Ухвала від 24.07.2025 по справі 910/6516/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

24.07.2025Справа № 910/6516/25

За позовом Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

до Фізичної особи-підприємця Бабича Дмитра Борисовича

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго"

про виселення з нежитлового приміщення,

Суддя Ломака В.С.

Секретар судового засідання Видиш А.В.

За участі представників учасників справи:

від позивача: Візор О.М. (у порядку самопредставництва);

від відповідача: Жила А.А. за ордером від 24.06.2025 року серії АІ № 1931230;

від третьої особи: Антоненко Л.Л. (у порядку самопредставництва);

ВСТАНОВИВ:

Департамент комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - позивач, Департамент) звернувся до господарського суду міста Києва з позовом до Фізичної особи-підприємця Бабича Дмитра Борисовича (далі - відповідач, Підприємець) про виселення з нежитлових приміщень загальною площею 122,90 м2, що розташовані за адресою: м. Київ, вул. Олександра Архипенка, буд. 4-А.

Ухвалою від 28.05.2025 року господарський суд міста Києва залишив означену позовну заяву без руху з одночасним встановленням строку та способу усунення її недоліків.

29.05.2025 року через систему "Електронний суд" надійшло клопотання позивача від 29.05.2025 року про усунення недоліків позовної заяви.

Враховуючи наведені обставини, ухвалою від 02.06.2025 року господарський суд міста Києва відкрив провадження у справі № 910/6516/25, вирішив здійснювати її розгляд за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче засідання на 02.07.2025 року.

Крім того, цією ухвалою суд залучив до участі у справі Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" (далі - Підприємство) в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.

24.06.2025 року через систему "Електронний суд" надійшов відзив Підприємця від 24.06.2025 року на позовну заяву, в якому останній заперечив проти пред'явлених до нього вимог з огляду на те, що орендодавець за договором оренди № 3257 не приймав жодних рішень відповідно до вимог статті 18 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" та не оприлюднював їх в електронній торговій системі. Посилання позивача на положення пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 27.05.2022 року № 634 "Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану" є безпідставними, адже відповідно до цього пункту договори оренди державного та комунального майна, розташованого на визначених територіях, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації, строк дії яких завершується в період воєнного стану, вважаються продовженими до дати, що настає через шість місяців після дати завершення бойових дій або тимчасової окупації та визначається із урахуванням переліку визначених територій. Договори оренди державного та комунального майна, орендарями за якими є фізичні особи та фізичні особи - підприємці, які були призвані або прийняті на військову службу після введення воєнного стану, строк дії яких завершується в період воєнного стану, вважаються продовженими до дати, що настає через шість місяців після дати припинення чи скасування воєнного стану. Названі умови відсутні у сторін договору оренди № 3257. Відповідач також зазначив, що навіть за наявності умов, передбачених пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України № 634, балансоутримувач може відмовитися від продовження договору оренди, встановленого цим пунктом, за наявності підстав, визначених статтею 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", про що балансоутримувач повідомляє орендарю та орендодавцю не пізніше ніж за 30 календарних днів до дати закінчення договору оренди. При цьому, відмова балансоутримувача не означає, що відповідний договір оренди не продовжується на новий строк. У зазначеній постанові такого наслідку прямо не передбачено. Остаточне рішення про не продовження приймає орендодавець, що передбачено як Законом України "Про оренду державного та комунального майна", так і постановою Кабінету Міністрів України № 483 та власне договором оренди.

01.07.2025 року через систему "Електронний суд" надійшли письмові пояснення Підприємства від 01.07.2025 року, в яких останнє вказало, що строк дії договору від 16.06.2020 року № 3257 тривав до 14.06.2023 року та не був продовженим на підставі абзацу 5 та абзацу 6 частини 1 статті 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" та пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України № 634. Оскільки відповідач (орендар) добровільно не звільнив приміщення та не передав його балансоутримувачу за актом приймання-передачі нерухомого майна, а відтак займає його безпідставно, третя особа змушена була звернутись до позивача (орендодавця) з листом від 14.02.2024 року № 1/28/23.1.2/930 про ініціювання правової процедури виселення орендаря з об'єкта оренди.

У підготовчому засіданні 02.07.2025 року суд без виходу до нарадчої кімнати встановив позивачу процесуальний строк на подання відповіді на відзив на позовну заяву до 11.07.2025 року, встановив відповідачу процесуальний строк на подання заперечень до 21.07.2025 року, а також відклав підготовче засідання на 24.07.2025 року.

11.07.2025 року через систему "Електронний суд" надійшла відповідь позивача від 10.07.2025 року на відзив на позовну заяву, в якій останній навів додаткові мотиви на підтвердження обґрунтованості пред'явлених до Підприємця вимог.

11.07.2025 року через систему "Електронний суд" надійшли пояснення третьої особи від 11.07.2025 року, в яких остання вказала про наявність у матеріалах справи доказів на підтвердження визначених статтею 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" підстав для відмови у продовженні договору, а саме: порушення відповідачем умов договору оренди, не усунення ним порушень, виявлених Департаментом та Підприємством у строк, визначений у приписі третьої особи, а також прострочення Підприємцем сплати орендної плати на строк більше трьох місяців.

У підготовчому засіданні 24.07.2025 року суд без виходу до нарадчої кімнати постановив протокольну ухвалу про продовження строку проведення підготовчого провадження у справі № 910/6516/25 на 30 днів.

Відповідно до частини 1 статті 177 Господарського процесуального кодексу України завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Під час підготовчого засідання судом проведено відповідні дії, які передбачені частиною 2 статті 182 Господарського процесуального кодексу України, а також з'ясовано думку представників учасників справи щодо можливості закриття підготовчого провадження та призначення даної справи до судового розгляду по суті.

Згідно з частиною 2 статті 185 Господарського процесуального кодексу України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу, зокрема, про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Враховуючи те, що судом з'ясований предмет спору та характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників справи; визначені обставини справи, які підлягають встановленню, та зібрані відповідні докази; вчинені усі дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження у справі та призначення справи до судового розгляду по суті.

Керуючись статтями 177, 181, 182, 185, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Закрити підготовче провадження та призначити справу № 910/6516/25 до судового розгляду по суті на 19.08.25 об 11:40 год. Судове засідання відбудеться в приміщенні господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-В, корпус Б, зал судових засідань № 20.

2. Викликати у судове засідання представників учасників справи, яким необхідно при собі мати документи, що підтверджують їх повноваження відповідно до статті 60 Господарського процесуального кодексу України.

3. Ухвала набирає законної сили 24.07.2025 року та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

4. Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://ki.arbitr.gov.ua.

Повний текст ухвали складено та підписано 25.07.2025 року.

Суддя В.С. Ломака