Справа № 369/11944/25
Провадження № 2/369/8569/25
30.07.2025 м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Янченко А.В., розглянувши матеріали цивільної справи№369/11944/25 за позовною заявою ОСОБА_1 до Бучанської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії,
Позивач ОСОБА_1 звернулася 07.07.2025 року через підсистему "Електронний суд" до Києво-Святошинського районного суду Київської області з позовом до відповідача Бучанської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про направлення справи за підсудністю, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань місцезнаходженням Бучанської міської ради є адреса: вулиця Енергетиків, 12, Буча, Київська область, 08292, що відповідно адміністративно територіального поділу не відноситься до Києво-Святошинського районного суду Київської області, а перебуває під юрисдикцією Ірпінського міського суду Київської області.
Так, Законом України "Про внесення зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону, щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів, від 03.11.2020року, №950-IX, розділ XII "Прикінцеві та перехідні положення "Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 2016року, № 31, ст.545 із наступними змінами) доповнити пунктом 3-1 такого змісту:3-1.До набрання чинності законом України, щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17.07.2020року №807-IX, але не пізніше 01.01.2022 року".
Разом з тим, 23 грудня 2022 року набув чинності Закон №2808-IX "Про внесення змін в прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку із утворенням (ліквідацією) районів".
Визначено, що до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року №807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
Відповідно до ч. 9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Згідно з Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 р., Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов'язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Крім того, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення апеляційним судом з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч.1 ст.378 ЦПК України).
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним направити за підсудністю матеріали цивільної справи №369/11944/25 за позовною заявою ОСОБА_1 до Бучанської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії до Ірпінського міського суду Київської області (адреса: вулиця Мінеральна, буд. 7, м. Ірпінь, Київська область, 08200).
Керуючись ст.ст. 27, 28, 32, 32, 187 ЦПК України,
Матеріали цивільної справи №369/11944/25 за позовомОСОБА_1 до Бучанської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії передати на розгляд за підсудністю до Ірпінського міського суду Київської області (адреса: вулиця Мінеральна, буд. 7, м. Ірпінь, Київська область, 08200).
Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу було подано протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя А.В. Янченко