Рішення від 30.07.2025 по справі 914/605/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.07.2025 Справа № 914/605/25

За позовом: Приватного акціонерного товариства «Львівобленерго», м.Львів,

до відповідача: Громадської організації «Пасічне братство «Рій», м.Львів,

про: стягнення 94054,10 грн.

Суддя І. КОЗАК

При секретарі Б.Мельник

Представники сторін:

Від позивача: Н.Кухар - представник,

Від відповідача: М.Грибок - голова організації.

На адресу Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства «Львівобленерго» до Громадської організації «Пасічне братство «Рій» про стягнення 94054,10 грн.

Ухвалою суду від 10.03.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін. Ухвалою суду від 29.04.2025 здійснено перехід від спрощеного до загального позовного провадження, підготовче судове засідання призначено на 13.05.2025. 24.06.2025 закрито підготовче провадження, розгляд справи по суті призначено на 29.07.2025. У судовому засіданні 29.07.2025 оголошувалася перерва до 30.07.2025.

Правова позиція позивача.

У судовому засіданні 30.07.2025 представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав, просить стягнути з відповідача 94054,10 грн необлікованої, проте спожитої відповідачем поза приладом обліку електроенергії.

Попередній розрахунок судових витрат позивача:

· 3028,00 грн - сплачений судовий збір,

· 15000,00 грн - витрати на правову допомогу.

Правова позиція відповідача.

Відповідач у судове засідання 30.07.2025 прибув, у відзиві на позов (вх.№8959/25 від 07.04.2025) проти позову заперечив з таких підстав:

- організація не здійснювала жодного споживання електроенергії;

- лічильник МЕРИДІАН СОЕ-1.02 5кртд №12194051 без пошкоджень, в Акті №037094 не зазначено про втручання в роботу лічильника;

- на момент розірвання договору №61498 боргу за споживання електроенергії Пасічним Братством «РІЙ» перед ПрАТ «Львівобленерго» не було;

- громадська організація є неприбутковою організацією і не провадила необліковане споживання електроенергії,

- не погоджується з формулою розрахунку, яка застосована позивачем для визначення спірної суми,

- в добровільному порядку відповідачу не вдалося врегулювати спір з позивачем з вини ПАТ «Львівобленерго».

У відповіді на відзив (вх.№9496/25 від 11.04.2025) позивач заперечив щодо аргументів відповідача та звернув увагу суду на таке:

- договірні відносини між сторонами відсутні, відповідачем не укладвся договір на постачання електроенергії;

- відповідач здійснив самовільне підключення до електромережі в розподільчому щитку в будинку №15 на вул.Кубійовича у м.Львові з метою безоблікового споживання;

- розрахунок спожитої позаоблікової електроенергії здійснено відповідно до вимог п.8.4.12 ПРРЕЕ, де час використання самовільного підключення протягом доби прийнято рівним 12 год/добу.

У доповненні до відзиву (вх.№12167/25 від 09.05.2025) відповідач долучив фото внутрішнього приміщення громадської організації та фото електрощитової.

У письмових поясненнях (вх.№19778/25 від 24.07.2025) відповідач зазначив, що не здійснює жодної діяльності у спірному підвальному приміщенні, вважає його непридатним, повторно зазначив, що не підключався до електроустановки поза приладом обліку. Крім того, розмір витрат на професійну правничу допомогу є завищеним, позовна заява є шаблонною, позовна заява не містить детального опису усіх наданих юридичних послуг із вказівкою вартості кожної із послуг окремо, стягнення заявленої суми становить надмірний тягар для відповідача. Штучне завищення вартості витрат на правову допомогу є лише і виключно для отримання додаткових доходів за рахунок відповідача.

Обставини справи.

21.03.2024 представниками ПрАТ «Львівобленерго» при перевірці дотримання ГО «Пасічне братство «Рій» Правил роздрібного ринку електричної енергії на об'єкті споживача, розташованому за адресою: м. Львів, вул. Кубійовича, 15 складено акт про порушення №037094 у відповідності до якого зафіксовано: самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів і електропроводки до електричної мережі, що не є власністю оператора системи (п.8.4.2, п. 1.2.1, п.2.3.3, п.7.6, п.8.2.4, п.8.2.5, П.5.5.5ПРРЕЕ). Відсутній договір за даним об'єктом.

