Вирок від 17.07.2025 по справі 505/1577/25

Справа №505/1577/25

Провадження №1-кп/505/678/2025

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.07.2025 Подільський міськрайонний суд Одеської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

та сторін кримінального провадження:

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Подільськ Одеської області в режимі відеоконференції за допомогою онлайн-сервісу ВКЗ з використанням адвокатом ОСОБА_4 власних технічних засобів, кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №-62025150020000832 від 18.02.2025, щодо

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Овруч Житомирської області, громадянина України, на момент вчинення кримінального правопорушення обіймаючого посаду начальника відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_1 прикордонного загону ДПСУ, у військовому звані «старший лейтенант», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

- обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.369 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Обвинуваченого ОСОБА_5 наказом начальника НОМЕР_1 прикордонного загону ДПСУ №40-ОС від 25.01.2025 призначено на посаду начальника відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_1 прикордонного загону ДПСУ.

Крім того, наказом голови ДПСУ від 14.02.2025 №2-ОС ОСОБА_6 призначено на посаду начальника відділення внутрішньої безпеки (з місцем дислокації АДРЕСА_3 ) відділу внутрішньої та власної безпеки по 2 прикордонному загону Головного відділу забезпечення внутрішньої та власної безпеки «Південь» ДПСУ.

Відповідно до ст.ст.2,10 Закону України «Про державну прикордонну службу України», основними функціями Державної прикордонної служби України окрім іншого є: охорона державного кордону України на суші, морі, річках, озерах та інших водоймах з метою недопущення незаконної зміни проходження його лінії, забезпечення дотримання режиму державного кордону та прикордонного режиму; здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України та до тимчасово окупованої території і з неї осіб, транспортних засобів, вантажів, а також виявлення і припинення випадків незаконного їх переміщення. Органи охорони державного кордону безпосередньо виконують поставлені перед Державною прикордонною службою України завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України. Прикордонний загін є основною оперативно-службовою ланкою Державної прикордонної служби України, на яку покладаються охорона певної ділянки державного кордону самостійно чи у взаємодії з іншими органами охорони державного кордону та Морською охороною, забезпечення дотримання режиму державного кордону і прикордонного режиму, а також здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України та до тимчасово окупованої території і з неї осіб, транспортних засобів, вантажів. До складу прикордонного загону можуть входити прикордонні комендатури, відділи прикордонної служби, прикордонні застави, контрольно-пропускні пункти, відділення прикордонного контролю. Окремий контрольно-пропускний пункт є оперативно-службовою ланкою Державної прикордонної служби України, на яку покладається здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів. До складу окремого контрольно-пропускного пункту можуть входити інші підпорядковані йому контрольно-пропускні пункти, відділення прикордонного контролю і контролерські пости.

Пунктами 4, 5, 6, 8 ст.19 Закону України «Про державну прикордонну службу України» визначено, що на Державну прикордонну службу України відповідно до визначених законом завдань зокрема покладаються: участь у виконанні заходів територіальної оборони, а також заходів, спрямованих на додержання правового режиму воєнного і надзвичайного стану; організація запобігання кримінальним та адміністративним правопорушенням, протидію яким законодавством віднесено до компетенції Державної прикордонної служби України, їх виявлення та припинення, здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення згідно із законами; здійснення прикордонного контролю і пропуску в установленому порядку осіб, транспортних засобів, вантажів в разі наявності належно оформлених документів після проходження ними митного та за потреби інших видів контролю; запобігання та недопущення перетинання державного кордону України особами, яким згідно із законодавством не дозволяється в'їзд в Україну або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України.

Частиною 1 ст.24 Закону України «Про державну прикордонну службу України» визначено, що військовослужбовці та працівники Державної прикордонної служби України під час виконання покладених на них обов'язків є представниками влади.

У відповідності до посадової інструкції ОСОБА_5 повинен у своїй діяльності керуватися: Конституцією України, Законами України «Про державний кордон України», «Про державну прикордонну службу України», указами Президента України, постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до них актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, міжнародними договорами з прикордонних питань, даною посадовою інструкцією та іншими нормативно-правовими та розпорядчими актами.

