Справа № 555/1425/25
Номер провадження 3/555/466/25
22 липня 2025 року м.Березне
Березнівський районний суд Рівненської області в складі:
головуючого судді Мельничук Н.В.
за участю секретаря Стасюк І.Я.
прокурора - Радченка Т.Г.,
особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши матеріали, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , депутата Соснівської селищної ради Рівненського району, Рівненської області, священника, волонтера, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
ОСОБА_1 , будучи депутатом Соснівської селищної ради Рівненського району, Рівненської області та відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст.45 Закону України «ПРО запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин, подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2024 року, а декларація фактично подана 01.04.2024 року о 17:25 год., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив обставини викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, щиро каявся, просив суд його не карати. Пояснив, що є священиком- волонтером, та з 13.03.2024 по 31.03.2024 перебував у капелансько-волонтерській поїздці на Сході України, після приїзду відразу подав декларацію, на підтвердження даних обставин долучив документи, зокрема письмові пояснення ОСОБА_2 , разом з яким їздили на Схід.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши думку прокурора та дослідивши матеріали справи, про адміністративні правопорушення, заслухавши пояснення, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, приходжу до висновку про вчинення даною особою адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно зіст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом та інше.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності й застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, у дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Так, із матеріалів адміністративної справи вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Соснівської селищної ради Рівненського району, Рівненської області та відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст.45 Закону України «ПРО запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин, подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2024 року, а декларація фактично подана 01.04.2024 року о 17:25 год., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1ст.172-6 КУпАП. Часом вчинення адміністративного правопорушення, повзаного з корупцією є 17:25 год 01.04.2024 року, коли ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин подав до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами: зокрема, протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, № 299 від 18.06.2024 року, якими встановлено факт вчинення порушення даною особою вимог Закону України «Про запобігання корупції», відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, фотокопіями сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» відносно ОСОБА_1 , копією листа про надання інформації, копією листа керівника Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій ОСОБА_3 , повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування №867/04-35/24 від 15.04.2024 року, листом послідовністю дій користувача ОСОБА_1 , письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Таким чином вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП.
На підставі викладеного ОСОБА_1 слід визнати винним у порушенні, встановленому ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», обов'язків щодо подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону, відповідно у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення та його наслідки, особу правопорушниці, її відношення до скоєного, яке полягає у визнанні вини, майновий стан останнього.
Відповідно до ст.22 Кодексу України про адміністративні правопорушення при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Зважаючи на те, що згідно матеріалів справи та у судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнав повністю та щиро розкаявся, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, в результаті вчинення даного адміністративного правопорушення суттєвих негативних наслідків не настало, декларацію було подано із запізненням на 1 добу, тобто незначний проміжок часу, сукупність всіх цих обставин на переконання суду, свідчить про малозначність вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, а тому в даному конкретному випадку суд вважає за можливе звільнити останнього від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
На підставі викладеного, керуючись статтями 22,33,40-1, ч. 1 ст.172-6,221,268,283,284, КУпАП, ст.4 п. 1 ч. 1 ст.12 ЗУ «Про запобігання корупції», п. 5ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України.
На підставі ст. 22 КпАП України ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП звільнити у зв'язку з малозначністю адміністративного правопорушення, обмежитись усним зауваженням.
Постанова протягом десяти днів з дня винесення може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Березнівського
районного суду Н.В. Мельничук