Постанова від 28.07.2025 по справі 728/1719/25

Єдиний унікальний номер 728/1719/25

Номер провадження 3/728/646/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 липня 2025 року Бахмацький районний суд Чернігівської області у складі головуючої судді Глушко О.І., при секретарі Коваленко В.В.,

розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №1 (м. Бахмач) Ніжинського РУП ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, не працюючого, раніше до адміністративної відповідальності не притягався,

за ч. 1 ст.173-2 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

22.06.2025 року о 02 год 14 хв ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_2 умисно висловлював погрози та образи відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 , чим вчинив домашнє насильство психологічного характеру, внаслідок чого була завдана шкода психічному здоров'ю потерпілій ОСОБА_2 .

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча викликався засобами поштового зв'язку, що не перешкоджає розгляду справи за його відсутності з урахуванням положень ст. 268 КУпАП.

Згідно зі ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суд бере до уваги рішення Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України», яким визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов'язана з розумним інтервалом часу вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 265179 від 28.06.2025 року; рапортом диспетчера 102 щодо звернення ОСОБА_2 22.06.2025 року о 02 год 14 хв до служби 102 з приводу домашнього насильства співмешканцем ОСОБА_1 , письмовими поясненнями ОСОБА_1 та потерпілої ОСОБА_2 .

В діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, - вчинення домашнього насильства, внаслідок чого була завдана шкода психічному здоров'ю потерпілої, за яке він повинен нести адміністративну відповідальність.

З урахуванням особи правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, характеру вчиненого правопорушення та обставин справи, суд вважає за необхідне призначити йому стягнення у виді штрафу.

Керуючись ст.ст. 40-1, 173-2 ч.1, 268, 283, 284, 294 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 20 (двадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень 00 копійок.

ОСОБА_1 зобов'язаний сплатити вказаний штраф у передбачений ч.1 ст. 307 КУпАП п'ятнадцятиденний термін з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення і повідомити про це суд шляхом представлення документа про його сплату.

У разі несплати штрафу у зазначений строк в добровільному порядку, його стягнення проводиться примусово і з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ч. 2 ст. 308 КУпАП, який становитиме 680 гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.І. Глушко

Попередній документ
129124198
Наступний документ
129124200
Інформація про рішення:
№ рішення: 129124199
№ справи: 728/1719/25
Дата рішення: 28.07.2025
Дата публікації: 30.07.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Бахмацький районний суд Чернігівської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (28.07.2025)
Дата надходження: 02.07.2025
Предмет позову: вчинив сварку з співмешканкою
Розклад засідань:
28.07.2025 09:10 Бахмацький районний суд Чернігівської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГЛУШКО ОЛЕНА ІВАНІВНА
суддя-доповідач:
ГЛУШКО ОЛЕНА ІВАНІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Мотько Віталій Васильович