Ухвала від 29.07.2025 по справі 727/8834/25

Справа № 727/8834/25

Провадження № 2/727/2226/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 липня 2025 року м. Чернівці

Суддя Шевченківського районного суду м. Чернівці Терещенко О.Є., ознайомив-шись з позовною заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ад-вокат Єлісєєв Дмитро Олексійович, до ОСОБА_2 про ро-зірвання шлюбу, -

встановив:

Представник позивача ОСОБА_1 , адвокат Єлісєєв Д.О., звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Як вбачається з відповіді адресно-довідкового підрозділу УДМС України в Черні-вецькій області, відповідач по справі - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до вимог ст.27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред'явля-ються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Частиною 2 статті 28 ЦПК України встановлено, що позови про розірвання шлю-бу можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування пози-вача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця прожи-вання відповідача.

Однак, у поданій позовній заяві представником позивача не наводиться підтверд-ження щодо перебування малолітніх або неповнолітніх дітей на утриманні позивачки або її неможливості за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача, а тому положення ч.2 ст. 28 ЦПК України у даному випадку не можуть бути застосовані для визначення територіальної підсудності справи.

Більше того, представник позивача у позовній заяві вказує на положення ст.27 ЦПК України при визначенні підсудності.

Таким чином, вказана справа не підсудна Шевченківському районному суду міста Чернівці.

За нормами п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, суд передає справу на розгляд до іншого суду.

Будь-яких інших даних, які б надали право відкрити провадження в даному суді, позивачем не наведено.

Враховуючи викладене вище, а також те, що згідно з ч.1 ст.378 ЦПК України по-рушення правил підсудності є підставою для скасування рішення і передачі справи на новий розгляд, вважаю, що дана позовна заява підлягає передачі за підсудністю до Чер-нівецького районного суду м. Чернівці.

За нормами ч.3 ст.31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після за-кінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п'яти днів після за-лишення її без задоволення.

Спори між судами про підсудність, згідно ст.32 ЦПК України, не допускаються.

Керуючись п.1 ч.1, ч.3 ст.31, ст.ст.27, 32 ЦПК України, суд, -

постановив:

Матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Єлісєєв Дмитро Олексійович, до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - передати на розгляд Чернівецького районного суду м. Чернівці за підсудністю.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали до Чернівецького апеляційного суду.

Суддя: Терещенко О.Є.

Попередній документ
129146811
Наступний документ
129146813
Інформація про рішення:
№ рішення: 129146812
№ справи: 727/8834/25
Дата рішення: 29.07.2025
Дата публікації: 30.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Шевченківський районний суд м. Чернівців
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (02.10.2025)
Дата надходження: 15.08.2025
Предмет позову: про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
11.09.2025 14:00 Першотравневий районний суд м.Чернівців
02.10.2025 14:30 Першотравневий районний суд м.Чернівців