Справа № 309/1802/23
Провадження № 2/309/1509/24
29 липня 2025 року м. Хуст
Хустський районний суд Закарпатської області
в особі головуючого судді: Кемінь В.Д.
з участю секретаря судового засідання: Плиска А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хуст справу за позовом ОСОБА_1 до комунального закладу «Хустський базовий медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради про визнання незаконним та скасувати наказу директора комунального закладу «Хустський базовий медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради Бабича Віктора Васильовича №36-К від 21.03.2023 року «Про оголошення догани Михайлу СЛИВКА» -
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до комунального закладу «Хустський базовий медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради, в якому просить визнати незаконним та скасувати наказ директора комунального закладу «Хустський базовий медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради Бабича Віктора Васильовича №36-К від 21.03.2023 р. «Про оголошення догани ОСОБА_2 », стягнути з комунального закладу «Хустський базовий медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради на користь мою, ОСОБА_3 , користь 1.073,63 грн. сплаченого судового збору та судові витрати по справі у сумі 30,00 грн., шляхом винесення окремої ухвали дати правничу оцінку діям посадових осіб комунального закладу «Хустський базовий медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради, пов'язаним із службовим підробленням /підроблення документів (бланків) (ст.366/358 КК України), що виразилося в порушенні ч.1 ст.46, ст.113 КЗпП, яку адресувати Хустській окружній прокуратурі, зобов'язавши вказаний орган внести відомості про даний факт до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
Вважає наказ Комунального закладу «Хустський базовий медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради №36-К від 21.03.2023 «Про оголошення догани ОСОБА_2 », таким, що не відповідає закону, тобто незаконним, з підстав наведених у позові.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явився. В позовній заяві поданій до суду позивач заявляв про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача - Комунального закладу «Хустський базовий медичний коледж» Закарпатської обласної ради в судове засідання не з'явився. До суду подав відзив на позовну заяву та клопотання від 01.06.2025 року, згідно яких просив відмовити в задоволенні позову, посилаючись на наведені у відзиві обставини та долучені докази.
У зв'язку з неявкою сторін та відповідно до ч.2ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні у справі докази, суд вважає, що позовна заява не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 139 КЗпП України працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу, додержуватися трудової дисципліни.
Трудова дисципліна - це система правових норм, що регулюють внутрішній трудовий розпорядок, встановлюють трудові обов'язки працівників та роботодавця, визначають заохочення за успіхи у роботі й відповідальність за невиконання цих обов'язків.
Статтею 147 КЗпП України передбачено, що за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення: догана, звільнення. Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення.
Частиною першою статті 148 КЗпП України визначено, що дисциплінарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення.
Ознакою порушення трудової дисципліни є наявність проступку в діях або бездіяльності працівника.
Дисциплінарний проступок визначається як винне невиконання чи неналежне виконання працівником своїх трудових обов'язків. Складовими дисциплінарного проступку є дії (бездіяльність) працівника; порушення або неналежне виконання покладених на працівника трудових обов'язків; вина працівника; наявність причинного зв'язку між діями (бездіяльністю) і порушенням або неналежним виконанням покладених на працівника трудових обов'язків.
Недоведеність хоча б одного з цих елементів виключає наявність дисциплінарного проступку.
Саме на роботодавцеві лежить обов'язок надати докази фактів винного вчинення працівником дисциплінарного проступку. При обранні виду стягнення власник або уповноважений ним орган повинен враховувати всі обставини, з яких вчинено проступок. Для притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності в обов'язковому порядку має бути встановлена вина, як одна з важливих ознак порушення трудової дисципліни. При відсутності вини працівник не може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності.
Під час розгляду справ про накладення дисциплінарних стягнень за порушення трудової дисципліни судам необхідно з'ясовувати, в чому конкретно проявилося порушення, чи додержані власником або уповноваженим ним органом передбачені статтями 147-149 КЗпП України правила і порядок застосування дисциплінарного стягнення, зокрема, чи враховані обставини, за яких вчинено проступок.
