Справа № 161/8750/25
Провадження № 2/161/3409/25
24 липня 2025 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
у складі: головуючої- судді Плахтій І.Б.
з участю секретаря судових засідань - Маєвської Х.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про стягнення недоотриманої пенсії у зв'язку із смертю пенсіонера,
07 травня 2025 року позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з вищевказаною позовною заявою на обґрунтування якої зазначила, що вона є пенсіонером по втраті годувальника з 2022 року згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» за померлого чоловіка, ОСОБА_2 , військового органів внутрішніх справ України, який перебував на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області та помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Рішеннями Волинського окружного адміністративного суду від 16 липня 2021 року у справі №140/5308/21; від 01 листопада 2021 року по справі №140/10467/21 та від 12 квітня 2022 року у справі № 140/2636/22 адміністративні позови ОСОБА_2 до ГУ ПФУ у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов?язання вчинити дії задоволено повністю; визнано протиправними дії ГУ ПФУ у Волинській області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії померлому належним чином. Відповідач провів перерахунок пенсії в межах зобов'язань, визначених судом. Невиплачений борг пенсіонеру за рішеннями суду складає 157077, 84 грн. Вказує, що звернулась до відповідача із письмовою заявою щодо отримання сум пенсії, що підлягали виплаті її померлому чоловіку і залишилися недоодержаними у зв?язку з його смертю. Однак, листом від 21 вересня 2022 та від 23 квітня 2024 року відповідачем відмовлено у такій виплаті та рекомендовано для вирішення спірного питання подати рішення суду про заміну сторони виконавчого провадження. З такими діями відповідача вона не погоджується. Просить суд стягнути з ГУ ПФУ у Волинській області на свою кошти, які підлягали виплаті ОСОБА_2 та залишились неодержані ним у зв'язку із смертю в розмірі 157077, 84 грн.
Ухвалою суду від 09 травня 2025 року відкрито провадження у справі, ухвалено справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
28 травня 2025 року представником відповідача ГУ ПФУ у Волинській області було подано до суду відзив на позовну заяву. В обґрунтування своїх заперечень щодо позову останній зазначає, що на виконання рішень Волинського окружного адміністративного суду ГУ ПФУ у Волинській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_2 в межах покладених судом зобов'язань. За період з 01 січня 2018 року по 30 червня 2021 року (справа №140/5308/21) нараховано кошти в сумі 2118,60 грн.; з 01 квітня 2019 року по 30 грудня 2021 року (справа №140/10467/21) нараховано кошти в сумі 149889,66 грн; з 01 квітня 2019 року по 30 травня 2022 року (справа №140/2636/22) нараховано кошти в сумі 5069,58 грн, виплата яких не проведена пенсіонеру у зв?язку з недостатнім фінансуванням з Державного бюджету України на погашення заборгованості за рішеннями судів. Суми пенсії, донараховані на виконання судових рішень, що виплачуються за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті Пенсійному фонду України на цю мету, обліковуються в автоматизованих системах обробки пенсійної документації (електронних пенсійних справах) та на їх підставі - в автоматизованій базі даних у підсистемі «Реєстр судових рішень» Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України. Сума нарахованої та невиплаченої пенсії ОСОБА_2 на виконання рішень суду у розмірі 157077,84 грн. облікована в автоматизованій базі даних у підсистемі «Реєстр судових рішень» Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України. Станом на 01 травня 2025 року до ГУ ПФУ у Волинській області надійшло 52581 судових рішень у справах про пенсійне забезпечення громадян, фінансування яких здійснюється за окремою бюджетною програмою по погашенню заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду. На виконання рішень судів проведені нарахування на загальну суму 3706,87 млн грн. Борги, нараховані на виконання рішень судів обліковуються ГУ ПФУ у Волинській області в автоматизованих базах даних обробки пенсійної документації (електронні пенсійні справи) та виплачуються в межах бюджетних асигнувань, виділених на цю мету. Станом на 01травня 2025 року, з урахуванням виділених бюджетних асигнувань, ГУ ПФУ у Волинській області погашено заборгованість за рішеннями судів, які набрали законної сили по 19 листопада 2020 року. Враховуючи вищенаведене, заборгованість з виплат за рішеннями судів існує об?єктивних причин (відсутність в достатній кількості асигнувань з Державного бюджету України) та її погашення не залежить від управлінських рішень керівника чи інших посадових осіб ГУ ПФУ у Волинській області. Крім того, вказує, що при зверненні до суду ОСОБА_1 з позовною заявою про стягнення недоотриманої суми пенсії з ГУ ПФУ у Волинській області, яка не набута в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 позивачем не дотримано вимог процесуального закону щодо підсудності, оскільки вказана сума пенсії в розумінні закону не є належним позивачу майном. У зв'язку з цим, провадження в цивільній справі № 161/8750/25 просить закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України.
