Ухвала від 29.07.2025 по справі 725/6542/25

Єдиний унікальний номер 725/6542/25

Номер провадження 1-кс/725/1157/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.07.2025

Слідчий суддя Чернівецького районного суду міста Чернівців ОСОБА_1 ,

при секретарі: ОСОБА_2 ,

за участю:

прокурора: ОСОБА_3

адвоката: ОСОБА_4

підозрюваного: ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чернівці клопотання старшого слідчого СВ Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_6 у кримінальному провадженні за №12025262020002022, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.06.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, відносно підозрюваного:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, уродженця м. Чернівці, Чернівецької області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , не одруженого, із середньою освітою, не маючого на утриманні малолітніх/неповнолітніх дітей, раніше не судимого, військовослужбовця, старшого стрільця-оператора 1 стрілецького відділення 2 стрілецького взводу 3 стрілецької роти військової частини НОМЕР_1 у званні «старшого солдата»,

про продовження строку тримання під вартою, -

ВСТАНОВИВ :

Старший слідчий Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_6 за погодженням з прокурором Чернівецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_7 звернулася до слідчого судді з вище вказаним клопотанням, в обґрунтування якого посилалася на наступні обставини.

Зазначив, що ОСОБА_5 , проходив військову службу на посаді старшого стрільця-оператора 1 стрілецького відділення 2 стрілецького взводу 3 стрілецької роти військової частини НОМЕР_1 у званні «старшого солдата». Відповідно до положень п. 9 ст. 1, п. 1 ч. 2 ст. 24 Закону України «Про військовий обов?язок і військову службу» військовослужбовцем є особа, яка проходить військову службу, а початком проходження військової служби для громадян, прийнятих на військову службу за призовом під час мобілізації. вважається день зарахування до списків особового складу військової частини. Відтак, з моменту призову на військову службу за призовом під час мобілізації у військову частину НОМЕР_2 старший солдат ОСОБА_5 набув статусу військовослужбовця - особи, яка проходить військову службу та з цього дня розпочав виконання військового обов?язку - проходження військової служби. Будучи військовослужбовцем, старший солдат ОСОБА_5 відповідно до вимог ст. ст. 11, 16, 17, 30, 37, 127, 128 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. ст. 1, 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції та законів України, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, бути дисциплінованим, поводитися з гідністю й честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків. Поряд з цим, будучи військовослужбовцем військової частини НОМЕР_1 солдат ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення проти життя та здоров'я особи за наступних обставин.

Так у невстановлений органом досудового розслідування час, але протягом доби 30 травня 2025 року перебуваючи в приміщенні кухні житлового будинку розташованого за адресою АДРЕСА_2 , розпиваючи спиртні напої спільно із своїм батьком ОСОБА_5 та своїм дядьком ОСОБА_8 , вчинив словесний конфлікт із останнім в ході якого ОСОБА_8 взяв до рук дерев'янну палицю та наніс три удари в різні частини тіла ОСОБА_5 , в ході чого в даний момент в останнього виник злочинний умисел спрямований на позбавлення життя ОСОБА_8 .

Діючи з метою його реалізації, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи наслідки у вигляді біологічної смерті і бажаючи її настання, умисно, протиправно, діючи несподівано для останнього вирвав із рук останнього вказану палицю та наніс йому близько десяти ударів в область волосяної частини голови.

Після чого останній побачивши, що ОСОБА_8 , ще подає ознаки життя продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу схопив до своєї правої руки кухонний ніж та наніс один удар в область шиї з лівого боку останнього після чого ОСОБА_8 впав на диван який був розміщений в приміщені кухні.

Однак ОСОБА_8 ще подавав ознаки життя та свою чергу ОСОБА_5 зняв з метою доведення свого злочинного умислу до кінця зняв з себе тканинний ремінь чорного кольору та накинув його на шию ОСОБА_9 , та застосовуючи фізичну силу з метою перекриття дихальних шляхів затиснув ремінь навколо шиї останнього та продовжував утримувати до того часу поки ОСОБА_8 не зупинився подавати ознаки життя.

