Ухвала від 29.07.2025 по справі 904/9932/16

УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49505

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

29.07.2025м. ДніпроСправа № 904/9932/16

Суддя господарського суду Дніпропетровської області Владимиренко І.В. розглянувши заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до боржника Приватного акціонерного товариства "ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ" (м. Кам'янське, Дніпропетровської області, пр. Аношкіна, 179, код ЄДРПОУ 31980517) про визнання грошових вимог у розмірі 54 214 483,53 грн. та 4 844,40грн. судовий збір

За участю (найменування сторін та інших осіб, що беруть участь у справі):

Заявник Лєнкова І.О. (в залі суду) - представник ГУ ПФУ в Дніпропетровській області

Арбітражний керуючий Штельманчук М.С. (в залі суду) - ліквідатор

Кредитор Мацегорін Андрій Олександрович (поза межами приміщення суду) - представник ТОВ "ОстФерт"

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду від 22.04.2025 визнано Приватного акціонерного товариства "ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ" (м. Кам'янське, Дніпропетровської області, пр. Аношкіна, 179, код ЄДРПОУ 31980517) - банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру строком на 6 місяців. Ліквідатором ПрАТ "ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ" призначено арбітражного керуючого Штельманчука Михайла Сергійовича (свідоцтво №194 від 28.02.2013).

08.07.2025 до суду від ГУ ПФУ в Дніпропетровській області надійшла заява до боржника Приватного акціонерного товариства "ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ" про визнання грошових вимог у розмірі 54 214 483,53 грн. та 4 844,40грн. судовий збір.

Ухвалою господарського суду від 09.07.2025 заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до боржника Приватного акціонерного товариства "ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ" про визнання грошових вимог у розмірі 54 214 483,53 грн. та 4 844,40грн. судовий збір - прийнято до розгляду. Призначено судове засідання для розгляду заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до боржника Приватного акціонерного товариства "ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ" про визнання грошових вимог у розмірі 54 214 483,53 грн. та 4 844,40грн. судовий збір на 29.07.2025р. о 10:10год.

24.07.2025 о суду від ліквідатора надійшло повідомлення про розгляд кредиторських вимог Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до боржника.

В судовому засіданні постановлено вступну та резолютивну частину ухвали.

Розглянувши в судовому засіданні 29.07.2025 матеріали заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до боржника Приватного акціонерного товариства "ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ" про визнання грошових вимог у розмірі 54 214 483,53 грн. та 4 844,40грн. судовий збір, заслухавши присутніх учасників провадження у справі, господарським судом встановлено наступне.

Приватне акціонерне товариство “ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ» (далі-Боржник) зареєстровано в Головному управлінні Пенсійного фонду України Дніпропетровської області (далі - Головне управління), як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших платежів до Пенсійного фонду України та платник, який відшкодовує фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій призначених відповідно до пунктів “а», “б»-»з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», а також в якості страхувальника із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю застрахованим особам, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів.

З моменту відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства «ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ» та до моменту винесення постанови Господарським судом Дніпропетровської області про визнання боржника банкрутом та введення ліквідаційної процедури у підприємства виникла поточна заборгованість перед Головним управлінням по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а саме: в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “а», “б»-»з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (Списки № №1,2) за період з травня 2017 року по березень 2025 року на загальну суму 48 826 793 грн. 85 коп. (в т.ч. 46 051 896,13 грн. за Списком №1 та 2 774 897,72 грн. за Списком №2).

Статтею 13 Закону № 1788 «Про пенсійне забезпечення» визначені категорії працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. До 17.02.2000 вказана стаття, крім визначення категорій працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, регулювала порядок внесення підприємствами та організаціями плати до Пенсійного фонду, що покривала витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону № 1788.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України» від 17.02.2000 № 1461-III порядок внесення плати на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій змінено. А саме - норму, що регулювала дане питання у статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», виключено та врегульовано порядок покриття витрат на виплату та доставку пільгових пенсій шляхом введення окремого виду збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у Закон України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» №400.

