Справа № 489/5697/25
Номер провадження 2/489/2916/25
Іменем України
25 липня 2025 року місто Миколаїв
Суддя Інгульського районного суду міста Миколаєва Кокорєв В. В., розглянувши матеріали позовної заяви за вх. № 3405
за позовом про відшкодування моральної шкоди,
позивач: ОСОБА_1 ,
відповідач 1: Головне управління Національної поліції в Миколаївській області,
відповідач 2: Головне управління Державної казначейської служби у Миколаївській області,
встановив
Позивачем подано до суду позовну заяву про відшкодування моральної шкоди.
Статтею 4 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) встановлено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, в порядку, встановленому ЦПК України, в т. ч. шляхом пред'явлення позовної заяви, форма і зміст якої повинні відповідати вимогам ст. ст. 27, 175, 177 ЦПК України.
За загальними правилами підсудності, визначеними ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
В матеріалах справи вбачається, що відповідачами у даній справі є Головне управління Національної поліції в Миколаївській області (місце знаходження: вул. Захисників Миколаєва, буд. 5, м. Миколаїв) та Головне управління Державної казначейської служби України у Миколаївській області (місце знаходження: просп. Центральний, буд. 141-В, м. Миколаїв). Вказані установи територіально не розташовані в межах Інгульського району міста Миколаєва.
Крім того, згідно з витягом з реєстру територіальної громади міста Миколаєва, позивач за адресою реєстрації у межах Інгульського району м. Миколаєва не значиться. Місцем його реєстрації є: АДРЕСА_1 , що також не входить до територіальної юрисдикції Інгульського районного суду м. Миколаєва.
За таких обставин, відсутні правові підстави для розгляду справи в Інгульському районному суді м. Миколаєва.
Відповідно до ч. 9 ст. 28 ЦПК України позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред'являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).
Суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду (п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України).
Враховуючи вищевикладене справу необхідно передати для розгляду до Центрального районного суду міста Миколаєва.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суддя
ухвалив
Позовну заяву про відшкодування моральної шкоди, позивач - ОСОБА_1 , відповідачі - Головне управління Національної поліції в Миколаївській області, Головне управління Державної казначейської служби у Миколаївській області, направити для розгляду до Центрального районного суду міста Миколаєва.
Ухвалу може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її постановлення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В. В. Кокорєв