Постанова від 24.07.2025 по справі 626/1641/25

Справа № 626/1641/25

Провадження № 3/626/484/2025

ПОСТАНОВА

Іменем України

24.07.2025 року м. Берестин

Берестинський районний суд Харківської області у складі:

головуючої судді Бєлостоцької О.В.,

секретаря Івашкіної Т.В.,

за участю

прокурора Бобрицького В.А.,

особи, яка притягається

до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки с. Наталине, Красноградського району, Харківської області, працюючої головним спеціалістом відділу соціального захисту дітей, розвитку сімейних форм виховання та форм виховання, наближених до сімейних служби у справах дітей Берестинської (Красноградської) районної військової адміністрації Харківської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

щодо вчинення нею правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП-,

ВСТАНОВИВ:

До Берестинського районного суду Харківської області з 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією №274 від 19 травня 2025 року, №275 від 19 травня 2025 року, №276 від 19 травня 2025 року стосовно ОСОБА_1 за вчинення нею правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 ,обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу соціального захисту дітей, розвитку сімейних форм виховання та форм виховання, наближених до сімейних служби у справах дітей Берестинської (Красноградської) районної військової адміністрації Харківської області, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», п.2-7 р. ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, а саме: 03 квітня 2025 року о 16 годині 23 хвилин, без поважних причин подала щорічну декларацію за 2022 рік (термін подання не пізніше 31 січня 2024 року) шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 ,обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу соціального захисту дітей, розвитку сімейних форм виховання та форм виховання, наближених до сімейних служби у справах дітей Берестинської (Красноградської) районної військової адміністрації Харківської області, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме: 03 квітня 2025 року о 23 годині 20 хвилин (термін подання не пізніше 01 квітня 2024 року), подала щорічну декларацію за 2023 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 ,обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу соціального захисту дітей, розвитку сімейних форм виховання та форм виховання, наближених до сімейних служби у справах дітей Берестинської (Красноградської) районної військової адміністрації Харківської області, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закон України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме: 03 квітня 2025 року о 23 годині 29 хвилин (термін подання не пізніше 01 квітня 2025 року), подала щорічну декларацію за 2024 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні нею правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАПвизнала та пояснила, що річні декларації за 2022, 2023, 2024 роки нею не було подано у встановлені терміни, оскільки їй не було відомо про те, що набрав чинності Закону України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в умовах воєнного стану», який відновив обов'язок подання декларації, тому що на той період вона була відсутня на робочому місці у зв'язку з декретною відпусткою. Одразу як дізналась про набрання чинності вищевказаним законом, подала декларації, не ухиляючись від виконання обов'язку.

Прокурор Бобрицький В.А. пояснив, що ОСОБА_1 була обізнана про свій обов'язок подати декларації шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за встановленою формою однак, подала такі декларації із запізненням. Просив суд визнати ОСОБА_1 винною за вчинення нею правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , з'ясувавши позицію прокурора, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне:

Відповідно до положень ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до наказу начальника служби у справах дітей Красноградської районної державної адміністрації Харківської області від 27.06.2019 року № 14 ОСОБА_1 з 01.07.2019 року призначено на посаду головного спеціаліста служби у справах дітей Красноградської районної державної адміністрації Харківської області.

01 липня 2019 року ОСОБА_1 склала присягу державного службовця.

Наказом начальника служби у справах дітей Красноградської районної державної адміністрації Харківської області від 26.02.2021 року № 9-к ОСОБА_1 з 26.02.2021 року переведено на посаду головного спеціаліста відділу соціального захисту дітей, розвитку сімейних форм виховання та форм виховання, наближених до сімейних служби у справах дітей Красноградської районної державної адміністрації Харківської області.

Таким чином ОСОБА_1 є державним службовцем категорії В, суб'єктом декларування у розумінні п.п. «в» п.1 ч. 1 , ст.3 та ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VII та на неї поширюється дія зазначеного Закону.

Щорічну декларацію за 2022 рік ОСОБА_2 подала 03 квітня 2025 року о 16 годині 23 хвилин (термін подання не пізніше 31 січня 2024 року).

Щорічну декларацію за 2023 рік ОСОБА_2 подала 03 квітня 2025 року о 23 годині 20 хвилин (термін подання не пізніше 01 квітня 2024 року).

Щорічну декларацію за 2024 рік ОСОБА_2 подала 03 квітня 2025 року о 23 годині 29 хвилин (термін подання не пізніше 01 квітня 2025 року).

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-IX від 20.09.2023 року, який набрав чинності 12.10.2023 року, відновлено обов'язок подання декларацій, повідомлень про суттєві зміни в майновому стані та ряд інших зобов'язань, які були призупинені під час дії воєнного стану на території України.

Згідно п. 2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відповідно до ст. 45 цього Закону і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України «Про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені в ч.ч. 7-14 ст. 45 цього закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені ч.ч. 7-14 ст. 45 цього закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

ОСОБА_1 без поважних причин подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022, 2023, 2024 роки несвоєчасно, поза межами встановлених строків, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Доказів поважності причин несвоєчасного подання декларації за вищевказаний період ОСОБА_1 не надала.

За таких обставин, вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування є підтвердженим та доведеним.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність судом не встановлено.

Правила, встановлені ст.36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Приймаючи до уваги викладене, матеріали відносно ОСОБА_1 щодо вчинення адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП необхідно об'єднати в одне провадження.

Враховуючи характер вчинених правопорушень, їх кількість, особу правопорушника, ступінь її вини, обставини, за яких скоєно правопорушення, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору, що стягується з правопорушника, складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 172-6, 245, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Справи про адміністративні правопорушення №626/1641/25 (провадження 3/626/484/2025), №626/1642/25 (провадження 3/626/485/2025) та №626/1643/25 (провадження 3/626/486/2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, об'єднати в одне провадження, якому присвоїти загальний №626/1641/25 (провадження 3/626/484/2025).

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одна тисяча двадцять) гривень 00 копійок.

Штраф підлягає сплаті в 15 денний термін (одержувач: ГУДКСУ у Харківській області 21081100; р/р UA298999980314090542000020611, код одержувача 37874947).

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, в порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Харківського апеляційного суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути пред'явлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.

Суддя