Дата документу 23.07.2025
Справа № 334/1144/25
Провадження № 3/334/687/25
23 липня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Дніпровського районного суду м. Запоріжжя Коломаренко К.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративні матеріали, які надійшли від Запорізької митниці Держмитслужби, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки Республіки Білорусь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина Республіки Білорусь серії НОМЕР_1 , місце народження: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України,
встановив:
25.12.2024 до Запорізької митниці від Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Запорізькій області надійшов лист від 19.12.2024 № 1894/08/01/У 2024 (вхідний номер 7259/8.5-23 від 25.12.2024), яким надіслано відомості про факт керування 26.07.2024 громадянином України ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) в селі Різдвянка Запорізького району Запорізької області транспортним засобом FORD FOCUS (VIN-код НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 ).
Під час проведення Запорізькою митницею перевірки законності перебування на митній території України транспортного засобу FORD FOCUS (VIN-код НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 ) встановлено наступне.
Згідно з даними, які наявні в модулі «Перетин кордону транспортним засобом» Автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» Держмитслужби встановлено, що 19.07.2017 через міжнародний пункт пропуску «Доманове-Мокрани», який розташований в зоні діяльності митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС, громадянкою ОСОБА_3 ( ОСОБА_1 ) було ввезено на митну територію України в митному режимі «тимчасове ввезення» (строком до 1 року) з метою «особисте користування» транспортний засіб FORD FOCUS (VIN-код НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 , країна реєстрації PL - Республіка Польща). В розділі «Примітки» зазначено, що громадянка ОСОБА_3 ( ОСОБА_1 ) зі статтями 380, 481, 485 Митного кодексу України була ознайомлена.
Громадянка ОСОБА_3 ( ОСОБА_1 ) повинна була вивезти транспортний засіб FORD FOCUS (VIN-код НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 , країна реєстрації PL - Республіка Польща) за межі митної території України в строк до 20.07.2018.
Громадянкою ОСОБА_3 ( ОСОБА_1 ) не було сплачено митні платежі при ввезенні на митну територію України транспортного засобу FORD FOCUS (VIN-код НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 , країна реєстрації Республіка Польща), оскільки нею самостійно було обрано митний режим тимчасового ввезення, тобто правовий режим, який відповідно до положень Митного кодексу України не передбачає сплату митних платежів, на період дії цього режиму та при виконанні умов, які випливають з такого режиму.
Згідно з даними, які наявні в модулі «Перетин кордону транспортним засобом» Автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» Держмитслужби, а також даних наявних в Програмно-інформаційному комплексі Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби «Пошук митних документів, оформлених на транспортні засоби» транспортний засіб FORD FOCUS (VIN-код НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 , країна реєстрації Республіка Польща) за межі митної території України не вивезено та в іншій митний режим, після його ввезення 19.07.2017 на митну територію України, не поміщено.
Таким чином, вищезазначеним матеріалом Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Запорізьку митницю повідомлено про факт користування (керування) 26.07.2024 на митній території України (село Різдвянка Запорізького району Запорізької області) громадянином України ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) транспортним засобом FORD FOCUS (VIN-код НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 ), який 19.07.2017 було ввезено на митну територію України громадянкою ОСОБА_1 в митному режимі «тимчасове ввезення» (строком до 1 року) та митний режим тимчасового ввезення для якого не завершено, з порушенням митних правил.
Згідно з частиною 5 Розділу VIII Наказу Міністерства фінансів України від 31.05.2012 № 657 «Порядок виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму» якщо факт аварії чи дії обставин непереборної сили має місце на митній території України, особа, відповідальна за виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи щодо товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем (власник товару або уповноважена ним особа, перевізник чи особа, відповідальна за дотримання митного режиму), повинна звернутись до митного органу, в зоні діяльності якого перебувають ці товари, транспортні засоби, із письмовою заявою, яка повинна містити відомості, що надають можливість ідентифікувати товари, транспортні засоби як такі, що перебувають під митним контролем, а також інформацію про час, місце, обставини та наслідки аварії чи дії обставин непереборної сили.