Для правомірного накладення дисциплінарного стягнення роботодавцем необхідна наявність сукупності таких умов: порушення має стосуватися лише тих обов'язків, які є складовими трудової функції працівника чи випливають з правил внутрішнього трудового розпорядку. Невиконання чи неналежне виконання працівником трудових обов'язків має бути винним, скоєним без поважних причин умисно або з необережності.
Факт вчинення дисциплінарного проступку має бути належним чином зафіксований за допомогою актів, довідок, доповідних записок тощо. До застосування дисциплінарного стягнення роботодавець повинен зажадати від порушника трудової дисципліни пояснення в письмовій формі (ч.1 ст.149 КЗпП України).
З аналізу норм трудового права, що регулює дані правовідносини, зокрема порядок притягнення до дисциплінарної відповідальності, слід дійти висновку, що для правомірного притягнення до дисциплінарної відповідальності необхідна наявність сукупності таких умов: порушення має стосуватися лише тих обов'язків, які є складовими трудової функції працівника і які прямо випливають з правил внутрішнього трудового розпорядку та пов'язані з ним, та прямо на нього покладені; невиконання чи неналежне виконання працівником трудових обов'язків як проступок має бути винним і не пов'язаним з поважними причинами; для накладення дисциплінарного стягнення має бути встановлена подія (проступок) і обов'язково вина працівника, і дані обставини (подія і склад порушення) мають бути доведені саме роботодавцем, є неприпустимим перекладення на працівника обов'язку по доказуванню своєї невинуватості.
У постанові Верховного Суду від 27 квітня 2021 року у справі № 461/8132/17 також сформульовано висновок щодо застосування норм права, з якого вбачається, що у трудовому праві діє принцип презумпції невинуватості, згідно з яким не можна працівника притягнути до дисциплінарної відповідальності, доки не доведена роботодавцем його вина, і працівник не зобов'язаний сам доводити свою невинуватість. Для застосування дисциплінарного стягнення уповноваженому органу необхідно встановити наявність всіх елементів складу дисциплінарного проступку - об'єкту, об'єктивної сторони, суб'єкта, суб'єктивної сторони, а також врахувати інші обставини, що мають значення: ступінь тяжкості, наявність шкоди, особу працівника.
З матеріалів справи вбачається, що Комунальний заклад «Хустський базовий медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради є закладом фахової передвищої освіти, проводить освітню діяльність, пов'язану із здобуттям фахової передвищої освіти в галузі знань 22 «Охорона здоров'я» на основі базової або повної загальної середньої освіти здійснює дослідницьку діяльність, забезпечує поєднання теоретичного навчання з практичним навчанням. Здобуття фахової передвищої освіти на основі базової освіти здійснюється з одночасним здобуттям повної загальної середньої освіти та отриманням відповідного документа про повну загальну освіту (п. 1.1 Статуту Комунального закладу «Хустський базовий медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради, затвердженого рішенням Закарпатської обласної ради від 16.07.2020 р. №1774 (далі - Статут).
Законом України «Про фахову передвищу освіту» від 06.06.2019 №2745-VIII (далі - Закон №2745-VIII) встановлено основні правові, організаційні, фінансові засади функціонування системи фахової передвищої освіти.
Згідно ч. 1-3 статті 32 Закон №2745-VIII, структура закладу фахової передвищої освіти, статус і функції його структурних підрозділів визначаються установчими документами закладу фахової передвищої освіти та положеннями про відповідні структурні підрозділи. Структура закладу фахової передвищої освіти, що не є бюджетною установою, може визначатися установчими документами закладу без дотримання вимог цієї статті.
Структурні підрозділи утворюються рішенням керівника закладу фахової передвищої освіти у порядку, визначеному цим Законом і установчими документами закладу фахової передвищої освіти.
Основними структурними підрозділами закладів фахової передвищої освіти є відділення, циклові комісії, бібліотека, лабораторії, навчально-виробничі майстерні та інші підрозділи.
