Постанова від 22.07.2025 по справі 760/19187/25

Справа №760/19187/25

Провадження №3/760/5791/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 липня 2025 року м. Київ

Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Мозолевська О.М., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, що надійшов з Управління стратегічних розслідувань в місті Києві ДСР НП України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, головного спеціаліста Міністерства оборони України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

10.07.2025 до Солом'янського районного суду м. Києва надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, який 10.07.2025 протоколом автоматизованого розподілу визначено для розгляду суддю Мозолевську О.М..

Разом з цим, 10.07.2025 до Солом'янського районного суду м. Києва надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, справа №760/19189/25 який визначено та передано для розгляду судді Мозолевській О.М.

Враховуючи те, що вказані справи щодо однієї особи, надійшли до Солом'янського районного суду м. Києва, суд вважає за необхідне зазначені справи об'єднати в одне провадження.

Згідно протоколу №616 від 08.07.2025 ОСОБА_1 обіймаючи посаду головного спеціаліста третього регіонального відділу управління регіонального співробітництва Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України, будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб?єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог частини 2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» та частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 06.02.2024 о 21:27 несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2021 рік, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Також, відповідно до протоколу №617 від 08.07.2025 ОСОБА_1 обіймаючи посаду головного спеціаліста третього регіонального відділу управління регіонального співробітництва Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України, будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб?єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог частини 2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» та частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 06.02.2024 о 22:48 несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2022 рік, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП..

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинених адміністративних правопорушеннях визнала. Вказав, що несвоєчасно подав декларацію за 2021 та 2022 рік у зв'язку із перебуванням у декретній відпустці.

Суд заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , врахувавши думку прокурора Офісу Генерального прокурора Берестка Б.П., дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, приходить до наступного висновку.

Встановлено, що ОСОБА_1 , будучи державним службовцем, якій присвоєно дев?ятий ранг державного службовця, є суб?єктом на якого поширюється дія Закону №1700-VII, суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов?язаних з корупцією та суб?єктом декларування.

При цьому, ОСОБА_1 , будучи особою, яка у 2022-2023 роках не подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону №1700-VII, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», була зобов?язана подати такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

За частиною першою статті 172-6 КУпАП відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати Декларацію шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті, не встановлено.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб?єктом декларування, у порушення вимог частини 2-7 Розділу ХІ «Прикінцеві положення» та частини 1 статті 45 Закону №1700-VII, 06.02.2024 о 21:27 та 06.02.2024 о 22:48 несвоєчасно, без поважних причин подала Декларацію, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті.

Факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується доданими до протоколу матеріалами, зокрема: наказом про призначення ОСОБА_1 на посаду, інформацією Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України про присвоєння рангу державного службовця, відомостями Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та послідовністю дій користувача цього реєстру, а також іншими документами, що долучені до матеріалів адміністративного провадження.

ОСОБА_1 мала можливість подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2021 та 2022 рік, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті у будь-якому місці, але оскільки остання є суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов?язаного із корупцією, у зв?язку із виконанням функцій держави у Міністерстві оборони України, то місцем вчинення правопорушення слід вважати адресу місця Міністерство оборони України, а саме: м. Київ, просп. Повітряних Сил, буд. 6.

Датою вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є дата несвоєчасного подання нею щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2021 рік, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті, тобто 06.02.2024.

Фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, пов?язаного з корупцією передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП слід вважати дату складання протоколу про адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, тобто момент коли уповноваженою особою, що має право складати протоколи зібрано, проаналізовано зібрані фактичні дані, зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення та оформлено такий висновок у вигляді протоколу.

В судовому засіданні встановлено та підтверджено, що ОСОБА_1 займаючи посаду головного спеціаліста третього регіонального відділу управління регіонального співробітництва Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України, будучи суб'єктом відповідальності, на якого поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог частини 1 статті 45 даного Закону, 06.02.2024 о 21:27 та 06.02.2024 о 22:48 несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021, 2022 роки.

Будь-яких фактичних даних, на основі яких у визначеному законом порядку можливо встановити відсутність адміністративних правопорушень, у зв'язку з яким складено протоколи №616 та №617 від 08.07.2025, чи встановити відсутність вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, або ж встановити інші обставини, які б свідчили на користь ОСОБА_1 , подано не було.

Суд дослідивши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 34 КУпАП обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Відповідно до ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

У зв'язку з тим, що ОСОБА_1 , є законним представником дитини з інвалідністю, в силу припису п.9 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» вона підлягає звільненню від сплати судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 40, 172-6, 247, 283-285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали адміністративної справи №760/19187/25 (провадження №3/760/5791/25), та №760/19189/25 (провадження №3/760/5792/25) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 - об'єднати в одне провадження.

Об'єднаній справі присвоїти №760/19187/25 (провадження №3/760/5791/25).

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративні стягнення:

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок в дохід держави;

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок в дохід держави.

Згідно ст. 36 КУпАП остаточно призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок копійок в дохід держави.

Штраф необхідно сплатити за наступними реквізитами: Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/21081100; Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783; Номер рахунку (IBAN): UA278999980313090106000026010; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Призначення платежу: адміністративний штраф.

Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від сплати судового збору на підставі п. 9 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.

Постанова по справі про адміністративні правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом 10-ти днів з дня її винесення.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя О.М. МОЗОЛЕВСЬКА