Так статтею 2 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» зазначено, що для платників збору, визначених пунктами 1 і 2 частини першої статті 1 цього Закону, крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених до дня набрання чинності Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» відповідно до пунктів “б»-»з» статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення» та призначених після дня набрання чинності зазначеним Законом відповідно до пунктів 2-8 частини другої статті 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у період до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до статті 22 Податкового кодексу України, де законодавчо визначене поняття об'єкту оподаткування, встановлено, що об'єктом оподаткування можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) та його частина та інші об'єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов'язує виникнення у платника податкового обов'язку.

Враховуючи вищевикладене, законодавцем визначено фактичні витрати на виплату і доставку пенсій призначених на пільгових умовах як елемент збору на обов'язкове державне пенсійне страхування (а саме об'єкт оподаткування), відповідно до Закону №400/97-ВР, який віднесено до поняття страхових внесків, відповідно до Закону №1058-ІV.

Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», передбачено, що платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачені статтею 1 цього Закону, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірах, встановлених статтею 4 цього Закону, що визначається у відсотковому відношенні до об'єкта оподаткування, який передбачений статтею 2 цього Закону.

Зокрема, у відповідності до вимог вищезазначеного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників, незалежно від форми власності, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у 100 % розмірі від об'єкта оподаткування, якими є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" відповідно до пунктів “а», "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та призначених після дня набрання чинності зазначеним Законом відповідно до пунктів 2-8 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у період до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до розділу 6 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004 за №64/8663, для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цієї Інструкції (крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України), відшкодуванню підлягають фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення» до набрання чинності Законом України від 03 жовтня 2017 № 2148-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» та призначених відповідно до частини другої статті 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»: особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за Списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України; особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів “б»-“з» статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення» та пунктів 2-8 частини другої статті 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

У відповідності до пунктів 6.4, 6.5, 6.7, 6.8 розділу 6 Інструкції № 21-1, зі змінами та доповненнями розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій, а підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом місяця з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.

Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.

Пунктом 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону №1058 передбачено, що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону. Покриття витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах відповідно до статей 13 і 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" та призначених відповідно до частин другої і третьої статті 114 цього Закону до досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26 цього Закону, здійснюється у такому порядку: підприємства та організації (крім сільськогосподарських товаровиробників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України) вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України; на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, а також на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до частини другої статті 114 цього Закону, - до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону за раніше діючим порядком.

З огляду на викладені норми законодавчих актів Боржник, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та юридична особа, працівники якої вийшли на пільгову пенсію, зобов'язаний сплачувати Пенсійному фонду збір у 100 % розмірі сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій його працівникам, тобто відшкодувати Пенсійному фонду фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених працівникам Боржника, у повному розмірі.

Відповідно до п. 6.9 Інструкції №21-1 у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає розрахунок згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї глави для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства (крім підприємств, місцезнаходженням яких є вільна економічна зона "Крим"). Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням підприємства, тому управління стягує в судовому порядку заборгованість і по пенсіонерах, яким призначено пенсію в інших районних та міських управліннях Пенсійного фонду України.

У зв'язку з тим, що Боржником не було відшкодовано суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, в нього залишилась несплаченою заборгованість перед Головним управлінням щодо відшкодування зазначених сум по колишнім працівникам підприємства, які були зайняті на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 та особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, призначених відповідно до пунктів “а», “б»-»з» статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення» за період з травня 2017 року по березень 2025 року Списком №1 на суму 46 051 896,13 грн. та за Списком №2 на суму 2 774 897,72 грн., всього 48 826 793,85 грн.

Частково заборгованість сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених за Списками №№1, 2 відпрацьована в судовому порядку, про що свідчать наступні судові рішення винесені на користь Головного управління на суму 4 511 669,10 грн. (в т.ч. СП1-4 187 220,02 грн., СП2 - 324 449,08 грн.): Рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 07.12.2017 по справі № 904/8609/17 за період з травня по серпень 2017 року на суму 953 629,93 грн. (у т.ч. за Списком №1 - 863 447,15 грн., за Списком №2 - 90 182,78 грн.); Рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 20.03.2018 по справі № 904/10490/17 за період з травня по серпень 2017 року на суму 680 899,67 грн. (у т.ч. за Списком №1 - 644 313,87 грн., за Списком №2 - 36 585,80 грн.); Рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 12.12.2017 та Постанова Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 15.03.2018 по справі № 904/8919/17 за період вересень 2017 року на суму 393 361,51 грн., (у т.ч. за Списком №1 - 363 800,00 грн., за Списком №2 - 29 561,51 грн.); Рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 01.03.2018 та Постанова Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 13.11.2018 по справі № 904/9962/17 за період жовтень 2017 року на суму 499 965,21 грн., (у т.ч. за Списком №1 - 469 165,18 грн., за Списком №2 - 30 800,03 грн.); Рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 20.03.2018 по справі № 904/10492/17 за листопад 2017 року на суму 518 644,84 грн. (у т.ч. за Списком №1 - 480 022,28 грн., за Списком №2 - 38 622,56 грн.); Рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 18.12.2018 по справі № 904/4378/18 за період липень - вересень 2018 року на суму 1 465 167,94 грн. (у т.ч. за Списком №1 - 1 366 471,54 грн., за Списком №2 - 98 696,40 грн.).

