Ухвала від 28.07.2025 по справі 916/5326/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про затвердження плану реструктуризації боргів боржника

"28" липня 2025 р.м. Одеса Справа № 916/5326/24

Господарський суд Одеської області у складі судді Деркач Т. Г.,

за участю секретаря судового засідання Джабраїлової В. В.

розглянувши у судовому засіданні справу № 916/5326/24

за заявою боржника: ОСОБА_1

про неплатоспроможність

за участю кредитора Акціонерного товариства “УКРСИББАНК»

за участю представників:

від Акціонерного товариства “УКРСИББАНК»: не з'явився;

боржник: не з'явився;

від боржника: не з'явився;

керуючий реструктуризацією боргів боржника: не з'явився;

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 05.02.2025 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 ; керуючим реструктуризацією боржника ОСОБА_1 призначено арбітражного керуючого Харитонюка Євгена Васильовича. Попереднє судове засідання призначено на “ 24» березня 2025 о 09:40 год.

05.02.2025 господарським судом в автоматизованій системі "Діловодство спеціалізованого суду" в електронній формі було сформовано оголошення про відкриття провадження у справі № 916/5326/24 про неплатоспроможність ОСОБА_1 .

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 14.04.2025 суд визнав грошові вимоги Акціонерного товариства “УКРСИББАНК» до ОСОБА_1 у розмірі 50 360, 22 грн заборгованості та 4 844,80 грн судових витрат, у такій черговості: 4 844, 80 грн - позачергово (судовий збір); 50 360, 22 грн - друга черга задоволення вимог кредиторів (обов'язковий платіж).

14.04.2025 господарський суд постановив ухвалу, якою визначив наступні розмір та перелік визнаних господарським судом вимог кредиторів для внесення керуючим реструктуризацією до реєстру вимог кредиторів: 1) Акціонерного товариства “УКРСИББАНК» до ОСОБА_1 у розмірі 5 0360,22 грн заборгованості та 4 844,80 грн судових витрат, у такій черговості: 4 844, 80 грн - позачергово (судовий збір); 50 360,22 грн - друга черга задоволення вимог кредиторів (обов'язковий платіж). Зобов'язав керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів, які мають відбутися не пізніше 14 днів з дня постановлення даної ухвали. Засідання суду, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі призначив на 12.05.2025.

02.06.2025 за вх.№17416/25 господарський суд одержав звіт арбітражного керуючого щодо вчинених дій в процедурі банкрутства.

16.06.2025 за вх.№18912/25 господарський суд одержав клопотання арбітражного керуючого до якого останній додав, зокрема, план реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 , протокол засідання кредиторів, заяву про затвердження Плану реструктуризації боргів, який погоджений на зборах кредиторів.

Учасники справи в судове засідання 28.07.2025 не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені відповідно до вимог чинного законодавства.

Відповідно до ч. 5,6 ст.126 Кодексу України з процедур банкрутства явка кредиторів, які не брали участі в голосуванні чи проголосували проти схвалення плану реструктуризації боргів боржника, а також третіх осіб, якщо план реструктуризації передбачає виконання зобов'язань боржника такими особами, є обов'язковою.

У разі відсутності зазначених у цій частині кредиторів господарський суд призначає нове засідання суду для затвердження плану реструктуризації боргів боржника.

Повторна неявка в судове засідання кредиторів, які не брали участі в голосуванні чи проголосували проти схвалення плану реструктуризації боргів боржника, а також третіх осіб, якщо план реструктуризації передбачає виконання зобов'язань боржника такими особами, не перешкоджає розгляду справи.

Неявка в судове засідання належно повідомлених про таке засідання боржника, кредиторів, які схвалили план реструктуризації боргів, або керуючого реструктуризацією не перешкоджає розгляду справи.

Як вказано у Рішенні Конституційного суду України від 02.11.2004 №15-рп/2004 верховенство права - це панування права в суспільстві. Одним з проявів верховенства права є те, що право не обмежується лише законодавством як однією з його форм, а включає й інші соціальні регулятори, зокрема норми моралі, традиції, звичаї тощо, які легітимовані суспільством і зумовлені історично досягнутим культурним рівнем суспільства. Всі ці елементи права об'єднуються якістю, що відповідає ідеології справедливості, ідеї права, яка значною мірою дістала відображення в Конституції України.

