Справа № 199/1838/25
(2-о/199/153/25)
22 липня 2025 року м. Дніпро
Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпра, в складі: головуючого судді - Кошлі А.О.
з участю секретаря судового засідання - Кахикало А.С.
заявника - ОСОБА_1
представника заявника - ОСОБА_2
представника заінтересованої особи - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпрі, в порядку окремого провадження заяву ОСОБА_1 про встановлення факту народження, заінтересовані особи: Амур-Нижньодніпровський відділ Державної реєстрації актів цивільного стану у місті Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), відділ № 1 у місті Дніпрі (Амур-Нижньодніпровський) Державної міграційної служби України, орган опіки та піклування адміністрації Амур-Нижньодніпровського району Дніпровської міської ради, ОСОБА_4 ,-
ОСОБА_1 (далі-заявник) звернулася до Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпра із заявою, в якій просить встановити факт її народження ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Харків.
Заява обґрунтована тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , 1993 р.н. народила її в м. Харків, факт її народження документально не оформлювався, з самого дитинства проживала з бабусею, яка вже померла. З 2021 року почала спілкватися з ОСОБА_5 , за ромськими традиціями прожили в родині ОСОБА_6 , стала дружиною ОСОБА_7 , народила двох дітей, батьки чоловіка зверталися до відповідних служб, повідомляли що в них проживає дитина від батьків ромської національності ОСОБА_8 , родичів не знайшли, свідоцтва про народження та інші документи необхідні для оформлення як себе так і своїх дітей не вдалося оформити. Проведеними експертизами встановлено родинні зв'язки як доньки та матері з ОСОБА_4 та встановлено відповідність віку, який відповідає 19 років.
В судовому засіданні заявник та її представник заяву підтримала, навели її обґрунтування та доводи.
Представником Амур-Нижньодніпровського відділу Державної реєстрації актів цивільного стану у місті Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) надано суду заяву, в якій просять розглянути справу без участі представника, також вказали, що крім встановлення факту народження дитини слід встановити відомості про її батьків.
Представник відділу № 1 у місті Дніпрі (Амур-Нижньодніпровський) Державної міграційної служби України просив здійснити розгляд справи без участі, рішення ухвалити відповідно до норм чинного законодавства.
Представник органу опіки та піклування адміністрації Амур-Нижньодніпровського району Дніпровської міської ради не заперечувала проти задоволення заяви.
Третя особа ОСОБА_4 в судове засідання не прибула, як повідомили учасники справи на даний час вона виїхала.
Допитана в якості свідка ОСОБА_9 показала суду, що в неї є знайома ОСОБА_4 , вони проживали в Харкові, від чоловіка на ім'я ОСОБА_10 в серпні 2006 року народила дівчинку яку назвали ОСОБА_8 , ромської національності, залишила її проживати з бабусею. Народила вдома, так як була неповнолітня, боялася звертатись до лікарні, на сьогоднішній день ОСОБА_8 є дружиною ОСОБА_7 , в них двоє дітей, однак документів у ОСОБА_8 не має.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_5 повідомив, що зі ОСОБА_8 познайомився близько 4 років тому, почали спілкуватися, т, що в неї немає документів спочатку не знав, в них народилося двоє дітей, займалися оформленням документів, зверталися до відповідних служб, але не вдалося зробити.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі та дослідивши матеріали справи, встановлено наступне.
23.05.2022 року до адміністрації Амур-Нижньодніпровського району Дніпровської міської ради надійшла заява від ОСОБА_11 , яка повідомила, що в неї мешкає дитини без батьків ромської національності, називає себе ОСОБА_8 , проживає у цивільному шлюбу з сином ОСОБА_7 та перебуває у стані вагітності.
Представниками управління-служби у справах дітей адміністрації Амур-Нижньодніпровського району Дніпровської міської ради складено акт обстеження умов проживання, підтверджено факт проживання дитини на ім'я ОСОБА_8 у родині ОСОБА_6 .
Також за результатами співбесіди та отримання відомостей про ймовірне місце проживання та коло знайомих представниками адміністрації Амур-Нижньодніпровського району Дніпровської міської ради направлялися запити до державних органів з метою сприяння встановити особу та факти народження. Проте вжитими заходами не вдалося однозначно встановити обставини народження та проживання Сніжани в межах Дніпропетровської області.
Згідно медичного свідоцтва про народження № 392 від 21.10.2022 року підтверджено факт народження ОСОБА_1 дитини - хлопчика ІНФОРМАЦІЯ_2 .
