Справа № 420/2682/25
29 липня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Дубровної В.А., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 та Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
I. Зміст позовних вимог.
До суду з позовом звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), у якому, просить:
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо не розгляду заяви від 26.11.2024 року ОСОБА_1 та не надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації підставі п. 5, ч. 1, ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 розглянути заяву ОСОБА_1 про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 5, ч. 1, ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та за наслідком розгляду цієї заяви прийняти рішення про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, з урахуванням висновків суду.
II. Позиція сторін.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що є особою яка має на підставі пункту 5 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підялгає призову та має право на відстрочку У зв'язку з наведеним 26.11.2024 р. позивач направив засобами поштового зв'язку на ім'я голови комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 заяву про надання відстрочки, додавши пакет необхідних документів. Вказує, не зважаючи на те , що дана заява заява була отримана відповідачем, що підтверджується повідомлення про вручення листа за довіреністю, відповідачем із порушенням положень п. 60 Порядку від 16.05.2024 р. № 560 не було вчинено жодних дій з розгляду заяви позивача. Крім того, представник позивача на адресу відповідача направив адвокатський запит з прохання надати інформацію стосовно результатів розгляду поданої заяви, проте на момент звернення до суду відповідач відповіді на запит також не надав. Таким чином вважаючи протиправною бездіяльність відповідача, що виразилася у неприйняті рішення щодо надання відстрочки від призову під час мобілізації як це передбачено п. 60 Порядку від 16.05.2024 р. № 560, звернувся до суду з цим позовом.
Відповідач не скористався правом у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення їм ухвали суду від 03.02.2025 року про відкриття провадження у справі надати відзив на позовну заяву, примірник якої направлено на адресу відповідача засобами поштового зв'зяку. Проте, дане поштове відправлення не було вручено відповідачу та повернуто до суду 13.03.2025 року з причин “адресат відмовився».(а.с.61-64)
Відповідач - 2 не скористався правом у десятиденний строк з дня вручення йому ухвали суду від14 травня 2025 року про залучення до участі у справі в якості другого відповідача Комісію при ІНФОРМАЦІЯ_1 , надати відзив на позовну заяву, примірник якої доставлено на електронну пошту відповідача -2, що підтверджується інформацією про направлення документів учасникам судового процесу засобами електронного зв'язку відповідача 19 травня 2025 року .
ІІІ. Процесуальні дії у справі.
Ухвалою суду від 03 лютого 2025 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, якою передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Цією ж ухвалою зобов'язано відповідача разом з відзивом на позов надати суду належним чином засвідчені копії заяви позивача від 26.11.2024 року про відстрочку від призову за мобілізацією з додатками до них, та рішення/лист про розгляд вказаних заяв з доказами їх повідомлення/отримання позивачем; пояснення з доказами та нормативно-правовим обґрунтуванням підстав оскаржуваної бездіяльності.
Ухвалою суду від 14 травня 2025 року залучено до участі у справі в якості другого відповідача Комісію при ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Оскільки відсутні клопотання сторін про розгляд справи у судовому засіданні, справа розглядається в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
IV. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 . (а.с.22 )
26.11.2024 року позивач засобами поштового зв'язку направив на ім'я голови комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 - заяву відповідно до Додатку 4 до постанови КМУ №560 від 16.05.2024 ркоу, копії : паспорту, РНОКПП та ВОД ОСОБА_1 ; паспорту та РПОКПП ОСОБА_2 паспорту та РНОКПП ОСОБА_3 (сина); рішення Києво - Святошинського районного суду Київської області від 11.10.2016 року по справі №369/3037/16-ц; рішення Києво -Святошинського районного суду Київської області від 29.04.2016 року по справі №369/3042/16-ц, свідоцтва про народження Серія НОМЕР_1 від 04 вересня 2008 року; посвідчення Серія НОМЕР_2 від 23.08.2018 року; Індивідуальної програми реабілітації дитини - інваліда №8 (вікова категорія від 0 -18 років) від 10.06.2024 року ОСОБА_3 ; Висновку ВЛК № 241 від 10.06 2024 року ; Виписки із медичної карти стаціонарного хворого № 3672 від 27.04.2024 року, нотаріально засвідченої заход від ОСОБА_2 № 1692 від 30.10.2024 року; Довідки 3 виконавчої служби, що підтверджується описом вкладення у цінному листі, завіреним печаткою Укрпошта від 26.11.2024 р. (а.с. 53, 14-52)
Вказане поштове відправлення було отримано відповідачем 12.12.2024 р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення . (а.с.54)
