Справа № 909/1262/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
про визнання боржника банкрутом
23.07.2025 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Максимів Т. В. , секретар судового засідання Масловський А. Ю., розглянувши у підсумковому судовому засіданні справу
за заявою Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області
до боржника: Відкритого акціонерного товариства "Агромаш"
про банкрутство
за участі:
від кредитора: ОСОБА_1
установив: Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Агромаш".
26.02.2025 суд постановив, зокрема відкрити провадження у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Агромаш"; оприлюднити на офіційному вебпорталі судової влади України оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Агромаш".
06.03.2025 о 12:23 год. на офіційному вебпорталі судової влади України опубліковано оголошення за номером публікації 75452 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність Відкритого акціонерного товариства "Агромаш".
03.04.2025 розпорядник майна подав звіт про хід виконання процедури розпорядження майном вх.№5520/25 та заяву про сплату основної винагороди вх. № 5522/25.
04.04.2025 Головне управління ДПС в Івано-Франківській області подало заяву про грошові вимоги до ВАТ "Агромаш" в сумі 563 684 грн 16 коп. (вх. №2909/25).
21.04.2025 розпорядник майна подав клопотання вх.№ 6553/25, до якого долучив повідомлення щодо визнання кредиторських вимог; реєстр вимог кредиторів та докази направлення сторонам у справі.
11.06.2025 суд постановив визначити розмір та перелік визнаних судом вимог кредиторів Відкритого акціонерного товариства "Агромаш" на загальну суму 1 287 333 грн 77 коп., які необхідно внести розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а саме:
вимоги ініціюючого кредитора Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (76018, Івано-Франківська обл., м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 15, ідентифікаційний код юридичної особи 20551088) до боржника Відкритого акціонерного товариства "Агромаш", які необхідно внести розпорядником майна боржника до реєстру вимог кредиторів Відкритого акціонерного товариства "Агромаш" в сумі 615 313 (шістсот п"ятнадцять тисяч триста тринадцять) грн 61 коп. - в четверту чергу задоволення вимог кредиторів, 30 280 (тридцять тисяч двісті вісімдесят) грн 00 коп. витрат зі сплати судового збору за подання заяви до суду та 72 000 (сімдесят дві тисячі) грн 00 коп. - витрат на авансування винагороди арбітражного керуючого - в першу чергу задоволення вимог кредиторів;
вимоги Головного управління ДПС в Івано-Франківській області (76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, буд. 20; код ЄДРПОУ: 43968084) до боржника Відкритого акціонерного товариства "Агромаш" (76018, Івано-Франківська обл., м. Івано-Франківськ, вул. Височана,18, ідентифікаційний код юридичної особи: 13644584), які необхідно внести розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів Відкритого акціонерного товариства "Агромаш" в сумі 563 684 (п"ятсот шістдесят три тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн 16 коп. - в третю чергу задоволення вимог кредиторів та 6056 (шість тисяч п'ятдесят шість) грн 00 коп. витрат на оплату судового збору - в першу чергу задоволення вимог кредиторів.
Розпоряднику майна Відкритого акціонерного товариства "Агромаш" арбітражному керуючому Шершню Юрію Сергійовичу:
- внести до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги;
- надати суду належним чином складений та підписаний реєстр вимог кредиторів у десятиденний строк з дня постановлення ухвали суду;
- в десятиденний строк з дня постановлення ухвали відповідно до ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства повідомити письмово кредиторів про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати проведення зборів кредиторів 11.07.2025, визначивши час проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;
- подати суду протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів з прийнятим рішенням про звернення до суду з клопотанням про введення наступної процедури щодо боржника.
Дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів - 11.07.2025; призначити підсумкове засідання суду на 23.07.2025.
04.07.2025 розпорядник майна боржника арбітражний керуючий Шершень Ю.С. подав звіт про проведення процедури розпорядження майном (вх.№11257/25).
16.07.2025 розпорядник майна боржника арбітражний керуючий Шершень Ю.С. подав клопотання про визнання ТОВ "Агромаш" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора (вх.№6218/25), до якого додав: протокол зборів кредиторів з додатками, протокол засідання комітету кредиторів з додатками, заяву арбітражного керуючого Шершня Ю.С. про участь у справі про банкрутство з додатками.
В підсумкове засідання 23.07.2025 розпорядник майна не з"явився натомість подав клопотання про розгляд справи без його участі (вх.№ 12172/25)в якому зазначив, що подане клопотання про визнання боржника банкрутом підтримує в повному обсязі.
Представник кредитора ГУ ДПС в Івано-Франківській області в судовому засіданні підтримав клопотання розпорядника майна.