До основних завдань та обов'язків ОСОБА_5 входить: безпосередньо охорона державного кордону, здійснення прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна, протидія правопорушенням, протидію яким законодавством віднесено до компетенції ДПСУ; підтримування взаємодії в інтересах охорони державного кордону з працівниками підрозділів органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів; здійснення перевірку у осіб, які прямують через державний кордон України, документів на право в'їзду та виїзду з України, здійснення в них відповідних відміток і у випадках, передбачених законодавством, тимчасове їх затримання або вилучення; здійснення контролю виконання режиму в пунктах пропуску через державний кордон; з'ясування підстав в'їзду та виїзду з України у осіб, які перетинають державний кордон, та інші завдавання та обов'язки покладені посадовою інструкцією та визначені Статутами ЗСУ, іншими законами та підзаконними нормативно-правовими актами.

Крім того, ОСОБА_5 зобов'язаний: не допускати вчинення злочинів та адміністративних правопорушень, у тому числі корупційних правопорушень; не використовувати своє службове становище з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших; здійснювати прикордонний контроль і пропуск через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна; запобігати злочинам та адміністративних правопорушенням, протидію яким законодавством віднесено до компетенції ДПСУ; здійснювати процесуальне оформлення правопорушень, віднесених до компетенції ДПСУ; виявляти та затримувати осіб, які скоїли злочини та адміністративні

правопорушення, протидія яких віднесено до компетенції ДПСУ та інші обов'язки покладені посадової інструкцією.

Згідно з посадовою інструкцією начальника відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_1 прикордонного загону ДПСУ, він відповідає за охорону визначеної ділянки; організацію та результати оперативно-службової діяльності відділення.

Відповідно до вказаної Інструкції начальник відділення інспекторів прикордонної служби зобов'язаний:

- організовувати оперативно-службову діяльність на ділянці відділення відповідного визначених завдань;

- володіти обстановкою на ділянці відповідальності та вчасно реагувати на її зміни, приймати рішення, визначати завдання підлеглим та вимагати їх

- неухильного виконання, постійно здійснювати управління відділенням та керувати його оперативно-службовою діяльністю службовою;

- знати тактику дій правопорушників та організовувати запобігання правопорушенням, протидії які законодавством України віднесено до компетенції Держприкордонслужби.

Відповідно до вказаної Інструкції начальник відділення інспекторів прикордонної служби має право: віддавати накази й визначати завдання з усіх питань оперативно-службової діяльності підпорядкованому особовому складу; визначати порядок виконання завдань відділенням в межах наданих повноважень.

Приміткою 1 до ст.364 КК України визначено, що службовими особами у статтях 364, 368, 368-5, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

За таких обставин, під час проходження служби та безпосереднього виконання обов'язків начальник відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_1 прикордонного загону ДПСУ старший лейтенант ОСОБА_5 , відповідно до приписів та повноважень визначених ст.ст.19,20,23,24 Закону України «Про державну прикордонну службу України» є представником влади, законні вимоги і розпорядження якого є обов'язковими для виконання громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, посадовими і службовими особами, тобто відповідно до примітки 1 ст.364 КК України є службовою особою - представником влади, який наділений правом у межах своєї компетенції ставити вимоги, а також приймати рішення, обов'язкові для виконання юридичними і фізичними особами незалежно від їх відомчої належності чи підлеглості.

Законом України «Про державний кордон України» встановлено, що Державний кордон України визначається Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (ст.1,2), а перетинання державного кордону України здійснюється на шляхах сполучення через державний кордон з додержанням встановленого порядку (ст.9).

Крім того, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. В подальшому, термін дії воєнного стану Указами Президента України № 33,259,341,573 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» неодноразово продовжувався та діє по теперішній час.

Так, відповідно до п.2 Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» Військовому командуванню (зокрема командирам військових частин

Державної прикордонної служби України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

Пунктом 3 вказаного Указу зазначено, що у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, зокрема передбачені статтею 33 Конституції України, тобто право кожному хто на законних підставах перебуває на території України, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Статтею 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» визначено, що правила перетинання державного кордону України громадянами України встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до цього Закону та інших законів України.

Так, Постановою Кабінету Міністрів України №57 від 27.01.1997 затверджено Правила перетинання державного кордону громадянами.

Відповідно до Постанови КМУ №57 (зі змінами внесеними після запровадження воєнного стану), право перетинання державного кордону України військовозобов'язаними надано особам лише з окремих документально підтверджених підстав.

