"16" липня 2025 р. Справа № 596/485/25
Провадження № 3/596/330/2025
Гусятинський районний суд Тернопільської області
в складі: головуючого судді Цвинтарної Т.М.,
при секретарі судового засідання Стасюк О.Д.,
за участю: особи, відносно якого
складено протокол про адмінправопорушення ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали справи, які надійшли з відділення поліції №3 (м. Гусятин) Чортківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з середньою освітою, розлученого, суб'єкта підприємницької діяльності - ФОП, особи з інвалідністю І групи, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, за ч.1 ст.164-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 618898 від 31.03.2025, ОСОБА_1 31.03.2025 о 12:00 год. в АДРЕСА_1 здійснював заготівлю чорних та кольорових металів, приймаючи їх від населення за ціною 5 грн. за 1 кг. для подальшої реалізації і отримання прибутку без дозвільних документів, чим порушив вимоги ст.4 Закону України « Про металобрухт», за що передбачена відповідальність, передбачена ст.164-10 КУпАП.
Особа, відносно якого складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав. Також вказав, що він не був і не є посадовою особою суб'єкта господарювання або громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, що здійснює закупівлю, переробку металобрухту.
Заслухавши пояснення особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 164-10 ч.1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі-КУпАП), завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи вирішує наступні питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Частиною 1 ст.256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності;порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч.1 ст.164-10 КУпАП за порушення законодавства, що регулює здійснення заготівлі, переробки та металургійної переробки металобрухту, притягається до адміністративної відповідальності посадова особа суб'єкта господарювання або громадянин - суб'єкт підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухту.
Таким чином, частиною 1 ст.164-10 КУпАП не передбачена адміністративна відповідальність фізичних осіб за порушення законодавства, що регулює здійснення заготівлі, переробки та металургійної переробки металобрухту.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю , зокрема і за обставини- відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Як вбачається з досліджених матеріалів справи, у них відсутні докази на підтвердження того, що ОСОБА_1 на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення щодо нього за ч.1 ст.164-10 КУпАП, був посадовою особою суб'єкта господарювання, або громадянин - суб'єкт підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухту, а тому він не є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-10 КУпАП, а отже в його діях відсутній склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-10 КУпАП, тому справа підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст.164-10, п.1 ст.247, ст.ст.268, 283, 284, 285 КУпАП, суд,-
Закрити провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.164-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Тернопільського апеляційного суду через Гусятинський районний суд Тернопільської області.
Повна постанова складена 22 липня 2025 року.
Суддя Гусятинського районного суду
Тернопільської області Т.М. Цвинтарна