Постанова від 24.07.2025 по справі 522/11898/25

ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОДЕСИ1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 липня 2025 року м. Одеса

Приморський районний суд м. Одеси у складі головуючого судді Русєвої А.С.,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) НПУ», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП, -

встановив:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №17 від 27.07.2023 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за липень 2023 року, згідно якого надано премію в розмірі 70% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №17 від 27.07.2023 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за липень 2023 року, згідно якого надано премію в розмірі 70% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №18 від 29.08.2023 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за серпень 2023 року, згідно якого надано премію в розмірі 70% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №18 від 29.08.2023 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за серпень 2023 року, згідно якого надано премію в розмірі 70% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №20 від 26.09.2023 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за вересень 2023 року, згідно якого надано премію в розмірі 70,065% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №20 від 26.09.2023 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за вересень 2023 року, згідно якого надано премію в розмірі 70,065% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №23 від 27.10.2023 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за жовтень 2023 року, згідно якого надано премію в розмірі 70% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №23 від 27.10.2023 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за жовтень 2023 року, згідно якого надано премію в розмірі 70% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №27 від 28.11.2023 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за листопад 2023 року, згідно якого надано премію в розмірі 70% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №27 від 28.11.2023 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за листопад 2023 року, згідно якого надано премію в розмірі 70% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №28 від 18.12.2023 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за грудень 2023 року, згідно якого надано премію в розмірі 90% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №28 від 18.12.2023 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за грудень 2023 року, згідно якого надано премію в розмірі 90% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №7 від 26.01.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за січень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №7 від 26.01.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за січень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №10 від 26.02.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за лютий 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №10 від 26.02.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за лютий 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №12 від 26.03.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за березень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №12 від 26.03.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за березень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №14 від 25.04.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за квітень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №14 від 25.04.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за квітень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №15 від 27.05.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за травень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №15 від 27.05.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за травень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №16 від 24.06.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за червень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №16 від 24.06.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за червень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №17 від 25.07.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за липень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №17 від 25.07.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за липень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №18 від 26.08.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за серпень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №18 від 26.08.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за серпень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №20 від 24.09.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за вересень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №20 від 24.09.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за вересень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №22 від 25.10.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за жовтень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №22 від 25.10.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за жовтень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №25 від 25.11.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за листопад 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №25 від 25.11.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за листопад 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,15% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №27 від 17.12.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за грудень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,2986% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №27 від 17.12.2024 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за грудень 2024 року, згідно якого надано премію в розмірі 54,2986% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №7 від 28.01.2025 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за січень 2025 року, згідно якого надано премію в розмірі 56,4103% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №7 від 28.01.2025 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за січень 2025 року, згідно якого надано премію в розмірі 56,4103% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №8 від 25.02.2025 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за лютий 2025 року, згідно якого надано премію в розмірі 56,4103% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №8 від 25.02.2025 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за лютий 2025 року, згідно якого надано премію в розмірі 56,4103% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив Національну поліцію України про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття ним рішення та вчинення дій, щодо підписання наказу №11 від 25.03.2025 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за березень 2025 року, згідно якого надано премію в розмірі 56,4103% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют» (м. Одеса) Національної поліції України», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №11 від 25.03.2025 року (по особовому складу) про преміювання співробітників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» за березень 2025 року, згідно якого надано премію в розмірі 56,4103% сторожу ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини ОСОБА_3 та близькою особою згідно ст. 1 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаних адміністративних правопорушеннях визнав та не оспорював обставин адміністративних правопорушень, які викладені у протоколах та ставляться йому у вину. Також, ОСОБА_1 просив розстрочити йому виплату штрафу строком на три місяці.

Прокурор Острик О.В. в судовому засіданні зазначила, що вина ОСОБА_1 доведена зібраними доказами, просила притягнути його до адміністративної відповідальності за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, оскільки останній не повідомив про наявність реального конфлікту інтересів, вчиняв дії та приймав рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказів про преміювання співробітників, в тому числі близької особи.

Суд, заслухавши пояснення учасників судового провадження, дослідивши надані в розпорядження суду документи, суд доходить до наступних висновків.

Статтею 81 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до статей 167 та 169 Цивільного кодексу України, держава та територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, комунальні підприємства тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлено, що засновником ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ», (ЄДРПОУ 08806777, юридична адреса: м. Одеса, пров. Аркадіївський, 9) є Національна поліція України (ЄДРПОУ 40108578, юридична адреса: м. Київ, вул. Богомольця, 10) (орган державної влади). Організаційно-правова форма ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» - державна організація (установа, заклад).