Ухвалою суду від 07 липня 2025 року, яка занесена у протокол судового засідання, закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
До початку судового засідання позивачем було подано до суду заяву з проханням розгляд справи проводити у її відсутності, заявлені позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача у судове засідання не з'явилась, попередньо подала заяву про розгляд справи у її відсутності. Пояснення викладені у відзиві на позовну заяву підтримує у повному обсязі.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України у зв?язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши та оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 16 липня 2021 року у справі № 140/5308/21, зокрема, було зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області здійснити ОСОБА_2 перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) пенсії з 01 січня 2018 року у розмірі 71 відсотків відповідних сум грошового забезпечення.Вищевказане судове рішення набрало законної сили та є чинним.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 01 листопада 2021 року у справі № 140/10467/21, зокрема, було зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області провести з 01 квітня 2019 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 відповідно до статтей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 від 19 серпня 2021 року №ХА14342 із обов'язковим врахуванням відомостей про розмір основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії, з врахуванням раніше виплачених сум. Вищевказане судове рішення набрало законної сили та є чинним.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 12 квітня 2022 року у справі № 140/2336/22, зокрема, було зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області здійснити ОСОБА_2 з 01 квітня 2019 року перерахунок та виплату пенсії за вислугу років у розмірі 71% грошового забезпечення на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 від 19 серпня 2021 року №ХА12342 (з урахуванням виплачених сум). Вищевказане судове рішення набрало законної сили та є чинним.
Як вбачається із відзиву ГУ ПФУ на виконання рішень Волинського окружного адміністративного суду ГУ ПФУ у Волинській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_2 в межах покладеним судом зобов'язань. За період з 01 січня 2018 року по 30 червня 2021 року (справа №140/5308/21) ОСОБА_2 нараховано кошти в сумі 2118,60 грн.; з 01 квітня 2019 року по 30 грудня 2021 року (справа №140/10467/21) нараховано кошти в сумі 149889,66 грн; з 01 квітня 2019 року по 30 травня 2022 року (справа №140/2636/22) нараховано кошти в сумі 5069,58 грн. Сума нарахованої та невиплаченої пенсії Позивачу на виконання рішень суду у розмірі 157077,84 грн. облікована в автоматизованій базі даних у підсистемі «Реєстр судових рішень» Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України.
Сума нарахованих ОСОБА_2 коштів в розмірі 157077, 84 грн., яка підлягає виплаті згідно з рішеннями Волинського окружного адміністративного суду, також підтверджується долученими до позовної заяви розрахунками (а.с. 10-12).
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер. Про дану обставину свідчить свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 (а.с. 14).
Відповідно до ст. ст. 1216, 1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять усі права і обов'язки, що належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно із ч. 1 та ч. 2 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (ч. 3 ст. 46 цього Кодексу).
Статтями 1217, 1223 ЦК України передбачено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу (спадкоємці за законом першої-п'ятої черг). Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Як вбачається із матеріалів спадкової справи №32-2023 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , його дружина- позивач ОСОБА_1 прийняла спадщину.
Факт родинних відносин між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 чоловіком та дружиною підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_2 (а.с. 13).