Заборгованість не стягнута в судовому порядку, однак підлягають відшкодуванню витрати Кредитора на виплату та доставку пільгових пенсій, в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “а», “б»-»з» статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення» за період грудень 2017 року - червень 2018 року, жовтень 2018 року - березень 2025 року та складає 44 315 124,75 грн., яка у свою чергу складається із заборгованості за Списком №1 - 41 864 676,11 грн та за Списком №2 - 2 450 448,64 грн. Даний розмір заборгованості підтверджується довідками - розрахунками суми заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах та Розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зазначені Розрахунки були направлені на адресу Боржника та ним не оскаржувались, також не подавались заперечення проти сум, що визначені у Розрахунках, а отже вони вважаються узгодженими і є обов'язковими до виконання (сплати).

У зв'язку з тим, що Боржником не були відшкодовані суми фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у нього залишилась несплаченою заборгованість перед Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо витрат на виплату і доставку пенсій колишнім працівникам підприємства, які були зайняті на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці (Список№2) та на роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці (Список №1) за період травень 2017 року - березень 2025 року на загальну суму 48 826 793,85 грн. ( 4 511 669,10 + 44 315 124,75).

Стосовно вимог із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, господарським судом встановлено наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2022 №1442 “Питання припинення Фонду соціального страхування України та управлінь виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України» з 01 січня 2023 року припинено реорганізувавши шляхом приєднання до Пенсійного фонду України Фонд соціального страхування України та його територіальні відділення.

Відповідно до нещасних випадків на виробництві, що сталися із застрахованими особами Приватного акціонерного товариства “ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ»: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 (далі - Потерпілі особи), органами Пенсійного фонду України провадяться страхові виплати на користь Потерпілих осіб.

Порядком капіталізації платежів до Пенсійного фонду України у випадках ліквідації страхувальників, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2019 року №986 (далі - Порядок №986) передбачена капіталізація платежів до Пенсійного фонду України у випадках ліквідації (зокрема у зв'язку із банкрутством) страхувальника (далі - платежі) для задоволення вимог, що виникли із його зобов'язань внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю застрахованим особам.

Вказані положення кореспондуються з частиною 2 статті 1205 Цивільного кодексу України, якою зумовлено, що у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 ЦК України, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно - правовим актом.

Капіталізовані платежі, що надійшли у спосіб, передбачений Порядком №986 до Пенсійного фонду України у випадках ліквідації страхувальників, відповідно до п. 6 частини 1 статті 72 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закону №1058) є також джерелами формування коштів Пенсійного фонду України.

Відповідно частини третьої Порядку №986, капіталізація платежів проводиться щодо кожної застрахованої особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідних подальших платежів для забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Під час капіталізації платежів враховуються заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати на догляд за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів, види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого, а також інші виплати, передбачені законодавством.

За змістом частини 4 Порядку № 986, капіталізація платежів перед застрахованими особами або перед особами, визначеними у статті 41 Закону № 1105, розраховується на період, що визначається як різниця між середньою очікуваною тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та віком особи на момент її проведення.

Відповідно до абзацу 2 частини 8 Порядку № 986, суми капіталізованих платежів відповідно до зазначених кредиторських вимог у випадках ліквідації страхувальника перераховуються робочому органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, у якому страхувальник перебуває на обліку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2023 № 95 “Деякі питання капіталізації платежів у випадках ліквідації страхувальників» установлено, що капіталізація платежів у випадках ліквідації (зокрема у зв'язку з банкрутством) страхувальника для задоволення вимог, що виникли із його зобов'язань внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю застрахованих осіб, здійснюється до Пенсійного фонду України у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2019 № 986.