Так, згідно з листом Адміністрації Державної прикордонної служби України №23-6122/0/6-22-вих від 24.02.2022, з метою забезпечення оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності, проведення своєчасної та повної мобілізації, на період дії правового режиму воєнного стану виїзд за межі України громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років заборонений (за виключеннями).

Частиною 9 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено, що військовозобов'язані це - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.

Статтею 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» визначено, що воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Таким чином, з моменту введення на території України воєнного стану, тобто з 24.02.2022, в силу приписів визначених постановою КМУ №57 та Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в Україні введені додаткові обмеження щодо перетинання державного кордону на виїзд з України громадянами України, які перебувають на обліку військовозобов'язаних.

Відповідно до посадової інструкції начальника відділення внутрішньої безпеки (з місцем дислокації АДРЕСА_3 ) відділу внутрішньої та власної безпеки по 2 прикордонному загону Головного відділу забезпечення внутрішньої та власної безпеки « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ДПСУ, він серед іншого відповідає за:

- своєчасне виявлення, припинення та профілактику корупційних та інших кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності особового складу підрозділів органу Держприкордонслужби (далі - підрозділів), що знаходяться в оперативному забезпеченні та викриття причин і умов, які сприяють їх вчиненню;

- своєчасне виявлення та припинення у підрозділах, що знаходяться в оперативному забезпеченні, явищам, що негативно впливають на стан оперативно-службової діяльності;

- своєчасне виявлення та вжиття необхідних заходів щодо недопущення залучення особового складу підрозділів, що знаходяться в оперативному забезпеченні, у протиправну діяльність.

Об'єктом оперативного забезпечення начальника відділення є відділ прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_5 », відділ прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_1 прикордонного загону Держприкордонслужби України.

Проте, незважаючи на обізнаність з вимогами наведених нормативно-правових актів, ОСОБА_5 всупереч обов'язку їх неухильного дотримання, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи умисно, з метою уникнення відповідальності за вчиненні протиправні дії став на шлях злочинної діяльності за наступних обставин.

Так, у невстановлений в ході досудового розслідування день та час, у невстановленому місці ОСОБА_5 познайомився із невстановленими особами та вирішив вчиняти протиправні дії пов'язані із незаконним переправленням через державний кордон України.

З цією метою, у ОСОБА_5 , який будучи службовою особою ДПС України та достовірно обізнаним з діяльністю відділу внутрішньої та власної безпеки по 2 прикордонному загону головного відділу забезпечення внутрішньої та власної безпеки « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ДПСУ, розуміючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, керуючись корисливим мотивом, усвідомлюючи, що його незаконна діяльність може бути викрита службовою особою відділу, яка здійснює свою діяльність по місцю несення служби ОСОБА_5 , в невстановлений в ході досудового розслідування час виник злочинний умисел по наданню неправомірної вигоди начальнику відділення внутрішньої безпеки (з місцем дислокації н.п. Окни) відділу внутрішньої та власної безпеки по 2 прикордонному загону Головного відділу забезпечення внутрішньої та власної безпеки « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ДПСУ ОСОБА_6 з метою невжиття останнім заходів реагування по викриттю та припинення неправомірної діяльності ОСОБА_5 .

Реалізуючи свій злочинний умисел, 16.02.2025 приблизно о 21:00 ОСОБА_5 перебуваючи у м. Подільськ по вул. Армійська, усвідомлюючи для себе обставини та умови, що можуть сприяти або заважати вчиненню злочинів, пов'язаних з переправленням осіб через державний кордон України, а також визначивши ряд необхідних заходів, що можуть ускладнювати викриття цих злочинів, діючи із корисливих мотивів, розуміючи коло службових обов'язків начальника відділення внутрішньої безпеки (з місцем дислокації н.п. Окни) відділу внутрішньої та власної безпеки по 2 прикордонному загону Головного відділу забезпечення внутрішньої та власної безпеки « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ДПС України ОСОБА_6 та його реальну можливість завадити таким незаконним діям, запропонував останньому грошові кошти у розмірі від 1500 до 3000 доларів США за невжиття ним заходів реагування направлених на виявлення та припинення протиправної діяльності ОСОБА_5 , яка полягає в незаконному переправленні через державний кордон України на територію Придністровської Молдавської Республіки (т.з. ПМР) громадян України чоловічої статі, виїзд яких обмежено у зв'язку із веденням на території України воєнного стану.

