Рішення від 29.07.2025 по справі 522/12166/25

Справа № 522/12166/25

Провадження № 2-а/522/345/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 липня 2025 року м. Одеса

Приморський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді Павлик І.А.,

за участю:

секретаря судового засідання - Запольської А.М.,

сторони у судове засідання не з'явились,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

02.06.2025 позивач звернувся до Приморського районного суду м. Одеси з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_2 з 21.06.2002. Відповідно до військового квитка серії НОМЕР_1 04.03.2025 його було визнано придатним до військової служби медичною комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 . Того ж дня, позивачем було отримано мобілізаційне розпорядження та направлено для проходження військової служби в ЗСУ за мобілізацією на підставі Указу Президента України № 65/2022 «Про загальну мобілізацію». До цього моменту у встановлений законодавством спосіб належним чином оформленої повістки про виклик до ТЦК та СП ані особисто, ані засобами поштового зв'язку не отримував. Наразі позивач несе службу у військовій частині НОМЕР_2 .

20.05.2025 в мобільний застосунок дія позивачу прийшло повідомлення від Приморського відділу державної виконавчої служби у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про відкриття виконавчого провадження № 78123495. Зі змісту постанови зрозуміло, що підставою відкриття провадження є постанова № АВ/953/1 від 06.03.2025, ухвалена ІНФОРМАЦІЯ_2 про стягнення з позивача штрафу у розмірі 34 000,00 грн.

Однак позивач зауважує, що під час вручення йому особисто мобілізаційного розпорядження жодна з уповноважених осіб не повідомила його про складання протоколу про адміністративне правопорушення та не вручалось жодного документу на руки.

Враховуючи зазначене, просить скасувати постанову ІНФОРМАЦІЯ_3 № АВ/953/1 від 06.03.2025 і закрити провадження по справі.

09.06.2025 ухвалою суду позовну заяву залишено без руху.

18.06.2025 на виконання ухвали суду від 09.06.2025 від позивача надійшла заява про усунення недоліків.

02.07.2025 ухвалою суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін та витребувано докази.

09.06.2025 від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, у якому він заперечує проти задоволення позовних вимог у повному обсязі.Зазначає,що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» стаття 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» викладена в новій редакції і частиною 3 встановлено, що під час мобілізації інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Згідно Розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» набрав чинності 18.05.2024, відповідно термін оновлення персональних даний сплив 17.06.2024.

Згідно з Додатком 2 до Порядку Правил військового обліку призовників, військовозобов?язаних та резервістів до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов?язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487, призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов?язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Диспозиція ст. 210-1 КУпАП передбачає, що порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію є адміністративним правопорушенням, а вчинення таких дій в особливий період (яким є у тому числі період воєнного стану та проведення загальної мобілізації) тягне за собою накладення штрафу на громадян від однією тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Таким чином порушення ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» є порушенням законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

До ІНФОРМАЦІЯ_3 позивач був доставлений працівниками Департаменту патрульної поліції 03.03.2025, як особа яка вчинила адміністративні правопорушення передбачені ст. 210, 201-1 КУпАП в порядку визначеному ст. 259 КУпАП. В той же день 03.03.2025 було складено протокол № АВ/953 про адміністративне правопорушення. Під час складання протоколу ОСОБА_1 було роз'яснено права передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП та повідомлено, що справа буде розглядатися о 16 год. 00 хв. 06.03.2025 в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 . Скориставшись ст. 63 Конституції України правопорушник від дачі пояснень та підпису протоколу відмовився. На розгляд справи не з'явився, копія постанови була направлена поштовим зв'язком.

На виконання ухвали суду від 02.07.2025 відповідач надав належним чином засвідчені копії документів, які слугували підставою для прийняття постанови по справі про адміністративне правопорушення № АВ/953/1 від 06.03.2025.

29.07.2025 сторони в судове засідання не з?явились.