На підставі викладеного, розрахунок потреби платежів, що підлягає капіталізації для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань Страхувальника перед особами, які мають право на щомісячні страхові виплати, здійснюється наступним чином: 1. ОСОБА_1 , народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , станом на момент проведення капіталізації, Потерпіла особа досягнула віку 71 року. Згідно офіційно опублікованих даних Таблиці смертності та середньої очікуваної тривалості життя за 2021 рік (далі -Таблиця віку), середня очікувана тривалість життя чоловіка при досягненні ним віку 71 року становить 8,02 років. Відповідно до постанови від 06.03.2022 №12021/10025998/1/4 про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини другої статті 37 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ОСОБА_1 було перераховано щомісячну страхову виплату в розмірі 6 125,95 грн. Відповідно до пунктів 1, 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» з 01.03.2023 ОСОБА_1 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,197. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_1 з 01.03.2023 становив ( 6 125,95 х 1,197) 7 332,76 грн.

Відповідно до пунктів 1, пп. 8 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» з 01.03.2024 ОСОБА_1 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,0796. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_1 з 01.03.2024 становив ( 7 332,76 х 1,0796) 7 916,45 грн.

Відповідно до пунктів 1, підпункту 8 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» з 01.03.2025 ОСОБА_1 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,115. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_1 з 01.03.2025 становив ( 7 916,45 х 1,115) 8 826,84 грн.

Виходячи з встановленої суми щомісячної страхової виплати у розмірі 8 826,84 грн., капіталізації підлягають платежі з щомісячних страхових виплат за 12 місяців та становить 849 495,08 грн. ( 8 826,84 х 8,02 х 12 міс.) = 849 495,08 грн.).

2. ОСОБА_2 , народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 , станом на момент проведення капіталізації, особа, яка має право на щомісячні страхові виплати, у разі смерті потерпілого, досягнула віку 75 років. Згідно офіційно опублікованих даних Таблиці смертності та середньої очікуваної тривалості життя за 2021 рік (далі -Таблиця віку), середня очікувана тривалість життя жінки при досягненні нею віку 75 років становить 8,79 років. Відповідно до постанови від 01.04.2022 №12021/182973/1/48 про призначення особі, яка має право на щомісячні страхові виплати, у разі смерті потерпілого, перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини другої статті 37 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ОСОБА_2 було перераховано щомісячну страхову виплату в розмірі 3 257,53 грн.

Відповідно до пунктів 1, 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» з 01.03.2023 ОСОБА_2 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,197. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_2 з 01.03.2023 становив (3 257,53*1,197) 3 899,26 грн.

Відповідно до пунктів 1, пп. 8 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» з 01.03.2024 ОСОБА_2 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,0796. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_2 з 01.03.2024 становив (3 899,26 х 1,0796) 4 209,64 грн.

Відповідно до пунктів 1, підпункту 8 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» з 01.03.2025 ОСОБА_2 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,115. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_2 з 01.03.2025 становив ( 4 209,64 х 1,115) 4 693,75 грн.

Виходячи з встановленої суми щомісячної страхової виплати у розмірі 4 693,75 грн., капіталізації підлягають платежі з щомісячних страхових виплат за 12 місяців та становить 495 096,75 грн. ( 4 693,75 х 8,79 х 12 міс.) = 495 096,75 грн.).

3. ОСОБА_3 , народився ІНФОРМАЦІЯ_3 , станом на момент проведення капіталізації, Потерпіла особа досягнула віку 63 роки. Згідно офіційно опублікованих даних Таблиці смертності та середньої очікуваної тривалості життя за 2021 рік (далі -Таблиця віку), середня очікувана тривалість життя чоловіка при досягненні ним віку 63 років становить 11,93 років. Відповідно до постанови від 06.03.2022 №12021/182680/2137/13 про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини другої статті 37 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ОСОБА_3 було перераховано щомісячну страхову виплату в розмірі 3 040,55 грн.