В частині 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд вказує на те, що право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов'язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п. 35 рішення Європейського суду з прав людини від 07.07.1989 у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії" (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).

Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").

Суд зазначає, що питання про те, що певні обставини перешкоджають розгляду справи, вирішуються судом залежно від конкретних обставин справи.

Критерії оцінювання "розумності" строку розгляду справи є спільними для всіх категорій справ (цивільних, господарських, адміністративних чи кримінальних). Це - складність справи, поведінка заявника та поведінка органів державної влади (насамперед, суду). Відповідальність держави за затягування провадження у справі, як правило, настає у випадку нерегулярного призначення судових засідань, призначення судових засідань з великими інтервалами, затягування при передачі або пересиланні справи з одного суду в інший, невжиття судом заходів до дисциплінування сторін у справі, свідків, експертів, повторне направлення справи на додаткове розслідування чи новий судовий розгляд.

Всі ці обставини судам слід враховувати при розгляді кожної справи, оскільки перевищення розумних строків розгляду справ становить порушення прав, гарантованих пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, а збільшення кількості звернень до Європейського суду з прав людини не лише погіршує імідж нашої держави на міжнародному рівні, але й призводить до значних втрат державного бюджету.

Крім того, суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви керуючого реструктуризацією про затвердження плану реструктуризацією боржника в даному судовому засіданні, оскільки єдиний кредитор, який заявив вимоги до боржника проголосував за затвердження плану реструктуризації боргів боржника та його неявка у відповідності до ч. 6 ст. 126 Кодексу України з процедур банкрутства не перешкоджає розгляду справи в цьому судовому засіданні.

У судовому засіданні 28.07.2025 за відсутності представників сторін, судом на підставі ст. 240 ГПК України проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

Згідно з ч. 2 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства основними завданнями зборів кредиторів у процедурі реструктуризації боргів боржника є: 1) розгляд звіту керуючого реструктуризацією про результати перевірки декларації про майновий стан боржника; 2) розгляд проекту плану реструктуризації боргів боржника; 3) прийняття рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника або про звернення з клопотанням до господарського суду про перехід до процедури погашення боргів боржника або про закриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Відповідно до ч. 8 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: 1) схвалення плану реструктуризації боргів боржника; 2) відмову у схваленні плану реструктуризації боргів та звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та введення процедури погашення боргів боржника або з клопотанням про закриття провадження у справі про неплатоспроможність; 3) звернення у випадках, передбачених цим Кодексом, до господарського суду з клопотанням про призначення керуючого реструктуризацією або керуючого реалізацією; 4) звернення до господарського суду з клопотанням про закриття процедури реструктуризації боргів у зв'язку з невиконанням або неможливістю виконання плану реструктуризації боргів та введення процедури погашення боргів боржника; 5) звернення до господарського суду з клопотанням про відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень; 6) інші питання, передбачені законодавством.

За результатами звіту керуючого реструктуризацією станом на 10.05.2025 рухоме майно (авто/гідро/авіа транспорт), нерухоме майно - відсутнє; грошові активи на рахунках банків - відсутні, згідно наданих даних банківськими установами; частки в праві юридичних осіб, акції - не виявлено; фінансові активи тощо, які зареєстровані/перебувають у власності на території України - не виявлено. Інформація в декларації Боржника відповідає зазначеним відомостям в повному обсязі.

Щодо доходів боржника, арбітражний керуючий вказує, що доходи, які боржник отримує (заробітна плата, пенсія тощо): в середньому становлять 21 819,52 грн в місяць; доходи, які боржник розраховує отримати протягом процедури реструктуризації боргів: 458 000,00 грн; розмір суми, яка щомісяця виділятиметься для погашення вимог кредиторів: 2700,00 грн.

За результатами проведення зборів кредиторів від 14.06.2025, які проводилися шляхом опитування, було схвалено план реструктуризації боргів боржника ОСОБА_1 .

Згідно з ч. 1 ст. 126 Кодексу України з процедур банкрутства керуючий реструктуризацією протягом трьох днів з дня схвалення зборами кредиторів погодженого з боржником плану реструктуризації боргів подає до господарського суду заяву про затвердження плану реструктуризації боргів.

16.06.2025 господарський суд одержав заяву арбітражного керуючого Харитонюка Є. В. про затвердження Плану реструктуризації боргів боржника ОСОБА_1 .

