Постанова від 28.07.2025 по справі 484/3786/25

Справа № 484/3786/25

Провадження №3/484/1834/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.07.2025 м. Первомайськ

Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Медведєва Н.А. розглянувши справу, яка надійшла до суду 10.07.2025 від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка народилась в с.Завидо-Кудашеве Добропільського району Донецької області, є заміжньою, осіб на утримані не має, інвалідності не має, обіймає посаду начальника відділу освіти, культури, молоді та спортуСинюхино-Брідської сільської ради Первомайського району Миколаївської області, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , обіймаючи посаду начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Синюхино-Брідської сільської ради Первомайського району Миколаївської області, є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», порушив вимоги ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме щодо несвоєчасного подання без поважних на те причин, щорічної декларації за 2023 рік, тобто, своїми діями скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнала повністю та вказала, що вона подала щорічну декларацію лише 01.04.2025 з порушенням строку, оскільки не надала особливого значення строкам подачі такої декларації.

Прокурор в судовому засіданні вказала, що в матеріалах справи наявні докази на підтвердження вини ОСОБА_1 та надала висновок, в якому вважала за необхідне визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та призначити їй стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850грн..

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши докази, додані до протоколу, суд дійшов такого висновку.

Відповідно до ст.. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як зазначено в ст.. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно ч.1 ст.172-6 КУпАП адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Судом встановлено, що відповідно до розпорядження №13-рко від 18.01.2021 ОСОБА_1 з 19.01.2021 призначено на посаду начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Синюхино-Брідської сільської ради Первомайського району Миколаївської області. Відповідно до розпорядження №07-рк від 17.01.2025 їй присвоєно 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах 6 категорії посад. Присяга посадової особи місцевого самоврядування 19.01.2021 прийнята

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно- дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Відповідно до посадової інструкції начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту має наступні права та обов'язки: здійснює керівництво діяльністю відділом, розподіляє обов'язки між працівниками відділу, очолює, координує та контролює їх роботу; видає в межах компетенції накази, організовує та контролює їх виконання; представляє інтереси громади в галузі освіти, культури, молоді та спорту у відносинах з юридичними та фізичними особами; розпоряджається коштами в межах затвердженого Синюхино-Брідською сільською радою кошторису; інші передбачені посадовою інструкцією.

Начальник відділу є посадовою особою місцевого самоврядування, на нього поширюється дія Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників Синюхино-Брідської сільської ради.

Отже, згідно із п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 вказаного Закону ОСОБА_1 є посадовою особою місцевого самоврядування, а отже відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Указом Президента України від 24.02.2022 року у зв'язку з військовою агресією російської федерації на території України введений воєнний стан, який діє до теперішнього часу.

Через що НАЗК відповідно до роз'яснень від 07.03.2022 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок)», які розроблені з урахуванням положень Закону України від 03.03.2022 № 2115-ІХ «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» - відтерміновано обов'язок подання декларації.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» №3384-ІХ який набрав чинності 12.10.2023 року відновлено обов'язок декларування.

Відповідно до роз'яснення НАЗК «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)» від 13.11.2023 №4 визначено, що щорічну декларацію за 2023 рік потрібно подати до 31.03.2024 року.

Отже ОСОБА_1 «щорічну» декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік зобов'язана була подати до 31.03.2024 (включно).

Оглядом публічної сторінки Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік подала лише 01.04.2024, чим допустила порушення встановленого строку подання щорічної декларації, що підтверджується витягом.

Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених па виконання функцій держави або місцевого самоврядування» які вчинила ОСОБА_1 , убачається, що остання роботу із заповнення «щорічної» декларації за 2023 рік в реєстрі розпочала лише 01.04.2024 о 16год. 26хв., ознайомилася з методичними рекомендаціями, заповнила всі необхідні розділи декларації та о 16 год. 36хв. подала «щорічну» декларацію за 2023 рік.

Отже, ОСОБА_1 до 01.04.2024 не вчиняла жодних дій для подання «щорічної» декларації за 2023 рік у визначений Законом термін.

Відповідно до листа Синюхино-Брідської сільської ради №658 від 09.06.2025 про необхідність подання декларації наголошувалось на 30-й сесії восьмого скликання сільської ради від 29.02.2024 та на нарадах сільського голови з керівниками структоурних підрозділів та комунальних закладів Синюхино-Брідської сільської ради від 11.03.2024, 18.03.2024 та 25.03.2024, на яких була присутня ОСОБА_1 .

Отже дій ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Під час накладенні стягнення за адміністративне правопорушення у відповідності до вимог статті 33 КУпАП, враховується характер вчинених правопорушень, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність особи, є визнання своє вини.

Під час дослідження матеріалів справи обставини, що обтяжують відповідальність особи, не виявлені.

Враховуючи наведене, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, вважаю за необхідне піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню передбаченому ч.1 ст.172-6 КУпАП, роз'яснивши строки та порядок виконання постанови про накладення штрафу, та порядок примусового виконання постанови про стягнення штрафу, передбачені ст.ст.307, 308 КУпАП.

Крім того, відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", вважаю за необхідне стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 грн 60 коп.

Керуючись ст.ст. КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят)грн 00 коп. на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605(шістсот п'ять гривень шістдесят копійок) грн. 60 коп.

Роз'яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 КпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Миколаївського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області.

Суддя Н.А.Медведєва