Представник ініціюючого кредитора у підсумкове засідання суду не з'явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення присутнього в судовому засіданні учасника справи, суд виходить з такого.
Закінчення процедури розпорядження майном унормовано статтею 49 Кодексу України з процедур банкрутства (далі також - КУзПБ).
Згідно приписів зазначеної вище норми, у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.
До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень:
- схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації;
- подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
У разі наявності обставин, що не дають зборам кредиторів можливості у встановлені строки прийняти одне з таких рішень, збори кредиторів можуть прийняти рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом.
У підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень:
- ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом;
- ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом;
- постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
- ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.
Аналіз положень статті 49 КУзПБ свідчить, що господарський суд, проводячи підсумкове засідання у справі про банкрутство, приймає рішення про введення наступної судової процедури (санації чи ліквідації) або закриває провадження у справі.
Водночас, у будь-якому випадку, завдання підсумкового засідання суду полягає у з'ясуванні ознак банкрутства (неплатоспроможності) та наявності можливості визначення наступної судової процедури і подальшого здійснення провадження у справі.
Відповідно до ухвали від 11.06.2025 за наслідками попереднього засідання суду, суд визначив розмір та перелік визнаних судом вимог кредиторів в загальній сумі 1 287 333 грн 77 коп., що підлягають внесенню керуючим реструктуризацією до реєстру вимог кредиторів ВАТ "Агромаш". Вказані вимоги внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів.
Матеріалами справи підтверджується, що в процесі процедури розпорядження майном, з метою виявлення майна боржника, розпорядник майна вживав такі заходи:
З метою проведення інвентаризації майна боржника та визначення його вартості, розпорядник майна направив керівнику та органам управління Відкритого акціонерного товариства "Агромаш" (76018, Івано-Франківська обл., м. Івано-Франківськ, вул. Височана,18, ідентифікаційний код юридичної особи: 13644584) повідомлення про врахування в подальшій роботі вимог Кодексу України з процедур банкрутства та ухвали Господарського суду Івано-Франківської області від 26 лютого 2025 року по справі № 909/1262/24; направляти для попереднього погодження розпорядження майном, не пізніше як за 5 робочих днів, проекти рішень щодо питань, які передбачені цим законом; забезпечити розпоряднику майна можливість безпосереднього доступу до інформації, що зберігається у базах даних (у тому числі електронних), які використовуються посадовими особами боржника для ведення бухгалтерського, податкового та управлінського обліку, а також для формування бухгалтерської, статистичної та податкової звітності, та/або забезпечити можливість розпоряднику майна ознайомитися з такою інформацією в інший спосіб з можливістю друкувати та/або копіювати документи, необхідні для здійснення повноважень розпорядника майна, з урахуванням вимоги частини четвертої статті 10 цього Кодексу; створити інвентаризаційну комісію для інвентаризації майна боржника та визначення його вартості до складу якої включити розпорядника майна.
Для виявлення відомостей про майнові активи боржника направляв запити до установ, що здійснюють реєстрацію майна (права власності на нього) щодо відповідної інформації.
Відповідно до інформації отриманої від уповноважених органів, встановлено фактичну відсутність майнових активів, що можуть бути направлені на задоволення вимог кредиторів.
Так за інформацією РВ ФДМ Івано-Франківської області при створенні Відкритого акціонерного товариства "Агромаш" до статутного капіталу ВАТ було передано майно, однак на цей час відсутні відомості про об'єкти нерухомості зареєстровані за боржником.
Згідно з відомостями МВС за боржником обліковується ряд автомобілів. Однак рік випуску та марка авто свідчать, що вони давно не експлуатуються, а відсутність їх за місцем реєстрації боржника свідчить про фактичну втрату цих авто.
Розпорядник майна зазначив, що через відсутність засобів комунікації з керівником боржника (немає ні офіційного номера телефону, ні пошти, листи також повертаються адресатові) неможливо отримати інформацію чи уточнення щодо стану справ та майна боржника.
Відповідно до листа РВ ФДМ Івано-Франківської області боржник з 2010 року припинив роботу. На запит арбітражного керуючого щодо наявності звітів боржника Управління статистики Івано-Франківської області відповіді не надало. Відсутність відомостей про фінансову звітність боржника унеможливлює проведення фінансово-економічного аналізу.
Розпорядник майна зазначив, що пошук фінансової звітності боржника для проведення фінансово-економічного аналізу взятий з відкритих джерел (СМІДА).