Згідно з даними, які наявні в модулі «Заяви підприємств та осіб» Автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» Держмитслужби громадянка ОСОБА_3 ( ОСОБА_1 ) до митниць Держмитслужби зі зверненням з приводу настання аварії, обставин непереборної сили, в т.ч. протиправних дій третіх осіб, що позбавило її права користуватися та/або змусило її передати у володіння, користування або розпорядження іншим особам транспортний засіб FORD FOCUS (VIN-код НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 , країна реєстрації Республіка Польща) після його ввезення 19.07.2017 на митну територію України не зверталась.
Сума митних платежів, які громадянка ОСОБА_3 ( ОСОБА_1 ) не сплатила, згідно службової записки управління контролю та адміністрування митних платежів Запорізької митниці від 07.01.2025 № 15/15-01/186, яка підлягає сплаті під час митного оформлення транспортного засобу FORD FOCUS (VIN-код НОМЕР_2 ) в митному режимі імпорту складає 154 263,97 грн (ввізне мито - 4 434,42 грн; акциз - 116 728,19 грн, ПДВ - 33 101,36 грн).
Таким чином, громадянка ОСОБА_3 ( ОСОБА_1 ) порушила вимоги та обмеження, встановлені Митним кодексом України (Глава 18 “Тимчасове ввезення», Глава 43 “Справляння митних платежів», Глава 55 “Пропуск та оподаткування товарів, які ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України»), а саме використала товар (транспортний засіб FORD FOCUS, VIN-код НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 , країна реєстрації Республіка Польща), шляхом його передачі іншій особі, яка безпосередньо не ввозила зазначений транспортний засіб в Україну, стосовно якого було надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги (режим «тимчасове ввезення), що призвело до ухилення від сплати митних платежів у розмірі 154 263,97 грн (ввізне мито - 4 434,42 грн. акциз - 116 728,19 грн, ПДВ - 33 101,36 грн).
Митний орган вважає, що зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ст. 485 МК України.
До Ленінського районного суду м. Запоріжжя від Запорізької митниці ДМС України 10.02.2025 року надійшов адміністративний матеріал з протоколом про порушення митних правил №0010/UA112000/2025 від 22.01.2025 року, складений відносно громадянки Республіки Білорусь ОСОБА_1 , за порушення митних правил, передбачених ст. 485 МК України.
На підставі Закону України № 4273-IX від 26.02.2025 року «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо зміни найменувань місцевих загальних судів», який набрав чинності 25.04.2025 року, відбулася зміна найменування Ленінського районного суду міста Запоріжжя на Дніпровський районний суд міста Запоріжжя.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибула, хоча була належним чином повідомлена про час, дату та місце проведення судового засідання, шляхом розміщення оголошення про виклик до суду на офіційному веб-сайті «Судова влада України».
Відповідно до ч.4 ст.526 МК України, вважаю можливим розгляд справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що не з'явилася на виклик до суду, хоча належним чином була повідомлена про час і місце розгляду справи.
Суд зауважує, що Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях зазначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Представник Запорізької митниці Держмитслужби в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до відповідальності за порушення митних правил, посилаючись на матеріали справи, вважає, що її вина у вчиненні правопорушення повністю доведена.
Дослідивши матеріали справи про порушення митних правил, заслухавши представника митниці, суд дійшов наступних висновків.
Згідно ст.487 МК України провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно ст.2 КУпАП законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.
Відповідно ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст.486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.
Згідно ст.489 МК України посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.494 МК України про кожний випадок виявлення порушення митних правил уповноважена посадова особа митного органу, яка виявила таке порушення, невідкладно складає протокол за формою, установленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Згідно ч.1 ст.495 МК України доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: 1) протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; 2) поясненнями свідків; 3) поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; 4) висновком експерта; 5) іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Статтею 458 МК України визначено, що порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно ст.459 МК України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Відповідно до ст.485 МК України склад цього адміністративного правопорушення полягає у заявленні в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, та/або надання з цією ж метою митному органу документів, що містять такі відомості, або несплата митних платежів у строк, встановлений законом, або інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги і такі дії тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 50 до 150 відсотків несплаченої суми митних платежів.
З об'єктивної сторони склад правопорушення митних правил, передбаченого ст.485 МК України, характеризується наявністю дій, а з суб'єктивної у формі умислу та спеціальної мети неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру.