В подальшому ОСОБА_5 розуміючи, що за вчинене діяння, він нестиме кримінальну відповідальність, з метою уникнення від неї, та приховання вчиненого кримінального правопорушення взяв один кінець ременя, який досі знаходився навколо шиї ОСОБА_8 та відтягнув його тіло в дальній кінець домоволодіння де в подальшому відчинив люк вигрібної ями та скинув туди тіло ОСОБА_8 , після чого назад прикрив металевим люком з метою приховати вчинений ним злочин.

Внаслідок умисних протиправних дій ОСОБА_5 від отриманих чисельних тілесних ушкоджень, які являються небезпечними для життя в момент спричинення та які перебувають у прямому причинному зв'язку з фактом настання смерті ОСОБА_8 ..

У зв'язку з наведеним слідчий просив продовжити строк тримання під вартою підозрюваного в межах строку досудового розслідування.

Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав та просив продовжити строк тримання під вартою.

Підозрюваний та його адвокат не заперечували щодо поданого клопотання.

Заслухавши думку прокурора, пояснення підозрюваного та його адвоката, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що слідчим відділом Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області внесено відомості до ЄРДР за №12025262020002022 від 03.06.2025, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

03.06.2025 ОСОБА_5 затримано у порядку вимог ст. 208 КПК України.

03.06.2025 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

Ухвалою слідчого судді Чернівецького районного суду міста Чернівців від 04.06.2025 до підозрюваного ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 02.08.2025, без визначення розміру застави.

28 липня 2025 року постановою прокурора Чернівецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону строк досудового розслідування продовжено до 03.09.2025.

Згідно п.4 ч.2 ст.183 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п'ять років.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що доказами, які надані слідчим та які містяться в матеріалах клопотання доводиться наявність вагомих доказів вчинення підозрюваним ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

За змістом ч.3 ст.199 КПК України клопотання про продовження строку тримання під вартою, крім відомостей, зазначених у статті 184 цього Кодексу, повинно містити: виклад обставин, які свідчать про те, що заявлений ризик не зменшився або з'явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою; виклад обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.

Відповідно до ч.3 ст.197 КПК України строк тримання під вартою може бути продовжений слідчим суддею в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому цим Кодексом.

За наслідками розгляду даного клопотання встановлено, що ризики, враховані при застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не зменшилися та існують на даний час, крім того існують обставини які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.

Враховуючи викладене, особу підозрюваного, відсутність соціально-стримуючих факторів, характер вчиненого кримінального правопорушення, а тому з метою забезпечення виконання підозрюваним його процесуальних обов'язків, враховуючи сукупність всіх обставин передбачених ст. 178 КПК України, наявність ризиків передбачених ст. 177 КПК України, беручи до уваги обставини, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою, слідчий суддя вважає, що строк тримання під вартою ОСОБА_5 необхідно продовжити без визначення розміру застави, відповідно до вимог п. 2 ч. 4 ст. 183 КПК України.

На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 177, 178, 182, 183, 193,194, 196, 197, 199, 205, 309, 369-372, 532 КПК України, -

УХВАЛИВ :

Клопотання - задовольнити.

Продовжити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк тримання під вартою, в межах строку досудового розслідування, тобто до 03 вересня 2025 року без визначення розміру застави.

Строк дії ухвали про тримання під вартою відносно ОСОБА_5 в Державній установі "Чернівецький слідчий ізолятор" встановити до 03 вересня 2025 року.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Чернівецького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя Чернівецького районного

суду міста Чернівців ОСОБА_1

Попередній документ
129146734
Наступний документ
129146736
Інформація про рішення:
№ рішення: 129146735
№ справи: 725/6542/25
Дата рішення: 29.07.2025
Дата публікації: 30.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Чернівецький районний суд міста Чернівців
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; продовження строків тримання під вартою
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (29.07.2025)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 28.07.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
29.07.2025 10:00 Першотравневий районний суд м.Чернівців
Учасники справи:
головуючий суддя:
СКУЛЯК ІГОР АНАТОЛІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
СКУЛЯК ІГОР АНАТОЛІЙОВИЧ