Після цього, з метою підтвердження свого протиправного наміру незаконного переправлення осіб через державний кордон України, 21.02.2025 о 20год. 20хв., перебуваючи біля міського центрального парку по проспекту Шевченка у м. Подільськ Одеської області, ОСОБА_5 зустрівся з ОСОБА_6 , де в ході бесіди підтвердив свій намір направлений на здійснення незаконної діяльності щодо незаконного переправлення осіб через державний кордон України, розповів йому практичний механізм таких незаконних дій, ролі задіяних осіб, вартість послуги, варіанти оплати за вказані протиправні дії, а також інші обставини пов'язані з цією протиправною діяльністю.

В подальшому, ОСОБА_5 у період з 16:55 24.02.2025 по 05:01 25.02.2025 реалізуючи свій злочинний намір, використовуючи мобільний додаток кросплатформного системного миттєвого обміну повідомленнями «Threema», що дозволяє обмінюватися текстовими, голосовими та відео-повідомленнями, а також дозволяє здійснювати аудіо- та відеодзвінки, організовувати конференції та прямі ефіри, зберігати необмежену кількість файлів, вести канали тощо, з належного йому облікового запису «~Kros», прикріпленого до мобільного терміналу з номером НОМЕР_2 надіслав ОСОБА_6 на його номер мобільного телефону НОМЕР_3 повідомлення з метою упевнитись у його згоді на покриття його незаконної діяльності та продовжити здійснювати протиправні дії без ризику бути викритим.

Крім того, 26.02.2025 ОСОБА_5 , перебуваючи на околиці населеного пункту Мала Слобідка Подільського району Одеської області, в межах ділянки відповідальності відділення інспекторів прикордонних служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_1 прикордонного загону ДПС України, в ході розмови, яка тривала у період часу з 10:26 по 10:53 повідомив ОСОБА_6 про те, що фактично незаконне переправлення осіб через державний кордон України до території Придністровської Молдавської Республіки (т.з. ПМР) відбувається на ділянці кордону, де здійснює свою службову діяльність НОМЕР_1 прикордонний загін ДПС України. Також під час бесіди ОСОБА_5 узгодив деталі передачі неправомірної вигоди ОСОБА_6 з розрахунку 900 доларів США за кожну незаконно переправлену особу.

Продовжуючи свою неправомірну діяльність, ОСОБА_5 , маючи на меті схилити ОСОБА_6 до отримання ним неправомірної вигоди з метою уникнення подальшої відповідальності за свої протиправні дії, усвідомлюючи для себе обставини та умови, що може здійснити останній в ході виконання своїх службових обов'язків щодо контролю та нагляду за персоналом - НОМЕР_1 прикордонного загону ДПС України, 27.02.2025 у період часу з 17год. 01хв. по 17год. 17хв., перебуваючи біля будинку за адресою: Одеська область, м. Подільськ, проспект, Шевченко, 20, дотримуючись засобів, конспірації, не бажаючи бути викритим, поклав до бардачку автомобіля «Renault Duster», реєстраційний номер НОМЕР_4 , на якому пересувається ОСОБА_6 неправомірну вигоду в розмірі 2000 (дві тисячі) доларів США, який відповідно до курсу НБУ станом на 27.02.2025 складає 83020 (вісімдесят три тисячі двадцять) гривень, чим саме надав начальнику відділення внутрішньої безпеки (з місцем дислокації н.п. Окни) відділу внутрішньої та власної безпеки по 2 прикордонному загону Головного відділу забезпечення внутрішньої та власної безпеки « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ДПС України ОСОБА_6 , неправомірну вигоду, після чого неправомірні дії ОСОБА_5 було викрито службовими особами правоохоронного органу, а його затримано у порядку передбаченому ст.208 КПК України.

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, яке йому інкримінують, визнав повністю та підтвердив обставини вчинення кримінального правопорушення. У вчиненому щиро кається. При цьому, показання обвинуваченого є достовірними та узгоджуються з матеріалами кримінального провадження.

