Справа №: 716/1257/25
29.07.2025 м. Заставна
Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Сірик І.С., з участю секретаря судових засідань Барабащук О.А., прокурора Бачинського В.Я., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення, що надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, працюючого старостою старостинського округу №2 с.Репужинці Кадкбовецької сільської ради Чернівецького району Чернівецької області, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №275 від 14.07.2025, ОСОБА_1 будучи відповідно до п.п. «в» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, порушив вимоги ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, при наступних обставинах.
Так, ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 16.04.2025, без поважних на те причин, подав електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік.
Таким чином, своїми діями останній порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав.
Прокурор під час розгляду справи просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП. Вважає, що в матеріалах адміністративної справи міститься достатньо доказів на підтвердження його вини.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, виходячи з наступного.
Як було встановлено судом, відповідно до рішення ХХХІХ сесії VIII скликання Кадубовецької сільської ради Чернівецького району Чернівецької області №638-39/2024 від 01.03.2024 ОСОБА_1 призначений на посаду старости старостинського округу №2 с.Репужинці Калубогвецької сільської ради Чернівецького району Чернівецької області. Цим же розпорядженням ОСОБА_1 присвоєно 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування у межах п'ятої категорії посад (а.с. 17-18).
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону передбачено, що особи зазначені у пункті1, підпунктах «а», «в», «г». п.2 ч.1 цього Закону зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. За формою, що визначається Національним агентством.
Отже, ОСОБА_1 відноситься до суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" встановлено, подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, особи, які у 2024 році не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, подають такі декларації не пізніше 31 березня 2025 року.
Таким чином, ОСОБА_1 був зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 00 год. 00 хв. 31.03.2025 року.
Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 було ознайомлено з вимогами чинного законодавства щодо заповнення електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, термін її подання, а також роз'яснено наслідки та відповідальність за несвоєчасне або неподання декларації. Дані обставини випливають з довідки Кадубовецької сільської ради Чернівецького району Чернівецької області (а.с.16), особистих письмових пояснень ОСОБА_1 (а.с.6-7).
Проте, всупереч чинного законодавства та в порушення строку встановленого для подання електронної декларації на сайт НАЗК, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконанням функцій держави або місцевого самоврядування 16.04.2025. Вказане підтверджується копіями роздруківок з сайту НАЗК (а.с. 12).
При цьому, судом не встановлено поважних причин, які б перешкоджали ОСОБА_1 своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік.
Частина 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно дочастин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, враховуючи всі обставини справи, а також наявні у справі докази, в тому числі визнання вини ОСОБА_1 суд вважає, що його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП доведена в повному обсязі.
При накладенні на ОСОБА_1 адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника та ступінь його вини.
Враховуючи всі обставини справи, на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн., оскільки саме такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для її виправлення.
Крім того, згідно вимог ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст. ст. 33, 40-1, 172-6, 283-285, 294 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ( РНОКПП: НОМЕР_1 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 ( п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 ( вісімсот п'ятдесят ) гривень, ( отримувач коштів - Чернівецьке ГУК/Заставнівська ТГ/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37836095, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, Номер рахунку UA 438999980313030106000024357, код класифікації доходів бюджету - 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ( РНОКПП: НОМЕР_1 ) судовий збір на користь держави в розмірі - 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, номер рахунку UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Документ, що підтверджує сплату штрафу, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого частиною першою статті 307 КУпАП, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення штрафу.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд Чернівецької області протягом 10-ти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя Сірик І.С.