Відповідно до пунктів 1, 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» з 01.03.2023 ОСОБА_3 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,197. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_3 з 01.03.2023 становив (3 040,55*1,197) 3639,54 грн.

Відповідно до пунктів 1, пп. 8 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» з 01.03.2024 ОСОБА_3 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,0796. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_3 з 01.03.2024 становив (3 639,54 х 1,0796) 3 929,25 грн.

Відповідно до пунктів 1, підпункту 8 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» з 01.03.2025 ОСОБА_3 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,115. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_3 з 01.03.2025 становив ( 3 929,25 х 1,115) 4 381,11 грн.

Виходячи з встановленої суми щомісячної страхової виплати у розмірі 4 381,11 грн., капіталізації підлягають платежі з щомісячних страхових виплат за 12 місяців та становить 627 199,71 грн. ( 4 381,11 х 11,93 х 12 міс.) = 627 199,71 грн.).

4. ОСОБА_4 , народився ІНФОРМАЦІЯ_4 , станом на момент проведення капіталізації, Потерпіла особа досягнула віку 76 років. Згідно офіційно опублікованих даних Таблиці смертності та середньої очікуваної тривалості життя за 2021 рік (далі -Таблиця віку), середня очікувана тривалість життя чоловіка при досягненні ним віку 76 років становить 6,19 років. Відповідно до постанови від 06.03.2022 №12021/149148/1417/19 про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини другої статті 37 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ОСОБА_4 було перераховано щомісячну страхову виплату в розмірі 938,33 грн.

Відповідно до пунктів 1, 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» з 01.03.2023 ОСОБА_4 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,197. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_4 з 01.03.2023 становив (938,33*1,197) 1 123,18 грн.

Відповідно до пунктів 1, пп. 8 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» з 01.03.2024 ОСОБА_4 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,0796. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_4 з 01.03.2024 становив (1 123,18 х 1,0796) 1 212,59 грн.

Відповідно до пунктів 1, підпункту 8 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» з 01.03.2025 ОСОБА_4 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,115. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_4 з 01.03.2025 становив ( 1 212,59 х 1,115) 1 352,04 грн.

Виходячи з встановленої суми щомісячної страхової виплати у розмірі 1 352,04 грн., капіталізації підлягають платежі з щомісячних страхових виплат за 12 місяців та становить 100 429,53 грн. ( 1 352,04 х 6,19 х 12 міс.) = 100 429,53 грн.).

5. ОСОБА_5 , народився ІНФОРМАЦІЯ_5 , станом на момент проведення капіталізації, Потерпіла особа досягнула віку 57 років. Згідно офіційно опублікованих даних Таблиці смертності та середньої очікуваної тривалості життя за 2021 рік (далі -Таблиця віку), середня очікувана тривалість життя чоловіка при досягненні ним віку 57 років становить 15,53 років. Відповідно до постанови від 06.03.2022 № 12021/148992/1215/31 про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини другої статті 37 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ОСОБА_5 було перераховано щомісячну страхову виплату в розмірі 1000,95 грн.

Відповідно до пунктів 1, 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» з 01.03.2023 ОСОБА_5 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,197. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_5 з 01.03.2023 становив (1000,95 * 1,197) 1 198,14 грн.

Відповідно до пунктів 1, пп. 8 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» з 01.03.2024 ОСОБА_5 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,0796. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_5 з 01.03.2024 становив ( 1 198,14 х 1,0796) 1 293,51 грн.

Відповідно до пунктів 1, підпункту 8 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» з 01.03.2025 ОСОБА_5 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,115. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_5 з 01.03.2025 становив ( 1 293,51 х 1,115) 1 442,26 грн.

Виходячи з встановленої суми щомісячної страхової виплати у розмірі 1 442,26 грн., капіталізації підлягають платежі з щомісячних страхових виплат за 12 місяців та становить 268 779,57 грн. ( 1 442,26 х 15,53 х 12 міс.) = 268 779,57 грн.).

6. ОСОБА_6 , народився ІНФОРМАЦІЯ_6 , станом на момент проведення капіталізації, Потерпіла особа досягнула віку 62 років. Згідно офіційно опублікованих даних Таблиці смертності та середньої очікуваної тривалості життя за 2021 рік (далі -Таблиця віку), середня очікувана тривалість життя чоловіка при досягненні ним віку 62 років становить 12,49 років. Відповідно до постанови від 06.03.2022 № 12021/182021/1951/100 про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини другої статті 37 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ОСОБА_6 було перераховано щомісячну страхову виплату в розмірі 8 234,77 грн.