Приймаючи рішення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ознаками порушення митних правил, передбачених ст.485 МК України, суд виходить з того, що вина останньої у вчиненні вищевказаного правопорушення підтверджена зібраними та дослідженими при розгляді матеріалу доказами, а саме:
Протоколом про порушення митних правил № 0010/UA112000/2025 за ст. 485 Митного кодексу України від 22.01.2025 року.
Листом, який 25.12.2024 року надійшов до Запорізької митниці від Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Запорізькій області надійшов лист від 19.12.2024 № 1894/08/01/У 2024 (вхідний номер 7259/8.5-23 від 25.12.2024), яким надіслано відомості про факт керування 26.07.2024 громадянином України ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) в селі Різдвянка Запорізького району Запорізької області транспортним засобом FORD FOCUS (VIN-код НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 ).
Даними, які наявні в модулі «Перетин кордону транспортним засобом» Автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» Держмитслужби встановлено, що 19.07.2017 через міжнародний пункт пропуску «Доманове-Мокрани», який розташований в зоні діяльності митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС, громадянкою ОСОБА_3 ( ОСОБА_1 ) було ввезено на митну територію України в митному режимі «тимчасове ввезення» (строком до 1 року) з метою «особисте користування» транспортний засіб FORD FOCUS (VIN-код НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 , країна реєстрації PL - Республіка Польща). В розділі «Примітки» зазначено, що громадянка ОСОБА_3 ( ОСОБА_1 ) зі статтями 380, 481, 485 Митного кодексу України була ознайомлена.
Відповідно до пункту 57) частини 1 статті 4 Глави 1 Розділу І Митного кодексу України, товари - будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.
Відповідно до пункту 62) частини 1 статті 4 Глави 1 Розділу І Митного кодексу України: умовне звільнення від оподаткування митними платежами - звільнення від сплати нарахованого податкового зобов'язання у разі поміщення товарів у митні режими, що передбачають звільнення від оподаткування митними платежами за умови дотримання вимог митного режиму.
Згідно з частиною 1 статті 103 Глави 18 Розділу V Митного кодексу України: тимчасове ввезення - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.
Відповідно до статті 380 Глави 55 Розділу ХІІ Митного кодексу України:
- частина 1 тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Обов'язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом;
- частина 5 тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особистих потреб. Такі транспортні засоби не можуть бути передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам;
- частина 6 тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.
Згідно з пунктом 8) частини 10 статті 374 Глави 55 Розділу ХІІ Митного кодексу України: при ввезенні на митну територію України громадянами звільняються від оподаткування митними платежами транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами.
Згідно з пунктом 2) частини 1 статті 292 Глави 43 Розділу ІХ Митного кодексу України: митні платежі не сплачуються у разі, якщо (відповідно до цього Кодексу, Податкового кодексу України, інших законів України) щодо товарів надано звільнення або повне умовне звільнення від сплати митних платежів - у період дії такого звільнення і при дотриманні умов, у зв'язку з якими його надано.
Згідно з пунктом 1) частини 1 статті 284 Глави 42 Розділу ІХ Митного кодексу України: за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених розділом V цього Кодексу, застосовується умовне повне звільнення від оподаткування ввізним митом - до товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення.
Згідно з пунктом 3) частини 1 статті 276 Глави 42 Розділу ІХ Митного кодексу України: платниками мита є особа, на яку покладається обов'язок дотримання вимог митних режимів, які передбачають звільнення від оподаткування митом, у разі порушення таких вимог.
Згідно з пунктом 3) частини 3 статті 293 Глави 43 Розділу ІХ Митного кодексу України передбачено, що особами, на яких покладається обов'язок із сплати митних платежів у разі недотримання положень цього Кодексу щодо користування та розпорядження товарами або виконання інших вимог і умов, установлених цим Кодексом для застосування митних режимів, що передбачають умовне повне або часткове звільнення від сплати митних платежів є особи, відповідальні за дотримання митного режиму.
Згідно з частиною 2 статті 105 Глави 18 Розділу V Митного кодексу України: у разі порушення умов митного режиму тимчасового ввезення особа, відповідальна за дотримання режиму, зобов'язана сплатити суму податкового зобов'язання.
Громадянка ОСОБА_3 ( ОСОБА_1 ) повинна була вивезти транспортний засіб FORD FOCUS (VIN-код НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 , країна реєстрації PL - Республіка Польща) за межі митної території України в строк до 20.07.2018.
