про залишення позовної заяви без руху
28 липня 2025 рокум. Ужгород№ 260/5913/25
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Іванчулинець Д.В., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Держпраці у Закарпатській області про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню, -
ОСОБА_1 (далі - позивач) в особі представника адвоката Мікрюкова Сергія Володимировича (далі - представник позивача) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Управління Держпраці у Закарпатській області (далі - відповідач), яким просить суд:
1) визнати постанову Управління Держпраці у Закарпатській області №ЗК/208/8/АВ/П/ПТ-ТД-ФС-90 від 19 червня 2018 року такою, що не підлягає виконанню;
2) визнати незаконною постанову Управління Держпраці у Закарпатській області №ЗК/208/8/АВ/П/ПТ-ТД-ФС-90 від 19 червня 2018 року.
Згідно п. 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно абз. 1 частини другої статті 122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до частини третьої статті 122 КАС України, для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно матеріалів позовної заяви, позивач просить: « 1) визнати постанову Управління Держпраці у Закарпатській області №ЗК/208/8/АВ/П/ПТ-ТД-ФС-90 від 19 червня 2018 року такою, що не підлягає виконанню; 2) визнати незаконною постанову Управління Держпраці у Закарпатській області №ЗК/208/8/АВ/П/ПТ-ТД-ФС-90 від 19 червня 2018 року». Отже, позивачем пропущено строк звернення до суду і не подано заяви про поновлення строку та не обґрунтовано поважність пропуску цього строку, як і не надано доказів того, що строк звернення до суду не пропущено.
Згідно частини першої статті 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
З огляду на викладене, позовну заяву слід залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення її недоліків.
Позивач має право протягом десяти днів з дня вручення ухвали звернутися з заявою про поновлення строку звернення до суду та вказати поважні підстави поновлення строку.
Частиною другою статті 123 КАС України передбачено, що якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Зазначені вище недолік свідчить про невідповідність поданої позивачем позовної заяви вимогам, встановленим статтею 161 цього Кодексу.
За правилами, визначеними частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини другої статті 169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене суд доходить висновку, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків шляхом:
- подання заяви про поновлення строку з обґрунтуванням поважності пропуску цього строку, або наданням доказів того, що строк звернення до суду не пропущено.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.160, 161, 169, 287 КАС України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Держпраці у Закарпатській області про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню - залишити без руху.
Надати позивачам, строк десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення вищезазначених недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.
Суддя Д.В. Іванчулинець