У відповідь на заяву ОСОБА_1 щодо виплати належних її чоловіку коштів ГУ ПФУ у Волинській області своїм листом від 23 квітня 2024 року повідомило, що ним проведено перерахунок пенсії ОСОБА_2 в межах покладених судовим рішенням зобов'язань. Водночас, після цитування положень ст. 61 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та ст. 379 КАС України було повідомлено, що для включення нарахованих доплат до Реєстру судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою позивачу необхідно подати до ГУ ПФУ у Волинській області рішення суду про заміну сторони виконавчого провадження (а.с. 9).
Відтак, суд вважає доведеним, що позивачу ОСОБА_1 , як спадкоємцю ОСОБА_2 , фактично відмовлено у виплаті нарахованої за життя її чоловіка-пенсіонера суми пенсії, які спадкодавцю за життя не були виплачені, розмір якої за період складає 157077, 84 грн.
Згідно із положеннями ст. 52 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується - по місяць смерті включно членам його сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатним членам сім'ї, зазначеним у частині другій статті 36 цього Закону, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали. Члени сім'ї, зазначені в частині першій цієї статті, повинні звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. У разі звернення кількох членів сім'ї, які мають право на отримання суми пенсії, зазначеної у частині першій цієї статті, належна їм відповідно до цієї статті сума пенсії ділиться між ними порівну. У разі відсутності членів сім'ї, зазначених у частині першій цієї статті, або у разі не звернення ними за виплатою вказаної суми в установлений частиною другою цієї статті строк сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, входить до складу спадщини.
Спеціальним законом, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема на військовій службі, є ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ.
Відповідно до ч. 1 ст. 61 вказаного Закону, яка врегульовує питання виплати пенсії та допомоги в разі смерті пенсіонера, суми пенсії, що підлягали виплаті пенсіонерові з числа військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом та членів їх сімей і залишилися недоодержаними у зв'язку з його смертю, не включаються до складу спадщини і виплачуються тим членам його сім'ї, які належать до осіб, що забезпечуються пенсією у разі втрати годувальника. Проте батьки і дружина (чоловік), а також члени сім'ї, які проживали разом із пенсіонером на день його смерті, мають право на одержання цих сум і в тому разі, якщо вони не належать до осіб, які забезпечуються пенсією у разі втрати годувальника.
Частинами 2, 3 ст. 61 Закону визначено, що при зверненні кількох членів сім'ї належна їм сума пенсії ділиться між ними порівну. Зазначені суми виплачуються, якщо звернення за ними надійшло не пізніше 6 місяців після смерті пенсіонера.
Положення ч. 3 ст. 52 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст. 61 Закону № 2262-ХІІ також узгоджується зі змістом ст. 1227 ЦК України, якою визначено, що суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Крім того, зміст вказаних норм узгоджується із положеннями ЗУ «Про пенсійне забезпечення», де в ч. 1 ст. 91 вказано, що суми пенсії, що належали пенсіонерові і залишилися недоодержаними у зв'язку з його смертю, передаються членам його сім'ї, а в разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Отже, положення ч. ч. 2, 3 ст. 52 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст. 61 Закону № 2262-ХІІ, який визначає спеціальний правовий режим грошових коштів у вигляді пенсії, що підлягали виплаті пенсіонерові з числа військовослужбовців, не обмежують право на отримання сум пенсії, що належала пенсіонерові і не була ним отримана у зв'язку з його смертю. Ці положення тільки визначають подію, умови, час, коло осіб і їх правове становище, предмет правовідносин, із настанням яких можлива виплата недоотриманої пенсії померлого пенсіонера. Приміром, недоотримана пенсія померлого пенсіонера виплачується як пенсія членам його сім'ї за умови, якщо саме ці суб'єкти правовідносин звернулися за її виплатою упродовж шести місяців з дня відкриття спадщини, а якщо у цей проміжок часу не звернулися, сума недоотриманої пенсії набирає іншої правової якості - переходить у спадщину, яку члени сім'ї та/або інші особи, але вже як спадкоємці, можуть отримати як спадщину.