Відповідно до Статуту ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ», затвердженим наказом Національної поліції України №720 від 07.08.2023 року, визначено, що ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» (далі -Заклад) є закладом оздоровлення та відпочинку, створеним з метою забезпечення реалізації права дітей поліцейських, державних службовців, а також осіб, на яких покладено функції з обслуговування Національної поліції України, у тому числі дітей пенсіонерів та ветеранів Національної поліції України, на повноцінний відпочинок, оздоровлення, забезпечення змістовного дозвілля, задоволення інтересів і духових запитів відповідно до індивідуальних потреб. Заклад на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.09.2016 року №650-р «Про передачу цілісних майнових комплексів дошкільних навчальних та дитячих оздоровчих закладів до сфери управління Національної поліції» передано зі сфери управління Міністерства внутрішніх справ України до сфери управління Національної поліції України. Заклад є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, печатку, штамп, бланки з власними реквізитами, рахунки в органах Державної казначейської служби України та установах банків. Заклад є неприбутковою організацією державної форми власності. Заклад здійснює некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних благ та інших результатів без мети отримання прибутку. Заклад підзвітний та підконтрольний Національній поліції України.

Таким чином, за вищевказаними ознаками, ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» - є юридичною особою публічного права.

Відповідно до п. 11 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідальність за ч.ч.1 і 2 ст.172-7 КУпАП настає у разі неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів (ч.1) та за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів (ч.2).

Статтею 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.

У ст. 1 Закону визначено, що приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

У ст. 41 Закону встановлено: особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, діють неупереджено, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні або інші особисті погляди чи переконання.

Згідно частини першої статті 28 Закону, особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 172-7 КУпАП встановлюється відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Відповідно до ч. 2 ст. 172-7 КУпАП встановлюється відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Статтею 1 Закону визначено, що близькі особи - члени сім'ї суб'єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб'єкта.

Наказом Національної поліції України №449 о/с від 30.04.2020 року ОСОБА_1 переведено для тимчасового виконання обов'язків на посаду директора ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ», тобто останній є суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та примітки ст. 172-7 КУпАП на якого поширюється дія вимог ст. 28 цього Закону, отже є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-7 і ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Наказом ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» №32 від 20.09.2021 року ОСОБА_2 з 21.09.2021 року призначено на посаду сторожа ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» з присвоєнням їй 2-го тарифного розгляду та 50% нарахуванням надбавки за високі досягнення у праці.

Відповідно до витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб №00051293933 від 19.05.2025 року встановлено, що 25.08.2007 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції зареєстровано шлюб між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у зв'язку з чим створено актовий запис №1221 від 25.08.2007 року на видано свідоцтво про укладення шлюбу № НОМЕР_1 .

Також, відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження №00051294109 від 19.05.2025 року встановлено, що 01.07.1981 року Київським відділом реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції складено актовий запис №1052 про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , батьком якої є ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мати якої є ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та видано свідоцтво про народження № НОМЕР_2 .

Крім того, відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження №00051294180 від 19.05.2025 року встановлено, що 21.03.1976 року відділом реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції складено актовий запис №17 про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , батьком якої є ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мати якої є ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та видано свідоцтво про народження № НОМЕР_3 .

Отже, встановлено та підтверджено сімейний (родинний) зв'язок т.в.о. директора ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_1 та сторожа ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , зокрема остання є рідною сестрою його дружини і відповідно близькою особою згідно ст. 1 Закону.

Таким чином, судом встановлено вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, т.в.о. директора ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_1 , який будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, виконуючи передбачені посадовою інструкціє та Положенням про встановлення премій у ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» службові повноваження, не повідомивши про наявність в нього реального конфлікту інтересів, підписував накази про преміювання №17 від 27.07.2023 року, №18 від 29.08.2023 року, №20 від 26.09.2023 року, №23 від 27.10.2023 року, №27 від 28.11.2023 року, №28 від 18.12.2023 року, №7 від 26.01.2024 року, №10 від 26.02.2024 року, №12 від 26.03.2024 року, №14 від 25.04.2024 року, №15 від 27.05.2024 року, №16 від 24.06.2024 року, №17 від 25.07.2024 року, №18 від 26.08.2024 року, №20 від 24.09.2024 року, №22 від 25.10.2024 року, №25 від 25.11.2024 року, №27 від 17.12.2024 року, №7 від 28.01.2025 року, №8 від 25.02.2025 року, №11 від 25.03.2025 року співробітника ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 , яка є близькою особою, що підтверджується копіями подання та наказів, долучених до матеріалів справ.

Вина ОСОБА_1 підтверджується наступними доказами, а саме:

- протоколами про адміністративні правопорушення №134 від 24.05.2025 року, №136 від 24.05.2025 року, №138 від 24.05.2025 року, №140 від 24.05.2025 року, №142 від 24.05.2025 року, №144 від 24.05.2025 року, №110 від 24.05.2025 року, №112 від 24.05.2025 року, №114 від 24.05.2025 року, №116 від 24.05.2025 року, №118 від 24.05.2025 року, №120 від 24.05.2025 року, №122 від 24.05.2025 року, №124 від 24.05.2025, №126 від 24.05.2025 року, №108 від 24.05.2025 року, №106 від 24.05.2025 року, №104 від 24.05.2025 року, №128 від 24.05.2025 року, №130 від 24.05.2025 року, №132 від 24.05.2025 року, згідно яких ОСОБА_1 займаючи посаду т.в.о. директора ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ», не повідомив Національну поліцію України про наявність в нього реального конфлікту інтересів, чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

- протоколами про адміністративні правопорушення №135 від 24.05.2025 року, №137 від 24.05.2025 року, №139 від 24.05.2025 року, №141 від 24.05.2025 року, №143 від 24.05.2025 року, №145 від 24.05.2025 року, №111 від 24.05.2025 року, №113 від 24.05.2025 року, №115 від 24.05.2025 року, №117 від 24.05.2025 року, №119 від 24.05.2025 року, №121 від 24.05.2025 року, №123 від 24.05.2025 року, №125 від 24.05.2025 року, №127 від 24.05.2025 року, №109 від 24.05.2025 року, №107 від 24.05.2025 року, №105 від 24.05.2025 року, №129 від 24.05.2025 року, №131 від 24.05.2025 року, №133 від 24.05.2025 року, згідно яких ОСОБА_1 займаючи посаду т.в.о. директора ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

- копією наказу Національної поліції України №449 о/с від 30.04.2020 року про переведення ОСОБА_1 для тимчасового виконання обов'язків на посаду директорі ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ»;

- копією посадової Інструкції директора ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ»;

- копією положення про встановлення премій у ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ»;

- копією заяви ОСОБА_2 від 20.09.2021 року про прийняття на роботу;

- копіє наказу т.в.о. директора ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_1 №32 від 20.09.2021 року про призначення ОСОБА_2 з 21.09.2021 року на посаду сторожа ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» з присвоєнням їй 2-го тарифного розгляду та 50% нарахуванням надбавки за високі досягнення у праці;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №17 від 27.07.2023 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за липень 2023 року згідно затвердженого списку від 27.07.2023 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №18 від 29.08.2023 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за серпень 2023 року згідно затвердженого списку від 29.08.2023 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №20 від 26.09.2023 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за вересень 2023 року згідно затвердженого списку від 26.09.2023 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №23 від 27.10.2023 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за жовтень 2023 року згідно затвердженого списку від 27.10.2023 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №27 від 28.11.2023 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за листопад 2023 року згідно затвердженого списку від 28.11.2023 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №28 від 18.12.2023 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за грудень 2023 року згідно затвердженого списку від 18.12.2023 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №7 від 26.01.2024 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за січень 2024 року згідно затвердженого списку від 26.01.2024 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №10 від 26.02.2024 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за лютий 2024 року згідно затвердженого списку від 26.02.2024 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №12 від 26.03.2024 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за березень 2024 року згідно затвердженого списку від 26.03.2024 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №14 від 25.04.2024 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за квітень 2024 року згідно затвердженого списку від 25.04.2024 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №15 від 27.05.2024 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за травень 2024 року згідно затвердженого списку від 27.05.2024 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №16 від 24.06.2024 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за червень 2024 року згідно затвердженого списку від 24.06.2024 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №17 від 25.07.2023 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за липень 2024 року згідно затвердженого списку від 25.07.2024 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №17 від 27.07.2023 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за липень 2023 року згідно затвердженого списку від 27.07.2024 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №18 від 26.08.2024 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за серпень 2024 року згідно затвердженого списку від 26.08.2024 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №20 від 24.09.2024 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за вересень 2024 року згідно затвердженого списку від 24.09.2024 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №22 від 25.10.2024 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за жовтень 2024 року згідно затвердженого списку від 25.10.2024 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №25 від 25.11.2024 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за листопад 2024 року згідно затвердженого списку від 25.11.2024 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №27 від 17.12.2024 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за грудень 2024 року згідно затвердженого списку від 17.12.2024 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №7 від 28.01.2025 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за січень 2025 року згідно затвердженого списку від 28.01.2025 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №8 від 25.02.2025 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за лютий 2025 року згідно затвердженого списку від 25.02.2025 року;

