Справа № 344/10745/25
Провадження № 3/344/3784/25
24 липня 2025 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Ковалюк І.П., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за ч.2 ст.173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 440900 від 21.05.2025 року, ОСОБА_1 вчинив невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, за наступних обставин.
Так, 21 травня 2025 року близько 05 год 00 хв в АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 порушив вимоги винесеного відносно нього ТЗП серії АА № 642172 від 21.00 год 17.05.2025 року до 21.00 год 27.05.2025 року, а саме заборону на вхід та перебування в місці проживання потерпілої особи та заборону в будь-якій спосіб контактувати з потерпілою особою. вчинив домашнє насильство психологічного та фізичного характеру відносно сестри
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, клопотань про перенесення судового засідання не подавав. За таких обставин, керуючись ст. 268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 1 КУпАП одними із завдань Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
Згідно з ч. 2 ст. 173-8 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена за невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з'ясувати, чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення, а також всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Судом встановлено, що згідно рапорту від 21.05.2025 року № 21726, повідомлення зі служби 102 від ОСОБА_2 про те, що ОСОБА_1 порушив вимоги винесеного відносно нього ТЗП.
17.05.2025 року щодо ОСОБА_1 , було встановлено тимчасовий заборонний припис строком на 10 діб. Встановлено зобов'язання залишити місце проживання постраждалої особи, заборона на вхід та перебування в місці проживання постраждалої особи, заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.
Таким чином, суд вважає, що саме по собі перебування у квартирі по місцю проживання не є порушенням винесеного відносно нього заборонного припису.
Будь яких доказів, крім заяви потерпілої, про те, що ОСОБА_1 контактує з нею після встановлення заборонного припису матеріали справи не містять.
Інших можливих свідків події не допитано.
Враховуючи вищенаведене, суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 , відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-8 КУпАП, оскільки вина у вчиненні цього правопорушення ОСОБА_1 , не знайшла свого підтвердження в судовому засіданні.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, вважаю за необхідне провадження в справі закрити, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 , складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-8 КУпАП.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 221,247,283,284,294 КУпАП, суд,
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч.2 ст.173-8 КУпАП закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Іванна КОВАЛЮК