Зазначене узгоджується з правовими висновками Верховного Суду, викладеними у постановах від 23.09.2020 року у справі № 428/6685/19, від 30.01.2024 року у справі № 420/8604/21.
Крім того, Верховний Суд у складі Об'єднаної палати Касаційного цивільного суду у постанові від 14.02.2022 року у справі № 243/13575/19 (провадження № 61-11268сво20) зазначив, що «тлумачення статті 1227 ЦК України доводить, що: цією правовою нормою встановлено сингулярне правонаступництво членів сім'ї спадкодавця на отримання належних йому та не отриманих ним за життя грошових сум заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, інших соціальних виплат. Указані суми включаються до складу спадщини лише у разі відсутності у спадкодавця членів сім'ї чи їх відмови від права на отримання вказаних сум. Специфіка правонаступництва прав на отримання сум заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат обґрунтовується необхідністю: а) створення умов для охорони майнових інтересів членів сім'ї спадкодавця в разі, коли вони не є його спадкоємцями; б) забезпечення можливості реалізації права на одержання членами сім'ї спадкодавця належних йому грошових коштів без дотримання передбаченої ЦК України процедури оформлення спадщини; право на одержання грошових сум заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, інших соціальних виплат виникає у членів сім'ї спадкодавця внаслідок вказівки закону (стаття 1227 ЦК України) та додаткового юридичного факту - смерті спадкодавця. Окрім цього, звичайно, необхідно, щоб спадкодавець не реалізував належне йому право на отримання певних сум. Причини, через які ці суми не були отримані, можуть бути різноманітними, але закон не надає їм юридичного значення. Моментом, з якого виникатимуть права на отримання виплат, буде момент смерті спадкодавця. Законодавець не вказує, що перехід права на отримання цих сум є спадкуванням, а члени сім'ї - спадкоємцями. Це має важливе значення, оскільки дозволяє зробити висновок, що на набуття права на одержання грошових сум відповідно до статті 1227 ЦК України не поширюються норми про спадкування за заповітом або законом, зокрема, щодо усунення від спадкування (стаття 1224 ЦК України), прийняття, строків прийняття та оформлення спадщини, врахування цих сум при визначенні розміру обов'язкової частки (стаття 1241 ЦК України), задоволення вимог кредиторів (стаття 1281 ЦК України). Відповідно, при включенні зазначених прав до складу спадщини їх спадкування має відбуватися за правилами, встановленими для спадкування за заповітом або законом; право на перерахунок певних виплат, яке мав винятково спадкодавець, що був їх одержувачем, оскільки така можливість пов'язана з його суб'єктивним правом (зокрема право на страхові виплати). Саме тому у членів сім'ї спадкодавця або ж у спадкоємців не виникає права вимагати перерахунку відповідних сум. Теж саме стосується і випадку вимагати призначення тієї чи іншої виплати. Тому потрібно відмежовувати ситуації при застосуванні положень статті 1217 ЦК України, за яких члени сім'ї чи спадкоємці вимагають перерахунку чи призначення певних виплат, та випадки, за яких спадкодавцю неправомірно припиняють ті чи інші виплати».
Для приватного права апріорі властивою є така засада, як розумність. Розумність характерна як для оцінки/врахування поведінки учасників цивільного обороту, тлумачення матеріальних приватно-правових норм, що здійснюється при вирішенні спорів, так і для тлумачення процесуальних норм (постанова Верховного Суду від 16.06.2021 року у справі № 554/4741/19, постанова Верховного Суду у складі Об'єднаної палати Касаційного цивільного суду від 18.04.2022 року у справі № 520/1185/16-ц, постанова Великої Палати Верховного Суду від 08.02.2022 року у справі № 209/3085/20).
Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом. Судові рішення не можуть бути переглянуті іншими органами чи особами поза межами судочинства, за винятком рішень про амністію та помилування (ч. ч. 2, 4, 7 ст. 13 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів»).
Судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами (ч. 1 ст. 18 ЦПК України).
Тлумачення статті 1227 ЦК України, з урахуванням принципу розумності, свідчить, що невиконання рішення суду, яке ухвалено за життя спадкодавця та набрало законної сили, про зобов'язання пенсійного фонду здійснити перерахунок та виплату спадкодавцю пенсії, не позбавляє його спадкоємця (спадкоємців) можливості спадкувати право на отримання грошових сум пенсії. У розумінні положень ст. 1227 ЦК України ці суми вважаються такими, що належали до виплати спадкодавцю. Правопорядок не може допускати ситуації коли нівелюється законна сила судового рішення. Очевидно, що такий підхід дозволяє отримати результати, яких розум і справедливість могли б очікувати.
Відтак, після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , до ОСОБА_1 , як його спадкоємця, перейшло право на отримання нарахованої померлому пенсії у розмірі 157077, 84 грн.
Згідно ч.1 ст. 91 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», суми пенсії, що належали пенсіонерові і залишилися недоодержаними у зв'язку з його смертю, передаються членам його сім'ї, а в разі їх відсутності входять до складу спадщини.
Предметом позовних вимог є стягнення з відповідача на користь позивача нарахованої, але не отриманої спадкодавцем за життя суми пенсії. Вказані вимоги є майновими, а також стосуються правовідносин, які виникають із реалізації права на спадщину.
Відтак, даний спір підлягає розгляду саме за правилами цивільного судочинства, а клопотання про належність спору до юрисдикції адміністративного суду є необґрунтованими.
Вказані висновки відповідають висновкам Великої Палати Верховного Суду, сформульованим у постановах від 27.03.2019 року у справі № 286/3516/16-ц, від 03.04.2019 року у справі № 808/1346/18, від 26.06.2019 року у справі № 284/252/17, від 04.09.2019 року у справі № 750/7865/18.
З огляду на наведене, заперечення ГУ ПФУ у Волинській обл. з приводу обґрунтованості заявлених позовних вимог, які викладені у відзиві на позовну заяву не ґрунтується на вимогах закону, а відтак суд не приймає їх до уваги.
З матеріалів спадкової справи №32/2023 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 вбачається, що приватний нотаріус зверталася із запитом до управління Пенсійного фонду України щодо наявності залишку невиплачених пенсій для оформлення спадщини. У відповіді на вказаний запит Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області повідомило нотаріуса про проведені перерахунки пенсії ОСОБА_2 на виконання рішень Волинського окружного адміністративного суду, не заперечувало факту невиплати нарахованих сум. Однак, у відповіді на запит Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області не зазначило сум нарахованих та невиплачених коштів, що позбавило нотаріуса можливості оформлення спадкових прав на ці кошти.
Підсумовуючи наведене, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги ОСОБА_1 до ГУ ПФУ у Волинській області про стягнення недоотриманої пенсії у зв'язку із смертю пенсіонера підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України із відповідача на користь позивача підлягає стягненню понесені останнім витрати на сплату судового збору в сумі 1211,20 грн.
На підставі ст.ст. 15, 16, 1216, 1218, 1223, 1227, 1261, 1269, 1270 ЦК України, Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про пенсійне забезпечення», керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 76-81, 141, 259, 263-268, 352, 354 ЦПК України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про стягнення недоотриманої пенсії у зв'язку із смертю пенсіонера - задовольнити.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області на користь ОСОБА_1 157077(сто п'ятдесят сім тисяч сімдесят сім) грн. 84 коп. пенсії, що нарахована та належала ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 ., та не була йому виплачена за життя.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області на користь ОСОБА_1 понесені нею судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а у разі складення рішення відповідно до ч. 6 ст. 259 ЦПК України - з дня складення рішення в повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на рішення суду всіма учасниками справи. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Позивач: ОСОБА_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 .
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області, адреса місцезнаходження: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Кравчука, 22-В, код ЄДРПОУ: 13358826.
Рішення у повному обсязі складено 28 липня 2025 року.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області І.Б. Плахтій