Верховний Суд у постанові від 01.10.2020 у справі № 361/8331/18 зазначив про те, що якщо учасники судового процесу не з'явилися в судове засідання, а суд вважає, що наявних у справі матеріалів достатньо для розгляду справи та ухвалення законного і обґрунтованого рішення, не відкладаючи розгляду справи, він може вирішити спір по суті. Основною умовою відкладення розгляду справи є не відсутність у судовому засіданні сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.

Враховуючи положення ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, з огляду на неявку всіх учасників справи, не здійснювалось.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд виходить з наступного.

03.03.2025 начальником адміністративного відділення ІНФОРМАЦІЯ_1 старшим лейтенантом ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення № АВ/953 відносно ОСОБА_1 за ознаками складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

Зі змісту протоколу вбачається, що 03.03.2025 о 23 год. 00 хв. після добровільного супроводження співробітниками Національної поліції України до ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 , виявлено, що ОСОБА_1 під час особливого періоду в умовах воєнного стану та проведення мобілізації у порушення вимог абз. 6 ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», не уточнив протягом 60 днів з дня набрання чинності Указу Президента України від 24.02.2022 № 69 «Про загальну мобілізацію», затвердженого Законом України № 2105-IX та набрання чинності Закону України від 11.04.2024 № 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», тобто до 16.07.2024, свої облікові дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, відповідно облікові дані не уточненні і на час складання протоколу, що зафіксовано відповідними автоматичними записами в ЄДРПВР «ОБЕРІГ», чим вчинив правопорушення передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

Постановою тимчасово виконуючого обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 підполковником ОСОБА_3 від 06.03.2025 № АВ/953/1, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у розмірі 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000,00 грн.

У постанові вказано, що після особистого візиту до ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено, що ОСОБА_1 під час особливого періоду, в умовах воєнного стану та під час проведення загальної мобілізації, у порушення вимог абз. 3 пп. 10-1 п. 1 Додатку № 2 «Правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників військовозобов'язаних та резервістів», не уточним протягом 60 днів з дня набрання чинності Указу Президента України від 24.02.2022 № 69 «Про загальну мобілізацію», затвердженого Законом України № 2105-IX та вступу змін до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 563 від 16.05.2024, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, що підтверджується відповідними автоматичними записами в ЄДРПВР «ОБЕРІГ».

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

За приписами ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 1 ст. 2101 КУпАП).

Вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 3 ст. 2101 КУпАП).

Приміткою до статті 210 КУпАП встановлено, що положення статей 210, 210-1 цього Кодексу не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов'язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.

Правила військового обліку встановлені Законом України «Про військовий обов'язок та військову службу» від 25.03.1992 № 2231-ХІІ, Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-ХІІ, Порядком організації та ведення військового обліку призовників, і військовозобов'язаних та резервістів, затвердженим постановою КМУ № 1487 від 30.12.2022.

За приписами ст. 1 Закону України «Про оборону України» особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час.

Особливий період в Україні розпочався з 17.03.2014, коли було оприлюднено Указ Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію».

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан, який триває до теперішнього часу.

Згідно з абз.1-6 частини 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися: військовозобов'язані та резервісти, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях; резервісти, які проходять службу у військовому резерві, - до військових частин у строки, визначені командирами військових частин; військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку; військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом керівників відповідних підрозділів; особи, які уклали контракти про перебування у резерві служби цивільного захисту, - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

Згідно з абз. 7 частини 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Отже, враховуючи вимоги зазначеного абз. 7 ч. 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» всі військовозобов'язані, окрім тих що відносяться до абз. 2-6, зобов'язані протягом 60 днів уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Також, за приписами частини 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» встановлено, що громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, окрім іншого, уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (абзац 2 ч. 10 ст. 1); виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством (абзац 6 ч. 10 ст. 1).

Суд зазначає, що вказані положення ч. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» наведені в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11.04.2024 № 3633-ІХ, який набрав чинності з 18.05.2024.

Також, відповідно до ч. 11 статті 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» наведені в редакції Закону України від 11.04.2024 № 3633-ІХ, призовники, військовозобов'язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання (перебування), номерів засобів зв'язку та адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти), освіти, місця роботи, посади зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.