26.12.2024 року Савицький А.Я. в інтересах ОСОБА_1 позивач засобами поштового зв'язку направив на ім'я голови комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 адвокатський запит в порядку статті 24 ЗУ “Про адвокатуру та адвокатську діяльність» додавши наступні додатки : ордер адвоката, заяву відповідно до Додатку 4 до порядку Постанови №560 від 16.05.2024 року та копії : свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю , чеку відправки, опису та повідомлення про вручення рекомендованого листа від ОСОБА_1 до голови ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорту, РНОКПП та ВОД ОСОБА_1 ; паспорту та РПОКПП ОСОБА_2 паспорту та РНОКПП ОСОБА_3 (сина); рішення Києво - Святошинського районного суду Київської області від 11.10.2016 року по справі №369/3037/16-ц; рішення Києво -Святошинського районного суду Київської області від 29.04.2016 року по справі №369/3042/16-ц, свідоцтва про народження Серія НОМЕР_1 від 04 вересня 2008 року; посвідчення Серія НОМЕР_2 від 23.08.2018 року; Індивідуальної програми реабілітації дитини - інваліда №8 (вікова категорія від 0 -18 років) від 10.06.2024 року ОСОБА_3 ; Висновку ВЛК № 241 від 10.06 2024 року ; Виписки із медичної карти стаціонарного хворого № 3672 від 27.04.2024 року, нотаріально засвідченої заход від ОСОБА_2 № 1692 від 30.10.2024 року; Довідки 3 виконавчої служби, що підтверджується описом вкладення у цінному листі, завіреним печаткою Укрпошта від 26.12.2024 р. (а.с. 55)
Вважаючи бездіяльність щодо не розгляду заявм про надання відстрочки передбаченої п. 5 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» протиправною, позивач звернувся до суду з цим позовом.
V. Норми права, які застосував суд.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 106 Конституції України Президент України, зокрема, приймає відповідно до закону рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України.
У зв'язку з військовою агресією Російською Федерації проти України, Указом Президента України від 24.02.2022 №64/202 “Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-IX, в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався та діє станом на сьогоднішній день.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби здійснює Закон України “Про військовий обов'язок військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII, ( далі - Закон № 2232-XII) яким передбачено
- від виконання військового обов'язку громадяни України звільняються на підставах, визначених цим Законом.( частина 5 статті 1 Закону № 2232-XII);
- призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законами України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».( абзац перший частини першої статті 39 Закону № 2232-ХІІ)
Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів встановлено Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII (далі - Закон № 3543-XII, в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), яким передбачено, зокрема,
- мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано. (стаття 1 Закону № 3543-XII)
- призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, забезпечують місцеві органи виконавчої влади та здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки або командири військових частин. ( частина 5 статті 22 Закону № 3543-XII)
- не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані: жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років; ( пункт 5 частини 1 статті 23 Закону №3543-ХІІ);
- відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлюватися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов'язаний має право на одну з вищезазначених відстрочок. Порядок оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою цього реєстру визначається Кабінетом Міністрів України., не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. ( частина 8 статті 23 Закону №3543-ХІІ).
Відповідно до частини п'ятої статті 33 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу» Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 30 грудня 2022 р. № 1487 про Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів ( далі Порядок № 1487, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Додатком Додатку № 2 до цього Порядку передбачено Правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, підпунктом 8 пункту 1 яких призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні: особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
16.05.2024 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 560 “Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» ( далі - постанова КМ України № 560), якою передбачено, зокрема
- відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» ( пункт 56 постанови КМ України № 560).
- для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі: голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу); члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації). ( абзаци 1-3 пункту 57 постанови КМ України № 560).
- за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації. ( абзац перший пункту 58 постанови КМ України № 560).
- відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов'язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». ( пункт 59 постанови КМ України № 560).
- комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом. Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв'язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення. У разі позитивного рішення військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6. У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку. До ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період. ( абзаци 1-7 пункту 60 постанови КМ України № 560).
Постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 154 затверджено Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - Положення № 154), пунктом 1 якого визначено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.
Залежно від обсягів облікової, призовної та мобілізаційної роботи утворюються районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються, ліквідуються, реорганізовуються Міноборони.
Згідно з абз. 9 п. 11 Положення № 154 районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення, оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації, які надаються в установленому порядку, та проводять перевірку підстав їх надання, ведуть спеціальний облік військовозобов'язаних.
VI. Оцінка суду.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що розгляд питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період здійснюється комісіями, створеними при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах), які за результатами розгляду заяви та підтвердних документів ухвалюють рішення про надання або відмову у наданні відстрочки.
Предметом оскарження у даній справі є протиправна бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка за позицією позивача полягає, у не розгляді по суті заяви від 26.11.2024 року про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації та відповідно наданні відстрочки.
Вирішуючи дані спірні правовідносини, суд вказує про таке.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, заяву про відстрочку від призову на військову службу разом з відповідним переліком документів позивач адресував Голові комісії при ІНФОРМАЦІЯ_4 . (а.с.53)
За вищенаведеним абзацом першим пункту 58 постанови КМ України № 560, за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку.
Суд зазначає, що протиправна бездіяльність - це зовнішня форма поведінки (діяння) цього органу, яка полягає (проявляється) у неприйнятті рішення чи у нездійсненні юридично значимих й обов'язкових дій на користь заінтересованих осіб, які на підставі закону та/або іншого нормативно-правового регулювання віднесені до компетенції суб'єкта владних повноважень, були об'єктивно необхідними і реально можливими для реалізації, але фактично не були здійснені.
При цьому, суд зауважує, що визначення відповідачів, предмета та підстав спору є правом позивача. Натомість, встановлення належного відповідача й обґрунтованості позову - обов'язком суду, який виконується під час розгляду справи. З цього слідує, що суд за результатами розгляду справи відмовляє в позові до неналежного відповідача та приймає рішення по суті заявлених вимог щодо належного відповідача.
Оскільки на момент розгляду справи, отримана Комісією ІНФОРМАЦІЯ_2 заява ОСОБА_1 від 26.11.2024 р. про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 5 ч.1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не розглянута та за результатами її розгляду не прийнято жодного рішення, то суд вважає, що в межах даних спірних правовідносин наявні ознаки протиправної бездіяльності Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_5 .
З метою належного способу захисту порушеного права позивача зобов'язати Комісію при ІНФОРМАЦІЯ_6 розглянути заяву ОСОБА_1 від 26.11.2024 р. про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 5 ч.1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» з прийняттям обґрунтованого рішення.
Щодо вимоги позивача в частині зобов'язання відповідача прийняти рішення про надання ОСОБА_1 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, то враховуючи, що вирішення вказаного питання віднесено до виключної компетенції Комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 та не розгляд вказаної заяви по суті, то вказані позовні вимоги не підлягають задоволенню.
У контексті оцінки інших доводів сторін звертає увагу на позицію Європейського суду з прав людини, зокрема, у справах "Проніна проти України" (пункт 23) та "Серявін та інші проти України" (пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати.
VII. Висновок суду.
Згідно із частиною 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч. 2 ст. 77 КАС України).
Згідно зі статтею 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності оскаржуваних дій та бездіяльності, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
VIIІ. Розподіл судових витрат.
Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Як встановлено судом, при зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір в сумі 1211,20 грн., що підтверджується квитанцією від 15.01.2025 р. на суму 1211,20 грн. (а.с. 13)
Оскільки спір виник внаслідок бездіяльності відповідача -2, визнаної за результатом розгляду даної справи протиправною, тому сплачений позивачем судовий збір в розмірі 1211,20 грн. підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 в повному розмірі.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) та до Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 ) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_7 щодо розгляду заяви ОСОБА_1 від 26.11.2024 року про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.
Зобов?язати Комісію при ІНФОРМАЦІЯ_7 розглянути заяву ОСОБА_1 від 26.11.2024 року про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п.5 ч.1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» з прийняттям обґрунтованого рішення.
В іншій частині позовних вимог-відмовити.
Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору у сумі 1211,20 (одна тисяча двісті одинадцять гривень 20 копійок ) гривень .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.А. Дубровна