У зв'язку з перебуванням ОСОБА_1 у стані вагітності 23.01.2024 року не вдалося встановити її вік за результатами фізіологічного/психологічного дослідження.
Згідно медичного свідоцтва про народження № 14 від 02.05.2024 року підтверджено факт народження ОСОБА_1 дитини - дівчинки ІНФОРМАЦІЯ_3 .
В ході судового розгляду справи, за результатами аналізу ДНК на материнство від 27.03.2025 року, встановлено ймовірність материнства ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 відносно заявниці з 99,9999998%.
Також судом вживалися заходи щодо отримання від КНП «Міський пологовий будинок № 1» Харківської міської ради інформацію та її документальне підтвердження щодо народження дитини жіночої статі - ОСОБА_1 в пологовому будинку № 1 в 2006 році, 28 серпня чи 12 вересня, від жінки - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , можлива адреса АДРЕСА_1 . Проте отримати підтверджуючу інформацію не вдалося за можливе.
Ухвалою суду від 09.05.2025 року призначено у цивільній справі № 199/1838/25 за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту народження- судову-медичну експертизу для встановлення віку особи.
Проведення експертизи доручити експертам Комунального закладу "Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи" Дніпропетровської обласної ради (49005, м.Дніпро, вул.Соборона, 14) попередивши їх про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
На вирішення експертам поставити наступні питання:
1. Який біологічний вік ОСОБА_1 на момент проведення експертизи згідно з антропометричними показниками та медичними даними?
2. У якому віковому діапазоні перебуває на підставі комплексного судово-медичного дослідження?
3. Чи можливо на підставі проведеного дослідження встановити конкретну дату (місяць і рік) народження ОСОБА_1 ?
4. Чи може біологічний вік ОСОБА_1 відповідати даті народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
5. Чи відповідають фізіологічні показники розвитку організму ОСОБА_1 віковій категорії особи, народженої ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
08.07.2025 року на адресу суду надійшов висновок експерта № 149, за результатами комісійної судово-медичної експертизи надано відповідь: згідно даних обстеження ОСОБА_1 , комісія експертів приходить до висновку, що вік особи за об'єктивними судово-медичними критеріями: зовнішньої оцінки обличчя, волосяних покровів, стану зубощелепної системи, відсутності атрофічної патології альвеолярних відростків щелеп та запальних проявів ясен - може відповідати віку 17- 21 років, що відповідає заявленій даті народження ОСОБА_1 , тобто ІНФОРМАЦІЯ_1 та заявленому нею віку - 19 років.
Вирішуючи заяву по суті вимог, оцінюючі встановлені відомості суд виходить з наступного.
Згідно ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до статті 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Частиною 3 статті 294 ЦПК України передбачено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
На підставі п.7 ч.1 ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.
Згідно з п.18 постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», рішення суду про встановлення факту, що має юридичне значення, не замінює собою документів, що видають зазначені органи, а є лише підставою для їх одержання.
Згідно зі ст. 18 ЦПК України, рішення про встановлення факту, що має юридичне значення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для органів, які реєструють такі факти або оформлюють права, що виникають у зв'язку із встановленим судом фактом. В разі встановлення у судовому порядку факту реєстрації акту громадянського стану орган державної реєстрації актів громадянського стану провадить відповідний запис на підставі рішення суду.
Відповідно до ст. 49 ЦК України актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків. Актами цивільного стану є народження фізичної особи, встановлення її походження, набуття громадянства, вихід з громадянства та його втрата, досягнення відповідного віку, надання повної цивільної дієздатності, обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною, шлюб, розірвання шлюбу, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, зміна імені, інвалідність, смерть тощо. Державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, громадянство, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть. Реєстрація актів цивільного стану провадиться відповідно до закону. Народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміна імені, смерть підлягають обов'язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян в органах юстиції в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно зі ст. 13 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", якщо державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем проживання батьків чи одного з них, то за їх бажанням місцем народження дитини в актовому записі про народження може бути визначене фактичне місце її народження або місце проживання батьків чи одного з них. Державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця з дня її народження, а у разі народження дитини мертвою - не пізніше трьох днів. Підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я документи, що підтверджують факт народження. У разі народження дитини поза закладом охорони здоров'я документ, що підтверджує факт народження, видає заклад охорони здоров'я, який проводив огляд матері та дитини. У разі якщо заклад охорони здоров'я не проводив огляд матері та дитини, документ, що підтверджує факт народження, видає медична консультаційна комісія в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За відсутності закладу документа охорони здоров'я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.
Приписами абз. 1 та абз. 2 ч. 4 ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01 липня 2010 року № 2398-VI встановлено, що підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я документи, що підтверджують факт народження. У разі народження дитини поза закладом охорони здоров'я документ, що підтверджує факт народження, видає заклад охорони здоров'я, який проводив огляд матері та дитини. У разі якщо заклад охорони здоров'я не проводив огляд матері та дитини, документ, що підтверджує факт народження, видає медична консультаційна комісія в порядку,визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 1 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року № 52/5, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2000 року за № 719/4940, підставами для проведення державної реєстрації народження дитини є:а) медичний висновок про народження, сформований в Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоров'я відповідно до Порядку формування та видачі медичних висновків про народження в Реєстрі-медичних висновків електронної системи охорони здоров'я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 18 вересня 2020 року № 2136, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30 вересня 2020 року за № 953/35236. У разі народження дитини жінкою, яка є громадянкою іноземної держави або особою без громадянства, яка проживає на території України, замість реквізитів паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу матері, зазначаються відомості про реквізити посвідки на постійне проживання такої жінки. При цьому в графі «Для відміток» актового запису про народження робиться відмітка: «Мати дитини ідентифікована електронною системою охорони здоров'я за даними посвідки на постійне проживання» та зазначаються номер відповідної посвідки та код територіального органу/територіального підрозділу ДМС, що оформив посвідку; б) медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08 серпня 2006 року № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за № 1150/13024; в) медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма № 103-1/о), форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08 серпня 2006 року № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за № 1150/13024; г) лікарське свідоцтво про перинатальну смерть (форма № 106-2/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08 серпня 2006 року № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за № 1150/13024; ґ) медичний документ, виданий компетентним суб'єктом іншої держави, що підтверджує факт народження, належним чином легалізований, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. У разі подання до органу державної реєстрації актів цивільного стану документа, визначеного у підпункті «в» цього пункту, для державної реєстрації народження дитини, народженої поза закладом охорони здоров'я, також подається висновок про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров'я за формою, встановленою у додатку 3 до Порядку підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров'я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 січня 2013 року № 9. У разі подання до органу державної реєстрації актів цивільного стану документа, визначеного у підпункті «в» цього пункту, для державної реєстрації народження дитини, яка досягла одного року і більше, також отримується документ, визначений у підпункті «а», або подається документ, зазначений у підпункті «б» цього пункту. У разі подання до органу державної реєстрації актів цивільного стану дубліката документа, визначеного у підпунктах «б»-«ґ» цього пункту, державна реєстрація народження здійснюється після перевірки факту проведення державної реєстрації народження за місцем народження дитини, за місцем проживання батьків дитини на момент її народження згідно з даними поданого документа. Відсутність актового запису про народження підтверджується повним витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису цивільного стану за формою, наведеною у додатку 22 до Інструкції з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 24 липня 2008 року № 1269/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25 липня 2008 року за № 691/15382 (із змінами). При відсутності підстав для державної реєстрації народження, визначених у цьому пункті, державна реєстрація народження проводиться на підставі рішення суду про встановлення факту народження такою жінкою.
Згідно з абз. 5 ч. 4 ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01 липня 2010 року № 2398-VI, за відсутності документа закладу охорони здоров'я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.
На підставі п. 24 Глави 1 Розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року № 52/5, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2000 року за № 719/4940, якщо заява про державну реєстрацію народження дитини, яка досягла одного року і більше (додаток 6) надійшла після закінчення одного року з дня народження дитини і до досягнення нею 16 років, то державна реєстрація народження проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання дитини на загальних підставах (за заявою будь-кого з осіб, визначених статтею 144 Сімейного кодексу України, але після перевірки наявності державної реєстрації народження за місцем народження дитини, за місцем проживання батьків дитини на момент її народження або за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян). У цих випадках одночасно подаються один із документів, передбачених у пункті 2 цієї глави, медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу, а також довідка з місця проживання дитини. За відсутності такої довідки дані про місце проживання дитини можуть бути підтверджені паспортом або паспортним документом одного з батьків чи законних представників дитини. Водночас подаються документи, що підтверджують походження дитини. Складений актовий запис про народження із зазначенням після порядкового номера: "Державна реєстрація з пропуском строку" включається до книги поновлених актових записів про народження. У разі досягнення дитиною 16 років державна реєстрація її народження може проводитися за її особистою заявою з пред'явленням паспорта та відповідно до законодавства, яке регулює порядок поновлення актових записів цивільного стану. Державна реєстрація народження на підставі рішення суду про встановлення факту народження проводиться за правилами поновлення актових записів, якщо з дня народження дитини, зазначеного у рішенні суду, минуло більше року.