Громадянкою ОСОБА_3 ( ОСОБА_1 ) не було сплачено митні платежі при ввезенні на митну територію України транспортного засобу FORD FOCUS (VIN-код НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 , країна реєстрації Республіка Польща), оскільки нею самостійно було обрано митний режим тимчасового ввезення, тобто правовий режим, який відповідно до положень Митного кодексу України не передбачає сплату митних платежів, на період дії цього режиму та при виконанні умов, які випливають з такого режиму.
Згідно з даними, які наявні в модулі «Перетин кордону транспортним засобом» Автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» Держмитслужби, а також даних наявних в Програмно-інформаційному комплексі Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби «Пошук митних документів, оформлених на транспортні засоби» транспортний засіб FORD FOCUS (VIN-код НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 , країна реєстрації Республіка Польща) за межі митної території України не вивезено та в іншій митний режим, після його ввезення 19.07.2017 на митну територію України, не поміщено.
Таким чином, 26.07.2024 року виявлений факт керування 26.07.2024 на митній території України (село Різдвянка Запорізького району Запорізької області) громадянином України ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) транспортним засобом FORD FOCUS (VIN-код НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 ), який 19.07.2017 було ввезено на митну територію України громадянкою ОСОБА_1 в митному режимі «тимчасове ввезення» (строком до 1 року) та митний режим тимчасового ввезення для якого не завершено, з порушенням митних правил.
Згідно з даними, які наявні в модулі «Заяви підприємств та осіб» Автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» Держмитслужби громадянка ОСОБА_3 ( ОСОБА_1 ) до митниць Держмитслужби зі зверненням з приводу настання аварії, обставин непереборної сили, в т.ч. протиправних дій третіх осіб, що позбавило її права користуватися та/або змусило її передати у володіння, користування або розпорядження іншим особам транспортний засіб FORD FOCUS (VIN-код НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 , країна реєстрації Республіка Польща) після його ввезення 19.07.2017 на митну територію України не зверталась.
Сума митних платежів, які громадянка ОСОБА_3 ( ОСОБА_1 ) не сплатила, згідно службової записки управління контролю та адміністрування митних платежів Запорізької митниці від 07.01.2025 № 15/15-01/186, яка підлягає сплаті під час митного оформлення транспортного засобу FORD FOCUS (VIN-код НОМЕР_2 ) в митному режимі імпорту складає 154 263,97 грн (ввізне мито - 4 434,42 грн; акциз - 116 728,19 грн, ПДВ - 33 101,36 грн).
Таким чином, громадянка ОСОБА_3 ( ОСОБА_1 ) порушила вимоги та обмеження, встановлені Митним кодексом України (Глава 18 “Тимчасове ввезення», Глава 43 “Справляння митних платежів», Глава 55 “Пропуск та оподаткування товарів, які ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України»), а саме використала товар (транспортний засіб FORD FOCUS, VIN-код НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 , країна реєстрації Республіка Польща), шляхом його передачі іншій особі, яка безпосередньо не ввозила зазначений транспортний засіб в Україну, стосовно якого було надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги (режим «тимчасове ввезення), що призвело до ухилення від сплати митних платежів у розмірі 154 263,97 грн (ввізне мито - 4 434,42 грн. акциз - 116 728,19 грн, ПДВ - 33 101,36 грн).
Відповідно ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, ОСОБА_1 слід притягнути до відповідальності за порушення митних правил, передбачених ст.485 МК України, та застосувати мінімальне стягнення, передбачене санкцією ст.485 МК України, у виді штрафу в розмірі 50 відсотків несплаченої суми митних платежів.
Згідно ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, стягується судовий збір.
Керуючись ст.ст.483, 495,522,526,527,528,529 МК України, ст.ст. 7, 245, 251, 252, 276, 278, 289, 294 КУпАП, суд, -
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.485 МК України, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 50 відсотків несплаченої суми митних платежів, що становить 77 131,99 гривень (сімдесят сім тисяч сто тридцять одна гривня 99 коп.)
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь Державної судової адміністрації України 605,60 гривень (шістсот п'ять гривень 60 коп.) судового збору.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі.
Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів.
Суддя: Коломаренко К. А.