В ході здійснення процедури розпорядження майном розпорядник майна встановив, що ВАТ "Агромаш" не відноситься до категорії боржників, на яких розповсюджується розділ VІІ Кодексу України з процедур банкрутства, оскільки діяльність боржника не пов'язана з окремими видами господарської діяльності, та він не є страховиком, страховим посередником, професійним учасником ринку капіталу та організованих товарних ринків, не має зобов'язань за облігаціями за участю адміністратора за випуском облігацій, небанківським надавачем платіжних послуг, кредитною спілкою, стороною угоди ліквідаційного неттінгу, фермерським господарством чи державним підприємством або підприємством у статутному капіталі якого частка державної власності перевищує 50 відсотків.
Відповідно до проведеного фінансово-економічного аналізу розпорядник майна встановив, що фінансовий стан ВАТ "Агромаш" має ознаки неплатоспроможності, товариство не в змозі задовольнити вимоги кредиторів, як за рахунок діяльності, так і за рахунок власних активів. Відновлення платоспроможності боржника не є можливим, оскільки майнові активи використання яких в господарській діяльності товариства та за рахунок яких можливо було б відновити його платоспроможність, відсутні. За наслідками проведення процедури розпорядження майном боржника встановив, що кредиторська заборгованість складає - 1 287 333 грн 77 коп.
Фінансовий стан ВАТ "Агромаш" у якого мають місце ознаки поточної неплатоспроможності, відповідає законодавчому визначенню боржника, який неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами.
11.07.2025 арбітражний керуючий скликав та провів збори кредиторів та збори комітету кредиторів ВАТ "Агромаш".
Відповідно до протоколу засідання зборів кредиторів ВАТ "Агромаш" від 11.07.2025, кредитори вирішили:
1. Сформувати комітет кредиторів. До персонального складу комітету кредиторів включити Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та Головне управління ДПС в Івано-Франківській області.
2. Звернутись до Господарського суду Івано-Франківської області з клопотанням про визнання Відкритого акціонерного товариства "Агромаш" (76018, Івано-Франківська обл., м. Івано-Франківськ, вул. Височана,18, ідентифікаційний код юридичної особи: 13644584) банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до рішення комітету кредиторів ВАТ "Агромаш", оформленим протоколом від 11.07.2025 також вирішили:
- обрати головою комітету кредиторів ВАТ "Агромаш" - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області;
- звернутись до Господарського суду Івано-Франівської області про призначення арбітражного керуючого Шершня Юрія Сергійовича, ідентифікаційний код НОМЕР_1 , свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №410 від 01.03.2013; адреса офісу: 36022, м. Полтава, вул.Героїв Азову, 17/2, оф.1; адреса для листування:36014, м.Полтава, вул.Рєпіна,9) ліквідатором у справі № 909/1262/24 про банкрутство ВАТ "Агромаш".
Аналіз положень статей 48, 49 Кодексу України з процедур банкрутства свідчить, що господарський суд, проводячи підсумкове засідання у справі про банкрутство, приймає рішення про введення наступної судової процедури щодо боржника, які визначені частиною першою статті 6 Кодексу України з процедур банкрутства із застосуванням судового розсуду.
Судовий розсуд - це передбачене законодавством право суду, яке реалізується за правилами передбаченими Законом про банкрутство, Господарським процесуальним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами, що надає йому можливість під час прийняття судового рішення (вчинення процесуальної дії) обрати з декількох варіантів рішення, встановлених законом, чи визначених на його основі судом (повністю або частково за змістом та/чи обсягом), такий, що є найбільш оптимальним в правових і фактичних умовах розгляду та вирішення справи, з метою забезпечення верховенства права, справедливості та ефективного поновлення порушених прав та інтересів учасників судового процесу.
Відповідно до норм Кодексу України з процедур банкрутства кожна судова процедура у справі про банкрутство (неплатоспроможність) має своє завдання та мету, а їх запровадження має здійснюватися із дотриманням правил (наявності визначених Кодексом України з процедур банкрутства для цього умов) переходу від однієї судової процедури до наступної.
Виходячи з вищенаведених норм Кодексу України з процедур банкрутства, боржник визнається банкрутом, коли господарським судом встановлено його неспроможність відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані вимоги кредиторів інакше, як через застосування ліквідаційної процедури.
Завданням підсумкового засідання суду на стадії розпорядження майном полягає у з'ясуванні ознак банкрутства та наявності можливості визначення наступної судової процедури і подальшого здійснення провадження у справі, виходячи, зокрема, з клопотання комітету кредиторів. Проте остаточна оцінка зазначених обставин надається господарським судом, який здійснює провадження у справі про банкрутство, виходячи з того, чи є можливим відновлення платоспроможності боржника без введення його ліквідаційної процедури, чи не приймалось рішення про введення ліквідаційної процедури комітетом кредиторів на шкоду більшості кредиторів членів комітету кредиторів та чи є реальна можливість відновити платоспроможність боржника через застосування до нього процедури санації за наявності інвестора, чи наявні ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності тощо.