Відповідно до пунктів 1, 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» з 01.03.2023 ОСОБА_6 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,197.

Пунктом 9 вищезазначеної постанови установлено, що з 1 березня 2023 року перерахування щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та особам, які мають право на страхові виплати в разі смерті потерпілого, передбачене частиною другою статті 31 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», проводиться на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, у межах максимального розміру щомісячної страхової виплати, визначеного частиною першою статті 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Розмір збільшення в результаті перерахування щомісячних страхових виплат, передбачених цим пунктом, не може перевищувати 1 500,00 гривень.

Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_6 з 01.03.2023 становив (8 234,77*1,197) 9 857,02 грн. В даному випадку розмір збільшення перерахування щомісячної страхової виплати перевищує 1 500,00 грн., а саме 9 857,02-8 234,77=1622,25 грн. Отже, доплата в 2023 році проводиться в граничному розмірі на 1 500,00 грн.: 8 234,77 + 1 500,00 = 9 734,77 грн.

Відповідно до пунктів 1, пп. 8 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» з 01.03.2024 ОСОБА_6 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,0796. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_6 з 01.03.2024 становив ( 9 734,77 х 1,0796) 10 509,66 грн.

Відповідно до пунктів 1, підпункту 8 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» з 01.03.2025 ОСОБА_6 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,115. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_6 з 01.03.2025 становив ( 10 509,66 х 1,115) 11 718,27 грн.

Виходячи з встановленої суми щомісячної страхової виплати у розмірі 11 718,27 грн., капіталізації підлягають платежі з щомісячних страхових виплат за 12 місяців та становить 1 756 334,31 грн. ( 11 718,27 х 12,49 х 12 міс.) = 1 756 334,31 грн.).

7. ОСОБА_7 , народився ІНФОРМАЦІЯ_7 , станом на момент проведення капіталізації, Потерпіла особа досягнула віку 70 років. Згідно офіційно опублікованих даних Таблиці смертності та середньої очікуваної тривалості життя за 2021 рік (далі -Таблиця віку), середня очікувана тривалість життя чоловіка при досягненні ним віку 70 років становить 8,46 років. Відповідно до постанови від 06.03.2022 № 12021/182844/5/9 про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини другої статті 37 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ОСОБА_7 було перераховано щомісячну страхову виплату в розмірі 9 058,93 грн.

Відповідно до пунктів 1, 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» з 01.03.2023 ОСОБА_7 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,197.

Пунктом 9 вищезазначеної постанови установлено, що з 1 березня 2023 року перерахування щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та особам, які мають право на страхові виплати в разі смерті потерпілого, передбачене частиною другою статті 31 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», проводиться на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, у межах максимального розміру щомісячної страхової виплати, визначеного частиною першою статті 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Розмір збільшення в результаті перерахування щомісячних страхових виплат, передбачених цим пунктом, не може перевищувати 1 500,00 гривень. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_7 з 01.03.2023 становив (9 058,93 * 1,197) 10 843,54 грн. В даному випадку розмір збільшення перерахування щомісячної страхової виплати перевищує 1 500,00 грн., а саме 10 843,54 - 9 058,93 = 1784,61 грн. Отже, доплата в 2023 році проводиться в граничному розмірі на 1 500,00 грн.: 9 058,93 + 1 500,00 = 10 558,93 грн.

Відповідно до пунктів 1, пп. 8 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» з 01.03.2024 ОСОБА_7 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,0796. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_7 з 01.03.2024 становив ( 10 558,93 х 1,0796) 11 399,42 грн.

Відповідно до пунктів 1, підпункту 8 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» з 01.03.2025 ОСОБА_7 здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) України, установленого пунктом 1 цієї Постанови, у розмірі 1,115. Таким чином розмір щомісячної страхової виплати ОСОБА_7 з 01.03.2025 становив ( 11 399,42 х 1,115) 12 710,35 грн.