Відповідно до ч.5 статті 32 Закону №2745-VIII, циклова комісія - це структурний підрозділ закладу фахової передвищої освіти (його філії), що провадить освітню, методичну діяльність за певною спеціальністю (спеціалізацією), групою спеціальностей однієї або споріднених галузей, може проводити дослідницьку та/або творчу мистецьку, та/або спортивну діяльність за певною дисципліною (групою дисциплін). Циклова комісія створюється, якщо до її складу входять не менше п'яти педагогічних (науково-педагогічних) працівників, для яких заклад фахової передвищої освіти є основним місцем роботи.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону №2745-VIII, освітній процес у сфері фахової передвищої освіти - це інтелектуальна, творча діяльність, що провадиться у закладі фахової передвищої освіти та спрямована на передачу, засвоєння, примноження і використання знань, умінь та інших компетентностей у осіб, які здобувають освіту, а також на формування гармонійно розвиненої особистості.
Заклад фахової передвищої освіти самостійно вирішує питання організації освітнього процесу відповідно до законодавства.
Відповідно до ч.1 ст.49 Закону №2745-VIII, у межах ліцензованої спеціальності заклад фахової передвищої освіти розробляє освітньо-професійні програми та затверджує їх відповідно до положення про організацію освітнього процесу у відповідному закладі фахової передвищої освіти. Основою для розроблення освітньо-професійної програми є стандарт фахової передвищої освіти за відповідною спеціальністю (за наявності).
Відповідно до ст.58 Закону №2745-VIII Педагогічні працівники у закладах фахової передвищої освіти провадять навчальну, методичну, інноваційну та організаційну діяльність, пов'язану з наданням освітніх послуг. Науково-педагогічні працівники у закладах фахової передвищої освіти провадять освітню, методичну, інноваційну, наукову (науково-технічну, інноваційну) та організаційну діяльність, пов'язану з наданням освітніх послуг у сфері вищої освіти.
Відповідно до п.3.5 Статуту освітня діяльність здійснюється структурними підрозділами, статус і функції яких визначаються відповідними положеннями. Структурні підрозділи утворюються рішенням керівника Закладу. Основними підрозділами є, зокрема, циклові комісії.
Згідно п.3.6. Статуту зміст освітньої діяльності з підготовки фахових молодших бакалаврів визначається акредитованими освітньо-професійними програмами підготовки спеціалістів, навчальними планами, навчальними програмами дисциплін, іншими нормативними актами органів державного управління освітою.
Підпунктом 3.6.1 пункту 3.6. Статуту освітньо-професійна програма підготовки - це система освітніх компонентів, що визначає вимоги до рівня освіти особи, які розпочали навчання за цією програмою та включає перелік навчальних дисциплін і логічну послідовність їх вивчення, кількість кредитів ЄКТС, необхідних для виконання програми, очікувані результати навчання (компетентності), якими повинен оволодіти фаховий молодший бакалавр.
Підпунктом 3.6.4 пункту 3.6. Статуту визначено, що виконання освітньо-професійних програм забезпечують навчальні програми дисциплін, які містять мету, завдання, виклад конкретного змісту навчальної дисципліни, послідовність, організаційні форми її вивчення та їх обсяг, проведення лекцій, семінарських, лабораторних, практичних занять, навчальної практики під керівництвом викладача, питання для самостійної роботи студентів, визначаються форми та засоби поточного і підсумкового контролю, вимоги до знань, умінь, навичок.
Згідно п.3.7. Статуту, для конкретизації планування освітнього процесу на кожний навчальний рік складається робочий навчальний план. Для кожної дисципліни на підставі навчальної програми та навчального плану Закладу складається робоча програма дисципліни, яка є нормативним документом Закладу.
Відповідно до абз.1 та абз 3 п.2.1. Розділу 2 «Структура навчально-методичного комплексу» Положення про комплекс навчально-методичного забезпечення освітнього процесу, схвалене протоколом педагогічної ради №8 від 29.12.2020 та затверджене в.о. директора ради Комунального закладу «Хустський базовий медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради, навчально-методичний комплекс (НМК) - це сукупність нормативних та навчально-методичних матеріалів в паперовій та в електронній формах, необхідних і достатніх для ефективного виконання студентами робочої програми навчальної дисципліни, передбаченої навчальним планом підготовки студентів відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня за напрямком підготовки (спеціальністю).
Навчально-методичні комплекси розробляються для всіх навчальних дисциплін відповідно до робочого навчального плану.