При цьому при ухваленні постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, має бути доведено факт неплатоспроможності боржника, як того вимагає стаття 205 Господарського кодексу України, відповідно до положень частини четвертої якої суб'єкт господарювання може бути оголошений банкрутом за рішенням суду, у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів.
Тобто, враховуючи положення частини четвертої статті 205 Господарського кодексу України, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити недостатність майна для задоволення вимог кредиторів, у зв'язку з чим при винесенні постанови про визнання боржника банкрутом та при відкритті ліквідаційної процедури суд в обов'язковому порядку повинен з'ясувати як актив, так і пасив боржника та порівняти їх дані.
Розмір пасиву боржника підлягає визначенню відповідно до затвердженого судом у порядку статті 47 Кодексу України з процедур банкрутства реєстру вимог кредиторів. Відомості про актив боржника має містити звіт розпорядника майна про фінансово-майновий стан боржника. Зазначений звіт має бути предметом розгляду зборів кредиторів (комітету кредиторів), які на його підставі приймають рішення клопотати про перехід до наступної судової процедури.
Провадження у справі про банкрутство є однією з форм господарського процесу, тому в його межах повинні виконуватися завдання господарського судочинства та досягатися його мета - ефективний захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Звернення кредитора до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство задля задоволення його грошових вимог за рахунок майна боржника, є фактично альтернативою звернення стягнення на майно боржника у виконавчому провадженні.
Боржник не надав суду жодних заперечень щодо клопотання про визнання його банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, не навів аргументів щодо власної платоспроможності та можливості погашення кредиторських вимог, окрім як у процедурі ліквідації. Кредитори у цій справі прийняли рішення про звернення до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
За наведеного, беручи до уваги відсутність активів боржника, не вчинення боржником дій щодо стягнення дебіторської заборгованості, суд вважає підтвердженою обставину неплатоспроможності боржника. Відтак найбільш оптимальним в правових і фактичних умовах розгляду та вирішення справи, з метою забезпечення верховенства права, справедливості та ефективного поновлення порушених прав та інтересів учасників судового процесу, є визнання боржника банкрутом та відкриття щодо нього ліквідаційної процедури.
Відповідно до частини 4 статті 6 КУзПБ, під час здійснення судових процедур щодо боржника з метою зменшення строків провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) господарський суд керується принципом процесуальної економії.
Таким чином, розпорядник майна подав достатньо доказів, які підтверджують ознаки неплатоспроможності боржника та дають підстави для відкриття щодо нього ліквідаційної процедури. Подальше здійснення процедури розпорядження майном лише збільшить її тривалість та розмір витрат даної процедури, що суперечить принципу процесуальної економії.
Зважаючи на встановлені обставини, врахувавши позицію учасників справи, суд дійшов висновку, що інших шляхів відновлення платоспроможності боржника окрім застосування ліквідаційної процедури щодо боржника не вбачається за можливе.
Дослідженням обставин справи, а саме звітами розпорядника майна, протоколами загальних зборів кредиторів та комітету кредиторів підтверджується відсутність заяв від можливих інвесторів щодо проведення процедури санації боржника. До суду таких заяв від потенційних інвесторів, які б виявили бажання взяти участь у процедурі санації боржника, також не надходило.
Суд встановив також відсутність підстав для закриття провадження у справі про банкрутство.
З огляду на наведене, враховуючи рішення загальних зборів кредиторів та комітету кредиторів, подане до суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, суд дійшов висновку про необхідність припинення процедури розпорядження майном ВАТ "Агромаш" та повноважень розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого Шершня Ю.С..
Визначаючи строк ліквідаційної процедури, виходячи з того що у справі заявлені вимоги лише двома кредиторами, з"ясувавши позицію розпорядника майна та представника ініціюючого кредитора, суд вважає що достатнім строком ліквідаційної процедури є шість місяців. Протягом цього строку ліквідатор зобов'язаний здійснити ліквідацію боржника.
Згідно з ч. 1 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
Вирішуючи питання про призначення ліквідатора ВАТ "Агромаш", суд виходить з положень абзацу 2 ч. 1 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, згідно яких арбітражний керуючий для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією, у разі відсторонення розпорядника майна або керуючого реструктуризацією, визначеного Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою, від виконання повноважень, керуючий санацією, керуючий реалізацією та ліквідатор призначаються господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.