Враховуючи те, що обвинувачений ОСОБА_5 повністю визнав себе винним у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, а також те, що заперечень від учасників судового розгляду щодо доцільності дослідження інших обставин справи, його скоєння не надходило, і вони ніким не оспорюються, з'ясувавши правильне розуміння обвинуваченим та іншими учасниками судового розгляду змісту цих обставин за відсутності сумнівів у добровільності та істинності їх позицій, роз'яснивши їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини у апеляційному порядку, суд вважає, що відповідно до ч.3 ст.349 КПК України дослідження доказів у більшому об'ємі по даній справі є недоцільним.

Оцінивши досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, які не оспорюються учасниками судового провадження, дає суду підстави вважати встановленим, що своїми умисними діями, які виразились у наданні неправомірної вигоди службовій особі за невчинення нею в інтересах того, хто надає таку вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй службового становища, ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.369 КК України.

При обранні виду та міри кримінального покарання обвинуваченому суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного, який за місцем проживання характеризується позитивно, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

До обставин, що пом'якшують покарання обвинуваченого, суд відносить його щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Обставини, що обтяжують покарання, відсутні.

За таких обставин суд вважає за доцільне призначити обвинуваченому покарання у межах санкції ч.1 ст.369 КК України, в виді штрафу, так як такий вид кримінального покарання є необхідним та достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових злочинів.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.96-2 КК України застосувати спеціальну конфіскацію до грошових коштів, які були одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення, а саме 2000

доларів США, що станом на 27.02.2025 відповідно до курсу НБУ становило 83 020 гривень.

Долю речових доказів слід вирішити відповідно до вимог ст.100 КПК України.

Цивільний позов по справі не заявлявся.

Витрати, пов'язані з залученням експерта в кримінальному провадженні, підлягають стягненню з обвинуваченого відповідно до ч.2 ст.124 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.373, 374 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.369 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу у розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.

Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Суворовського районного суду м.Одеси від 28.02.2025, на: мобільний телефон Apple Iphone 13 Pro, зі встановленим номером мобільного телефону НОМЕР_5 , який поміщено та упаковано в сейф-пакет № S001241, - скасувати.

Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Суворовського районного суду м.Одеси від 28.02.2025, на речі схожі на грошові кошти номіналом 100 доларів США, які були добровільно видані 27.02.2025 свідком у кримінальному провадженні ОСОБА_6 , які йому того ж дня, 27.02.2025 близько 17:30 були надані ОСОБА_5 у якості неправомірної вигоди з наступними серіями та номерами: KB 07223960 C, KB 90163640 J, HB 57807763 C, CB 51031011 F, KK 34467792 B, BB 67013217 B, KF 28370255 D, AB 73050023 P, KB 52849367 P, HC 76999117 A, HB 06799293 M, AA 82106550 A, KD 24721370 B, KD 05547663 B, DB 41370814 A, KE 02528537 B, KB 31463415 F, HF 13443765 C, HB 45886760 N, KB 89818248 I, які вилучено та поміщено в сейф-пакет № S2050467, скасувати.

Речові докази:

- мобільний телефон Apple Iphone 13 Pro, зі встановленим номером мобільного телефону НОМЕР_5 , - повернути обвинуваченому ОСОБА_5 як власнику.

- речі схожі на грошові кошти номіналом 100 доларів США, які були добровільно видані 27.02.2025 свідком у кримінальному провадженні ОСОБА_6 , які йому того ж дня, 27.02.2025 близько 17:30 були надані ОСОБА_5 , у якості неправомірної вигоди з наступними серіями та номерами: KB 07223960 C, KB 90163640 J, HB 57807763 C, CB 51031011 F, KK 34467792 B, BB 67013217 B, KF 28370255 D, AB 73050023 P, KB 52849367 P, HC 76999117 A, HB 06799293 M, AA 82106550 A, KD 24721370 B, KD 05547663 B, DB 41370814 A, KE 02528537 B, KB 31463415 F, HF 13443765 C, HB 45886760 N, KB 89818248 I, - звернути в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_5 процесуальні витрати в сумі 16963 грн. 20 коп. - вартість проведення судово-технічної експертизи від 08.04.2025 №1318-34-25, на користь держави.

На вирок сторонами може бути подана апеляція до Одеського апеляційного суду через Подільський міськрайонний суд Одеської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення.

Копію вироку надіслати учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні,не пізніше наступного дня після його ухвалення.

Суддя ОСОБА_1