Постанова від 28.07.2025 по справі 931/562/25

Справа № 931/562/25

Провадження № 3/931/316/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.07.2025 року селище Локачі

Суддя Локачинського районного суду Волинської області Безп'ятко О.І., розглянувши матеріали про адміністративні правопорушення, які надійшли від Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 122-2, ст. 124, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

ВСТАНОВИЛА:

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 397283 від 20.07.2025 року вбачається, що 20.07.2025 року о 13:20 год. в с. Затурці, вул. Героїв України, 2 по автодорозі Н-22 Устилуг-Луцьк-Рівне 54 км, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «RENAULT MEGANE», д.н.з. НОМЕР_1 , не виконав вимогу поліцейського про зупинку транспортного засобу, яку поліцейський здійснив сигнальним диском з червоним сигналом (світлоповертачем) вказуючи на цей транспортний засіб та подальше місце його зупинки.

Дії ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковано як порушення вимог п.2.4 та п.8.9 «А» Правил дорожнього руху, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.122-2 КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 397269 від 20.07.2025 року вбачається, що 20.07.2025 року о 13:20 год. в с. Затурці, вул. Героїв України, 2 по автодорозі Н-22 Устилуг-Луцьк-Рівне 54 км, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки «RENAULT MEGANE», д.н.з. НОМЕР_1 , не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на електроопору. При ДТП автомобіль отримав механічні пошкодження.

Дії ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковано як порушення вимог п.12.1 Правил дорожнього руху, за що передбачена адміністративна відповідальність за ст.124 КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 397248 від 20.07.2025 року вбачається, що 20.07.2025 року о 13:20 год. в с. Затурці, вул. Героїв України, 2 по автодорозі Н-22 Устилуг-Луцьк-Рівне 54 км, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «RENAULT MEGANE», д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд проводився на місці зупинки ТЗ за допомогою газоаналізатора DRAGER ALCOTEST 6820 прилад ARHK-0570, що підтверджується тестом №4220. Результат огляду становить 1,81‰.

Дії ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковано як порушення вимог п.2.9 «А» Правил дорожнього руху, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи, суддя дійшла висновку, що матеріали про адміністративне правопорушення слід повернути для дооформлення з наступних підстав.

Згідно з ч. 2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 221 КУпАП судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, ч. 1 ст. 122-2, ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Згідно ч.1 ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Під час підготовки до розгляду справи про адміністративні правопорушення було встановлено, що Департаментом патрульної поліції УПП у Волинській області надіслано три протоколи про різні правопорушення, вчинені однією особою ОСОБА_1 , в одній адміністративній справі, долучивши при цьому одні докази в одному примірнику до трьох протоколів. Тим самим зазначений орган наперед визначив, що ці протоколи мають розглядатися одночасно, хоча це може вирішити лише суд відповідно до положень ст. 36 КУпАП.

Інструкцією з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженою наказом ДСА України від 20.08.2019 року № 814 із змінами, не передбачено, що суд може роз'єднувати матеріали, які надходять від органів чи осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення, під час реєстрації вхідної кореспонденції та заведення справ про адміністративні правопорушення.

Крім того, згідно з п. 15 розділу ІІ. Документування адміністративних правопорушень Інструкці ї з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою наказом МВС України від 06.11.2015 №1376, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).

Таким чином, в даному випадку, суд ще має з'ясовувати, до якого з трьох протоколів про адміністративне правопорушення долучаються надані інші матеріали про адміністративне правопорушення.

Враховуючи те, що суддя позбавлена можливості належним чином всебічно, повно і об'єктивно розглянути справу по суті та винести законне і обґрунтоване рішення, у зв'язку з неналежним оформленням справи про адміністративне правопорушення, а саме: об'єднанням трьох протоколів про адміністративні правопорушення відносно однієї особи до початку судового розгляду по даних справах, приходжу до висновку, що протоколи про адміністративні правопорушення серії ЕПР1 № 397283 від 20.07.2025 року, серії ЕПР1 № 397269 від 20.07.2025 року, серії ЕПР1 № 397248 від 20.07.2025 року та додані до них адмінматеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122-2, ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП необхідно повернути для належного оформлення.

Керуючись ст.ст. 36, 221, 245, 256, 278, 280, 283 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Адміністративні матеріали та протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 122-2, ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП, повернути Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Волинській області для належного оформлення.

Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя Локачинського районного суду О.І. Безп'ятко