Виходячи з встановленої суми щомісячної страхової виплати у розмірі 12 710,35 грн., капіталізації підлягають платежі з щомісячних страхових виплат за 12 місяців та становить 1 290 354,73 грн. ( 12 710,35 х 8,46 х 12 міс.) = 1 290 354,73 грн.).

Отже, загальна сума коштів, що підлягає капіталізації по Головному управлінню Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на користь Потерпілих осіб, складає 5 387 689,68 грн. ( 849 495,08 + 495 096,75 + 627 199,71 + 100 429,53 + 268 779,57 + 1 756 334,31 + 1 290 354,73).

Враховуючи вищевикладене, загальна сума поточних кредиторських вимог Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області становить 54 214 483,53 грн.

Ліквідатор визнав грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області у розмірі 4 844,80 грн. (1 черга задоволення); 5 387 689,68 грн. (2 черга задоволення) - сума, що підлягає капіталізації по ГУ ПФУ в Дніпропетровській області на користь потерпілих осіб; 48 826 793,85 грн. (4 черга задоволення) - заборгованість щодо витрат на виплату і доставку пенсій працівникам, які були зайняті на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці (Список№2) та на роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці (Список №1).

Дослідивши наявні матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.

Згідно статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства, грошове зобов'язання - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань належать також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

Кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Постановою господарського суду від 22.04.2025 визнано Приватного акціонерного товариства "ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ" (м. Кам'янське, Дніпропетровської області, пр. Аношкіна, 179, код ЄДРПОУ 31980517) - банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру строком на 6 місяців.

Із змісту заяви Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області з грошовими вимогами вбачається, що заява кредитора ґрунтується на грошових зобов'язаннях боржника, які виникли до дати постанови у справі № 904/9932/16 про визнання боржника - банкрутом, а отже є поточними.

Частиною п. 14 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що з моменту відкриття провадження у справі про банкрутство пред'явлення конкурсними та забезпеченими кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися лише у порядку, передбаченому цим Кодексом, та в межах провадження у справі.

Відповідно до ч.4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом.

Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.

Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цією статтею. При цьому: у першу чергу задовольняються: витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді.

Суд погоджується з ліквідатором щодо визнання заявлених вимог кредитора Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області у розмірі 4 844,80 грн. (1 черга задоволення); 5 387 689,68 грн. (2 черга задоволення) - сума, що підлягає капіталізації по ГУ ПФУ в Дніпропетровській області на користь потерпілих осіб; 48 826 793,85 грн. (4 черга задоволення) - заборгованість щодо витрат на виплату і доставку пенсій працівникам, які були зайняті на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці (Список№2) та на роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці (Список №1).

Враховуючи викладене, господарський суд вирішив визнати грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області у розмірі 4 844,80 грн. (1 черга задоволення); 5 387 689,68 грн. (2 черга задоволення) - сума, що підлягає капіталізації по ГУ ПФУ в Дніпропетровській області на користь потерпілих осіб; 48 826 793,85 грн. (4 черга задоволення) - заборгованість щодо витрат на виплату і доставку пенсій працівникам, які були зайняті на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці (Список№2) та на роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці (Список №1).

Зобов'язати ліквідатора включити грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до реєстру вимог кредиторів ПрАТ "ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ" згідно вимог Кодексу України з процедур банкрутства.

Керуючись ст.ст. 45, 46, 60, 61, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

Визнати грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області у розмірі 4 844,80 грн. (1 черга задоволення); 5 387 689,68 грн. (2 черга задоволення) - сума, що підлягає капіталізації по ГУ ПФУ в Дніпропетровській області на користь потерпілих осіб; 48 826 793,85 грн. (4 черга задоволення) - заборгованість щодо витрат на виплату і доставку пенсій працівникам, які були зайняті на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці (Список№2) та на роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці (Список №1).

Зобов'язати ліквідатора включити грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до реєстру вимог кредиторів ПрАТ "ДНІПРОВСЬКИЙ ЗАВОД МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ" згідно вимог Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення 29.07.2025 та може бути оскаржена у 10-ти денний строк до Центральний апеляційного господарського суду відповідно до вимог Господарського процесуального кодексу України.

Копію ухвали надіслати: ліквідатору, ГУ ПФУ в Дніпропетровській області.

Суддя І.В. Владимиренко