Відповідно до п. 4 ч. 8 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства, до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого.
Згідно з рішеннями загальних зборів кредиторів та комітету кредиторів, оформлених протоколами від 11.07.2025 погоджена кандидатура арбітражного керуючого Шершня Ю.С. ліквідатором у справі № 909/1262/24.
У клопотанні ( вх. №6218/25 від 16.07.2025) арбітражний керуючий Шершень Ю.С. просив суд призначити його ліквідатором ВАТ "Агромаш", про що подав відповідну заяву.
З огляду на наведене, враховуючи рішення зборів кредиторів та комітету кредиторів, суд дійшов висновку про призначення ліквідатором у справі арбітражного керуючого Шершня Ю.С.
Згідно з ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
З урахуванням зазначеної вище норми, суд приходить до висновку про встановлення основної грошової винагороди арбітражному керуючому за виконання обов'язків ліквідатора в даній справі в розмірі трьох встановлених законом мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Суд звертає увагу на приписи статті 59 Кодексу України з процедур банкрутства, відповідно до якої встановлено наслідки визнання боржника банкрутом.
З дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом;
скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.
Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.
З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, господарський суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному вебпорталі судової влади України.
Відповідно до ч. 4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом. Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів. Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної ст. 64 цього Кодексу.
Керуючись ст. 1, 2, 9, 12, 28, 48, 49, 58-61 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 12, 197, 232 Господарського процесуального кодексу України, суд
припинити процедуру розпорядження майном Відкритого акціонерного товариства "Агромаш" (76018, Івано-Франківська обл., м. Івано-Франківськ, вул. Височана,18, ідентифікаційний код юридичної особи: 13644584) та повноваження розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого Шершня Юрія Сергійовича.
Боржника - Відкрите акціонерне товариство "Агромаш" (76018, Івано-Франківська обл., м. Івано-Франківськ, вул. Височана,18, ідентифікаційний код юридичної особи: 13644584) визнати банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру щодо Відкритого акціонерного товариства "Агромаш" (76018, Івано-Франківська обл., м. Івано-Франківськ, вул. Височана,18, ідентифікаційний код юридичної особи: 13644584) строком на шість місяців - до 23.12.2025.
Призначити ліквідатором Відкритого акціонерного товариства "Агромаш" (76018, Івано-Франківська обл., м. Івано-Франківськ, вул. Височана,18, ідентифікаційний код юридичної особи: 13644584) арбітражного керуючого Шершня Юрія Сергійовича.; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №410 від 01.03.2013.
Встановити грошову винагороду арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень ліквідатора.
Оприлюднити на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет повідомлення про визнання Відкритого акціонерного товариства "Агромаш" (76018, Івано-Франківська обл., м. Івано-Франківськ, вул. Височана,18, ідентифікаційний код юридичної особи: 13644584) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Зобов'язати посадових осіб банкрута протягом 15 днів з дня прийняття постанови передати ліквідатору - арбітражному керуючому Шершню Юрію Сергійовичу бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута Відкритого акціонерного товариства "Агромаш" (76018, Івано-Франківська обл., м. Івано-Франківськ, вул. Височана,18, ідентифікаційний код юридичної особи: 13644584).
Ліквідатору Відкритого акціонерного товариства "Агромаш" один раз у місяць надавати суду та комітету кредиторів Відкритого акціонерного товариства "Агромаш" документально підтверджені звіти про свою діяльність та хід ліквідаційної процедури з інформацією про фінансовий стан та майно боржника та використання його коштів, іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.
Після завершення всіх розрахунків з кредиторами Відкритого акціонерного товариства "Агромаш" ліквідатору подати до суду належно оформлений ліквідаційний баланс та звіт про виконану роботу в ході ліквідаційної процедури боржника, з додатками, визначеними ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства.
Управлінню реєстраційних процедур виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відповідні відомості, зокрема про ліквідатора Відкритого акціонерного товариства "Агромаш" (76018, Івано-Франківська обл., м. Івано-Франківськ, вул. Височана,18, ідентифікаційний код юридичної особи: 13644584) - арбітражного керуючого Шершня Юрія Сергійовича, ідентифікаційний код НОМЕР_1 , свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №410 від 01.03.2013; адреса офісу: 36022, м. Полтава, вул. Героїв Азову, 17/2, оф.1; адреса для листування: 36014, м.Полтава, вул.Рєпіна,9).
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття, та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду у визначені ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України, ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства строк та порядку.
Дата підписання 28.07.2025
Суддя Т.В. Максимів