апеляційного суду через Липовецький районний суд Вінницької області.

Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя ОСОБА_11