Акт складений за участю особи, яка допустила представників ПрАТ «Львівобленерго» на об'єкт (територію), а саме: керівника ГО «Пасічне братство «Рій» - Грибок Миколи Івановича, який акт та додаток до акту про порушення «Схему підключення електроустановки споживача» підписав. Акт про порушення підписаний із зауваженням: «Прошу врахувати, що мною були сплати надані при надходженні каси. Організація моя неприбуткова».

Акт про порушення №037094 від 21.03.2024 з додатком вручено керівнику ГО «Пасічне братство «Рій» Грибку М.І. наручно та повідомлено про виклик його чи представника на засідання комісії оператора системи з розгляду складеного акта про порушення ПРРЕЕ на 26.04.2024 о 10.00год. за адресою: м. Львів, вул. Героїв УПА, 23.

26.04.2024 відбулося засідання комісії Львівських МЕМ ПрАТ «Львівобленерго» з розгляду актів про порушення. За результатами розгляду акту про порушення №037094 від 21.03.2024, комісією прийнято протокольне рішення №037094-а, відповідно до якого визначено обсяг та вартість необлікованої електричної енергії та суму завданих збитків внаслідок порушення споживачем ПРРЕЕ та проведено нарахування за період з дати проведення останньої перевірки електроустановок ЛКП «Княже місто» (18.08.2023) по дату складання ату про порушення (21.03.2024) по силі струму, визначеній виходячи з найменшої поперечної площі перерізу проводів (кабелів), та допустимого тривалого струму, який може ними протікати згідно з главою 1.3 ПУЕ (І=24А), на суму - 94 054,10грн. На засіданні комісії був присутній споживач.

01.05.2024 відповідачу після засідання комісії Львівських МЕМ ПрАТ «Львівобленерго» з розгляду актів про порушення, було надіслано листом №203-07-2476 від 01.05.2024, копію протоколу №037094-а від 26.04.2024 та рахунок до сплати за необліковану електричну енергію та завдані збитки №778466 від 26.04.2024 на суму 94 054,10 грн., який повинен був бути оплаченим до 26.05.2024.

Станом на дату винесення рішення відповідачем не подано доказів оплати заборгованості.

Оцінка суду.

Згідно з приписами ст.11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: договори та інші правочини; інтелектуальної, творчої діяльності; завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі; інші юридичні факти.

Правовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником та споживачами, а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, визначені Законом України "Про ринок електричної енергії", Правилами роздрібного ринку електричної енергії, які затверджено постановою НКРЕКП№ 312 від 14.03.2018р.

Згідно з ч.І ст.4 Закону України "Про ринок електричної енергії" учасники ринку електричної енергії провадять свою діяльність на ринку електричної енергії на договірних засадах.

За приписами п.1 ч.І ст.58 Закону України "Про ринок електричної енергії" споживач має право купувати електричну енергію для власного споживання за двосторонніми договорами та на організованих сегментах ринку, за умови укладення ним договору про врегулювання небалансів та договору про надання послуг з передачі електричної енергії з оператором системи передачі, а у разі приєднання до системи розподілу - договору про надання послуг з розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу; або купувати електричну енергію на роздрібному ринку у електропостачальників або у виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії на об'єктах розподіленої генерації, за правилами роздрібного ринку.

Статтею 77 Закону України "Про ринок електричної енергії" встановлено, що учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом.

Правопорушеннями на ринку електричної енергії зокрема, є: крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики, споживання електричної енергії без приладів обліку (п.4).

Постачання електричної енергії електропостачальниками здійснюється з дотриманням правил роздрібного ринку (ч. 6 ст. 56 ЗУ "Про ринок електричної енергії").

Постановою №312 від 14.03.2018р. Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП) затверджено Правила роздрібного ринку електричної енергії, які регулюють взаємовідносини, що виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником (електропостачальниками) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, визначеними цими Правилами (п. 1.1.1 ПРРЕЕ).