Відповідно до ст. 144 СК України батьки зобов'язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану. У разі смерті батьків або неможливості для них з інших причин зареєструвати народження дитини реєстрація провадиться за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, в якому народилася дитина або в якому на цей час вона перебуває. Реєстрація народження дитини провадиться органом державної реєстрації актів цивільного стану з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові. Реєстрація народження дитини засвідчується Свідоцтвом про народження, зразок якого затверджує Кабінет Міністрів України.
Згідно зі ст. 7 Закону України "Про громадянство України" особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України. Особа, яка має право на набуття громадянства України за народженням, є громадянином України з моменту народження.
Відповідно до ст. 125 СК України якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: 1) за заявою матері та батька дитини; 3) за рішенням суду.
На підставі ч. 1 ст. 135 СК України при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.
В даному випадку невиконання особою, яка народила заявницю передбачених чинним законодавством обов'язків щодо реєстрації народження дитини не може позбавляти заявницю права на оформлення такого факту з подальшим отриманням всіх необхідних документів, згідно чинного законодавства.
Не дивлячись на те, що матеріалами справи підтверджено біологічний вік заявниці на рівні 19 років, тобто повноліття особи, захисту також підлягають її права як дитини, яка з моменту народження не була забезпечена можливістю на отримання відповідних документів про своє народження.
Відповідно до Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, ратифікованою постановою Верховної ради України №7 89-ХІІ від 27 лютого 1991 року, дитина має бути зареєстрована зразу ж після народження і з моменту народження має право на ім'я і набуття громадянства, а також, наскільки це можливо, право знати своїх батьків і право на їх піклування. Держави-учасниці забезпечують здійснення цих прав згідно з їх національним законодавством та виконання їх зобов'язань за відповідними міжнародними документами у цій галузі, зокрема, у випадку, коли б інакше дитина не мала громадянства.
За наведених вище обставин, ураховуючи надані заявником докази, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні знайшли своє підтвердження факти, на які посилається заявник, а саме щодо її народження ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_4 , 1993 р.н. в м. Харків., у зв'язку з чим вимоги про встановлення факту народження в певний час та місці підлягають задоволенню.
Щодо батьківзаявниці, суд виходить з того, що висновком ДНК підтверджено її народження від громадянки України, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , відомості про батька встановлені зі слів свідків, тому слід зазначити відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України з урахуванням встановлених відомостей, таких як прізвище - ОСОБА_12 , ім'я - ОСОБА_13 , по-батькові (відомості згідно по-батькові-матері ОСОБА_14 ) тому і батько - ОСОБА_15 , громадянин України.
Отже, встановлення цього факту, що має юридичне значення, необхідно заявнику для реєстрації його народження, щоб отримати свідоцтво про своє народження з подальшим оформленням паспорту громадянина України.
З урахуванням вищевикладеного, заява підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 263-265, 315, 316, 319, 352 ЦПК України, суд, -
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту народження - задовольнити.
Встановити факт народження ОСОБА_1 , дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_7 , місце народження - м. Харків, Харківська область, Україна, громадянство - громадянка України, мати - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , громадянка України; батько - запис про батька має бути вчинено відповідно до ч.1 ст.135 СК України.
Зобов'язати Амур-Нижньодніпровський відділ Державної реєстрації актів цивільного стану у місті Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), внести відповідний актовий запис про народження особи, зазначивши: прізвище « ОСОБА_12 »; ім'я « ОСОБА_8 »; по-батькові « ОСОБА_13 »; дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_7 ; місце народження - м. Харків, Харківська область, Україна; громадянство «громадянин України». В графі «відомості про матір» зазначити: прізвище матері « ОСОБА_12 »; ім'я матері « ОСОБА_16 »; по-батькові матері « ОСОБА_14 »; громадянство «громадянин України». Відповідно до ч.1 ст.135 СК України, в графі «відомості про батька» зазначити: прізвище батька « ОСОБА_12 »; ім'я батька « ОСОБА_13 »; по-батькові батька « ОСОБА_15 »; громадянство «громадянин України».
Рішення суду може бути оскаржене до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складений 28.07.2025 року.
Суддя А.О. Кошля
28.07.2025