- копією наказу т.в.о. директора ОСОБА_1 №11 від 25.03.2025 року про виплату премії співробітникам ДЗОВ «Салют» за березень 2025 року згідно затвердженого списку від 25.03.2025 року;

- копією виписки з Відомостей про нарахування заробітної плати сторожа ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 у 2023 році;

- копією виписки з Відомостей про нарахування заробітної плати сторожа ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 у 2024 році;

- копією виписки з Відомостей про нарахування заробітної плати сторожа ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_2 у 2025 році.

З викладеного вбачається та є очевидним, що у т.в.о. директора ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ» ОСОБА_1 виник реальний конфлікт інтересів, а саме суперечність між його приватним інтересом, який полягав в тому, що дискреційний характер службових повноважень т.в.о. директора ОСОБА_1 при встановлені винагороди і права на її отримання працівниками підприємства, зумовлений можливістю тільки ним приймати остаточне рішення щодо призначення винагород, та встановлено, що в розумінні ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» на підставі наданих матеріалів ОСОБА_2 є рідною сестрою дружини ОСОБА_1 , а отже близькою особою, що свідчить про наявність впливу суперечності на об'єктивність прийняття ОСОБА_1 відповідних рішень.

Крім того, при підписані наказів №17 від 27.07.2023 року, №18 від 29.08.2023 року, №20 від 26.09.2023 року, №23 від 27.10.2023 року, №27 від 28.11.2023 року, №28 від 18.12.2023 року, №7 від 26.01.2024 року, №10 від 26.02.2024 року, №12 від 26.03.2024 року, №14 від 25.04.2024 року, №15 від 27.05.2024 року, №16 від 24.06.2024 року, №17 від 25.07.2024 року, №18 від 26.08.2024 року, №20 від 24.09.2024 року, №22 від 25.10.2024 року, №25 від 25.11.2024 року, №27 від 17.12.2024 року, №7 від 28.01.2025 року, №8 від 25.02.2025 року, №11 від 25.03.2025 року про преміювання працівників ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ», в тому числі ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини та близькою особою, відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» т.в.о. директора ОСОБА_1 перебував в умовах реального конфлікту інтересів, заміст того щоб вжити заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених ст. 28 Закону.

Отже, всебічно, повно, неупереджено й безпосередньо з'ясувавши всі обставини, встановлені під час судового розгляду, перевіривши їх доказами, отриманими на підставі змагальності сторін та свободи у доведенні їх переконливості, дослідженими в судовому засіданні, у їхній сукупності й оціненими з точки зору належності, допустимості, достовірності, достатності й взаємозв'язку, суд дійшов висновку про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, оскільки ОСОБА_1 перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ», не повідомив Національну поліцію України про виникнення в нього реального конфлікту інтересів, під час підписання наказів №17 від 27.07.2023 року, №18 від 29.08.2023 року, №20 від 26.09.2023 року, №23 від 27.10.2023 року, №27 від 28.11.2023 року, №28 від 18.12.2023 року, №7 від 26.01.2024 року, №10 від 26.02.2024 року, №12 від 26.03.2024 року, №14 від 25.04.2024 року, №15 від 27.05.2024 року, №16 від 24.06.2024 року, №17 від 25.07.2024 року, №18 від 26.08.2024 року, №20 від 24.09.2024 року, №22 від 25.10.2024 року, №25 від 25.11.2024 року, №27 від 17.12.2024 року, №7 від 28.01.2025 року, №8 від 25.02.2025 року, №11 від 25.03.2025 року, згідно яких надано премію в тому числі ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини та близькою особою відповідно до ст.1 ЗУ «Про запобігання корупції», чим своїми діями вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-7 КУпАП та ОСОБА_1 перебуваючи на посаді т.в.о. директора ДУ «ДЗОВ «Салют» (м. Одеса) НПУ», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказів №17 від 27.07.2023 року, №18 від 29.08.2023 року, №20 від 26.09.2023 року, №23 від 27.10.2023 року, №27 від 28.11.2023 року, №28 від 18.12.2023 року, №7 від 26.01.2024 року, №10 від 26.02.2024 року, №12 від 26.03.2024 року, №14 від 25.04.2024 року, №15 від 27.05.2024 року, №16 від 24.06.2024 року, №17 від 25.07.2024 року, №18 від 26.08.2024 року, №20 від 24.09.2024 року, №22 від 25.10.2024 року, №25 від 25.11.2024 року, №27 від 17.12.2024 року, №7 від 28.01.2025 року, №8 від 25.02.2025 року, №11 від 25.03.2025 року, згідно яких надано премію в тому числі ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його дружини та близькою особою відповідно до ст.1 ЗУ «Про запобігання корупції», чим своїми діями вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст. 172-7 КУпАП

Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним із корупцією правопорушенням.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам. Тому, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону.

Вирішуючи питання про застосування до притягуваного ОСОБА_1 виду адміністративного стягнення за вчинення адміністративних правопорушень, суд керується ст. 23 КУпАП, відповідно до якої, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

В даному випадку ОСОБА_1 порушено встановлені вказаним Законом вимоги, заборони та обмеження, за які встановлено адміністративну відповідальність.

Протидія корупційним та пов'язаним із корупцією проявам, створення атмосфери суспільного неприйняття таких вчинків на сьогодні є винятково актуальними, і принциповість під час призначення стягнення за порушення вказаної категорії буде істотно сприяти запобіганню злочинам у цій сфері.

Більше того, факт вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією порушує встановлені антикорупційним законодавством вимоги, заборони та обмеження, посягає на встановлений порядок діяльності органів влади та місцевого самоврядування, а також порядок реалізації особами таких органів, наданої їм влади та посадових повноважень, дискредитує органи влади та місцевого самоврядування.

Обставин, які відповідно до ст.ст. 34, 35 КУпАП пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , за вчинені ним адміністративні правопорушення, судом не встановлено.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Санкція ч. 1 ст. 172-7 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Санкція ч. 2 ст. 172-7 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, необхідно призначити адміністративне стягнення за вчинення більш тяжкого правопорушення, передбаченого санкцією ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Отже, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника та ступінь вини, а також відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд вважає, що для виправлення ОСОБА_1 , а також для припинення вчинення ним нових правопорушень, буде достатнім та необхідним застосування адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас, згідно ст.304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову. Відповідно до ч.2 ст.301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.

Визначаючи порядок сплати штрафу ОСОБА_1 , суд враховує його майновий стан, а також його заяву щодо тяжкого матеріального становища в силу обставин, які діють в Україні, а також розмір штрафу, який призначається судом як адміністративне стягнення, у зв'язку із чим приходить до висновку, що сплата ОСОБА_1 штрафу в розмірі 3400 гривень одним платежем становитиме для нього тягар, про що притягуваний також заявив в судовому засіданні, тому суд на підставі ч. 2 ст. 301 КУпАП, вважає за можливе відстрочити сплату штрафу у повному обсязі та призначити штраф із розстрочкою виплати певними частинами строком на три місяці.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у зв'язку з ухваленням судом постанови про накладання на правопорушника адміністративного стягнення з ОСОБА_1 підлягає стягненню сума судового збору.

Керуючись ст.283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1,2 ст. 172-7 КУпАП та з урахуванням ст.36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення за ч.2 ст.172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у сумі 3400 (три тисячі чотириста) гривень в дохід держави

Розстрочити ОСОБА_1 виплату суми штрафу у розмірі 3400 гривень строком на 3 (три) місяці з виплатою штрафу перші два місяців по 1000 (одна тисяча) гривень, щомісячно, останній місяць - 1400 (одна тисяча чотириста) гривень, починаючи з дня набрання постанови законної сили.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подання до Приморського районного суду м. Одеси апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.

Суддя

Приморського районного суду м. Одеси А.С. Русєва

Єдиний унікальний номер справи: №522/11898/25

Номер провадження №3/522/4109/25

Головуючий суддя - Русєва А.С.