Підпунктом 1.2.1 ПРРЕЕ передбачено, що на роздрібному ринку електричної енергії споживання та використання електричної енергії для потреб електроустановки споживача здійснюється за умови забезпечення розподілу/передачі та продажу (постачання) електричної енергії на підставі договорів про розподіл/передачу, постачання електричної енергії, надання послуг комерційного обліку, які укладаються відповідно до цих Правил, Кодексу системи передачі, Кодексу систем розподілу та Кодексу комерційного обліку.

Відповідно до абз.З п. 1.1.1 гл.1.1 р. І Правил останні є обов'язковими для виконання усіма учасниками роздрібного ринку.

Підпунктом 1 п.5.5.5 ПРРЕЕ на споживача електричної енергії покладено обов'язок користуватися електричною енергією виключно на підставі договору (договорів).

За приписами п.1.1.2 ПРРЕЕ самовільне підключення несанкціоноване (непогоджене) оператором системи підключення (у тому числі після відключення) електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі, що є підставою для оформлення акта про порушення та визначення обсягу необлікованої електричної енергії внаслідок такого підключення: самовільне підключення з порушенням схеми обліку несанкціоноване (непогоджене) оператором системи підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі за схемою, не передбаченою проектними рішеннями та/або договором з оператором системи, та/або без укладення договору з оператором системи.

Розділом V ПРРЕЕ передбачені права та обов'язки учасників роздрібного ринку електричної енергії, у тому числі операторів системи розподілу та споживачів.

Зокрема, операторам системи надано право на проведення обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза засобами вимірювання та інших порушень, що викликають неправильне вимірювання обсягів споживання електричної енергії; доступ до електричних установок споживача для проведення технічної перевірки засобів вимірювання, контролю за рівнем споживання електричної енергії та потужності, вимірювання показників якості електричної енергії, контрольного огляду електричних мереж від межі балансової належності до точки вимірювання та/або точки обліку відповідно до умов укладених договорів, а також для виконання відключення та обмеження споживання; контролю за додержанням споживачами та субспоживачами вимог цих Правил відповідно до умов укладених договорів та на складання актів про невідповідність дій (бездіяльність) споживача умовам договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та порушення вимог законодавства України у сфері енергетики (п.5.1.1 ПРРЕЕ) та на складання актів про невідповідність дій (бездіяльності) споживача умовам договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та порушення вимог законодавства України у сфері енергетики (п.п.12 п.5.1.1 ПРРЕЕ).

Відповідно до п.7.6 ПРРЕЕ встановлено, що у разі самовільного підключення споживачем струмоприймачів або збільшення величини потужності понад величину, визначену умовами договору з оператором системи, приєднання струмоприймачів поза розрахунковими засобами комерційного обліку, зниження показників якості електричної енергії з вини споживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок оператора системи та інших споживачів, невиконання припису уповноваженого представника відповідного органу виконавчої влади, який стосується вищенаведених порушень, оператор системи має право без попередження повністю припинити споживачу електроживлення після оформлення у встановленому цими Правилами порядку акта про порушення. У разі виявлення факту приєднання споживачем струмоприймачів поза розрахунковими засобами комерційного обліку оператор системи має право припинити електроживлення лише безоблікового приєднання до електричних мереж. Якщо неможливо усунути безоблікове приєднання під час оформлення акта про порушення, припиненню електроживлення підлягає об'єкт споживача в цілому, про що зазначається в акті.

Пунктом 8.2.5 ПРРЕЕ встановлено, що у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки, оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 9 до цих Правил.

Акт про порушення складається представниками оператора системи, які мають таке право згідно з посадовою інструкцією, пройшли відповідне навчання та інструктаж, після пред'явлення ними службових посвідчень.

В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил необхідні для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення із зазначенням, ЕІС код площадки комерційного обліку, за якою виявлено порушення (за наявності), та у разі виявлення порушень, зазначених у пункті 8.4.2 глави 8.4 цього розділу: меж балансової належності; перерізів та матеріалу всіх проводів (кабелів), наявних у схемі підключення; номінальної сили струму спрацювання комутаційних апаратів, задіяних у схемі підключення; фазування лічильника на дату оформлення акта про порушення.

В акті зазначаються заходи, яких було вжито або яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.

Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.

Акт про порушення підписується представником (представниками) оператора системи, який (які) брали участь у перевірці, та споживачем (представником споживача) або іншою особою, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки.