Згідно пп. 2.2.7. абз.1 п. 2.2 Розділу 2 «Структура навчально-методичного комплексу» Положення про комплекс навчально-методичного забезпечення освітнього процесу, Навчально-методичний комплекс дисципліни включає, зокрема, робочу програму навчальної дисципліни.
Згідно абз. 4 та абз.5 п. 2.2 Розділу 2 «Структура навчально-методичного комплексу» Положення про комплекс навчально-методичного забезпечення освітнього процесу, робоча програма є нормативним документом, містить виклад конкретного змісту навчальної дисципліни, організаційні форми її вивчення та їх обсяг, визначає форми та засоби поточного і підсумкового контролю. Розробляється робоча навчальна програма на підставі типової навчальної програми дисципліни та робочого навчального плану підготовки фахівців. Вона має бути оформлена відповідно до Додатку 3. Робоча програма навчальної дисципліни схвалюється на засіданні циклової (предметної) комісії та затверджується заступником директора з навчально-виховної роботи щорічно на початку навчального року (семестру). Робоча навчальна програма дисципліни, не затверджена відповідним чином, не дає права викладачеві на проведення занять. Для різних напрямів підготовки (спеціальностей) розробляються різні робочі навчальні програми.
Згідно вимог, викладених у посадовій інструкції, погодженій 06.05.2015 та з якою позивач ознайомлений 31.08.2018, до посадових обов'язків викладача Закарпатського базового державного медичного коледжу, зокрема, відповідно до п.2.3, належить складання робочих планів по предмету, який викладається, методичних розробок, тестів поточного та кінцевого контролю, алгоритмів, матеріалів для самостійної робот, варіантів для контрольних робіт під час проведення атестації та акредитації коледжу.
Наказом від 08.08.2022 року №24-О «Про створення предметних (циклових) комісії», в Комунальному закладі «Хустський базовий медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради створено циклову комісію національно-патріотичного та військового виховання та до складу якої входить позивач, в якості члена даної комісії.
Діяльність та повноваження предметної (циклової) комісії регламентовані Положенням про предметну (циклову) комісію (далі - Положення), схвалене протоколом педагогічної ради №8 від 29.12.2020 та затверджене в.о. директора ради Комунального закладу «Хустський базовий медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради.
Згідно абз. 1 Розділу «Загальні положення про предметні (циклові) комісії» Положення про предметну (циклову) комісію, предметна (циклова) комісія - структурний навчально-методичний підрозділ (далі - циклова комісія), що проводить виховну, навчальну та методичну роботу з однієї або кількох споріднених навчальних дисциплін.
Згідно пункту 2 абз.1 Розділу «Зміст роботи циклових комісій» Положення, циклова комісія здійснює розгляд, обговорення та затвердження, зокрема, робочих навчальних програм та іншої документації, необхідної для проведення навчального процесу - до 5 вересня поточного навчального року.
З наведеного, в Комунальному закладі «Хустський базовий медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради розроблення робочої програми навчальної дисципліни здійснюється викладачем такої дисципліни в порядку, за формою та в строки, визначені Положенням про комплекс навчально-методичного забезпечення освітнього процесу та Положенням про предметну (циклову) комісію, та яка підлягає схваленню на засіданні циклової (предметної) комісії й затвердженню заступником директора з навчально-виховної роботи щорічно на початку навчального року (семестру). Робоча навчальна програма дисципліни, не затверджена відповідним чином, не дає права викладачеві на проведення занять.
Судом встановлено, що згідно наказу №85-к від 03.09.2018 ОСОБА_1 був прийнятий на роботу в Закарпатський базовий державний медичний коледж (на сьогодні - комунальний заклад «Хустський базовий медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради) на посаду викладача історії, суспільних дисциплін і права з 03.09.2018 року.
Згідно протоколу №5 засідання педагогічної ради КЗ «Хустський базовий медичний фаховий коледж» Закарпатської області ОСОБА_1 був присутній на засіданні педагогічної ради Коледжу та відповідно, був ознайомлений з навчальними планами та розподілом педагогічного навантаження на навчальний 2022/2023 рік, тому, позивач був обізнаний про необхідність подання на розгляд та затвердження циклової комісії робочих програм з дисципліни «Основи правознавства».
