Постанова від 28.07.2025 по справі 344/11999/25

Справа № 344/11999/25

Провадження № 3/344/4145/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 липня 2025 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Руденко Д.М., з участю прокурора Івано-Франківської обласної прокуратури Ляхович Д.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, що надійшли з Хмельницького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 вчинив несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією вчинене за наступних обставин.

ОСОБА_1 наказом начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 18.07.2023 № 891 о/с призначений на посаду поліцейського взводу № 1 роти №1 батальйону патрульної поліції з обслуговування Кам'янець - Подільського району УПП в Хмельницькій області ДПП НП України.

Відповідно до наказу начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 10.08.2023 № 1021 о/с сержанта поліції ОСОБА_1 (спеціальний жетон № 0196403) відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» звільнено зі служби в поліції за пунктом 5 частини 1 статті 77 (через службову невідповідність) з 14.08.2023 року.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2023 рік 07.05.2025 року. Однак, граничний термін подачі зазначеної декларації до 01.04.2024 року.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», припинивши 14.08.2023 року діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог абзацу 2 ч.2 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, 07.05.2025 року подав щорічну декларацію суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 повідомив, що захисника-адвоката мати не бажає, під час розгляду даної справи зможе самостійно захистити свої інтереси. Окрім того, вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та підтвердив, що несвоєчасно, без поважних причин, 07.05.2025 року подав щорічну декларацію суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.

Прокурор Ляхович Д.С. в судовому засіданні просила ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні зазначеного вище правопорушення та накласти на нього мінімальне стягнення, а саме штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Роз'яснивши ОСОБА_1 вимоги ст.268 КУпАП, заслухавши його пояснення та думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч.1 ст. 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський зобов'язаний неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського.

Частиною 1 ст.61 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України "Про запобігання корупції", цим та іншими законами України.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Провина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу № 64-2025 від 02.07.2025 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією; копією наказу № 891 о/с від 18.07.2023 року про призначення ОСОБА_1 на посаду поліцейського; копією наказу № 1021 о/с від 10.08.2023 року про звільнення ОСОБА_1 зі служби в поліції; копією рекомендацій для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби/роботи з якими ОСОБА_1 ознайомлений, що підтверджується його особистим підписом; копією розписки ОСОБА_1 , в якій останній зазначив, що йому доведені вимоги ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» стосовно подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; витягом про послідовність дій ОСОБА_1 в період з 13.08.2023 року по 09.05.2025 року; фотокопією веб-сторінки Єдиного державного реєстру декларацій та декларації ОСОБА_1 за 2023 рік, де зазначено дату та час подання декларації - 07.05.2025 року; усними поясненнями ОСОБА_1 ; іншими матеріалами провадження.

За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку, що провина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.

Відповідно до вимог ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу винного, ступінь суспільної небезпечності вчиненого адміністративного правопорушення, місце та час вчинення правопорушення, ставлення винного до скоєного правопорушення, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 9, 221, 251, 268, 283-285 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605 грн. 60 коп. судового збору.

Роз'яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу у п'ятнадцятиденний строк, з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, зазначена постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд впродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Дмитро РУДЕНКО