Справа №345/3296/25
Провадження № 3/345/683/2025
28.07.2025 м.Калуш
Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Сирко Й.Й., розглянувши матеріали, які надійшли від Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, за ч.5 ст. 126, ч.2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.5 ст.126 КУпАП, за таких обставин.
23.06.2025 о 23:48 год. в м. Калуші на вулиці Каракая, 38 водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки «ВАЗ 21065», д.н.з. НОМЕР_2 , не маючи права керування автомобілем, та повторно протягом року вчинив правопорушення за ч.2 ст.126 КУпАП, чим порушив п.2.1а Правил дорожнього руху України, відповідальність за що передбачена ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.130 КУпАП.
Так, 23.06.2025 о 23:48 год. у м.Калуші на вул. Каракая, 38 ОСОБА_1 керував автомобілем марки ВАЗ 21065», д.н.з. НОМЕР_2 , повторно протягом року у стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п.2.9.а ПДР України. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія проводився на місці із застосуванням у встановленому законом порядку приладу Драгер 6820. Стан алкогольного сп'яніння (1,52 проміле) підтверджується квитанцією про результати тесту № 7624 від 23.06.2025.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився з невідомих причин, хоча повідомлений належним чином про дату, час і місце розгляду справи. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не подавав.
Дослідивши матеріали справи, доходжу до таких висновків.
Статтею 7 КУпАП визначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтями 251, 280 КУпАП визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 2.1 а Правил дорожнього руху України водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Частиною 2 ст. 126 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом
Відповідно до ч. 5 ст. 126 КУпАП повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою-четвертою цієї статті, тягне за собою накладення штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
За змістом ч.1 ст.130 КУпАП відповідальність особи наступає у випадку керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених ч.1 ст.130 КУпАП, тягне за собою адміністративну відповідальність за частиною другою цієї статті Кодексу.
Відповідно до положень пп. а) п. 2.9. Правил дорожнього руху України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебувати під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.5 ст.126 КУпАП та ч.2 ст.130 КУпАП, підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення серії ЕПР1 № 371030, 371043 від 24.06.2025 (а.с.1-2), квитанцією про результати огляду водія на стан алкогольного сп'яніння №7624 від 24.06.2025 із застосуванням приладу Драгер 6820 (а.с.3), актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с.4), направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (а.с.5), актом про відсторонення особи від керування транспортним засобом (а.с.6), копією паспорта громадянина України, виданого ОСОБА_1 19.03.2024 (а.с.7), копією постанови Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 02.12.2024 у справі № 345/6427/24 (а.с. 8-9), копією постанови про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.126 КУпАП від 08.11.2024 (а.с.10), рапортами від 24.06.2025 та 26.06.2025 (а.с. 11-12), копією декларації про відповідність вимогам технічного регламенту щодо медичних виробів (а.с.14), копією свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки (а.с.13), відеозаписом, який переглянуто в судовому засіданні (а.с.16).
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративних правопорушень в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.5 ст.126 та ч.2 ст.130 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч.5 ст.126 та ч.2 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При обранні стягнення враховуються характер і ступінь суспільної небезпечності вчиненого та особа винного.
Враховуючи наведене, доходжу висновку, що ОСОБА_1 необхідно призначити за кожним із вчинених правопорушень стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами без оплатного вилучення зазначеного у цій постанові транспортного засобу, оскільки у матеріалах справа немає відомостей щодо перебування у власності правопорушника.
Відповідно до ст. 40-1 ч. 1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст..221,283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 визнати винуватим за ч.5 ст. 126 та ч.2 ст. 130 КпАП України і обрати йому стягнення:
за ч.5 ст. 126 КУпАП - штраф у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800,0 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 6 (шість) років без оплатного вилучення транспортного засобу;
за ч.2 ст.130 КУпАП - штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000,00 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строки 3 (три) роки без оплатного вилучення транспортного засобу.
Відповідно до ст.36 КУпАП остаточне покарання визначити в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених та застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800,0 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 6 (шість) років без оплатного вилучення транспортного засобу (Отримувач - ГУК в Ів.-Франк.об/Ів.-Фран.о/ 21081300 Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998 Банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.) Номер рахунку (IBAN) - UA148999980313070149000009001) .
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, на користь держави 605,60 грн. судового збору (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106)
Постанова може бути оскаржена шляхом подання скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя