Справа №463/6790/25
Провадження №3/463/1383/25
30 липня 2025 року м. Львів
Суддя Личаківського районного суду м. Львова - Стрепко Н.Л., розглянувши об'єднані судом в одне провадження адміністративні матеріали, які надійшли з Львівського РУП №1 ГУНП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , українця, громадянина України, безробітного, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , якому ухвалою Личаківського районного суду м. Львова від 1 липня 2024 року у справі №463/125/24 встановлено адміністративний нагляд строком на один рік, 20 червня 2025 року близько 22:37 год., 21 червня 2025 року близько 22:27 год., 24 червня 2025 року близько 23:50 год. та 27 червня 2025 року близько 23:46 хв. під час перевірки дотримання умов адміністративного нагляду був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду щодо заборони виходу із квартири у період часу з 22:00 год. по 6:00 год. повторно протягом року, чим вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 187 КУпАП.
В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про дату, час і місце розгляду справи, не з'явився, клопотання про відкладення розгляду справи не подав, адміністративні матеріали містять клопотання останнього про розгляд адміністративних матеріалів, складених щодо нього за ст. 187 КУпАП, без його участі, згідно з якими вину визнає повністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП у випадках, коли є дані про своєчасне сповіщення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, справу можна розглянути у відсутності даної особи.
З врахуванням наведеного вище та поданого клопотання суд вважає за можливе розглянути справу в судовому засіданні за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 на підставі документів, які є в матеріалах справи.
Оглянувши матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази, суд приходить до наступного.
Частиною 2 ст. 187 КУпАП передбачено відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, а саме порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, в тому числі порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.
Так вина у вчиненні ОСОБА_1 вказаних адміністративних правопорушень стверджується: протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАД №477494, №477495, №477496 та №477497 від 22 липня 2025 року, ухвалою Личаківського районного суду м. Львова від 1 липня 2024 року у справі №463/125/24, ухвалою Личаківського районного суду м. Львова від 26 грудня 2024 року, постановою Личаківського районного суду м. Львова від 26 липня 2024 року, рапортом ДОП СДОП ВП ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області О. Шавяк від 11 лютого 2025 року, рапортом ДОП СДОП ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області Леськів Я. від 20 червня 2025 року, рапортом ДОП СДОП ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області Голдія М. від 22 червня 2025 року, рапортом ДОП СДОП ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області Хахули В. від 25 червня 2025 року, рапортом ДОП СДОП ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області Микитина М. від 27 червня 2025 року, рапортами ДОП СДОП ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області Шавали О. від 22 липня 2025 року та клопотаннями ОСОБА_1 від 22 липня 2025 року щодо визнання вини.
Відтак вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Враховуючи наведене вище, особу правопорушника, повторність вчиненого, водночас визнання ним вини, з врахуванням положень ч. 2 ст. 36 КУпАП, вважаю, що йому слід обрати адміністративне стягнення у виді штрафу, однак в максимальному розмірі, визначеному санкцією ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Окрім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, 187, 280, 283, 284, 294 КУпАП, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, та обрати йому покарання у виді адміністративного штрафу в розмірі 15 (п'ятнадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , в користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому даної постанови, а в разі її оскарження - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у визначений строк, постанова надсилається для примусового виконання, а штраф стягується у подвійному розмірі, тобто становитиме 510 (п'ятсот десять) гривень.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Личаківський районний суд м. Львова.
Суддя: Стрепко Н.Л.