З матеріалів справи слідує та не заперечується сторонами, що ОСОБА_1 , перед початком 2022-2023 навчального року, підлягало надати дві робочі навчальні програми з дисципліни «Основи правознавства».
Протоколом №1 засідання циклової комісії національно-патріотичного та військового виховання від 15.08.2022 р., комісією затверджено представлені робочі навчальні програми на 2022/2023 н.р., зокрема, з предмету «Основи права», розроблену викладачем ОСОБА_1 для студентів коледжу, які навчаються на базі повної середньої освіти. Одночасно рекомендовано викладачу ОСОБА_1 розробити для студентів, які навчаються на базі неповної середньої освіти програму з предмету «Основи права», враховуючи базовий рівень знань та рекомендовані програми для учнів 10-11 класів середньої школи (пункт 3 протоколу).
З наведеного вбачається, що програма для здобувачів фахової передвищої освіти на основі базової загальної середньої освіти, перед початком 2022-2023 навчального року, позивачем подана не була.
Оскільки робочої програми предмету дисципліни «Основи правознавства» для здобувачів фахової передвищої освіти на основі базової загальної середньої освіти позивачем на розгляд Комісії подано не було, то впродовж першого та другого навчального семестрів 2022/2023 н. р. ОСОБА_1 постійно повідомлялось про необхідність подання на затвердження Комісії вказаної робочої програми, зокрема, вказане підтверджується розпорядженням заступника директора з навчально-виховної роботи ОСОБА_4 від 23.09.2022 №9 (пункт 3) та від 02.02.2023 №23, доповідними записками заступника директора з навчально-виховної роботи від 27.01.2023 р., 06.02.2023 р. та 21.03.2023 р. доповідними записками голови циклової комісії від 27.01.2023 р., листами коледжу від 09.02.2023 р. №28 та від 08.03.2023 р. №55.
Позивачем було проігноровано вимоги директора, заступника директора з навчальної роботи та голови циклової комісії щодо подання робочої програми предмету дисципліни «Основи правознавства» для здобувачів фахової передвищої освіти на основі базової загальної середньої освіти, внаслідок чого, з метою не допущення зриву навчального процесу для вказаних здобувачів освіти, відповідачем було видано наказ від 06.03.2023 № 21-к «Про відсторонення ОСОБА_1 від виконання обов'язків викладача», яким було відсторонено позивача від виконання обов'язків викладача історії, суспільних наук і права до дати подання робочої програми предмету дисципліни «Основи правознавства» для здобувачів фахової передвищої освіти на основі базової загальної середньої освіти.
Відповідно до наказу директора КЗ «Хустського базового медичного фахового коледжу» №21-К від 06.03.2023 ОСОБА_1 відсторонено від виконання обов'язків викладача у зв'язку з невиконанням п.2.3 Розділу 2 Посадових обов'язків викладача Комунального закладу «Хустський базовий коледж» Закарпатської обласної ради та з метою не допущення порушень навчального процесу, керуючись Законом «Про фахову передвищу освіту» Статутом коледжу на підставі ч.1 ст. 46 КЗпП, наказано викладачу ОСОБА_1 :
1.1. Невідкладно подати заступнику з навчально-виховної роботи ОСОБА_4 робочу навчальну програму з предмету «Основи права для студентів з базовою середньою освітою на навчальний період 2022-2023 н.р.
1.2.Надати письмові пояснення причин неподання програми в строк, визначений п.2.3 Розділу 2 Посадових обов'язків викладача.
2. Відсторонити ОСОБА_1 від виконання обов'язків викладача історії, суспільних дисциплін і права з 06.03.2024 без збереження заробітної плати на період усунення недоліків.
З копії вказаного наказу вбачається, що підставою такого стали доповідні записки про відсутність робочої навчальної програми з предмету «Основи права» №48 від 27.01.2023, №49 від 27.01.2023 та №59 від 06.03.2023.
