Справа № 592/12249/25
Провадження № 3/592/2680/25
30 липня 2025 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Титаренко Вікторія Володимирівна, розглянувши матеріали, які надійшли від Сумського районного управління поліції ГУ НП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 187 КУпАП,
установила:
28.07.2025 до Ковпаківського районного суду м. Суми надійшли справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення останній притягується до адміністративної відповідальності за те, що 10.05.2025, 14.06.2025 в період часу з 09 год 00 хв по 12 год 00 хв ОСОБА_1 , який перебуває під адміністративним наглядом в Сумському РУП ГУ НП в Сумській області не прибув на реєстраційну відмітку, чим порушив вимоги п. г ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільнених з місць позбавлення волі», обумовлено постановою Ковпаківського районного суду м. Суми від 18.10.2024.
Також, 26.05.2025 о 22 год 23 хв під час перевірки адмін наглядового гр. ОСОБА_1 був відсутній за місцем мешкання, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив п. а ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільнених з місць позбавлення волі», обумовлено постановою Ковпаківського районного суду м. Суми від 18.10.2024.
Постановою судді від 30.07.2025 об'єднано в одне провадження справу № 592/12249/25 (провадження №3/592/2680/25), справа №592/12250/25 (провадження №3/592/2681/25), справа №592/12251/25 (провадження №3/592/2682/25) під одним номером: справа № 592/12249/25, провадження №3/592/2680/25.
Відповідно до статті 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішуються питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (стаття 245 КУпАП).
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (частина друга статті 251 КУпАП).
Відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Частина 1 статті 187 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
Статтею 10 Закону України «Про адміністративний нагляд, за особами звільненими з місць позбавлення волі» передбачено застосування обмежень до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду, зокрема, заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час та реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
До матеріалів адміністративної справи долучено постанову Ковпаківського районного суду м. Суми від 18.10.2024, якою ОСОБА_1 продовжено адміністративний нагляд на 6 місяців, розписку про ознайомлення особи, яка перебуває під адміністративним наглядом з обов'язками та відповідальністю за порушення правил адміністративного нагляду, довідку про оголошення ухвали/постанови суду про встановлення адміністративного нагляду, довідку про проведення бесіди з піднаглядним.
Однак доказів на підтвердження того, що відносно ОСОБА_1 було продовжено адміністративний нагляд за постановою суду та застосовано обмеження у виді заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час та реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць до протоколу не долучено.
Також, до матеріалів справи не додано копію документа, що посвідчує особу порушника.
За містом статей 279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення повинна розглядатись у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення. Суддя не має права у постанові за наслідками розгляду вказувати на кваліфікуючі ознаки правопорушення, які не зазначались у протоколі про адміністративне правопорушення, або їх виключати.
Враховуючи те, що зазначені недоліки позбавляють суд можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу та винести рішення, та з метою дотримання передбачених ст. 268 КУпАП прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП підлягає поверненню до Сумського РУП ГУ НП в Сумській області для доопрацювання
Керуючись ст. 278 КУпАП, суддя
постановила:
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП повернути до Сумського РУП ГУ НП в Сумській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Титаренко