У разі відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписати акт про порушення або залишення ним місця порушення в акті про порушення робиться відповідний запис. У цьому разі акт про порушення вважається дійсним, якщо його підписали більше одного уповноваженого представника оператора системи та незаінтересована особа (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувача або управителя будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування, інший споживач тощо) за умови посвідчення цієї особи або більше одного уповноваженого представника оператора системи, а відмова споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення підтверджується відеозйомкою.

До акта про порушення сторонами можуть бути додані пояснення, зауваження та докази, перелік яких (за наявності) зазначається в цьому акті.

Представники оператора системи перед складанням акта про порушення зобов'язані повідомити споживача про його право внести пояснення та зауваження до акта, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень.

Згідно із п.8.2.6 ПРРЕЕ на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення. Споживач має бути повідомлений оператором системи про місце, час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 7 календарних днів до призначеної дати засідання. Рішення комісії оформлюється протоколом, копія якого видається споживачу. У разі причетності споживача до порушення цих Правил у протоколі зазначаються відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії. В такому разі разом з протоколом споживачу надаються розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії з посиланням на відповідні пункти глави 8.4 цього розділу та розрахункові документи для оплати необлікованої електричної енергії та/або збитків.

За змістом п.8.2.7 ПРРЕЕ кошти за необліковану електричну енергію та суми збитків перераховуються споживачем на поточний рахунок оператора системи.

Споживач має оплатити розрахункові документи за необліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка (у випадку неотримання споживачем рахунка у поштовому відділенні упродовж 5 робочих днів з дня надходження рахунка до поштового відділення споживача рахунок вважається отриманим споживачем на 5 робочий день).

У разі незгоди споживача з фактом безоблікового споживання електричної енергії та відмови від сплати вартості необлікованої електричної енергії оператор системи звертається з позовом до суду для підтвердження факту безоблікового споживання електричної енергії та стягнення вартості необлікованої електричної енергії.

Спірні питання, які виникають між сторонами при складанні акта про порушення та/або визначенні обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, вирішуються Регулятором, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в електроенергетичному комплексі, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики відповідно до компетенції, енергетичним омбудсменом та/або судом.

Пунктом 72 Постанови Верховного Суду від 14.01.2020 в справі № 910/17955/17 роз'яснено, що “нарахування за недораховану електроенергією є платою за поставлену електричну енергію. Отже, стягнення за актом про порушення є вартістю електричної енергії, яка була фактично спожита, але не врахована засобами обліку.

Матеріалами справи підтверджується, що електроенергія споживачу фактично була поставлена, споживач її спожив, проте внаслідок порушення вимог ПРРЕЕ мав місце недооблік електричної енергії. Нарахування за фактично спожиту, але не враховану засобами обліку електричну енергію, здійснене на підставі вимог ПРРЕЕ, а отже заявлена до стягнення сума необлікованої електричної енергії правомірно нарахована 94 054,10грн.

Відповідно до п.3.1.9 та п.5.5.5 ПРРЕЕ споживання електричної енергії без укладення відповідних договорів на роздрібному ринку не допускається, а положеннями п.п. 2.3.2 -2.3.10 глави ІІ ПРРЕЕ визначено, що для вимірювання з метою комерційних розрахунків за електричну енергію мають використовуватися розрахункові ЗВТ, які відповідають вимогам Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №311.

Пунктом 5.2.1. Кодексу комерційного обліку електричної енергії (далі - ККО) встановлено, що електроустановки споживачів та інших учасників ринку мають бути забезпечені повіреними, введеними в експлуатацію та прийнятими до розрахунків (введеними в облік) вузлами обліку, а також (за потреби) засобами для контролю та реєстрації параметрів якості електричної енергії, частоти та тривалості перерв в електропостачанні. Установлені у споживачів вузли обліку мають вимірювати та відображати інформацію про їхнє фактичне споживання.

Відповідно до п.5.2.18 ККО визначено, що вузли обліку (ЗВТ та інше обладнання вузлів обліку) після їх улаштування мають бути введені в експлуатацію.

Згідно п.5.2.19 ККО встановлено, що введення в експлуатацію/виведення з експлуатації вузлів обліку здійснюється замовником та ППКО, що надавав послуги з їх улаштування або виведення з експлуатації відповідно до договору.