Згідно з планом реструктуризації боргів передбачено розстрочення боргів Акціонерного товариства “УКРСИББАНК» на 21 місяць: 20 місяців сума платежу становить 2 700,00 грн; на 21 місяць сума платежу становить 1204,80 грн.

Тобто, загальна сума погашення становить 55 204,80 грн (100% загального боргу перед кредиторами у справі № 916/5326/24).

Згідно з ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства реструктуризація боргів боржника - судова процедура у справі про неплатоспроможність фізичної особи, що застосовується з метою відновлення платоспроможності боржника шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов'язань згідно з планом реструктуризації боргів боржника.

Відповідно до ч. 1 ст. 124 Кодексу України з процедур банкрутства план реструктуризації боргів боржника розробляється з метою відновлення платоспроможності боржника.

За приписами ч. 7 ст. 126 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд зобов'язаний затвердити план реструктуризації боргів боржника, якщо такий план схвалений кредиторами та боржником.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 127 Кодексу України з процедур банкрутства план реструктуризації боргів боржника набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і є обов'язковим для боржника та кредиторів. З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в плані реструктуризації боргів боржника.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні докази, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 має можливість відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів через виконання схваленого кредиторами та погодженого боржником плану реструктуризації боргів, а тому вважає за можливе затвердити план реструктуризації боргів ОСОБА_1 .

Згідно з ч. 5 ст. 127 Кодексу України з процедур банкрутства з дня затвердження судом плану реструктуризації боргів припиняються повноваження керуючого реструктуризацією.

У зв'язку з тим, що план реструктуризації боргів не передбачає подальшу участь керуючого реструктуризацією у виконанні такого плану, суд припиняє повноваження керуючого реструктуризацією майна ОСОБА_1 - арбітражного керуючого Харитонюка Є. В.

Відповідно до ч. 1 ст. 128 Кодексу України з процедур банкрутства з дня затвердження плану реструктуризації боргів боржник починає погашення вимог кредиторів згідно з умовами такого плану.

Керуючись ст. 123 - 128 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 ГПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Клопотання керуючого реструктуризацією Харитонюка Є. В. про затвердження плану реструктуризації боргів ОСОБА_1 у справі № 916/5326/24 - задовольнити.

2. Затвердити план реструктуризації боргів ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

3. Припинити повноваження керуючого реструктуризацією боргів ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) арбітражного керуючого Харитонюка Євгена Васильовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1901 від 08.01.2019 (м. Умань, Черкаська область, вул. Старицького, 5, адреса для листування: м. Умань, 20305, а/с 14.

4. План реструктуризації боргів ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і є обов'язковим для боржника та кредиторів.

5. З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в плані реструктуризації боргів боржника.

6. Крім договорів, які передбачені планом реструктуризації боргів, ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) протягом реструктуризації не має права:

- здійснювати правочини щодо відчуження або обтяження нерухомого та рухомого майна боржника, включаючи майнові і немайнові об'єкти, цінні папери тощо, вартість яких перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати;

- укладати договори позики, довічного утримання, уступки вимоги, переведення боргу, передачі в довірче управління майна боржника;

- виступати поручителем за зобов'язаннями інших осіб.

7. Протягом дії плану реструктуризації боргів боржник ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) зобов'язаний повідомляти кредиторів, включених до плану реструктуризації боргів, про істотні зміни у своєму майновому стані, а також про отримання позик і кредитів, у тому числі про придбання товарів у кредит, повідомляти інші сторони перед укладенням таких договорів про введення щодо нього процедури реструктуризації боргів.

8. Після припинення повноважень керуючого реструктуризацією у справі про неплатоспроможність боржника обов'язок щодо ведення реєстру вимог кредиторів та надання кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів боржника, інформації про стан виконання зазначеного плану покладається на ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

9. Зобов'язати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) надавати відомості про стан виконання плану реструктуризації боргів боржника на вимогу господарського суду та щокварталу подавати такі відомості до державного органу з питань банкрутства.

10. Не пізніше п'яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів боржник ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) зобов'язаний надати суду та кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів.

11. План реструктуризації боргів боржника набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і є обов'язковим для боржника та кредиторів.

Ухвала набирає законної сили в порядку ч.4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена відповідно до ст.ст. 254, 255 ГПК України .

Повну ухвалу складено 31.07.2025.

Суддя Т.Г. Деркач