Справа № 946/5264/25
Провадження № 2-а/946/137/25
25 липня 2025 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючого судді Пащенко Т.П.,
за участю секретаря судового засідання Топтигіної О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ізмаїлі клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Златєва Петра Дмитровича про витребування доказів по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення №1/10065 від 30 вересня 2024 року, -
В провадженні суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення №1/10065 від 30.09.2024 року.
23.07.2025 року представник позивача звернувся до суду з клопотанням, яке просив суд розглянути у його відсутність, про витребування доказів у справі, в якому просить витребувати від ІНФОРМАЦІЯ_2 належним чином засвідчені копії матеріалів адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та докази в підтвердження правомірності оскаржуваної постанови №1/10065 від 30.09.2024 року.
В судове засідання сторони не з'явилися, про час, дату та місце судового засідання сповіщені належним чином.
Відповідно до вимог ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються письмовими, речовими і електронними доказами, висновками експертів, показаннями свідків.
Частиною 3 статті 77 КАС України передбачено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до вимог ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно ст.80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача про витребування доказів у справі.
На підставі викладеного керуючись ст. ст. 72, 77, 80, 248 КАС України, суд, -
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Златєва Петра Дмитровича про витребування доказів по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення №1/10065 від 30 вересня 2024 року - задовольнити.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 надати суду належним чином засвідчені копії матеріалів адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та докази в підтвердження правомірності оскаржуваної постанови №1/10065 від 30 вересня 2024 року.
Копію ухвали направити до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ), для виконання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Т.П.Пащенко