Ухвала від 21.07.2025 по справі 334/2859/19

Дата документу 21.07.2025

Справа № 334/2859/19

Провадження № 1-в/334/100/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2025 року Дніпровський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді - ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , засудженого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Запоріжжі подання начальника Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Запоріжжя, громадянина України, українця, який має середню освіту, не працюючого, одруженого, який має на утриманні дитину 2008 року народження, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше засудженого:

05.01.2012 року Комунарським районним судом м.Запоріжжя за ч.2 ст. 185 КК України до 6місяців арешту;

04.04.2012 року Олександрівським міськрайонним судом Кіровоградської області за ч.1 ст.185 КК України до 1р.6м., позбавлення волі; звільнений 30.04.2013 по відбуттю терміну покарання;

12.12.2013, Хортицьким районним судом м.Запоріжжя за ч.1 ст.309 КК України до 1 року 6 місяців позбавлення волі з випробувальним терміном 1 рік;

03.03.2016 Києво-Святошинським районним судом Київської області за ч. 2 ст. 289 КК України до 3 років позбавлення волі, заарештований 17.12.2015 року. Звільнений 18.06.2018 році по відбуттю покарання;

11.11.2019 року Ленінським районним судом м. Запоріжжя за ч. 2 ст. 289 ККУ, позбавлення волі строком на 5 років без конфіскації майна;

ВСТАНОВИВ:

До Дніпровського районного суду м.Запоріжжя надійшло подання начальника Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у якому зазначено, що Громадянин ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Запоріжжя, звільнений 26 березня 2024 року з Маневицької виправної колонії № 42, перебував на формальному нагляді в ЗРУП ГУНП в Запорізькій області.

Під час знаходження під наглядом гр. ОСОБА_3 , скоював адміністративні правопорушення:

-24.02.2025 року складено постанову за ч. 1 ст. 127 КУпАП, стягнення у вигляді штрафу 255 грн;

-04.03.2025 року складено постанову за ч. 1 ст. 127 КУпАП, стягнення у вигляді штрафу 255 грн;

-24.02.2025 року складено постанову за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП, стягнення у вигляді штрафу 340 грн;

-06.06.2025 року складено постанову за ч. 2 ст. 178 КУпАП, стягнення у вигляді штрафу 119 грн;

29.03.2025 року складено постанову за ч. 1 ст. 127 КУпАП, стягнення у вигляді штрафу 255 грн;

29.03.2025 року складено постанову за ч. 1 ст. 178 КУпАП, стягнення у вигляді штрафу 85 грн;

Також встановлено що гр. ОСОБА_3 проживає за адресою: АДРЕСА_1 , з дружиною та дитиною, офіційно не працевлаштований.

Таким чином можливо вважати що гр. ОСОБА_3 після звільнення місць позбавлення волі на шлях виправлення не став і потребує подальшого профілактичного контролю з боку органів внутрішніх справ.

Судимість гр. ОСОБА_3 не погашена та не знята у встановлений законом термін.

На підставі викладеного, а також керуючись частиною 2 статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», слід вирішити питання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 строком на 1 рік, з встановленням наступних обмежень: Заборонити вихід з будинку (квартири) з 21:00 до 05:00 ранку наступного дня. Заборонити перебувати в розважальних закладах та закладах торгівлі, де продаються спиртні напої на розлив. Заборонити виїзди за межі району (міста) в особистих справах без дозволу посадових осіб ОВС, які здійснюють адміністративний нагляд. Зобов'язати явкою на реєстрацію до Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області (за місцем проживання) у призначений день тижня чотири рази на місяць з 09.00 до 17.00 години протягом строку адміністративного нагляду.

Начальник Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_5 надав заяву, в якій просив розглянути подання щодо встановлення відносно ОСОБА_3 адміністративного нагляду без його участі, проти задоволення подання не заперечував.

ОСОБА_3 у судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання та запевнив суд, що порушувати умови адміністративного нагляду він не буде.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає можливим задовольнити подання про встановлення адміністративного нагляду стосовно засудженого ОСОБА_3 вихрдячи з наступного:

Відповідно до п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно з п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставою для встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, вказаних вище, є матеріали органів Національної поліції.

Статтею 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного у місті суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Згідно з ст. 7 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд здійснюється поліцією. Працівники поліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.

Пунктом 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» від 28.03.1986 року № 3 передбачено, що перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.

Відповідно до ст.89 КК України судимість ОСОБА_3 не погашена та не знята, з поданням про встановлення адміністративного нагляду начальник Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_5 звернувся у встановлений строк.

З досліджених матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, про що свідчить неодноразове притягнення до адміністративної відповідальності та винесення письмових попереджень про встановлення щодо нього адміністративного нагляду.

Оскільки ОСОБА_3 раніше був неодноразово засуджений за скоєння умисних злочинів, після звільнення з місць позбавлення волі, незважаючи на попередження органів Національної поліції, вчиняв інші адміністративні правопорушення, з метою запобігання в подальшому вчиненню правопорушень і здійснення виховного впливу, подання про встановлення адміністративного нагляду підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 3, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст. ст. 537, 539 КПК України, суд

постановив:

Подання про встановлення адміністративного нагляду стосовно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.

Встановити відносно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративний нагляд терміном на 12 (дванадцять) місяців з встановленням обмежень:

1.Заборонити вихід з будинку (квартири) з 21:00 до 05:00 ранку наступного дня.

2.Заборонити перебувати в розважальних закладах та закладах торгівлі, де продаються спиртні напої на розлив.

3.Заборонити виїзди за межі району (міста) в особистих справах без дозволу посадових осіб ОВС, які здійснюють адміністративний нагляд.

4.Зобов'язати явкою на реєстрацію до Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області (за місцем проживання) у призначений день тижня чотири рази на місяць з 09.00 до 17.00 години протягом строку адміністративного нагляду.

Ухвала суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом семи днів з моменту її оголошення.

Головуючий суддя ОСОБА_1