Ухвала від 28.07.2025 по справі 306/751/24

СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 306/751/24

Провадження № 1-в/306/51/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 липня 2025 року м. Свалява

Свалявський районний суд Закарпатської області в особі :

головуючого - судді ОСОБА_1

з секретарем ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сваляві подання начальника Мукачівського РВ №2 філії ДУ "Центр пробації " в Закарпатській області про звільнення ОСОБА_3 від відбування покарання у зв"язку з закінченням іспитового строку

ВСТАНОВИВ:

Начальник Мукачівського районного відділу №2 філії ДУ «Центр пробації» в Закарпатській області звернулася до суду із поданням про звільнення ОСОБА_3 від відбування покарання у зв'язку з закінченням іспитового строку. Посилається на те, що засуджена була поставлена на облік, було роз"яснено права та ознайомлено з обов"язками покладеними на неї судом, було складено анкету, відносно засудженої винесено постанову про встановлення днів явки на реєстрацію, заведено листок реєстрації та проведено профілактичну бесіду. За час відбування покарання у виді іспитового строку засуджена покладені на неї обов"язки судом виконувала, для реєстрації з"являлася, місце проживання не змінювала. В зв'язку з закінченням іспитового строку, просить вирішити питання про звільнення ОСОБА_3 від подальшого відбування покарання згідно вироку Свалявського районного суду Закарпатської області від 16 липня 2024 року в зв"язку з закінченням іспитового строку.

Засуджена ОСОБА_3 подала до суду заяву, в якій просить подання розглянути у її відсутності та звільнити від відбування покарання у зв"язку з закінченням іспитового строку.

Прокурор подав до суду заяву, в якій просить розглянути подання без участі прокурора та не заперечує проти задоволення подання.

Представник Мукачівського районного відділу №2 філії ДУ «Центр пробації» в Закарпатській області подала до суду заяву, в якій просить подання розглянути у її відсутності.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до слідуючого висновку.

Статтею 539 ч.1 КПК України передбачено, що питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.

Частиною 5 ст.539 КПК України передбачено, що неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов'язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.

Відповідно до ч.1 ст.78 КК України після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного йому покарання.

Встановлено, що відповідно до вироку Свалявського районного суду Закарпатської області від 116 липня 2024 року затверджено угоду про визнання винуватості, укладену 08 квітня 2024 року між заступником керівника Мукачівської окружної прокуратури-начальником Свалявського відділу Мукачівської окружної прокуратури ОСОБА_4 та обвинуваченою ОСОБА_3 , за участі захисника ОСОБА_5 . ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1,2 ст.190 КК України , призначивши покарання: за ч.1 ст.190 КК України у виді 200 годин громадських робіт; за ч. 2 ст.190 КК Україниу виді позбавлення волі на строк 2 роки. На підставі ст. 70 КК України остаточно призначити покарання у виді 2 (два) роки позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_3 звільнено від відбування покарання з випробуванням і встановити їй іспитовий строк 1(один) рік. Відповідно до ст.76 КК України зобов'язано ОСОБА_3 періодично з'являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 за час відбування покарання нових злочинів під час іспитового строку не вчиняла, виконувала усі покладені на неї обов'язки, термін дії відбування покарання закінчився, а тому суд приходить до висновку, що подання необхідно задовольнити.

Керуючись ст. 395, 537,539 КПК України,ст.78 КК України, суд

УХВАЛИВ:

Подання начальника Мукачівського районного відділу №2 філії ДУ «Центр пробації» в Закарпатській області про звільнення ОСОБА_3 від відбування покарання у зв'язку з закінченням іспитового строку задоволити.

Звільнити ОСОБА_3 від покарання з випробуванням призначеного вироком Свалявського районного суду Закарпатської області від 16 липня 2024 року у зв"язку із закінченням іспитового строку.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом семи днів з дня її проголошення до Закарпатського апеляційного суду.

Суддя Свалявського районного суду

Закарпатської області ОСОБА_1

Попередній документ
129107227
Наступний документ
129107236
Інформація про рішення:
№ рішення: 129107228
№ справи: 306/751/24
Дата рішення: 28.07.2025
Дата публікації: 29.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Свалявський районний суд Закарпатської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (28.07.2025)
Дата надходження: 16.07.2025
Розклад засідань:
24.04.2024 09:00 Свалявський районний суд Закарпатської області
09.05.2024 14:00 Свалявський районний суд Закарпатської області
31.05.2024 14:00 Свалявський районний суд Закарпатської області
15.07.2024 14:30 Свалявський районний суд Закарпатської області
28.07.2025 10:30 Свалявський районний суд Закарпатської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВІНЕР ЕДІТА АРНОШТІВНА
суддя-доповідач:
ВІНЕР ЕДІТА АРНОШТІВНА
законний представник обвинуваченного:
Новікова Інна Станіславівна
обвинувачений:
Дребітка Василина Василівна
орган пробації:
ДУ "Центр пробації"
представник потерпілого:
Гулович М.І.
прокурор:
Мукачівська окружна прокуратура