З приводу законності відсторонення від роботи позивач ОСОБА_1 також звернувся до суду. Рішенням Хустського районного суду від 23 липня 2024 року по справі №309/1400/23 в задоволенні позову про скасування наказу щодо відсторонення від роботи, поновлення у виконанні обов'язків на посаді викладача права, історії та суспільних дисциплін відмовлено. Дане рішення було предметом оскарження в суді апеляційної інстанції, постановою Закарпатського апеляційного суду від 14 листопада 2024 року залишено без змін.
Згідно частини четвертої статті 82 ЦПК України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Так, в рішенні Хустського районного суду від 23 липня 2024 року по справі №309/1400/23 суд критично поставився до доводів позивача, що листом від 2023.03.20 «Про передачу робочої програми на повторне вивчення», ним було виконано підпункт 1.1 пункту 1 Наказу відповідача від 06.03.2023 р. №21-К шляхом повторного надання відповідачу, листом від 2023.03.20 «Про передачу робочої програми на повторне вивчення», робочої програми з предмету «Основи права» для студентів з базовою середньою освітою на навчальний період 2022-2023 н.р., оскільки така не відповідає Додатку 3 Положення про комплекс навчально-методичного забезпечення освітнього процесу та позивачем не надано доказів того, що надана ним програма була схвалена цикловою (предметною) комісією та затверджена заступником директора з навчально-виховної роботи.
Наведене вказує на обізнаність позивача із змістом наказу відповідача від 06.03.2023 №21-к «Про відсторонення ОСОБА_1 від виконання обов'язків викладача» до прийняття оскаржуваного наказу від 21.03.2023 року №36-К «Про оголошення догани ОСОБА_2 », що підтверджується і листом позивача «Про передачу робочої програми на повторне вивчення» який датовано 2023.03.20 та спростовує доводи позивача про зворотне.
Також у постанові від 28 січня 2025 року по справі №309/2735/23 Закарпатським апеляційним судом було встановлено, що 23.03.2023 року за вх. № 169 зареєстрований лист позивача від 2023.03.20 «Про передачу робочої програми на повторне вивчення» яким позивачем надано на розгляд матеріали на 19 арк. щодо предмету дисципліни «Основи правознавства». Однак, до вказаного листа позивачем не було додано затвердженої робочої програми предмету дисципліни «Основи правознавства» для здобувачів фахової передвищої освіти на основі базової загальної середньої освіти. Така програма, після винесення відповідачем наказу від 06.03.2023 №21-к «Про відсторонення ОСОБА_1 від виконання обов'язків викладача» та оскаржуваного наказу від 21.03.2023 року №36-К «Про оголошення догани ОСОБА_2 », позивачем не подавалась на розгляд та затвердження до циклової комісії військово-патріотичного виховання. Отже, доводи позивача щодо виконання ним Наказу відповідача від 06.03.2023 № 21-к «Про відсторонення ОСОБА_1 від виконання обов'язків викладача» є безпідставними.
З наведеного суд дійшов до висновку, що з боку позивача, як працівника мало місце невиконання вказівок роботодавця щодо необхідності подачі робочої навчальної програми для здобувачів фахової передвищої освіти на основі базової загальної середньої освіти.
До таких висновків дійшов і Закарпатський апеляційний суд у постанові від 28 січня 2025 року по справі №309/2735/23.
З вказаного слідує, що роботодавець обґрунтовано, за наявності законних підстав та з дотриманням 149 КЗпП України наклав на позивача дисциплінарне стягнення у вигляді догани, про що було видано оскаржуваний наказ від 21.03.2023 року №36-К «Про оголошення догани ОСОБА_2 ».
Відповідно до приписів ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Підсумовуючи викладене, позивачем не доведено належними та допустимими доказами позовних вимог.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на позивача у разі відмови в позові.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.12, 13, 81, 247 ч.2, 258-259, 263-265, 268, 273, 354-355 ЦПК України, суд,
У задоволенні позову ОСОБА_1 до комунального закладу «Хустський базовий медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради про визнання незаконним та скасувати наказу директора комунального закладу «Хустський базовий медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради Бабича Віктора Васильовича № 36-К від 21.03.2023 року «Про оголошення догани ОСОБА_2 » - відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Закарпатського апеляційного суду через Хустський районний суд Закарпатської області шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення або в разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Суддя Хустського
районного суду: Кемінь В.Д.