Абзацом другим пункту 23 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 (надалі - Порядок №1487), встановлено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти, які не актуалізували інформацію про себе в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, особисто у семиденний строк з дня внесення змін до персональних даних прибувають із паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу, який організовує та веде військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці, для взяття їх на військовий облік, зняття з військового обліку або внесення змін до їх облікових даних.

Правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів містяться у додатку 2 до постанови КМУ від 30 грудня 2022 року № 1487, в тому числі і з змінами внесеними постановою КМУ № 563 від 16.05.2024 (надалі Правила військового обліку).

Абзацом 4 підпункту 10-1 пункту 1 Правил військового обліку встановлено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні, у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану, уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Також, пунктом 3 Правил військового обліку визначено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зіпсуття або недбале зберігання військово-облікових документів, яке спричинило їх втрату, притягуються до адміністративної відповідальності згідно із КУпАП.

Абзацом 4 пункту 1 частини 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11.04.2024 № 3633-ІХ, який набрав чинності з 18.05.2024, встановлено, що громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані, у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності); у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).

Отже, вищевказані норми передбачають три способи, якими громадяни України, які перебувають на території України та які перебувають на військовому обліку, повинні були уточнити свої персональні дані з 18.05.2024 по 17.06.2024 (включно), а саме: через центр надання адміністративних послуг; через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Як вбачається із доданого відповідачем рапорту з 13.11.2024 ОСОБА_1 знаходиться в активному розшуку за ст. 210 КУпАП, згідно звернення Е-4189 від 13.11.2024 ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Отже, позивач у встановлені Законом України від 11.04.2024 № 3633-ІХ строки та способи свої військо-облікові дані не уточнив й відповідно доказів на спростування вказаного не надав.

Чинне законодавство зобов'язувало саме позивача вчинити певні дії, і уточнити свої персональні дані у встановлений строк, які могли бути вчинені тільки ним особисто у один із визначених способів. Держатель Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів може перевірити чи уточнив військовозобов'язаний свої персональні дані, але обов'язок такого уточнення покладається на військовозобов'язаного, яким є позивач.

До того ж, інформаційно-комунікаційні системи, реєстри, бази даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, можуть не містити окремих даних, які необхідно було оновити до 16.07.2024, зокрема, актуального номеру телефону, адреси електронної пошти.

Отже, позивач проігнорував виконання обов'язку, покладеного на нього згідно з вищезазначених правових норм, жодним з визначених способів уточнення своїх персональних даних у встановлений Законом сторк не скористався, чим порушив Правила військового обліку.

Доводи позивача про те, що про складання протоколу від 03.03.2025 № АВ/953 йому не було відомо, не приймаються судом до уваги, оскільки протокол було складено в день доставлення ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 , в якому зазначено про відмову від отримання другого примірника протоколу. Відповідно до військового квитка серії НОМЕР_1 04.03.2025 позивача було визнано придатним до військової служби медичною комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 .

З урахуванням наведеного вище, судом встановлено та підтверджується дослідженими доказами, що позивач ОСОБА_1 в порушення п. 2 розділу ІІ. Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», пп. 10-1 п. 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які є невід'ємним додатком до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487, у визначений законодавством строк - до 16.07.2024, не уточнив свої персональні дані про які зазначено в оскаржуваній постанові, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 2101 КУпАП.

Подібні висновки викладені у постанові П'ятого апеляційного суду від 14.04.2025 у справі № 490/2231/25.

З урахуванням наведеного суд дійшов висновку, що оскаржувана в цій справі постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 2101 КУпАП є правомірною та підстави для її скасування відсутні.

Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 286 КАС України, за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення.

У відповідності до положень ст. 139 КАС України суд відносить судові витрати за рахунок позивача.

Керуючись ст.ст. 72-74, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 286 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня складення його повного тексту.

Повний текст рішення складено 29.07.2025.

Суддя І.А. Павлик