Справа № 467/600/25
Провадження № 2-о/467/32/25
28.07.2025 року Арбузинський районний суд Миколаївської області у складі: головуючого - судді Кологривої Т.М.,
за участю секретаря судового засідання Романенко Т.І.,
представника заявника Рубана С.Ю.,
у ході судового засідання в с-щі Арбузинка по цивільній справі за заяву адвоката Рубана Сергія Юрійовича, подану в інтересах ОСОБА_1 про встановлення факту батьківства, заінтересовані особи: Первомайський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Первомайському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), Міністерство оборони України
В провадженні Арбузинського районного суду Миколаївської області перебуває справа за заявою адвоката Рубана Сергія Юрійовича, поданою в інтересах ОСОБА_1 про встановлення факту батьківства, заінтересовані особи: Первомайський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Первомайському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), Міністерство оборони України.
Ухвалою Арбузинського районного суду Миколаївської області від 7 травня 2025 року по справі відкрито окреме провадження та призначено судове засідання.
Представник заявника Рубан С.Ю. в судовому засіданні подав суду клопотання про витребування копії спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_2 , 1991 року народження, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Представники заінтересованих осіб в судове засідання не з'явилися.
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Відповідно до вимог ч.1 статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом.
Згідно частини 1 статті 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 84 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, що його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що клопотання про витребування доказів слід задовольнити, оскільки у представника заявника є складнощі щодо отримання доказів у даній цивільній справі з метою забезпечення повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи.
Згідно ч. 6 ст.84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 259, 260 ЦПК України, суд
Витребувати віддержавного нотаріуса Арбузинської державної нотаріальної контори Бойченко В.А. інформацію зі Спадкового реєстру про те чи заводилася спадкова справа після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . В разі наявності - направити копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_2 .
Зобов'язати виконати вимоги ухвали протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу.
Витребувані судом матеріали слід направити на адресу суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М.Кологрива