Пунктом 5.2.20 ККО визначено, що вузол обліку вважається введеним в експлуатацію з дати підписання сторонами акта введення у промислову експлуатацію.

Тому відповідно до п.5.2.21 ККО введений в експлуатацію вузол обліку має бути опломбованим та прийнятим до розрахунків за електричну енергію (введеним в облік).

Отже, згідно п. 5.2.22ККО вузол обліку вважається введеним в облік з дати підписання сторонами акта пломбування.

Оскільки між ПрАТ «Львівобленерго» та ГО «Пасічне братство «Рій» відсутні договірні відносини, лічильник 12194051 про який стверджує відповідач, не улаштований згідно вимог розділу 5.2 ККО та належно не введений в експлуатацію, а тому така точка обліку електричної енергії відсутня.

Підсумовуючи, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати.

Сплачений позивачем судовий збір покладається на відповідача повністю.

Щодо витрат на правову допомогу.

Відповідно до ч.1, п.1 ч.3 ст.123 ГПК судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати, зокрема, на професійну правничу допомогу.

Згідно із ч.ч.1, 2 ст.126 ГПК витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Відповідно до ч.ч.4-6 ст.126 ГПК розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:

· 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);

· 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);

· 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;

· 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У застосуванні критерію співмірності витрат на оплату послуг адвоката суд користується досить широким розсудом, який, тим не менш, повинен ґрунтуватися на критеріях, визначених у частині четвертій статті 126 ГПК України. Ці критерії суд застосовує за наявності наданих стороною, яка вказує на неспівмірність витрат, доказів та обґрунтування невідповідності заявлених витрат цим критеріям.

Суд звертає увагу на позицію Об'єднаної палати Верховного Суду у складі суддів Касаційного господарського суду, наведену в постанові від 03.10.19р. у справі № 922/445/19, про те, що витрати на надану професійну правничу допомогу у разі підтвердження обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості підлягають розподілу за результатами розгляду справи незалежно від того, чи їх уже фактично сплачено стороною/третьою особою чи тільки має бути сплачено. Натомість лише щодо розподілу витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги (витрати на проїзд, проживання, поштові послуги тощо), необхідною умовою є надання відповідних доказів, які підтверджують здійснення таких витрат.

На підтвердження виконання робіт (надання правових послуг) позивач надав:

- Договір про надання правової допомоги №25/2-7 від 14.02.2025.

- Рахунок від 17.02.2025.

- Платіжна інструкція №4348 від 19.02.2025 на суму 15000,00 грн.

Велика Палата Верховного Суду вже вказувала на те, що при визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін (пункт 21 додаткової постанови Великої Палати Верховного Суду від 19 лютого 2020 року у справі № 755/9215/15-ц).

Суд звертає увагу сторони відповідача на дотримання принципу співмірності у понесенні судових витрат, тож використовуючи свої дискреційні повноваження, враховуючи ціну позову, заперечення відповідача, мінімальну складність цієї справи та керуючись ст.ст. 129, 219-221, 238-242 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Громадської організації «Пасічне братство «Рій» (адреса: вул.Кубійовича, 15, кв.9, м.Львів, 79011, ідентифікаційний код 20848092) на користь Приватного акціонерного товариства «Львівобленерго» (адреса: вул.Козельницька, буд.3, м.Львів, 79026, ідентифікаційний код 00131587) 94054,10 грн вартості необлікованої електричної енергії, 3028,00 грн судового збору.

3. Заяву позивача про стягнення витрат на правову допомогу задовольнити частково.

4. Стягнути з Громадської організації «Пасічне братство «Рій» (адреса: вул.Кубійовича, 15, кв.9, м.Львів, 79011, ідентифікаційний код 20848092) на користь Приватного акціонерного товариства «Львівобленерго» (адреса: вул.Козельницька, буд.3, м.Львів, 79026, ідентифікаційний код 00131587) 8000,00 грн витрат на правову допомогу.

5. Відповідно до ч. 1 ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

6. Апеляційну скаргу на рішення суду можна подати в порядку, визначеному Господарським процесуальним кодексом України.

7. Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua.

Повне рішення складено та підписано 31.07.2025.

Суддя Козак І.Б.